Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 13:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rašytojų tipai
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2004, 15:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Knygų temoje Liepa įdomią hipotezę iškėlė, kaip rašytojo tipas įtakoja knygos patikimą/nepatikimą. Gaila, nedaug pagal šią nuorodą http://www.socionics.org/type/radau rašytojų, bet  manau juos bus galima papildyti. O kolkas tiek:

Don Kichotas - L. Carroll,  Fr. Kafka

Diuma - A. Diuma (tėvas)

Hugo - Ž. Vernas, V. Hugo, Pr. Merime

Robespjeras - T. Moras, I. Kantas, K.G. Jungas

Hamletas - V. Šekspyras, J. Getė, Dž. Baironas, Gogolis, V. Nabokovas, A. Tolstojus

Gorkis - Gi de Mopasan, Fr. Nyčė, Markiz de Sad

Žukovas - W. Faulkner, N. Rerich, E. Hemingvėjus?

Jeseninas - A.A. Milne, Ž.Ž. Ruso, Homeras

Džekas - Dž. Londonas, V. Skotas, R.L. Stevenson

Dreizeris- T. Dreizeris, L. Tolstojus, I. Turgenevas, Andersenas, S. Cveigas, O'Henri

Napoleonas - A. Puškinas

Balzakas - O. de Balzakas, Sokratas, Ezopas, R. Dekartas, St. Kingas, H. Hesė

Štirlicas - Č. Dikensas, A. Konan Doilis, Remarkas, R. Rolanas, M. Bulgakovas

Dostojevskis - F. Dostojevskis, R. Burns

Hekslis- M. Tvenas, D. Karnegi, Moljeras

Gabenas - Ž. Simenonas, E. Hemingvėjus?, Ž. Sand, A. Kristi


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2004, 15:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Skarlet, malonu, kad radai laiko sugrupuoti rašytojus. Skaitant apie priskyrimus prie tipų, neabejotinai jaučiasi kiekvieno iš jų specifika.

Aš tebegalvoju apie tai, ką sakiau anksčiau - vieno ar kito rašytojo mėgimas ar nemėgimas priklauso nuo žmogaus dvasinės būsenos - kokį poreikį turi, tą ir skaito. Ir tai vargiai priklauso nuo rašytojo tipo. Juk geri rašytojai universalūs, jų stiliai priimtini daugumai. Esmė - minčių turinys, kryptis... sritis...

------------

Pamėginau kiek apibendrinti savo "skonį" apie išvardintuosius, ir nieko neišėjo....nors gal, kažkiek.... :confused: Visgi, atrodo pavyko man juos suskirstyti į "patinka/patiko", "kartais", "nepatinka".

Man savo laiku patiko Kafka, dievinau A.Diuma ir jo muškietininkų istorijas, nerealiai žavėjausi Ž.Verno nuotykinėmis knygomis, perskaičiau jas visas... Toks laikotarpis buvo.

Gorkis - Gi de Mopasan, Fr. Nyčė,- su įdomumu buvo praryti. Ypatingai Mopasano istorijos, mmm.... pats tas pasvajoti, esant 16-kos...

Džekai - puikūs pasakotojai, užkabinantys, suintriguojantys iki pat romano pabaigos. Žaviuosi.

Puškinas - jėga. "Ja vas liubliu...tak iskrenne, tak nežno, kak daj vam bog liubimoj byt' drugim..."- čia jis, lyg ir..

Balzakas - labai tinka. Net ir Descartes su savo matematiniu požiūriu. Jau nekalbant apie Hesę (dabar jį skaitau kaip tik).

Štirlicas - from time to time... Visi mes turbūt žavėjomės Šerloko Holmso nuotykiais arba kada nors skaitėm Bulgakovą. Dauguma žinom "Juodąjį obeliską" Remarko ar "Tris draugus" ir tebelaikom tuos romanus klasika, geromis knygomis.

Dostojevskis - sunkus slegiantis, bet padedantis pažvelgti į gelmes. Gerai, kartais....

Hekslis, Gabenas...irgi, tas pats atvejis, kaip Štirlico. Kiti aspektai, neabejotinai, bet irgi, pagal nuotaiką, pagal amžių.

Žukovo tipo rašytojai man nuobodūs.

Dreizeriai - nepatinka, kažkuo stumia, negaliu paaiškinti.

Nemėgau Hamleto tipo rašytojų. Nei vieno.

Jesenino tyčia neaptarinėsiu :wink:


Beje, ar T.Moras (Robespjeras) tai tas Tomas Moras, kuris parašė "Utopiją"?

---------
Taigi darau išvadą, kad realiai, kaip draugai, bendradarbiai ar pažįstami man gali būti žavūs vieni tipai, o rašytojų tarpe tie patys tipai visai nepatikti. Tas ypač aišku man Hamleto arba Žukovo atveju (įdomu, ką Casandra pasakytų apie Jeseninus autorius :wink:)

Ir dar, kyla klausimas: jeigu man nepatinka tie tipai, kurie teoriškai galbūt turėtų (?) patikt Jeseninui, tai kokią išvadą iš to galima daryti? Kad netipiškas Jeseninas ar kokią kitokią?  :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2004, 20:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
E.Hemingvėjus papuolė ir prie Žukovo, ir prie Gabeno tipų.  :confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2004, 07:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Homero neskai?iau - hegzametras mane migdo :happy: :happy: bet graik? legendas labai m?gstu. Ruso...eee...irgi neskai?iau. Nius , nesiveržiau niekad "atgal ? gamt?", tai ir jo id?jomis nesidom?jau. O va P.Širvio (kažkur skai?iau, kad jis Jeseninas) lyrika mokykloje man patiko.  Na, gal nebuvo pati m?gstamiausia, bet - normaliai.





Labai nem?gau to pranc?zo, V.Hugo, jo "Paryžiaus Katedra " ir "Vargdieniai" man pasirod? užknisantis reikalas.



Ž.Vernas - mažum?l? geriau. Nors irgi 'ne fontanai"  :happy:



Visi Štirlicai, ypa? M.Bulgakovas, o taip pat ir Dž. Golsvortis - o yesss ! :happy:



C.G.Jungas - savaime suprantama  :wink:



Hamletai - pus? b?dos, karšt? aplodisment? nebus, bet išvados,  kad veltui akys akys gadintos, irgi nepasidarysiu. Kažkas panašaus ir su Balzakais.



Kiti - daugmaž skaityti galima  :happy:



A, tiesa, F.Dostojevskis - irgi gerai. Kai ne per dažnai.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2004, 19:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 11:15
Pranešimai: 356
      Kaip skirtingai mes kiekvienas visk? vertiname! Ar tai irgi tip? požymis? Man visada, dar nuo ankstyvos jaunyst?s patiko Hugo, ?echovas (?domu, koks jo tipas?), Dostojevskis, Šekspyras. Net labai patiko Hugo dramos. Skai?iau rus? kalboj, nes berods n? viena neišversta ? lietuvi? kalb?...

    Man ?domus buvo Skarlet antikos filosof? tip? nustatymas. Pagal kokius požymius tai padaryta?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2004, 22:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Reikšdamas mintis, rašytojas daugiau palie?ia tam tikrus dalykus, gilinasi b?tent ? juos. Ži?rima iš kokio taško (kokio elemento) tik?tina, kad susidaro toks poži?ris. Stilius irgi nagrin?jamas. Manau, šitaip...



Kai, lankiau socionikos paskaitas, A.Augustinavi?i?t? irgi band? nusatin?ti ?žymi? žmoni? tipus. Tebeturiu s?raš?. T? s?raš? reikia suvokti kaip HIPOTEZ?, nes nustatin?jama netiesiogiai. B?t? idealu steb?ti ir bendrauti su pa?ia asmenybe. O ?ia (jei ne ši? dien? m?s? amžininkas) turime tik biografijos duomenis, prisiminimus ir k?rinius. Vienintel? dalyk? - k?rinius - pateik? jie patys.

Tas s?rašas, aišku, keit?si. Ir tai nat?ralu besivystan?iam mokslui.

Tai štai, pagal tuometin? s?raš? A.P. ?echovas buvo priskirtas Robespjero tipui. Taip pat ir F.Šileris, Ny??, T. Moras, K.G. Jungas, F. Kafka. 

Iš aktori? (j? vaidyba duoda daugiau peno iš mimikos, reakcij?) Robespjerais buvo laikomi - Olegas Jankovskis, Juozas Budraitis, Juozas Miltinis, Regimantas Adomaitis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2004, 22:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Patinkantys rašytojai, saky?iau, ir turi skirtis, nes mes esame skirtingi. Gal pabandykime paži?r?ti pagal SANTYK? su savo tipu? Gal tada pasteb?sime panašum?...

Bent jau raštu man?s pvz. konfliktinis tipas neerzina. Skaitau su ?domumu.

Nepasteb?ti ar nelabai ?dom?s lieka, kaip nekeista - pusiau papildymo, giminiško tipo rašytojai....

*******

P.S. Yra viena abejon? tokiems eksperimentams. Rašytojo TALENTAS. Pvz. L. Tolstojus "Kare ir taikoje" apraš? visus 16 tip? (vienus pla?iau, kitus labiau paviršutiniškai). Bet teigiama, kad jis juos "pagavo" gana tiksliai.  Tai rašytojo - gyvenimo steb?tojo - talentas. Talentas ne absoliutas, bet vistiek - aukš?iau chaoso, vidutinio lygio.

Tod?l galb?t yra visuotinai pripaž?stam? talent? (grožiniai k?riniai, muzika, dail?).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Rgs 2004, 11:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Tu teisi, Liepa, ?ia sunku rasti vien?, visiems tinkan?i? išvad?. Ir man be galo patiko konfliktinio- Diuma- knygos, o ir kokiam vaikui jos gal?t? nepatikti???

Gal  kažk? galima spr?sti pagal eilines knygeles, bet manau su ypatingu rašytojo talentu sukurtos- tiesiog universalios, visiems tinkan?ios...  :smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2004, 11:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 60
Hemingv?jus kažkada buvo priskiriamas Diuma tipui, o Tolstojus - Napoleono


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytoj? tipai
StandartinėParašytas: 27 Lap 2010, 18:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Labai skirtingai skirtinguose puslapiuose tipuojami rasytojai, pvz. Franz Nytzsche ir Hamletas, ir Dostojevskis, ir Gorkis.

Beje, gal zinot, Oscar Wilde kokio tipo? ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytoj? tipai
StandartinėParašytas: 27 Lap 2010, 19:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
I Dostika panasus man kazkiek..

Skaitineju dabar Lietuvos rasytoju biografijas tai ir socioniskai bandau pazvelkt :smile:

J.T Vaizgantas-hugo
K.Donelaitis-gabenas
J.Basanavicius -robespjeras
B.Sruoga-robespjeras
V.M.Putinas-balzakas

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytoj? tipai
StandartinėParašytas: 28 Lap 2010, 01:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Man - ne, jis turi tokio 'lengvumo', rasymo stilius budingas tarsi alfa kvadrai. Tas megavimasis, paprastumas ir gyvenimo dziaugsmas jame atsispindi labai stipriai. Internete ieskojau, daug kas sako, jog jis Donas... Bet velgi, kuo tiket?
Beje, nustatykit Maiklo Dzeksono tipa... Ar jis tikrai buvo Hamletas?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytojų tipai
StandartinėParašytas: 28 Lap 2010, 01:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Martynas0708 rašė:
Man - ne, jis turi tokio 'lengvumo', rasymo stilius budingas tarsi alfa kvadrai. Tas megavimasis, paprastumas ir gyvenimo dziaugsmas jame atsispindi labai stipriai. Internete ieskojau, daug kas sako, jog jis Donas... Bet velgi, kuo tiket?
Beje, nustatykit Maiklo Dzeksono tipa... Ar jis tikrai buvo Hamletas?


Labai ryski,drasi jo gerio/blogio israiska uztai pas dostikus nusiunciau :happy: kad :bintuition: ryski matau sutariam..4 tipai..

Tas megavimasis, paprastumas ir gyvenimo dziaugsmas jame atsispindi labai stipriai. Internete ieskojau, daug kas sako, jog jis Donas... Bet velgi, kuo tiket?

Cia tas pirmas sakinys tai man sakytu tik, kad tarp vertybiu yra :wsensoric:

siame forume kazkas buvo rases kad M.Dzeksonas diuma..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytojų tipai
StandartinėParašytas: 28 Lap 2010, 01:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
na, bet jis budamas vaikas negalejo but vienas, kalbedavosi su isivaizduojamais zmonemis ar pan. ryski intraversija...
Jo kalboje neatsispindi :wsensoric: kaip pas Diuma tipu rasytojus, ju kalba tokia vaizdingesne, jie zodziais PIESIA vaizda, ir tas jauciasi... O Wilde'as truputi is kitokios perspektyvos ziuri.. Dostojevskio vertybes kitos, butu sunku palyginti rasytojo Dostojevskio knygas su Wilde'o, ka mano Liepa?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Rašytojų tipai
StandartinėParašytas: 28 Lap 2010, 01:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
O Liepa Dostojevskio neskaitė :sad: (nors pagal programą mokykloje buvbo privalomas). Sunku man jį skaityti...
Skaičiau Dostojevskio biografiją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007