Socionikos forumas

Dabar yra 18 Bal 2024, 09:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
orvel: D?kui d?kui :happy: Bet ?ia d?l to, kad dualas :wink: Vat Liepa, kaip revizorius kažin k? mano..



O šiaip, tai orvel tre?ia funkcija :blogic:, kuri? galima gerai iš?gdyti :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 15:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 60
Rinkis b?t robespjeru, Orvel! :) Kailiniai geriausieji.  Žinai, vienam robespjerui pasak? - j?s tikri vienuoliai, gal?tum?te vienuolyne gyventi. O jis ir sako - žinoma, gal??iau - bet tik moter?.  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 15:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 27
Skarlet, dovanok, bet ?ia ta teorija, bent mano, nebus d?stoma.



D?l naujo nick'o irgi logiška. Tai BUS padaryta. Ech, tiesiog visi sako, kad geras tas tipas... Ir k? jame žmon?s gero randa?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 15:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
suprantu, Orvel.

O tavo tipas- tikrai geras, kaip ir visi kiti, beje...  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 19:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
orvel (?ia tur?t? b?ti ikon?l? šelmišku žvilgsniu ir plazdan?iomis blakstienomis), argi ?manoma lyginti technokratišk? ir saus? Žukov? su Tavo iškalba, entuziazmu ir filosofiniu poži?riu. Mane, pavyzdžiui, labai žavi Tavo sugeb?jimas pažvelgti ? problemos esm? ir netgi sugeb?ti pakreipti j? kažkokiu kitokiu, nekasdienišku kampu  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 19:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 rašo: "Vat Liepa, kaip revizorius kažin k? mano..."



Prieš 20 met? tik susipažinusi su tip? aprašymais, kažkaip bijojau t? asimetrini? santyki?. Kontrolierius-kontroliuojamasis, siustuvas-imtuvas. Atrod?, kad vienas taip ir taikosi pulti, o kitam belieka -"letenas aukštyn, žvairy!"...  :happy:



Taigi, visai nieko tokie santykiai, tik reikia ži?r?ti "kaip ? paveiksl? ger? - iš toli".  Revizijos (kontrol?s) santykiuose žmon?s vienas kit? laiko ?domiais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2004, 00:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa užsimin?, kad kontrol?s santykiuose žmon?s vieni kitiems neatsibosta. Man atrodo, kad ir ?ia daug kas priklauso nuo to, tarp koki? tip? tas santykis: pvz. Jeseninui teoriškai, tur?t? b?ti lengviau pasiduoti Džeko kontrolei nei Žukovui leistis kontroliuojamam Dreizerio. Ar j?s taip negalvojat?  :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2004, 09:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 60
Ir taip ir ne.

Kontrol?s santykis n?ra koks nors valios primetimas, arba kažkas, k? veikia valstyb?s kontrol?s institucija. Kontrol?s santyk? lemia tai, kad tavo kompleks? zona (superego2, arba tre?ia funkcija pagal Jung?) ir kontrolieriaus ego1 (arba pirma funkcija) yra tokie patys. Tai reiškia, kad kokie tai kontrolieriaus impulsai gali b?ti gan skausmingi, bet tai ne abipusis dalykas, kaip konfliktinio santykio atveju. Savo pirm? funkcij? žmogus kaiptai 'spinduliuoja tiesiogiai' net kai visai tyli, jei galima taip pasakyt. Gal tai priver?ia pasitempti, kai netoliese reiškiasi kontrolierius.

Dabar ži?r?kim, kaip A.A kažkada apib?dino kontrol?s santykius - bandau prisimint.



Kontrolierius: Visai toks malonus, nelabai konkretus, nelabai aiškus, bet kai pradeda tave kritikuot b?na BAISU.



Kontroliuojamasis: Gan aiškus, k? gali. Gali daug, bet nenori, visaip išsisukin?ja - kol nepriversi. Santykis su kontroliuojamuoju apib?dinamas patarle: žmon?s teisyb?s nem?gsta.



Ar nepanašu, kad visa tai b?tent iš donkichoto pozicij?? Kitais atvejais kontrolierius matyt atrodo visai kitaip. Bet - bet kuriuo atveju tur?t? galioti kažkas tokio - kai netoli yra si?stuvas ir kontrolierius, tai bet kuris tipas jau?iasi stipriai aktyvuotas ir kartu - d?l kontrolieriaus - turi b?ti kiek ?sitemp?s. Šiaip kontrolieriaus poveikis yra labai geras, jei jis n?ra nuolatinis ir ilgalaikis - kontrolieriai globoja tam tikra prasme, o tikr? 'kontrol?' kontroliuojamasis dažniausiai pats prisiprašo.

Kaip aš gal??iau visa tai pagr?sti? O j?s paži?r?kit ? atsakym? kam aš parašiau tok? ilg? man neb?ding? post'? :) O kontrol?s - aš dar prisiprašysiu Ny??s temoj - nugara jau?iu :)

Beje - kad jau vykdyt savo socialines funkcijas, tai vykdyt - kaip manot, ar ne per daug socionika keliauja ? ne socionikos blokus - aš apie 'gyvenimas yra gražus'. Gal verta tokioms temoms sukurti blok? socionikoje - 'laisvi pokalbiai apie socionik? ir ne tik' ar kažk? panašaus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2004, 09:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pritariu d?l pokalbi? socionikos tema pl?tojimo šiame bloke. Blokas "Socionika" b?t? tada tarsi specializuotos srities forumas - kaip ir "Programavimas". Tuo labiau, kad šiandien pasiži?r?jusi visiškai nesupratau, kas vyksta bloke "Gyvenimas yra gražus"...

Trys forumai viename tinklapyje - o kod?l gi ne?  :happy:



D?l santyki? aprašymo - žinau ger? adres? rus? kalba http://www.socionics.org/type/

Ten galima tip? lentel?je pasirinkti savo tip? - tada dešiniame lange parodo santykius su visais tipais. Paspaudus ant norimo santyki? tipo - kair?je atsiranda j? paaiškinimas. O žemiau kairiame lange galima paskaityti ?vairi? autori? (aišku, ir ?vairi? tip?) poži?r? - kaip tie santykiai atrodo iš j? taško ži?rint.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2004, 11:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Dreph, kuo toliau, tuo vis labiau dievinu tavo mok?jima paaiškinti. :wink:

Kas link revizijos, ant savo kailio patyrus ir pajautus - b?tent taip ir yra.

Kuo puikiausiai galima palaikyti gerus santykius, tiek su revizoriais, tiek su siustvais, imtuvais, tiek su konfliktišku. ?ia priklauso nuo žmoni? samoningumo ir pagarbos. Tik skitrumas yra tas, kad jau ?ia save turi kontroliuoti, o su gerais santykiais priešingai - labiau atsipalaiduoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Spa 2004, 13:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
A?i?, dreiph, iš ties?, nuostabiai tiksliai paaiškini visk?.



Kontrolierius: Visai toks malonus, nelabai konkretus, nelabai aiškus, bet kai pradeda tave kritikuot b?na BAISU.



Kontroliuojamasis: Gan aiškus, k? gali. Gali daug, bet nenori, visaip išsisukin?ja - kol nepriversi. Santykis su kontroliuojamuoju apib?dinamas patarle: žmon?s teisyb?s nem?gsta.



Ar nepanašu, kad visa tai b?tent iš donkichoto pozicij??




Aš nesu tikra, bet man atrodo, kad su vienu žmogum turiu b?tent tokius santykius (t.y. jis man kontrolierius). Ir tod?l man tai visai ne iš Don Kichoto pozicij? atrodo  :smile:



Kitais atvejais kontrolierius matyt atrodo visai kitaip. Bet - bet kuriuo atveju tur?t? galioti kažkas tokio - kai netoli yra si?stuvas ir kontrolierius, tai bet kuris tipas jau?iasi stipriai aktyvuotas ir kartu - d?l kontrolieriaus - turi b?ti kiek ?sitemp?s. Šiaip kontrolieriaus poveikis yra labai geras, jei jis n?ra nuolatinis ir ilgalaikis - kontrolieriai globoja tam tikra prasme, o tikr? 'kontrol?' kontroliuojamasis dažniausiai pats prisiprašo.



Sutinku su kiekvienu žodžiu. Tik noriu pasitikslinti d?l nenuolatinio poveikio. Ta prasme, kontrol?s santykyje esantys žmon?s negali kartu gyventi?  :confused:



Ir dar, mano abejon?s išlieka. Jeigu "kontrol?s santyk? lemia tai, kad tavo kompleks? zona (superego2, arba tre?ia funkcija pagal Jung?) ir kontrolieriaus ego1 (arba pirma funkcija) yra tokie patys, tai tur?t? b?ti bent keturi ar aštuoni galimi variantai:

pvz. Jeseninas su Londonu kertasi per  :blogic:

Don Kichotas su Dostojevskiu per  :wethics:

Diuma su Hamletu per  :wsensoric: ir t.t.



Man atrodo, kad kažkiek ir svarbu, kurioj b?tent vietoj tie kompleksai s?di. Ar aš vistiek neteisi?


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 76 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007