Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 21:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 03 Bal 2010, 21:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 18 Vas 2009, 08:20
Pranešimai: 231
Liepa rašė:
Actekas aprašė grynai mano įsiminimą. Studentų pavardes ir vardus įsimenu puikiai. Pasakius pavardę - aš pasakau vardą (kaip eilėraščio rimą įsimenu). Puikiausiai orientuojuosi sąrašuose. Tačiau su veidais... veidas jokios informacijos neteikia, pavardės prie jo priklijuoti niekaip negaliu. Taigi, žmonių neatpažįstu... Stengiuosi išugdyti "taisyklę" - prisistatyti. :tongue: (kad pačiai kaskart nebūtų keblu). O studentui prisistačius daugiau paprastai nebereikia nieko sakyti - žinau, iš kokios grupės, kokiu klausimu anksčiau kreipėsi, kaip sesiją išlaikė ir t.t.
Gal čia ir nuo skaičiaus priklauso - su maždaug 500 tenka bendrauti.
Įsidėmiu tiktai išskirtinius, kažkuo ypatingu įsimintinus veidus.

Šia prasme man būdavo kurioziškų situacijų nuo pat mokyklinių metų. Pvz šokiuose. Galėjau prašokti visą vakarą su "berniuku", o kitą dieną, jei tariamės susitikti - "melsdavausi", kad jis mane tikriausiai atpažins ir pamatęs prieis. Nes aš pati atpažindavau labai sunkiai - praktiškai vėl kaip nepažįstamas veidas... Ir atpažinimui mažai įtakos turi patikimas, malonios emocijos... Tas išskirtinumas turi būti kažkoks tikrai ypatingas, man reikšmingas arba sietis su mano vidinėmis asociacijomis.

P.S. Bendraudama neatkreipiu dėmesio ir į aprangą. Kai žmogus "dingsta iš akių" - tikrai ne visada galėčiau pasakyti, kaip jis buvo apsirengęs.

o as labai daug demesio skiriu aprangai.ir rengiuosi gerai.nepasakosiu,kiek man tai kainuoja,jegu turiu omeny.negaliu ziureti,kada moteris netvarkinga,plaukai zili,juk tiek yra pagalbiniu priemoniu buti graziai.o raso,kad visi dzekai netvarkingi aprangoj.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 04 Bal 2010, 12:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Džekai nebūtinai netvarkingi. Jiems galbūt būdingi kraštutinumai - arba visai neskiria dėmesio aprangai, arba skrupulingai stengiasi (perfekcionistai).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 05 Bal 2010, 13:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:
Džekai nebūtinai netvarkingi. Jiems galbūt būdingi kraštutinumai - arba visai neskiria dėmesio aprangai, arba skrupulingai stengiasi (perfekcionistai).


aš pastebėjau tiek, kad jie jautriai, gal net skausmingai reaguoja į pastabas apie išvaizdą.
nors gal ne visi...ne tiek jau daug patirties turėjau kad galėčiau apibendrinti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 05 Bal 2010, 21:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 18 Vas 2009, 08:20
Pranešimai: 231
Solanža rašė:
Liepa rašė:
Džekai nebūtinai netvarkingi. Jiems galbūt būdingi kraštutinumai - arba visai neskiria dėmesio aprangai, arba skrupulingai stengiasi (perfekcionistai).


aš pastebėjau tiek, kad jie jautriai, gal net skausmingai reaguoja į pastabas apie išvaizdą.
nors gal ne visi...ne tiek jau daug patirties turėjau kad galėčiau apibendrinti.

jeigu kas kritikuoja mano isvaizda,momentaliai tampa priesu,nes musa per skaudancia funkcija.tik gerai arba nieko.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 15 Geg 2010, 20:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 30 Spa 2009, 14:14
Pranešimai: 28
ir man nepatinka kai kritikuoja, kad prastai atrodau, susinerwinu, o kai pagiria tai nuotaika wisai dienai, drauge hekslis sita zino ir kaskart susitikus pagiria, smagumelis :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 16 Geg 2010, 11:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 18 Vas 2009, 08:20
Pranešimai: 231
Solanža rašė:
Liepa rašė:
Džekai nebūtinai netvarkingi. Jiems galbūt būdingi kraštutinumai - arba visai neskiria dėmesio aprangai, arba skrupulingai stengiasi (perfekcionistai).


aš pastebėjau tiek, kad jie jautriai, gal net skausmingai reaguoja į pastabas apie išvaizdą.
nors gal ne visi...ne tiek jau daug patirties turėjau kad galėčiau apibendrinti.

dar kaip skausmingai.bet galiu nuraminti.ismokau graziai rengtis,nors tai kainavo daug pastangu.pastoviai girdziu komplimentus savo adresu,kaip graziai apsirangus ir tai taip malonu girdeti.o jeigu blogai,tai geriau,kad nesakytu,nes labai nervuoja.juk niekas nepraso.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2010, 02:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Paprastai aš nieko nepastebiu ,kas dedasi aplink mane. Būna- einu gatve, o koks nors pažįstamas sako: "Ei ,tai jau apsimeti ,kad nepažįsti?arba " Ko nesisveikini?"O aš tiesiog nematau ,neatkreipiu dėmesio.Aš apskritai turiu polinkį einant užkliūti, kur nors atsitrenkti, mano kojos dažnai nusėtos mėlynėm atsiradusiom nežinia iš kur.Kartais pamatau žaizdelę ant rankos ir net nežinau kaip ir kada sugebejau įsidrėkst ar įsipjaut.

Tiesa ,man įdomių žmonių veidus prisimenu puikiai, ypač aprangą, batus ,..kiekvieną detalę ir spuogus ant nosies ir dantį kreivesnį :happy:
Tiesiog mintyse atkūriu vaizdą kaip filmo juostelę, nors paprastai einant gatve filmavimo kamera pas mane išjungta :smile: Matyt cia pasireiškia diferencijuota atmintis.
Su vardas tai išvis blogai. Galiu savaitę su žmogum bendraut ir vardo nežinot.Klaust jau nepatogu būna ,tai kaip nors per aplinkui išsiaiškinu.
Nors skaiciau ,kad pagal Froida , pamirštame tų žmonių vardus, su kuriais susipažindami patiriame stresą, arba tuo metu jaučiames nepatogiai ,nesaugiai, todel pasamonė labai greitai nustumia vardą kažkur toli..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 01 Lie 2011, 11:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Man atvirksciai - skaudzioji pojuciu sensorika, nejauciu PAVIRSIU. Erdvej orientuojuosi ne per geriausiai, bet lygiai taip pat kur nors isipjaunu, nusibrozdinu, uzkliunu ir pan.
Norejau paklausti - ar klausa priklauso pojuciu sensorikai? Mano pazistami Hamletai turi puikias klausas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 04 Lie 2011, 08:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Martynas0708 rašė:
Norejau paklausti - ar klausa priklauso pojuciu sensorikai? Mano pazistami Hamletai turi puikias klausas.
Teoriškai - taip, praktiškai - nelabai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 07 Lie 2011, 20:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Teorija ir yra taikoma praktikai.
Kaip is tiesu klausa susijusi su pojuciu sensorika?
Ar tai yra tiesiog talentas, nesusijes su tipu - ji arba turi arba ne?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 07 Lie 2011, 22:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Galbūt muzika yra laiko intuicija su emocijų etika?
Šiaip ar taip "audiokanalą" turi visi žmonės - galima tiktai bandyti skirstyti, kokio stiliaus muzika yra "tipiška" tam ar kitam tipui. Bet gal tai vis dėlto asmeniniai potraukiai ir pomėgiai pasireiškia labiau...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 09 Lie 2011, 00:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Nežinau, gal tinkamai nesupratau klausimo, bet klausa yra klausa. Panašiai kaip akių žvitrumas, kojų eiklumas, rankų mitrumas, grožio paveikumas, minties įžvalgumas, proto miklumas, vaizduotės gilumas (ir t.t.), tai neturi tiesioginių sąsajų su socionika ar konkrečiomis jos funkcijomis. Tai fiziologinės ir mentalinės savybės, kuriomis gali būti apdovanotas bet kas ir tuo išsiskiria, jei, žinoma, to neapleidžia, o toliau lavina, rūpinasi, puoselėja.

Muzika taip pat būna įvairi. Be galo daug stilių, be galo daug interpretacijų. Joje galima rasti visko. Tai nei :wintuition: , nei :bethics: , nei dar kas kita.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 22 Lie 2011, 10:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2009, 19:09
Pranešimai: 25
Pabandžiau paanalizuoti tekstą apie Geštalto teoriją ir ją išversti į socionikos kalbą. Tai būtų įdomu tyrinėjant informacinį metabolizmą:

,,Kontaktas yra skirtumų ( :bintuition: :bsensoric: )susitikimo( :wlogic: :wethics: ) ir sąveikos ( :blogic: :bethics: )patyrimas ( :wsensoric: :wintuition: ). Šių skirtumų susitikimo “vieta” ( :wsensoric: ) yra vadinama kontakto ribomis. Kontaktas ir kontakto ribos yra ne fiksuota struktūra ( :wlogic: ), bet vykstantis reiškinys, ( :bethics:) procesas ( :blogic:) . Kontakto metu skirtumams ( :bsensoric: :bintuition: )susitinkant :wlogic: ir sąveikaujant ( :wethics: )ties kontakto ribomis jie pasikeičia( :blogic: :bethics: )tarpusavyje ( :wlogic: :wethics: )energija ar medžiaga ( :bsensoric: :bintuition: ) (Pvz. Jūros ir pakrantės sąveika arba vyro ir moters bendravimas. Tarp jūros ir pakrantės arba vyro ir moters nėra jokių materialių “kontakto ribų”, tačiau būtent šioje „vietoje“, ties “kontakto ribomis” jūros vanduo ir pakrantės smėlis arba vyro ir moters kūnai, jausmai ar mintys „susitinka“ ir sąveikauja.). Kontaktas, kontakto ribos ir pasikeitimas ( :bethics: :blogic: ) energija ( :bsensoric: ) ir medžiaga ( :bintuition: ) gali egzistuoti tarp organizmo/individo ir jį supančios aplinkos bei tarp organizmą „sudarančių dalių” (Net ir dabar kai skaitote šią knygą jūs nuolat kontaktuojate su aplinka: įkvepiate ir iškvepiate orą, skaitote šios knygos žodžius ir tt.). Šio pasikeitimo rezultatas yra įvykęs pasikeitimas tiek organizme (ar jo dalyse) tiek jį supančioje aplinkoje. Vykstant kontaktui ties kontakto ribomis tam tikra medžiaga/energija yra “išleidžiama” iš individo į aplinką, o tam tikra sulaikoma viduje bei tam tikra medžiaga/energija yra “įleidžiama” iš aplinkos į individą bei tam tikra “neįleidžiama” (pvz. oras, vanduo, maistas, garsas, vaizdas, žodis, judesys, kt.)."

http://www.gestalt.lt/projektai-straipsniai-knygos


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 01:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Ar pritariat teiginiui, kad iracionalus sensorikai atspariausi priklausomybems??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sensorika, jos aspektų skirtumai
StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 21:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
matyt, kad nelabai.

priklausomybė - labai abstrakčiai pasakyta. jei tarkim, tai priklausomybė nuo materijos (įskaitant ir nuolat plaunamas smegenis apie būtinybę kažką ir kuo daugiau vartoti), tai sensorikai iracionalai gal kaip tik būtų į tai labiausiai linkę. daugiau šansų atsiriboti duočiau labiau asketiškiems intuityvams iracionalams, nors taip pat -su rezervacija.

jei tai priklausomybė nuo kokių nors sveikatai žalingų įpročių (kas paprastai suvokiama kaip alkoholis, rūkalai, etc.), tai čia turbūt labiau nuo žmogaus, jo kultūros ir aplinkos priklausantis dalykas. bet kokiu atveju nepastebėjau, kad sensorikai iracionalai išsiskirtų didesne blaivybe etc.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 112 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007