Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 11:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2006, 17:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
D?l kreipimosi ? žmog? vardu, gali b?ti ir labai kuriozišk? variant?...

Klas?je pas mus dauguma tarpusavyje kalb?jom?s tarmiškai. Kreipiniai vyriškais vardais skamba tada ?domiai - Vlad?, Rim?, Petr?...  Kai aš kreipdavausi taisyklingai - Vladai, Rimai, Petrai - berniukams skamb?davo keistai ir jie erzindavosi...  Tuomet išvis nustojau vartoti kreipinius. Išsiversdavau visokiomis sakini? konstrukcijomis, kad nereik?t? kreipini?...



Manau, kad nuo tipo tai nepriklauso.  o gal kreipinys išreiškia :wethics: ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Spa 2006, 11:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Hmmm....Kazhjkodel nemegstu, kad kas nors dazhnia mano varda kartoja poikalbyje. Erzina. Ir pati nemegstu dazhnai pashnekovo vardo mineti. Nors visos pardavimo mokyklos aishkina, kad taip lengva igyti zhmogaus pasitikejima. Bet man shitas variantas netinka :) Kreipiuosi vardu, kai kalbu oficialiai. O buitineje kalboje megstu malonybiniais zhodzhiais kreiptis - zuika, meshkuli, dusyte :) Priklausomai nuo to, i ka kreipiuosi. Ir labai megstu vis naujus vardus sugalvoti. Pvz. tingunas-baisunas ar panashiai, priklausomai nuo situacijios.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bal 2007, 12:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Solanža: AS neminiu vardu niekad, nes kartais juos maisau ar pamirstu. Geriau niekad nemineti nei karta sumaisyti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bal 2007, 21:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
:wink: o ka? viskas gerai, ži?rint kokoa tema... :wink: bet mane vardai nepaperka, o grei?iau rodo žogaus pataikavim?..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bal 2007, 08:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Rgp 2005, 15:29
Pranešimai: 121
Turb?t labiausiai sukl?stu nuo kontrasto - t.y. kai žmogus niekad nesikreip?s ? mane vardu staiga ima t? daryti, arba, kai kreipimasis vardu emocionaliai, stilistiškai ar dar kažkaip iškrenta iš bendro kalbos srauto.



Yra žmoni?, kurie praktiškai niekad nesikreipia vardais, yra kurie kreipiasi nuolat. Man atrodo, kad kreiptis vardais labiau link? kas turi ego bloke balt? etik?, bet ?ia tik šak?m ant vandens, nes dar berašydamas ši? fraz? sugalvojau por? priešing? pavyzdži?. (o bebaigdamas t? fraz? sugalvojau, kad geriau išvis b??iau jos neraš?s, kaip labai nepatikimos) ((o... ;) ))



Arba jei kokie užsienie?iai atvažiuoja ?diegin?ti kok? projekt?, tai jie kažkaip automatškai kreipiasi vardais ir tok? kreipim?si ne?vertinu kaip kažk? "specialaus", nes jiems kitap visai b?t? sud?tinga, o jei dar pabandyt? verstis su pavard?m, tai b?t? išvis kažkas neatkartojamo.



(o kaip jums, kai kreipiasi nickneimais? ;) )

(o gal atskiriam tem? nuo puikaus hekslio tipo)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bal 2007, 17:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Naiptol: išties, tema visai ne apie hekslius ;).

Su ta balta etika ego bloke tai tikrai kad šakėmis ant vandens...;)

Man išties sunku suvokti, kodėl į vienus žmones kreipiuosi vardu, į kitus ne. Nors yra jau anksčiau Pelenės minėta tendencija - nesikreipti vardais į tuos, kurie nesimpatiški. Bet irgi - būna ir išimčių.

Dažniausiai kreipiuosi kažkokiam intymiam, filosofiniam pokalbyje apie gyvenimą. (pvz. "nu matai, Sigute, o ką aš tau ir sakiau...visi jie tokie..." (:wink: ). Bet tokiuose mergaičių pokalbiuose pas mane būna ir "mieloji", ir dar kitokie malonybiniai kreipiniai. Man taip atrodo, kad tokiu būdu (minint vardą) tas pokalbis gaunasi šiltesnis, gilesnis. Pati pokalbio atmosfera tampa intymesnė, palankesnė atsiskleisti. Bet taip man atrodo, jau analizuojant. O realiai gyvenime niekada specialiai nenaudoju to kaip kokios manipuliacinės technikos. Tiesiog, kalbu taip, kaip JAUČIU, kaip man gaunasi kalbėti.

O nickneimai... nu tai, žiūrint kur ir kaip:). Jeigu su žmogum jau pažįstama realiai, bendraujam laiškais ir pan, o ne tik kokiam virtualiam forume, tai kreipiuosi į tą žmogų vardu, ir norisi, kad ir jis kreiptųsi vardu. Bet tada ir atskiriamos tos dvi sritys, realybė ir forumas. Tarkim, į Naiptol aš galiu kreiptis forume Naiptol (ir manysiu, kad taip yra korektiška ir teisinga), myte - analogiškai. Bet privačiam pokalbyje vadinsiu tik vardu. Dar, gal turi įtakos, kaip žmogus pats nori, kad į jį būtų kreipiamasi. Kokia ta aplinka. Kiek joje norisi būti atviram, atskleisti savo asmenybę, o ne kalbėti apie, pvz., forumiečius jungiančius bendrus interesus.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Geg 2007, 13:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža, kas dėl forumo - tiesa.  Forume kreipimasis vardu - tai būtų žmogaus privatumo pažeidimas (išviešinimas). Žmonės asmeniniame bendravime linkę labiau atsiskleisti ir renkasi KAM atsiskleisti, o kam ne. Manau, kad tai normalu - parodomas asmeninis pasitikėjimas - konkrečiam asmeniui, o ne visiems (tame tarpe ir visiškai pašaliniams skaitytojams). O pasitikėjimą reikia branginti, neišduoti. Ji sunku pelnyti, o prarasti - lengva.

P.S. Tai liečia ne tik vardus - o ir visą kitą asmeninio bendravimo informaciją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Geg 2007, 14:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Tema atskirta nuo Hekslio tipo aprašymo temos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2007, 10:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
as asmeniskai stengiuosi vengti kreipiniu. kalbedama juos praleidziu. sakau, "ka manai?", "kaip tau atrodo?", jei svetimas zmogus, tai "kaip pats/i manai/ote?" kai i mane kreipiasi vardu irgi nemegstu. malonus tik tokie: "katukai", "maziukai".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2007, 13:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
migle: o dieve, katukai :)) pas mus xebroj mergos savo bicus katineliais vadina..hm nzn ar noreciau kad mane taip vadintu.. kazkaip nelabai simpatiska... o man tai fainiausiai vadint taip dirty mergses - pupyte, mazule ir pan. siaip turbut pirma merga kuri normaliai tai priima tai yra sioji agne <3



a taiva as irgi nemegstu kai kreiptis vardu, o kai mane vardu kreipiasi irgi kazkaip keistai pasijuntu. ir dar toks dalykas, kad vardus sunkiai isimenu, as zmones atpazistu is to ivaizdzio sukurto mano galvoj, po to tik atgaminu varda. vat karta sakiau draugei, agne duok butuka?.. o as cia tipo istraukiau bairi is kelio i zvaigzdes kai tas nevisprotis radzi taip erzindavo agne. o pasirodo mano pasnekoves vardas irgi buvo agne!!! :)))) eina sau, cia taigi tikrai jau nerealiai, ka?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomegis kreiptis vardu ir tipas
StandartinėParašytas: 28 Gru 2010, 01:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Pritariu Liepai, taip pabreziamas santykis su zmogumi, parodomas GILUMAS, ASMENISKUMAS, isskirtinumas, norima viso demesio, adresuojama vienam zmogui. Pastebejau, taip kreiptis linke Heksliai ir Napoleonai (gal del kurybines :wethics: ?)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007