Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 11:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 28 Spa 2010, 18:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Hm, sakyciau Jeseninas megsta pasvajot... :wintuition: :bethics: , Tavo santykis su Jeseninu turetu buti superego. Gali paskaityt, yra Tarptipiniu santykiu skilty aprasyti SUPEREGO SANTYKIAI. Ten turetu buti gana tikslus aprasymas, jei pazisti Jeseninu ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 08 Gru 2010, 23:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Žinau vieną paną turbūt jesenino tipo. Man tai pasirodo perdėtai švelni ir kalbanti nereikšmingus dalykus. Kartais išvis nerealius. Ir neduok dieve pasakysi jai, kad neįdomu tos tavo kalbos, tai pasiunta. Čia tik pastebėjimas pagal mane neigiamas. šiaip tai labai neprasta ir sugyvenama


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 00:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Visko gali but. O kokie tau zmones patinka? Kokias savybes gerbi/vertini? Kokios erzina? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 14:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Volker, o kaip žiūri į donkichotiškus pafantazavimus? Ar teko susidurti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 17:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Patinka panašūs į mane. Tokie atrodytų kitiem pilki, realistiški ir blaiviai mąstantys. Šaltrakraujiškas elgesys ekstra situacijoj ir mokėjimas greitai priimti sprendimus. Mano darbo aplinkoj daugiausia tokie ir yra. Bet yra pasitaikę ir skraidytojų padebesiais, su jais turiu liūdnos praktikos darbe. Sunkiai randu kalbą su teorikais tai dažniausia jų mandagiai privengiu. Išvis mažai kalbu kompanijos rate. O grynai nemėgstu kai pradeda verkti man ant peties arba šneka apie jausmus (kiek suprantu). Tada ragas galima sakyt. Labai sunervina nes neturiu ką atsakyt. Pasigaunu tokiais atvejais apatiją ir nenorą nieko veikti.

Šito tipo dar nesugebu atpažint ir nedrįstu kažkam jį priskirt, nors tikriausiai būtų kam.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 08:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Lap 2008, 13:35
Pranešimai: 54
Miestas: Vilnius
Aš tai visų pirma pradedant nutipuoti žmogų siūlau jam pasidaryti MBTI testą tinklapyje: charakteris.lt. Ten aišku amerikiečių teorijos MBTI tinklapis, bet testas tinka socionikai, aišku ten tipai nurodomi iš keturių raidžių, o iš viso yra aštuonios raidės: I- intravertai, E- ekstravertai, S- sensoriniai, I- intuityvieji, F- etiniai, T- loginiai, J- racionalieji, P- iracionalieji.
Man tas testas didžiaja dalim procentų pasitvirtina, aišku poto dar pažiūriu žmogaus foto, jei negaliu matyti gyvai, arba net telefonu kalbėdamas nujaučiu ar tipas loginis, ar etinis, aišku dar dažnai bendrauju pvz. Facebooke ar kitur užduodamas klausimus, aišku geriausiai tai gyvai bendraujant jausti ar žmogus teisingai tą testą atliko ir tipas jo toks.

Pagarbiai,

Kazys (Gorkis)

Volkeris rašė:
O ka man dar padaryt reikia kad aiškiau jum būtu suprast tipą?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 15 Gru 2010, 18:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
MBTI tas testas (ypac naujasis) labai padeda apciupinet polius, tada lieka keturi galimi tipai, is kuriu tipuoju pagal kvadras arba konkrecias f-cijas (skaudziaja, bazine, kurybine, ribojanciaja ir pan.)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 00:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kazys rašė:
Aš tai visų pirma pradedant nutipuoti žmogų siūlau jam pasidaryti MBTI testą tinklapyje: charakteris.lt. Ten aišku amerikiečių teorijos MBTI tinklapis, bet testas tinka socionikai, aišku ten tipai nurodomi iš keturių raidžių, o iš viso yra aštuonios raidės: I- intravertai, E- ekstravertai, S- sensoriniai, I- intuityvieji, F- etiniai, T- loginiai, J- racionalieji, P- iracionalieji.

Netyčinė klaida - turi būti N - intuityvieji.
Ir jau dalykinė gana grubi klaida - MBTI tipologijoje "J" reiškia, kad tipo ekstravertinis EGO bloko aspektas yra logika arba etika, o "P" reiškia kad ekstravertinis EGO bloko aspektas yra intuicija arba sensorika. Ekstravertinis, kuris gali būti tiek bazinėje (ekstravertams), tiek kūrybnėje (intravertams) funkcijoje....
Taigi J - yra ekstravertai racionalai ir intravertai iracionalai
P - yra ekstravertai iracionalai ir intravertai racionalai.

Socionikai šis testas netinka, nes nerodo iracionalumo ir racionalumo. Rodo ekstravertinio aspekto apibrėžtumą arba neapibrėžtumą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 13:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
http://www.youtube.com/watch?v=Wfl55fHh ... re=related

Čia gana aiškiai parodomas J/P elgesys. J-racionalus P-iracionalus. Neatsižvelgiant į situaciją labai jau vienareikšmiškai pateikta. Pagal šį pasakojimą ir lentelę, esu J (judger) Nors pagal mbti esu INFP, jei visgi aš Dostojevskis socionikoj. Taip ir toliau sukasi ta karuselė ir niekas neaišku.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 14:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Suprantu, kad yra painiavos... (čia šuo ir pakastas)

Pateikite KLASIKINĮ Myers Briggs (MBTI autorės) apibrėžimą - ką konkrečiai ji turi omenyje žymėdama P ir J raidėmis (kokios yra jų reikšmės).

Kadangi čia yra lietuviškas forumas, o nuoroda yra angliška - gal galėtumėte trumpai lietuviškai reziumuoti, KOKIOJE VIETOJE J atveju (dominuojančioje ar pagalbinėje) yra T ir F aspektai. Ar į tą jų vietą visiškai nekreipiama dėmesio???


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 16:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Nerandu vieningos nuomonės dėl J/P reikšmės. Visur bent kažkiek iškreipta teorija. Tačiau iš tipų aprašymų ir elgesio, yra kažkiek parodomas i/racionalumas, sprendimų priemimas.

Šitame video kaip supratau paaiškinamas J/P elgesys tiesiogiai ir viskas. Niekur nepaminėti aspektai. J atsikėlęs ryte daro taip, P kitaip ir t.t. Kaip minėjau, J tipas apibūdintas labiau kaip socionikoj racionalus, P - iracionalus. Nepaminėta dėl intraverto/ekstraverto...
Gal aš ir pats klystu, bet viską čia susekti ir suprasti nėra lengva.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 22 Gru 2010, 12:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Martynas0708 rašė:
MBTI tas testas (ypac naujasis) labai padeda apciupinet polius, tada lieka keturi galimi tipai, is kuriu tipuoju pagal kvadras arba konkrecias f-cijas (skaudziaja, bazine, kurybine, ribojanciaja ir pan.)


Ypac naujasis,koks yra tas naujasis?gal galima nuoroda?

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 03 Geg 2011, 18:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Gavau ISTJ tipą. O šiaip aprašymai tikrai sudaro įspūdį, kad J racionalus, P iracionalus. Bet kaip supratau mbtt nėra tokio dalyko, tai pasikliausiu Liepa. Nors ISTJ aprašymai tikrai primena racionalų. Taisyklės, apibrėžtumas, konservatyvumas, tradicijos ir t.t. Tačiau visų raidžių procentai tikrai įtikinami, manau esu ISTJ. Socionikoj SLI :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 25 Lap 2011, 17:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 17 Kov 2011, 01:29
Pranešimai: 17
Miestas: Vilnius
Prašei peržiūrėti. :) Tai va, manau esi Gabenas, sutinku su daugelio nuomone. Ir intravertiškumas gan aiškiai pastebimas.

Dėl super ego santykio - turėjau kursioką Gabeną, sutarėm tikrai neblogai. Kartkartėm labai įdomu būdavo pabendraut. Jausdavausi kaip filme - tokie visiškai nenuspėjami, netikėti pokalbiai rutuliodavosi. Tik iš asmeninės patirties ir tavo atsakymų galiu pastebėt, kad bendras darbas gan sunkiai eitųsi.

Nors nesu 100% įsitikinus, jog ten Gabenas buvo. Sakyk, ar Gabenas lengvai galėtų pasipasakoti apie sunkumus iš :bethics: pusės - kad jam sunku suprasti kitų emocijas; jam atrodo, kad daugelis jo nemėgsta etc.? Nes mano kursiokas apie tai pasipasakodavo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Sveiki. Koks tipažas mano?
StandartinėParašytas: 28 Lap 2011, 13:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Liepa atsakė apie santykių ir emocijų etiką. Tai galiu pasakyti man priešingai yra, geriau jau būna tos nustatytos normos ir mažiau emocinių išraiškų, nei reiškiamos kokios dramos ar ryškūs išgyvenimai, nestabilios emocijos.
Man nesunku atsakyti į klausimus dėl emocijų, kol nepradeda gilintis ir klausinėti vis daugiau. Bet čia galit klausti, nieko baisaus. Pripažįstu jog nesuprantu iš emocijų kokia kitų nuotaika, nuolat vengiu emocinio rato, kada visi įsijungę, pasakoja juokus, patys kvatoja. Seniau pats daug juokaudavau, bet pastebėjau kad nesigaudau kada reiktų juoktis, o kada patylėti.
Ar manęs nemėgsta tai nežinau, čia gal labiau :wethics: ? :smile: Jei retkarčiais pasakoju kam, tai tikiuosi jog nieko neatsakys, tik išklausys ir palinguos galva. Šiaip nemėgstu išsipasakoti, kalbėti apie jausmus ir tuo labiau gilintis į juos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007