Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 12:53

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 18:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
1.Prisimink kokį nors tau įdomų žmogų ir išvardink 5-6 jo savybes, dėl kurių jis tau įdomus.
Dėl mokėjimo trumpai ir aiškiai nurodyti užduotį.
Mokantis greitai ir kokybiškai atlikti fizinį darbą.
Kuriuo apsimoka pasitikėt.
Nešnekantis vėjus kai reikia rimtai imtis ko svarbaus komandiškai.

Neįdomus kuris nieko naudingo man pačiam nepasako, nemoka orientuotis kada to tikrai reikia. Bet čia kai reikia dirbti labiau.

Aš pats sau įdomus. Nes turiu kojas, rankas, akis ir galiu daryti labai daug ką. Mėgsta ir artimi mano charakterį.

Man neįdomūs tie kam aš neįdomus. Man nerūpi kai taip sako. Nebent artimas koks pavadina tada prašau aiškint.

2.Į ką pirmiausia atkreipi dėmesį susipažindama(s), pradėdama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.

Į tą kaip jis galvoja. Ar negaudo debesų ir pastiki savim. Tas man svarbiausia.

3.Ar dažnai vėluoji? Kaip žiūri į žmones, kurie vėluoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinimą? Kaip rodai?

Kai nėra jokios didelės bėdos tai niekad nevėluoju. Paprastai žiūriu kaip į žmones. Nerodau. Bet jei rimtai supykstu tai užspaudžiu. Spaudimas priklauso nuo situacijos. Užkraunu daugiau darbo jei klausinėja kodėl toks piktas. Jei taip būna dirbant.

4.Kaip jautiesi būdama(s) vienumoje? Nėr kur dėtis, nėr kč veikti ar atvirkščiai?

Vienas dažniausia ir esu. Yra man kur dėtis ir yra ką veikti.

5.Ką tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarbūs ir kaip tai kuri?

Komfortas tai komfortiškas automobilis. Jaukumas tai jaukumas, kada jokie dalykai netrukdo ir nevargina be reikalo. Kuriasi savaime, jeigu nieks negriauna mano darbo ir noro.

6.Ar tau malonūs ir būtini komplimentai apie tavo išvaizdą? Kaip reaguoji į kritiką?

Nei malonūs nei būtini. Gal ir geriau kai atsiliepia teigiamai, negu išvis nieko. Ižvaizdos kritiką? Niekaip.

7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbyklė? Ką darai? Kaip jautiesi?

O kaip galiu reaguoti? Kviečiu pažįstamus ir prašau pataisyti, jeigu tikrai pats nemoku taisyti. Gerai jaučiuosi. Nesu priklausomas ir žudytis nesiruošiu.

8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Nežinau. Kiek girdėt teko tai paprastas žmogelis pasižymintis realistišku matymu pasaulio be jokių saldžių vaizduočių. Nu taip aš praktiškas. Praktišku pavadino tai kaip aš reaguot galiu, niekaip skaityk.

9. Kas tau yra ginčas? Kokiais atvejais tu ginčijiesi? Ar lengvai keiti savo nuomonę, prisipažįsti neteisiu? Su pavyzdžiu.

Ginčas tai reikalo sprendimas ir nuominių nesutapimas. Ginčijuosi dažniausia kai ką dirbu. Žinoma lengvai. Jei susporinam kuris bus teisus ir pasirodo aiški tiesa tai ką čia jau nepripažinsi.

10.Artimas žmogus kažkodėl vaikšto visas paniuręs, nesikalba... Kaip priimi tokią situaciją? Ką darai?

Jeigu jis man nenaudingas tai nieko ir nesakau, tegul toks būna. O per kokį darbą jeigu nėra būtina pagalba tai sakau eik netrukdes ir tvarkykis ką tau reikia. (jeigu žliumbia)

11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos pokyčius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?

Nu tai matosi savaime jeigu verkia ar kaprizus rodo. Pastebiu jeigu su manim prieš valandą kalbėjo kaip su žmogum, o po to pradeda vadovauti ir daryti nesamones tai matosi gi. Jei niekas nesiseka tai keičiasi kartais. Bet trumpai.

12. Ar gali lengvai inicijuoti konfliktą? Kokios dažniausiai būna jo priežastis? Jei susipykai, ar linkęs pirma(s) taikytis? kodėl?

Čia man tas pats kaip klaidos pripažinimas. Jeigu aš kaltas dėl tų pykčių tai atsiprašau pirmas. Konfliktų nekeliu.

13. Ką jauti ir ką darai, jei ką nors įžeidei? Kodėl? Su pavyzdžiu.

Čia nelabai supratau. Aš nieko nesistengiu tyčia įžeidinėt ir nėra kas verkęs kad kažką įžeidžiau.

14. Kaip supranti, kas ir kaip į tave žiūri, kokius jausmus tau jaučia? Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kodėl?

Suprantu kai matau, kad akys nukreiptos į mane. Ką jaučia tai iš kur man žinot. Niekaip nereaguoju, atsakau: tai gerai. Arba: tai labai blogai. Neturiu ką atsakyt, man mažai rūpi ar patinku ar ne.

15. Ką tau reiškia taisyklės? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?

Taisyklės tai normų laikymasis. Kalbu apie rašytas taisyklęs, o ne nerašytas. Tokios reikalingos kurios realiai suvokiamas ir nešančios naudą.

Pavargau atsakinėt į keistus klausimus nepykit už klaidas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 18:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Sveikas, Volkeri ;)
Tu tikrai panasus i Gabena, bent man.
Megsti but vienas, dirbi vienas - tau ne beda. Rodo, kad esi intravertas.
Stipri :blogic: (veiksmo logika), greiciausiai kurybine. Nuolat dirbi, kazka darai.
Silpna etika, ypac :bethics: (emociju etika), sunkiai suvoki ir nemegsti reaguot i emocinius dirgiklius. Is atsakymo jauciu situose klausimuose vengima.
Emociju suvokime pasizymi krastutinumais - daro nesamones, zliumbia, nematai emociniu 'atspalviu'.
O kas tave jau nutipaves buvo, kad tu Gabenas? ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 18:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Visai čia įdomiai. Ačiū už vertinimą.
Ai tokia pana pastoviai knisa prota sakydama Gabene tu gabene. Užkniso vieną kartą rimtai tai prašiau paaiškint ką reiškia tas Gabenas. Sudomino (kaip nekeista toks dalykas) tai ir pabandžiau pats sužinot.
Nors seniau girdėjau žodį socionika, bet išvis nesvarbu man ką jis reiškia. Brolis irgi domisi pasirodo


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 19:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Jei tu zinai ir savo drauges tipa, gali paziuret tarptipinius santykius, kokiame santykyje esate, koks jusu suderinamumas ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 19:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Ji nedraugė tik šiaip prisplakelė, nieko rimto su ja.
O čia ta juoda L raidė tai reiškia kad jausmų man trūksta ar kaip?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 19:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Ten kampas. :bethics: Sita figura yra emociju etika. Arba kitaip, ekstravertine etika. Informacija pagal šį aspektą susijusi su energetine ir emocine žmonių būsena, nuotaika ir mokėjimu jas paveikti. Si funkcija atsakinga uz zmogaus emocinius dirgiklius, empatija ir pan.
Ekstravertinė etika nemėgsta ramaus, monotoniško gyvenimo, ji nori pagražinti jį savo turtingiausiomis emocijomis - džiaugsmingomis ir liūdnomis, ryškiomis ir švelniomis, rūsčiomis ir šventiškomis. Kaip aistringai ji myli, taip stipriai ir neapkenčia! Ji gali padaryti taip, kad liūdni žmonės pradėtų šypsotis, ji gali sukelti žmonėms emocinį sprogimą, ji gali kviesti žygdarbiams ir raginti pergalėms.
Ekstravertinė etika nemėgsta tylos, ji sudeda šauktukus kur reikia ir kur nereikia. Ji puikiai mato nuovargį, žmogaus jėgų nuopuolį ar jo įsiaudrinimą, emocinį pakilimą ir gali, esant norui, pakeisti bet kurio žmogaus emocinį nusiteikimą į bet kurią pusę.
Ekstravertinė etika juokiasi ir prajuokina kitus, verkia pati ir išspaudžia ašaras visiems žiūrovams, liūdi ir karštai trokšta! Savo šiluma ji šildo žmones, savo ugnimi ji uždega juos kovai.

Saltiniai
http://www.bookap.by.ru/socionica/prirodaya/gl5.shtm

Е. Gorenko,
В. Tolstikov

(Verte Liepa)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 19:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Pas Gabenus si f-cija yra silpnoji. Tai reiskia, informacija pagal si aspekta suvokiama prastai ir tarsi juoda/balta (be atspalviu).

Cituoti:
Ji negrabi nemokša ir jos veiksmai pernelyg dažnai priveda tik prie lavininio problemų augimo. Maža to, savo darbe ji sunaudoja labai daug energijos.
Pusvalandis įtempto jos darbo gali sukelti rimtą ligą. Jeigu gyvenimas nuolat reikalauja jos įsijungimo, padėtis gali baigtis psichosomatiniais įvairaus sunkumo lygio sutrikimais.
Tačiau negalima pasakyti, kad padėtis taip jau beviltiška. Ketvirtoji funkcija gali mokytis iš savo klaidų. Ji sugeba įsiminti sprendimą (pagrįstą dažniausiai savo patirtimi), kurį žmogus panaudos ir sekantį kartą panašioje situacijoje. Tačiau jeigu nauja situacija kuo nors skirsis nuo prieš tai buvusios, senas šablonas mažai kuo padės – vėl pralaimėjimas. Tačiau ir naujo patirties gabalėlio įgijimas.
Žmogus netoleruoja, kai nors mažiausiu būdu vertinamas jo ketvirtosios funkcijos darbas: jis neperneša ne tiktai kritikos ir pamokslų, bet netgi ir и pagyrimų (jais jis netiki, priimdamas kaip rafinuotą pasityčiojimą). Dar daugiau, žmogus nemėgsta, kada jo akivaizdoje pradedama aptarinėti paprasčiausia informacija pagal šitą aspektą.

Cituoti:
Negalima "važiuoti" ant bet kurio žmogaus ketvirtosios funkcijos – nei juokais, nei su tikslu jį nubausti, nei dėl "mokslinės" naudos. Tai ne tiktai labai brutalu jo atžvilgiu, bet ir neatsargu savo paties atžvilgiu: tokioje būsenoje žmogus pasiryžęs viskam. Taip galima susilaukti rimtų nemalonumų.
Kiekvienas žmogus tikisi, kad aplinkiniai žmonės neims jo versti įjungti ketvirtąją funkciją, o atvirkščiai – visada ateis jam į pagalbą (tai yra atliks pagal ją beveik visą darbą vietoje jo) ir niekada nepapriekaištaus jam dėl savo pagalbos ir nepareikalaus už ją netgi dėkingumo.
Ketvirtoji funkcija panaši į sraigę, kuri čia pat slepiasi savo kiaute, vos tik ją paliesi. Ji mano, kad ten yra saugi, kvailutė, o juk nieko nereiškia sutraiškyti jos namelio sieneles... Bet dingsta "išoriniai dirgikliai" – ir sraigė atsargiai išlenda iš jo ir pamažu šliaužia savo reikalais – stulbinančiu greičiu.
Į viską, kas susiję su jo ketvirtosios funkcijos aspekto informacija, žmogus linkęs žiūrėti vos ne kaip į blogio įsikūnijimą. Žmonės su 4 :bsensoric: įsitikinę, kad viso pasaulinio blogio šaknys slypi prievartoje; su 4 – :blogic: godume, savanaudiškume ir bejausmiame išskaičiavime; su 4 - :bethics: nesusilaikyme ir žmonių nesugebėjime ramiai ir protingai spręsti savo problemas.
Galimas, tiesa, vienas variantas, kada ketvirtoji funkcija pati bando padaryti ką nors konstruktyvaus. Taip gali išeiti, jeigu niekas nemato jos netvirtų bandymų. Bet gana tiktai pasirodyti nors ir geranoriškam žiūrovui – ji būtinai žlegtelės į balą, ir ne bet kokią, o pačią giliausią ir purviniausią.


Saltiniai
http://www.bookap.by.ru/socionica/prirodaya/gl6.shtm

Е. Gorenko,
В. Tolstikov

(Verte Liepa)


Paskutinį kartą redagavo Martynas0708 26 Spa 2010, 20:28. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 20:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Nelengva čia man suprast ir gaudytis. Bet dabar supratau jog tikrai silpna ta mano ketvirta pusė. Įdomiai taip greit gali sužinot apie savo silpnybes, vieno žmogaus ir atsakymų pagalba.
Tai man tektų žmoną turėt kuri irgi jausmų nesupranta? Ar myli gabenus ir jausmingos? Kaip čia yra?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 20:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Socione yra is viso 16 skirtingu tipu, kaip matai, tos pacios f-cijos yra issidesciusios skirtingai. Idealiausio komforto santykiais yra laikomi DUALINIAI. Tavo dualas butu Hekslis. Gali pasiskaityt apie juos.
Nueik i 'Tarptipiniai santykiai' skilti, tada --------> papildymo (dualiniai) santykiai, ten pirmajame puslapy yra aprasyti dualiniai santykiai apskritai, o devintame puslapyje (virsuj) aprasyta Hekslio ir Gabeno diada (konkreciai tavo ir tavo duales santykiu modelis).
Gana komfortiski santykiai yra aktyvacijos, tuomet tau aktyvatorius butu Dostojevskis. ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 22:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Žiūriu man čia kosmosas ta socionika. Šiaip netaip atkapsčiau kažką supratau labiau.
Būtų dar nuomonių ar šiaip pastebėjimų apie Gabeną? Pvz ar galima ugdyti emocijas silpnas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Galima, butu labai idomu paskaityt, kaip pasireiskia tavo silpnoji emociju etika per tavo paties suvokima? As aprasiau savo skaudziaja :wsensoric: (pojuciu sensorika).
Nueik i socionikos teorija ir analizes -------> veikimas is skaudziosios (4) f-cijos
Butu labai idomu, jei aprasytum, ka pats galvoji, kas su ta f-cija susije.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 22:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Paskaičiau apie tą silpną dalyką, bet vistiek esmės nesuprantu, kaip turėčiau tai aprašyt.
Gali sukonkretint kaip realią situaciją, pvz kokį duot? Tada gal suprasiu esmę ir galėčiau smulkiau aprašyt apie visa tai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 22:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Silpnoji f-cija visada yra zmogaus diskomforto zona. Aprasiau, kaip ir kokiais budais man kelia pojuciai diskomforta. Jei gali, pasistenk aprasyt, kokiais budais per silpnaja :bethics: (emociju etika) tau keliamas diskomfortas. kada jauti itampa? kai zmones verkia? nezinai, kaip reaguot? ka jauti tuomet?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 23:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Martynas0708 rašė:
Silpnoji f-cija visada yra zmogaus diskomforto zona. Aprasiau, kaip ir kokiais budais man kelia pojuciai diskomforta. Jei gali, pasistenk aprasyt, kokiais budais per silpnaja :bethics: (emociju etika) tau keliamas diskomfortas. kada jauti itampa? kai zmones verkia? nezinai, kaip reaguot? ka jauti tuomet?


Man diskomfortas būna kai beveik visi pradeda verkti, arba labai liūdni ir ištižę tampa. Bet tik artimieji. Sunku dabar atsimint bet man irgi kažkiek krenta nuotaika, bet to niekas nemato. Įtampą būna kada nėra nebūna man įprastų dalykų. Pvz visada ateinu ką darbuotis ir normali kompanija, bet koks asilas prieina ir tipo grasina, kad man rimtai klius, jei nepadarysiu to ar no. O žinau koks jis yra, tai labai realu jog taip ir nutiks. Bet neprarandu blaivaus proto. Kai verkia tai krenta nebent gera nuotaika iki neutralios. Bet tampu visiškai tylus ir rimtas. Ką jaučiu negaliu pasakyt, gal ir nieko. Nebent šiek tiek apmaudu būna. Priklauso dėl ko dar verkia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 26 Spa 2010, 23:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
O kaip su labai stipria euforija? Kaip reaguoji jei is taves juokiasi/tyciojasi? Arba priesingai, kaip reaguoji, jei is tavo bajerio nesijuokia?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007