Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 02:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 13:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 23 Lap 2008, 04:37
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius, Jeseninas
Kilo toks klausimėlis bekalbant apie vaikus - ar pagal tėvų savybes galima spėti kokias savybes įgims vaikai?

pavyzdžiui jei abu iš tėvų yra intravertai ar didelė tikimybė, kad ir vaikas bus intravertas?

man asmeniškai kilo toks klausimas vakar beaptariant vaikus. jei pas mane, lyriką INFP, ir pas napoleona, ESFP, yra F ir P bendra, tai ar vaikai turi tas pačias savybes F ir P?

aišku būtų geriausia imt ir nustatyt vaikams jų tipažą, bet man kažkaip neina su vaikais to padaryti.

žinoma, genai persiduoda ne vien tik iš tėvų, bet ir iš senelių ir dar tolimesnės eilės.

_________________
Geriau mastyti, kaip padaryti tai, ko nepadarei arba nepavyko padaryti...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 13:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
sielos rašė:
Kilo toks klausimėlis bekalbant apie vaikus - ar pagal tėvų savybes galima spėti kokias savybes įgims vaikai?

pavyzdžiui jei abu iš tėvų yra intravertai ar didelė tikimybė, kad ir vaikas bus intravertas?

man asmeniškai kilo toks klausimas vakar beaptariant vaikus. jei pas mane, lyriką INFP, ir pas napoleona, ESFP, yra F ir P bendra, tai ar vaikai turi tas pačias savybes F ir P?

aišku būtų geriausia imt ir nustatyt vaikams jų tipažą, bet man kažkaip neina su vaikais to padaryti.

žinoma, genai persiduoda ne vien tik iš tėvų, bet ir iš senelių ir dar tolimesnės eilės.


Šitas klausimas buvo kilęs vienam iš senųjų dalyvių, Unex. Jis ieškojo dėsningumų. Kiek pamenu, jo nuomone, jei abu tėvai turi, tarkim :blogic: pirmose pozicijose, tai mažai šansų, kad palikuonis ją turės IV pozicijoje. Greičiausiai jis ją turės I-II pozicijose.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 13:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
:wintuition:


Paskutinį kartą redagavo Globas A 18 Gru 2008, 11:47. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 13:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Kalbant apie vaikus, manau, kad bazinė funkcija pradeda ryškėti jau vaikystėje. Kad sūnus yra loginis, man buvo aišku, kai jam buvo kokie 4 metai. Pats kitus bandydavo paveikti loginiais argumentais ir pats labiausiai į tokius reaguodavo. Dukrai dar nėra trijų, bet man visiškai aišku, kad ji - sensorikė. Detalės, blizgučiai, bet ko neaprengsi, anądien grįžo iš auklės nagais lakuotais :strange: , žodį "palauk" atsisako suprasti, turi viskas būti čia ir dabar, jei ne - riksmas ir ragais į grindis trankymas :happy: Ai ir dar - linkusi ieškoti "šeštų": pvz. meta žaislą ir reikalauja jį pakelti. Jei nekeli - eina ieškot to, kuris pakels. Paprastai randa - bendraamžių arba diedukų tarpe.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 13:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Ai ir dar - linkusi ieškoti "šeštų": pvz. meta žaislą ir reikalauja jį pakelti.
Populiarus elgesys vaikų tarpe ir ne tik tarp sensorinių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 17:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Rgs 2008, 15:41
Pranešimai: 191
Mano tevai ISTp ir ESTj, o as ESFp. Ar cia yra koks rysys?

_________________
Take all your problems
And rip 'em apart
Carry them off
In a shopping cart


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 18:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tirpi rašė:
Mano tevai ISTp ir ESTj, o as ESFp. Ar cia yra koks rysys?

Pavertėjausiu į socionikos kalbą keliais "dialektais":
"Mano tėvai SLI ir LSE o aš SEE.
"Mano tėvai SP ir PS, o aš FR.
"Mano tėvai :wsensoric: :blogic: ir :blogic: :wsensoric: , o aš :bsensoric: :wethics: ."
"Mano tėvai Gabenas ir Štirlicas, o aš Napoleonas."

Rodos, Gulenko rašė apie "integralinius" poros tipus, intravertinės socionikos teoriją (tipai - tam tikrų santykių "nešėjai")...
Šiuo atveju Gabenas ir Štirlicas yra susiję Veidrodiniais santykiais. O veidrodinių santykių "nešėjas" - Robespjeras. Tėvų santykiuose tarsi "dalyvauja" integruotas poros santykių tipas (Robespjeras)

Gabenas .......... "veidrodiniai" ...Štirlicas
.... ..........................................
"imtuvas/siųstuvas" Robespjeras "miražas"


Vaikas Napoleonas tuomet tarsi atvirkščiai atkartoja tėvų santykius su integruotu santykių tipu

Gabenas .......... "veidrodiniai" ...Štirlicas
.... ..........................................
"miražas" .......... Napoleonas "siųstuvas/imtuvas"

Žinoma, ši teorija irgi neišvengia kritikos. Bet kartais...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 19:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa, o tau ši teorija pasitvirtino?

Globai, o kokia galėtų būt teorija tam atvejui, kai vaikas auga su vienu iš tėvų (tradiciškai, su motina)?

Joldija, smagu buvo paskaityt apie tavąją sensorikę. :happy: Neaišku dar, link etikos ar logikos mažoji linksta? :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 21:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Joldija rašė:
Dukrai dar nėra trijų, bet man visiškai aišku, kad ji - sensorikė. Detalės, blizgučiai, bet ko neaprengsi, anądien grįžo iš auklės nagais lakuotais :strange: , žodį "palauk" atsisako suprasti, turi viskas būti čia ir dabar, jei ne - riksmas ir ragais į grindis trankymas :happy: Ai ir dar - linkusi ieškoti "šeštų": pvz. meta žaislą ir reikalauja jį pakelti. Jei nekeli - eina ieškot to, kuris pakels. Paprastai randa - bendraamžių arba diedukų tarpe.


panašu, kad ne tik šiaip sensorikė, bet ir su :bsensoric: ar tik ne į mamą? :smile:

p.s. beje, labai gražus paveiksliukas, Joldija :wink:

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 21:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Liepa rašė:
Šiuo atveju Gabenas ir Štirlicas yra susiję Veidrodiniais santykiais. O veidrodinių santykių "nešėjas" - Robespjeras. Tėvų santykiuose tarsi "dalyvauja" integruotas poros santykių tipas (Robespjeras)


o kodėl, beje, robespjeras yra "veirdordinių santykių" nešėjas? kokie kiti tipai ir kokių santykių "nešėjai" yra? Ir ką reiškia pats terminas "nešėjas"? gal gali kokią nuorodą mestelt?

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 21:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Joldija rašė:
Šitas klausimas buvo kilęs vienam iš senųjų dalyvių, Unex. Jis ieškojo dėsningumų. Kiek pamenu, jo nuomone, jei abu tėvai turi, tarkim :blogic: pirmose pozicijose, tai mažai šansų, kad palikuonis ją turės IV pozicijoje. Greičiausiai jis ją turės I-II pozicijose.


mano tėvai :bintuition: :wlogic: ir :wethics: :bintuition: . tad viskas pasiteisina - :bintuition: (stipriai išreiškta abiejų tėvų ego bloke) - pirmoje vietoje. mano sesuo (vyresnioji) - donė, tad viskas vėlgi tinka. bet štai jaunesnioji sesuo - diuma (visai iš kitos operos), bet atitinka tėvo kvadrą. dar vienas įdomus dalykas - seserys - tėvo kvadros, aš - mamos. kažkaip visa tai primena liaudyje žinomą tiesą (archetipinę?), kad tėvai geriau sutaria su dukterimis, o mamos - su sūnumis.

kitas man žinomas atvejis - tėvai :wethics: :bsensoric: (tėtis) ir :bethics: :wsensoric: (mama). vaikai: :wethics: :bintuition: (duktė) ir :bsensoric: :wlogic: (sūnus). dėsningumų čia mažiau, nes vaikai - tarpusavyje konfliktukai. kita vertus, vėlgi tėvo ir duktės pirmosios funkcijos ( :wethics: ) sutampa. tačiau su sūnaus tipu paaiškinti sunku (gal tik tai, kad mama labiau "lepino" - užsakovo santykis, o tėvas "baudė" - revizoriaus; vėlgi kažkas galbūt archetipško).

ir galiausiai - dar žinau du šeimyninius santykius - kai mama išsiskyrusi ir viena augina sūnų. abiejais atvejais, tarpusavio santykiai - konfliktiniai...

žodžiu, įdomi tema. tik stipresniems apibendrinimams, reikia daugiau ir gerai išnagrinėtų (patikimų) atvejų. bet nuojauta kužda, kad dėsningumus (atspindinčius tam tikrus tėvų ir vaikų santykių archetipus) galima apčiuopti, tik jie, matyt, toli gražu ne vienareikšmiai.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 25 Lap 2008, 22:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
actekas rašė:
o kodėl, beje, robespjeras yra "veidrodinių santykių" nešėjas? kokie kiti tipai ir kokių santykių "nešėjai" yra? Ir ką reiškia pats terminas "nešėjas"? gal gali kokią nuorodą mestelt?
Nuoroda į minėtą V.Gulenko straipsnį "Intravertinė socionika" (1996)
http://www.socionics.ibc.com.ua/t/gul-496.html

Dar papildomai:
D.Roganovo straipsnis "Triada" (2001) http://socioniks.chat.ru/sbornic_rog.htm
D.Lytovo kritinis straipsnis (2005) http://www.typelab.ru/ru/1.begin/introsoc.html

Visos nuorodos į šaltinius rusų kalba


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 26 Lap 2008, 01:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Solanža rašė:
Joldija, smagu buvo paskaityt apie tavąją sensorikę. :happy: Neaišku dar, link etikos ar logikos mažoji linksta? :smile:


Dėl šito neapsisprendžiu: emocijos labai ryškios, ypač neigiamos. Bet jų reiškimo nei subtiliu, nei lanksčiu nepavadinčiau. Daugiau tiesios, linijinės, smogiančios, konkrečios. Nežaidžia ji jomis, o greičiau "muša". Simpatijos-antipatijos jos suvokime užima apibrėžtą vietą. Į loginius paaiškinimus reaguoja, netgi juos mėgsta išklausyti. Turi labai gerą atmintį faktams. Kartais tuo nustebina. Bet kol kas nedarau išvadų nei dėl logikos/etikos, nei dėl rac/iracionalumo. Ekstravertė, beje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 26 Lap 2008, 01:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
actekas rašė:

panašu, kad ne tik šiaip sensorikė, bet ir su :bsensoric: ar tik ne į mamą? :smile:

p.s. beje, labai gražus paveiksliukas, Joldija :wink:


Man save sunku objektyviai įvertinti :happy: Vienok, bendrumų tikrai randu :happy: O paveiksliukas ir man labai patinka, dėkui. Kažko ieškodama radau jį ir iškart "prilipo" :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: asmenybės bruožų perdavimas palikuonims
StandartinėParašytas: 26 Lap 2008, 12:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
Globai, o kokia galėtų būt teorija tam atvejui, kai vaikas auga su vienu iš tėvų (tradiciškai, su motina)?
Laikausi tos nuomonės, kad vaiko tipas susiformuoja dar iki gimimo, todėl gyvenimas tik su motina neturi įtakos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 113 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007