Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 17:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bal 2007, 12:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Vat klausimas. Mano pažįstama giminaitė, kuriai priskiriu Hugo tipą, linkusi dažnai ir stipriai, "piktybiškai" vėluoti. Hugo skaudžioji funkcija :wintuition:, dar vadinama laiko intuicija, nors mano galva į ją telpa daug daugiau. Principingumas, žmogus  pagal ją jaučiaisi teisus vienaip ar kitaip elgdamasis arba ne ir pan. Mane jau šia tema švietė, beje čia forume.

Tai va. Ta giminaitė, jei susitarsi ją pavežti kur nors ir tai bus pirmą val, tai nenustebk jei išvažiuosi antrą. Jei mašinoje truputį palaukti, ji tuoj ateis, tai nenustebk, jei prasėdėsi beveik valandą, ar daugiau. Jai būtinai atsiras šimtas nedadarytų darbų, kuriuos reikia pabaigti kai kitas laukia. Tai kartojasi sistemingai ir jau n metų.

Jos vyras Diuma irgi panašiai elgiasi.

Ką tai reiškia - Ar gali žmogus su skaudžiąja arba roline :wintuition: taip elgtis? :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bal 2007, 14:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Mano draugė Diuma irgi, atrodo, niekur neskuba. Jei susitariam eiti į parduotuvę vienuoliktą, nesistebiu kad išeinam dvyliktą. Esu įpratusi skambinti ir priminti, orientaciškai paklausti, kokiame ruošimosi etape ji dabar yra ir pan. Nustatinėti laiko limitą parduotuvėje (paprastai mes išskiskiriam kiekviena savo reikalais) - tolygu stresui. Diumai įprasta išbūti tiek, kiek jai reikės neskubant apžiūrėti viską, ko ji nori. Prognozuoti ar reguliuoti iš anksto - NEĮMANOMA. Tai šitaip būna poilsio režime. Jei abi kur nors skubame - irgi neparaginsi (nes dar labiau pasimeta). Ji viską vis tiek turi padaryti savo ritmu ir eiliškumu. Vis tik kažkaip sugeba sutilpti į "paskutinę minutę".

Bet darbo režime... Jei į svarbų renginį ar paskaitą reikia atvykti 8 val. ryto - ji kelsis kad ir 5 val. ryto, kad NESKUBĖDAMA suspėtų susiruošti. Tiesiog būtina neskubant atlikti visas rytines procedūras, neskubant apsirengti, neskubant ramiai išgerti įprastą kavos puoduką!  Kitaip Diuma turbūt sustresuos ir išsimuš iš vėžių (nebus darbinga).

Tiesiog stebiuosi - kiek daug darbų ji nudirba taip "neskubėdama". Manau, kad nepakenčia tiesiog blaškymosi, aliarmo. Ir sugeba(!) padaryti ta patį, ką kitas padarytų lakstydamas bėgte ir rėkaudamas, kad nespėja (ir nervindamas aplinkinius).



Gal tai specifinis susikaupimo stilius? Atsiribojimas nuo pašalinių ir dirginančių dalykų? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bal 2007, 16:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Liepa: Supratau. Ačiū, Liepa.

Pagal viską tada (ji tolima giminaitė, turi daug santykių, draugių ir  n pažinčių), santykiai su manimi jai turbūt yra poilsio režimas. Todėl galima dadaryti ko nespėjai, bet būtinai reikia , o tada pavėlavus ateiti pas  mane. O aš nepasitikslinau, kokiam ruošimosi etape ji yra....

Gal kaip stiprūs žmonės, ji pasipriešina savo silpnai vietai ir padaro savo.

Dar jinai mėgsta įtempti mane į savo darbotvarkę, pvz. ateik pas mane, tada viską susiruošim neskubėdami, po to dar pavalgysim (tada ji dar ir bus atsilyginusi). Jei tą pavyksta padaryti, tai problemos išspręstos, viską galima padaryti neskubant. Bet kai aš neturiu laiko, neišeina, ir gaunasi pirmas variantas.

Aišku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bal 2007, 16:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vaidas101 rašė:
Dar jinai mėgsta įtempti mane į savo darbotvarkę, pvz. ateik pas mane, tada viską susiruošim neskubėdami, po to dar pavalgysim (tada ji dar ir bus atsilyginusi). Jei tą pavyksta padaryti, tai problemos išspręstos, viską galima padaryti neskubant.
Pabraukta - labai būdinga. :happy: Juk neveltui Diuma - Dono dualas! O Doną galima aplink pirštą vynioti ir prašyti kokių tik nori "nuolaidų", jei tik skaniai pamaitini ir nuramini, pasirūpini savijauta :tongue: Gi Donas susiruošia greitai - bet valgio sąskaita (susiruošia iš esmės veiklai, o sensoriška būsena ir savijauta, t.y. kad  nevalgęs, ar per plonai apsirengęs - juk "nesimato"). Nemanau, kad Diuma kviečiasi pavalgyti dėl "atsilyginimo" ir turbūt ją pačią labai nustebintum šitaip traktuodamas motyvaciją. Diuma turbūt labiau kreipia dėmesį į savijautos, būsenos nusiteikimą darbui (kad gerai jaustumeisi (drabužiai - taip pat patogūs), kad nieko netrūktų komfortui), Donas numato variantus veiklai (gali atsitikti tas, pasisukti anaip).  Kartu ruoštis - toks tandemas abiems labai padeda.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bal 2007, 13:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa rašė:
Esu įpratusi skambinti ir priminti, orientaciškai paklausti, kokiame ruošimosi etape ji dabar yra ir pan.

Sitaip su Diuma as per laika elgtis ISMOKAU. Anksciau visada klasdavau tiesiai KADA, bet nesitikedavau tikslaus atsakymo, man mazdaug intervalas nuo - iki svarbus, bet Diumai tai stresas. Stirlis paklaustas tiesiai KADA (pas Stirli ir pas Huga ta pati skaudzioji :wintuition:) arba atsako tiksliai, arba pradeda pasakoti visus busimus darbus. Ir tada as pati orentuojuosi, kiek realus ar nelabai jo planai, zinoma pakomentuodama ar pasigilindama i esama ar busima situacija. Diuma sitaip jauciasi kontroliuojamas.

Del to neskubejimo proceso Liepa labai tiksliai aprase, tik jau man nelabai viska suspejantis jis atrodo :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Bal 2007, 21:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:
Mano draugė Diuma irgi, atrodo, niekur neskuba. Jei susitariam eiti į parduotuvę vienuoliktą, nesistebiu kad išeinam dvyliktą. Esu įpratusi skambinti ir priminti, orientaciškai paklausti, kokiame ruošimosi etape ji dabar yra ir pan. Nustatinėti laiko limitą parduotuvėje (paprastai mes išskiskiriam kiekviena savo reikalais) - tolygu stresui. Diumai įprasta išbūti tiek, kiek jai reikės neskubant apžiūrėti viską, ko ji nori. Prognozuoti ar reguliuoti iš anksto - NEĮMANOMA. Tai šitaip būna poilsio režime. Jei abi kur nors skubame - irgi neparaginsi (nes dar labiau pasimeta). Ji viską vis tiek turi padaryti savo ritmu ir eiliškumu. Vis tik kažkaip sugeba sutilpti į "paskutinę minutę".

Bet darbo režime... Jei į svarbų renginį ar paskaitą reikia atvykti 8 val. ryto - ji kelsis kad ir 5 val. ryto, kad NESKUBĖDAMA suspėtų susiruošti. Tiesiog būtina neskubant atlikti visas rytines procedūras, neskubant apsirengti, neskubant ramiai išgerti įprastą kavos puoduką!  Kitaip Diuma turbūt sustresuos ir išsimuš iš vėžių (nebus darbinga).

Tiesiog stebiuosi - kiek daug darbų ji nudirba taip "neskubėdama". Manau, kad nepakenčia tiesiog blaškymosi, aliarmo. Ir sugeba(!) padaryti ta patį, ką kitas padarytų lakstydamas bėgte ir rėkaudamas, kad nespėja (ir nervindamas aplinkinius).

Gal tai specifinis susikaupimo stilius? Atsiribojimas nuo pašalinių ir dirginančių dalykų? :wink:

Visa tai tinka ir jeseninui. Pas abu ta pati skaudžioji :blogic:, elgiuosi praktiškai identiškai, kaip Liepos draugė. :).

Dėl skaudžiosios, labai sunku yra tam tikrose specifinėse situacijose skubėti. Ypač tas liečia parduotuvę, DAUG IR ĮVAIRIŲ daiktų rinkimąsi. Man net maisto apsipirkimas - didžiausias ritualas. :). Vaikštau lėtai lėtai, pereinu kiekvieną absoliučiai prekių eilę, tarkim, Maximoje. Tik tada prisimenu viską, ko man galbūt reikėt galėtų.

Bet būna ir kitų situacijų, kada įmanoma susisukti greitai, daug nuveikti per trumpą laiką. Bet vistiek turi būti tie dalykai arba apgalvoti iš anksto, arba kažkas tam procesui kitas vadovauti, arba ta veikla turi būti įprasta, žinoma iki rutiniškumo.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Bal 2007, 07:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2007, 18:50
Pranešimai: 48
skaudzioji ir emocijos, ir sensorika man, sakyciau... abudu tinka. idomu, ar gali taip buti, kad butu 2 skaudziosios funkcijos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 14:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža rašė:
Robespjeras ir Dostojevskis

Jeigu šią funkciją išvysto žmogus pernelyg stipriai, tai gali pasireikšti besaikiu ir nereikalingu nenuolaidumu - žmogus bijo nusileisti dėl kažko svarbaus, pasirodyti aplinkinių akyse pernelyg minkštu ir todėl ima laikytis taisyklės - nenusileisti niekam niekur. Jeigu kažkas iš jų kažką atima (arba priverčia kažką daryti) jų nuomone netinkamu būdu, tai jiems tampa garbės reikalu atvirai pasipriešinti, net jeigu priešininkas yra žymiai stipresnis - "paprastuose" kolektyvuose tai pasireiškia elementariomis muštynėmis.
Kaip matome, kietai laikytis ir nenusileisti bei santykius aiškintis jėga robams nėra taip jau nebūdinga - čia visų pirma adresuoju Liepai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 21:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Robespjerai paprastai laikosi taisyklių, normų. Bet kiek aš pastebėjau - tai nėra puolimas, "teritorijos užkariavimas" ar ekspansija, savo valdžios (autoriteto) primetimas. Tai labai akivaizdi (bent jau man) gynyba.  Ir jeigu Robespjero nesprausi į kampą, paliksi jam pakankamai "erdvės" - jis tikrai nepuls kariauti.  Logikas nespaudžia autoritetu, jėga, valia (tai būdinga :bsensoric:), už loginį tipą kalba jo argumentai, be to, stengiamasi juos pateikti kuo objektyviau, neutraliau. Priešininkas turėtų priimti argumentus dėl to, kad jie teisingi (visiems!), o ne priversti priešininką nesiginčyti nusileidžiant, pripažįstant jo personos viršenybę. Skaudžioji sensorika yra daugiau užsispyrimas, savo jėgos demonstravimas būtent ATLAIKANT visus "smūgius"...  Va čia esminis skirtumas tarp logiko ir sensoriko

Apskritai - visa pirmoji kvadra vertina laisvę. Ir gina laisvę - tiek savo, tiek kitų (jeigu mato skriaudžiamą žmogų). Man atrodo, užsistoti kitą yra netgi lengviau, negu apginti save.

Dar aš matau šiokių tokių paralelių intuityvių logikų klube... Donas ir Džekas labiau linkę duoti atkirtį užpuolikui (gal dėl to, kad ekstravertai). Robespjeras ir Balzakas gina daugiau dėmesio skirdami skriaudžiamojo teisėms (kaip intravertai). Jie daugiau argumentuoja, kad skriaudžiamasis turi Į TAI teisę, kad TO negalima iš jo atimti ar jam TO neleisti (labiau susitapatina su skriaudžiamuoju).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 00:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
Nebent INTJ pasirinks tokia strategija... Idomu, kokie "tokios" strategijos pasirinkimo motyvai tada... 
Man atrodo, kad Robikas tuomet nelaiko priešininko garbingu arba lygiaverčiu.  Juk labai svarbu - garbingai ir teisingai "žaisti pagal taisykles", ar ne?
Spėlioju tik... paneik arba patvirtink.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 11:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Ir jeigu Robespjero nesprausi į kampąa, paliksi jam pakankamai "erdvės" - jis tikrai nepuls kariauti. 

Logikas nespaudžia autoritetu, jėga, valia (tai būdinga :bsensoric: ), už loginį tipą kalba jo argumentai, be to, stengiamasi juos pateikti kuo objektyviau, neutraliau. Priešininkas turėtų priimti argumentus dėl to, kad jie teisingi (visiems!), o ne priversti priešininką nesiginčyti nusileidžiant, pripažįstant jo personos viršenybę.
Ne viskas taip paprasta. Esme tame, kad neretai robo loginiu argumentu nenorima klausyti, o juos išklausius, nenorima i juos atsižvelgti. Tiesiog robo oponentas nenori pripažinti, kad yra neteisus - banali situacija šiaip jau. Galima toki priešininka ignoruoti. Bet jei robas mano, kad reikia toliau "stumti savo linija", tai lieka naudoti :bsensoric:.

Beje, jei robas savo priešininka laiko nepakankamai išsilavinusiu ar protingu, jis gali atsisakyti su juo diskutuoti. Ir tai nieko keisto. Kaip kad etinis ar sensorinis gali atsisakyti bendrauti su žmogumi, kuris ju nuomone, nera pakankamai gražus, komunikabilus ar idomus. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 13:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
ALRIII rašė:
O dabar pabandysiu atsakyt i tavo klausima... Kaip zinai, INTJ dazniausiai neapsiriboja viena strategija, o turi  susigalvoje daug strategiju. Taigi, jei INTJ mano, kad agresyvaus puolimo strategija yra geriausia tam tikru atveju, tai INTJ sia strategija ir naudos, bet ne todel, kad kitaip negali, o todel kad TAIP GERIAUSIA jo manymu konkreciu atveju daryti. Tada INTJ gal ir gali atrodyti net nepanasus i INTJ savo budu, nes tokiu atveju INTJ stengsis atrodyti kitoks nei yra istikruju. Jis gali atrodyt labai ziaurus kitiems savo tokiais poelgiais, taciau pats INTJ, bent teoriskai, turetu i visa tai ziuret ramiai, nes INTJ tai vertintu kaip geriausia strategija tuo metu atmetant visus jausmus ir t.t.

Suprantama, si strategija naudojama INTJ ne individu lygmeny, o pavyzdziui firmu ir t.t. Taciau, as neatmetu galimybes, kad INTJ tokia strategija gali naudot ir individu lygmeny...
Iš to, ką teko stebėt praktikoje, man atrodo kad labai taikliai čia ALRIII aprašė, kaip elgiasi robai.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 13:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ALRIII rašė:
<...>o todėl kad TAIP GERIAUSIA jo manymu konkrečiu atveju daryti. <...> Jis gali atrodyt labai žiaurus kitiems savo tokiais poelgiais, tačiau pats INTJ, bent teoriskai, turėtų į visa tai žiūrėt ramiai, nes INTJ tai vertintų kaip geriausią strategiją tuo metu atmetant visus jausmus ir t.t. Suprantama, ši strategija naudojama INTJ ne individų lygmeny, o pavyzdžiui firmų ir t.t. Tačiau, aš neatmetu galimybės, kad INTJ tokia strategiją gali naudot ir individų lygmeny...
Paryškinau tai, kas man atrodo yra esmė...  Įsitikinimas tuo, ką daro (logika+intuicija). Atkaklus tikslo siekimas (racionalumas). Vidinė ramybė, šaltas protas (jausmų atmetimas). Pastaroji savybė ypač ryški Robespjerui ir Balzakui, palyginus su to paties temparemento atstovais Gorkiu ir Gabenu (iš šios ketveriukės "emocionaliausas" būtų Gabenas).

P.S. Kaip tik vakar plepėjau su savo tapatuke Skype apie ginčus. Strategiją renkasi visi tipai. Lyginant Dono ir Robo "pasirinkimus" - Donas pabrėžtinai ramus (viduje slopinasi, tramdosi), Robas pabrėžtinai kietas (viduje aktyvinasi). Gaunasi, kad atkaklumas skirtingai nukreipiamas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 13:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa rašė:
Vidinė ramybė, šaltas protas (jausmų atmetimas). Pastaroji savybė ypač ryški Robespjerui ir Balzakui
Šaltakraujiškumas gali buti tik išorinis. Del skaudžiosios :bsensoric: robas daug kartu viska persvarsto, taigi jo viduje ne viskas taip jau ir ramu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globai,  sakydami "ramybė", mes galime turėti galvoje skirtingus dalykus (pvz. išorinę išraišką arba vidinę harmoniją).

Galima viduje labai pergyventi, bet aktyviai to neišreikšti, užsigniaužti. Kiekvienam tipui skaudžioji kelia problemų ir nerimo :confused: Yra įvairių nuomonių, bet daugelis teigia, kad tipas jas sprendžia EGO bloko pagalba.

Išraiškoje nemažą vaidmenį vaidina ir temperamentas. Anoje žinutėje jį ir turėjau omenyje. Į vidų sunku pažvelgti, kas ten dedasi. Mes daugiau matome išorę - elgseną. Vidinę būseną pastebime tiktai artimų žmonių


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 97 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007