Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 17:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
zanka rašė:
Jei eina kalba apie užpuolimą - tai savaime suprantama, kad reikia tvoti ir kuo smarkiau, nes loginiai argumentai tokiems tipams negalioja.
Kalbu iš praktikos - GALIOJA. Ir dar kaip!

Mane puolė su dideliu duonriekiu peiliu - nupjovė rankinuko rankenas. Apsigyniau miklumu (sugriebiau slystantį nuo peties) ir būtent loginiais argumentais (supykdė, kad sugadino mano daiktą). Galop ėmiau jam ir grąsinti, kad geruoju tas nepasibaigs.  Vaikinukas buvo kokių 16-17 metų. Tiesiog jutau, kad mano žodžiai jį veikia, kad jis morališkai žymiai silpnesnis už mane...

Nežinau, kuo būtų pasibaigę, jei būčiau tvojusi. Jis gi šiaip ar taip - ginkluotas. Tikriausiai būčiau tik išprovokavusi panaudoti šaltą ginklą prieš mane (automatiška gynyba prieš mano "tvojimą"). Turbūt gal suveikė bazinė :bintuition: - jutau jo galimybes (įvertinau žaibiškai). Gal jį paveikė ir mano "akiplėšiškumas", kai bariausi ir grąsinau... ko gero - nesitikėjo iš "bobos"...

O vat antruoju atveju, kai puolė dvi merginos - tvojau skėčio stipinais per galvas (lijo lietus).  Atšoko iškart.

Nežinau, kaip dar pasielgčiau - reakcijos tada pagreitėja, sprendžiu žaibiškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 17:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Liepa: taip, viskas priklauso nuo situacijos. Galbūt pamatei, kad jis morališkai silpnesnis, todėl ir naudojai loginius argumentus. Gal jei, tai būtų ne koks -niolikinis pienburnis, o užkietejęs senas nusikaltėlis ar neturintis ko prarasti narkomanas, tai būtum žaibiškai supratusi, kad jokie žodžiai čia nepadės ir pasirinkusi kitokią taktiką (pvz. bėgti)?

Bet kuriuo atveju džiaugiuosi, kad Tau viskas gerai baigėsi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 17:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
zanka: Pataisysiu - į kraujus ir t.t. jautriai reaguoja ne tiek sensoriniai, kiek etiniai tipai - jei emocionalesni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 17:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2, įdomu, kokie tipai tada dominuoja tarp chirurgų ar traumatologų...  Juk faktiškai - jie daro gera žmogui. Bet reikia savotiško atsiribojimo nuo "estetinio vaizdo"...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 17:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
m2 rašė:
Pataisysiu - į kraujus ir t.t. jautriai reaguoja ne tiek sensoriniai, kiek etiniai tipai - jei emocionalesni.

gal etikai tiesiog emocionaliau reaguoja, bet gal jiems tiek pat nemalonu kaip ir sensorikams? :strange:

o atsiriboti (t.y. priprasti) manau gali kiekvienas. Pvz. nuo vaikystės nemėgau vorų. Nespiegdavau pamačiusi, bet į rankas tikrai neimdavau. Bet va, per praktiką buvo privaloma rinkti vorus - niekur nesidėsi - teko priprasti. Bet praėjo šiek tiek laiko - vorų rinkti nebereikia - ir vėl atsirado barjeras - nesinori man tų vorų į rankas imti nors tu ką :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 20:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Liepa: Na, kiek teko asmeniškai bendrauti su chirurgais, ar tiesiog medikais, tai jie į savo darbą žiūri pakankamai pragmatiškai - t.y. jiems operacija, tai kaip meistrui televizoriaus taisymas. Sentimentams ten vietos dažniausiai nėra. Gaila, bet nemaža dalis medikų ilgainiui tampa labai ciniškais....


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 20:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
zanka: Jie ir reaguoja jautriau, ne tik išreiškia savo jausmus. Etinis intravertas gali reikšti emocijas žymiai santūriau, nei loginis ekstravertas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 21:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
m2: ar mėgini "prastumti" idėją, kad logikai ne tokie jautrūs nei etikai? Jie mažiau atjaučia, silpniau myli? :)

Bet gi mes jiems į širdis neįlysim... ar tikrai galim taip sakyti, kad etikai jautresni? :strange: Gal mus tiesiog labiau pagauna emocijos, mes jų poveikiui labiau (tegul - tik viduje, nebūtinai tai turi prasimušti išorėn) pasiduodam? O logikas viską "permala" per savo loginę sistemą, sudėlioja į lentynėles tuos suvokimus, bet tai nereiškia, kad jam neskauda....

Šiaip sunku diskutuoti, nes nėra empirinių įrodymų. Bet būtų įdomu išgirsti ką mano kiti.

Nors čia ryškus OT šiai temai, labiau gal tiktų į temą "etiniai plepesiai be loginės cenzūros" :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 22:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža: Tikrai ne. Tiesiog logikai "parinasi" dėl kitokių dalykų, nei etikai :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 22:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
m2: ir dėl kokių?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 23:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
zanka: Pvz. dėl to, kad projektas vėluoja, kad prastas darbo našumas, kad žmona nežinia kodėl nekalbi :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 23:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
m2 rašė:
zanka: Pvz. dėl to, kad projektas vėluoja, kad prastas darbo našumas, kad žmona nežinia kodėl nekalbi :)
bet man atrodo dėl tokių dalykų visi gali "susiparinti" :smile: ar tai būtų etikas, ar logikas.

šiaip tai nžn., man atrodo visi yra žmonės ir daugiau mažiau jaudinasi dėl panašių dalykų, bet daug kas priklauso nuo situacijos, apie ką eina šneka ir kokioje padėtyje pats esi.

tiesa, man kaip baziniam intuitui, sensorikų (ypač racionalų) jaudinimaisi "kas bus, kas atsitiks" atrodo kartais truputį juokingi. gal jie daugiausiai ir stringa...



p.s. bet šiaip įdomi tema. labai patiko iš naujo perskaityti Cassandros mintis dėl :wsensoric: kaip "išorinių paviršių sankaupos" :wink: kadangi man sensorika sunkiausiai perlaužiama, įdomu pasiskaityti :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 23:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2 rašė:
Liepa: Na, kiek teko asmeniškai bendrauti su chirurgais, ar tiesiog medikais, tai jie į savo darbą žiūri pakankamai pragmatiškai - t.y. jiems operacija, tai kaip meistrui televizoriaus taisymas. Sentimentams ten vietos dažniausiai nėra. Gaila, bet nemaža dalis medikų ilgainiui tampa labai ciniškais....

Tikrai taip. Ir daugumas žmonių, dirbančių prokuratūroje, turi labai cinišką jumoro jausmą. Manyčiau, todėl, kad važiuodami "į įvykį pavartyti lavonų" (jie taip ir sako), jie turi emociškai nuo viso to atsiriboti. Antraip stogas pavažiuotų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2007, 23:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
m2 rašė:
zanka: Pvz. dėl to, kad projektas vėluoja, kad prastas darbo našumas, kad žmona nežinia kodėl nekalbi :)
Čia taip racionalūs. Iracionalūs parinasi, kad kažkas "neina", nesisprendžia, nejuda į priekį. Terminai - dzin (jei niekas konkrečiai neužlaužia), svarbiausia - nėra rezultato.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2007, 21:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
O dėl ko/kaip "parinasi" etikai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 97 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007