Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 10:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 02:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Volkeris rašė:
Man asmeniškai lipimas per kitų galvas nėra priimtinas. O būtent tokį Gorkį ir turiu omeny. Žiūrint kaip jūs varžotės, gal jūsų kvadroj ar aplinkoj priimtina lipti per galvas, nesiginčiju jeigu taip yra. Bet varžymasis kaip pas paauglius, kuris geresnį pažymį ar telefoną turės, tai nekomentuoju.. Pagal mane tai jau ne kovotojas, o įžūlus snarglius, norintis būti pastatytas į vietą :wink:
Gorkio hierarchija iš pirmo žvilgsnio nieko labai blogo nedaranti. Dėl to ir paminėjau netiesiogiai, kaip kovotoją su vėlo malūnais, kad toks praktiškas žmogus sugeba rasti laiko nepraktiškiems žaidimams organizuoti. Aišku aš tik iš neigiamos pusės rašau apie Gorkį.
Santykis Gabeno su Gorkiu tai kaip čia pasakius. Kai pradeda rautis dėl logiškai sunkiai suvokiamų dalykų, tai be jokios jėgos sugebu apraminti ir argumentais išbalansuoti jį, kad pasimeta ir net atgailauti kartais pradeda. Bet nelabai pasimoko...
Kitas atvejis kai :bsensoric: protingai naudoja, mokėdamas nediktuoti savo ideologijų, o švariai pasiekdamas tikslą. Man toks būdas nelabai priimtinas, bet matant bendrą rezultatą - pateisinamas. Tiesa kad nesu etikas, bet destruktyvaus ir ciniško elgesio ir aš netoleruoju.
Gorkis sugeba prisipažinti kiauliškai ar nelogiškai pasielgęs, nors taip daro retai. Bet vat nemoku paaiškinti, kartais išlenda pykčio ar jėgos instinktai, kada be tramdymo rimtai košės prisiviria...


Tai ką tu vadini lipimu per galva aš laikau sveika konkurencija.Varžymasis dėl geresnio pažymio mano supratimu sveikintinas dalykas,o varžymasis telefonais ir kitais blizgučiais...Tai jau tikrai ne į tą kvadra pataikei,siūlyčiau tokių varžytuviu mėgėju paieškoti kažkur arčiau savo kvadros :wink: .Ir aplamai tamstos kategoriškai neigiamas požiūris gan keistai atrodo,ypač dėl to kad akivaizdžiai jaučiasi jog šnekama iš patirties su konkrečiu žmogumi, tai galbūt nevertėtų tos patirties lipdyti gorkiui kaip tipui ir siūlyti pagal tai tipuoti.

Volkeris rašė:
Ne visi beabejo tą moka. Bet pats tiesioginis polinkis į jėgą...
Jie nelabai pripažįsta darną ir lygybę, be jokio diktato ir lyderystės nebuvimo. Jeigu patys nesijaučia kiečiausi, nori jog atsirastų kitas, kuriam "pelnytai" galėtų paklusti. Bet tas kitas, turi atitikti jo kovingas pažiūras. Tyli kiaulė giliai šaknį knisa. Gorkis gali atrodyti visiškai neutralus ir taikus, dalykiškas. Retai kam prasitaria apie savo planus ir siekius, nes žino kaip gali į jį reaguoti. Kad jis patikimas, pastovus žinoma sutinku. Tačiau toks nuoširdumas dažnai pinasi su piktu apskaičiavimu, neutralizavimu, kurį jis ras kaip pateisinti.


Polinkis į jėga yra puikiai valdomas...Ir aplamai klaidingai vertinami motyvai,nes tai kas parašyta toliau yra visiški atsiprašant vėjai..
1."nori jog atsirastų kitas, kuriam "pelnytai" galėtų paklusti"
2. "Tyli kiaulė giliai šaknį knisa"
3. "Retai kam prasitaria apie savo planus ir siekius, nes žino kaip gali į jį reaguoti"
4."Tačiau toks nuoširdumas dažnai pinasi su piktu apskaičiavimu, neutralizavimu, kurį jis ras kaip pateisinti"

1.Kažkokia mazochistinė nesamonė..
2.Kuo tipas intravertiškesnis tuo šitas posakis posakis labiau tinka,mano subjektyvia nuomone gabenams tinka kur kas labiau
3.Neprasitaria nes nežino kuo galima pasitikėti (del silpnųjų aspektu specifikos), esant geriems santykiams tas įtarumas palaipsniui išgaruoja...
4.Nuširdumas pinasi su piktu apskaičiavimu? Toks jausmas kad kalbama apie kažkokį blogio geniju iš animacinio filmuko..

Žinoma aš neneigiu kad tas jūsų pažystamas gorkis apie kurį kalba čia vyksta yra tiesiog blogio įsikunijimas,visko gali būti,bet iš esmės tai žmogaus savybės ne tipo,skirkime tai...Ir galu gale kas gautusi jeigu visi dabar pultume sistemingai rašyti subjektyvius neigiamus pastebėjimus apie konkrečius tipus? Esu tikras pas kiekviena iš musu jų apstu,bet tada gautusi pamazgų duobė, o ne socionikos forumas...

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 12:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Gorkis yra aristokratas ir racionalas - jis tikrai mėgsta aiškumą ir kad viskas "būtų savo lentynėlėse". Statuso, kompetencijos, potencialios valios jėgos (proveržio galimybės) klausimai - jam ne paskutinėje vietoje.
Manau, kad Gorkis šiais klausimais teisingas (stiprios savybės duoda ekspertinio požiūrio galimybę). Na, o jeigu žmogaus elgesys ar jo savęs pateikimas akivaizdžiai neatitinka jo "statuso" (tarkim jis įžūliai "raunasi") - žinoma, Gorkis tokių faktų negalės praleisti nepastebėdamas ir "nepadėdamas į vietą".
Bet tai labai suprantama - žiūrint į jo tipo modelį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 13:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Nori peštis, prašom. Bet tik argumentais ir ne iškraipymais to, kas buvo aiškiai paminėta.

Cituoti:
Tai ką tu vadini lipimu per galva aš laikau sveika konkurencija.Varžymasis dėl geresnio pažymio mano supratimu sveikintinas dalykas,o varžymasis telefonais ir kitais blizgučiais...Tai jau tikrai ne į tą kvadra pataikei,siūlyčiau tokių varžytuviu mėgėju paieškoti kažkur arčiau savo kvadros .Ir aplamai tamstos kategoriškai neigiamas požiūris gan keistai atrodo,ypač dėl to kad akivaizdžiai jaučiasi jog šnekama iš patirties su konkrečiu žmogumi, tai galbūt nevertėtų tos patirties lipdyti gorkiui kaip tipui ir siūlyti pagal tai tipuoti.


Žinai, nesismulkinau iki begalybės, bet ka turėjau omeny, yra būtent nesveika "konkurencija" tiksliau elgesys kaip mažo vaiko. Noriu daug, bet ant lėkštutės. O Gorkiai mėgsta burbėti, kad nesiseka ar gauna malkų ir nebūna pirmi (sava patirtis) nors nė pirštelio nepajudina. Atrodo VISUR kur susiduria, turi būti geriausi. Nors tai tiesiog neįmanoma. Kažkuriam verstam straipsnyje apie kvadras rašė. beta "a priori" "laiko save svarbiausiais". O tai iš šios kvadros dažniausia ir sklinda. Tik nesinervink, Hamletų mano patirtis tame neliečia :wink: Žukovus, Gorkius - taip. Jeseninus sunku pažintinti, bet kiek susidūriau tai nelipa galvom.
Tokių "varžytuvių" mėgėjai betiečiai dažniausia papuola. Kaip beje ir visuomenei naudingų. Bet nesiplėsiu, yra čia straipsnis apie kvadras visuomenėje, argumentų sočiai. Jeigu jau rimtai prieštarauji, ginčykis su gerb. Gulenko :wink:
Aš kategoriškai nelipdau grynai Gorkio tipui. Kiekvienas savo stiprybes kartais mėgsta aukštinti. Martynas rašė, kad mato visai kitaip juos. Ir aš nesiginčyju. Tai jūsų štabas ir palankūs santykiai. Bet nenorėk, kad visi jus taip matytų ir pripažintų tokias nuostatas.

Cituoti:
Polinkis į jėga yra puikiai valdomas...Ir aplamai klaidingai vertinami motyvai,nes tai kas parašyta toliau yra visiški atsiprašant vėjai..
1."nori jog atsirastų kitas, kuriam "pelnytai" galėtų paklusti"
2. "Tyli kiaulė giliai šaknį knisa"
3. "Retai kam prasitaria apie savo planus ir siekius, nes žino kaip gali į jį reaguoti"
4."Tačiau toks nuoširdumas dažnai pinasi su piktu apskaičiavimu, neutralizavimu, kurį jis ras kaip pateisinti"

1.Kažkokia mazochistinė nesamonė..
2.Kuo tipas intravertiškesnis tuo šitas posakis posakis labiau tinka,mano subjektyvia nuomone gabenams tinka kur kas labiau
3.Neprasitaria nes nežino kuo galima pasitikėti (del silpnųjų aspektu specifikos), esant geriems santykiams tas įtarumas palaipsniui išgaruoja...
4.Nuširdumas pinasi su piktu apskaičiavimu? Toks jausmas kad kalbama apie kažkokį blogio geniju iš animacinio filmuko..

Žinoma aš neneigiu kad tas jūsų pažystamas gorkis apie kurį kalba čia vyksta yra tiesiog blogio įsikunijimas,visko gali būti,bet iš esmės tai žmogaus savybės ne tipo,skirkime tai...Ir galu gale kas gautusi jeigu visi dabar pultume sistemingai rašyti subjektyvius neigiamus pastebėjimus apie konkrečius tipus? Esu tikras pas kiekviena iš musu jų apstu,bet tada gautusi pamazgų duobė, o ne socionikos forumas...


Vėjai, vėjai.. iš TAVO pusės vėjai, neverta ginčytis dėl skirtingo požiūrio :wink:
Bendrai atsakant į kai kuriuos punktus:
Intravertas intravertui nelygu. Jei nesuvoki, aš kategoriškai nepriskyriau šio posakio Gorkiams. Tik konkrečius, neigiamus veiksmus. Apibendrintai turiu omeny ne vieną Gorkį. Ir tikrai ne kokį nusikaltelį. :wethics: nėra vertybėse jūsų, tai suprantu jog gali atrodyti nesąmonė ką parašiau. Bet jeigu jau komentuoji, malonėk argumentais ar pavyzdžiais, o ne fillmukų asociacijom barstytis ar mazochizmais, kurie realiai nieko bendro neturi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 14:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Daugmaž pritariu Volkeriui, tik ne taip griežtai vertinčiau. Spėju vieną Gorkį abu turim omeny.
Banaliai tariant, beta mums per "žiaurūs ir diktatoriški" mes jiems "nuobodūs ir nuspėjami. Gyventantys pagal sukurtas taisykles".
Manau konkurenciją mes (delta) jautriai ir labai skirtingai suvokiame. Ir čia susitarimo kas iš mūsų elgiasi "blogai" kas "gerai" nelabai rastume.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 14:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Na, is tikruju betoje jauciasi ta konkurencijos dvasia, ji kazkiek ikvepia. Kaip beta kvadros advokatas galeciau teigti, kad beta kvadros konkurencija yra BENDRADARBIAUJANTI KONKURENCIJA.
Priesingai nei delta kvadroj - ten greiciausiai sita vieta uzima kompetencija ir BENDRADARBIAVIMAS.
Kol nepazeidzia mano teisiu, konkurencijos nebijau, galbut todel, kad aktyvacine valios sensorika, taciau tikrai pasitaiko, kad lipa ir per galvas, tada ir duodi per galva, kad nuliptu :D
Vis del to manau, kad cia sutirstintos spalvos... Taip, galbut kiekvienam tipui pasitaiko kazkokios budingos savybes - Gorkiai megsta paniurzget, Zukovai - pasiautet, Hamletai - pazaist emocijomis, taciau tai nereiskia, kad taip daro visi. Lygiai taip pat Stirlicai megsta ziauriai pajuokaut, Dostojevskiai ignoruot ir pan. Taciau tai nereiskia, kad tai yra TIPUI BUDINGAS BRUOZAS. Sakykime, nepalankios salygos ta sukele. ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 14:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Volkeris rašė:
Vėjai, vėjai.. iš TAVO pusės vėjai, neverta ginčytis dėl skirtingo požiūrio :wink:
Bendrai atsakant į kai kuriuos punktus:
Intravertas intravertui nelygu. Jei nesuvoki, aš kategoriškai nepriskyriau šio posakio Gorkiams. Tik konkrečius, neigiamus veiksmus. Apibendrintai turiu omeny ne vieną Gorkį. Ir tikrai ne kokį nusikaltelį. :wethics: nėra vertybėse jūsų, tai suprantu jog gali atrodyti nesąmonė ką parašiau. Bet jeigu jau komentuoji, malonėk argumentais ar pavyzdžiais, o ne fillmukų asociacijom barstytis ar mazochizmais, kurie realiai nieko bendro neturi.



Ok, pritariu kad neverta ginčytis dėl skirtingu požiuriu :smile: Tik nesinorėjo palikti tavo nuomonės apie gorkį be atsako,visgi tai tipavimo tema ir rašydamas savo subjektyvius pastebėjimus vien tik iš blogos pusės dezinformuoji žmones neįpatingai gerai besigaudančius socionikoje...Dar gal bučiau ir nelindęs jei nebūtum pradėjęs aiškinti gorkio elgesio motyvu...
Toliau prašai argumentuoti,argumentuoti pvz šitą? - "nori jog atsirastų kitas, kuriam "pelnytai" galėtų paklusti"
Kaip galima argumentuoti tai kas nepagrįsta nei socionikos teorija nei konkrečiais pavyzdžiais ir tėra subjektyvus paties neaišku iš traukti pastebėjimai...Mano supratimu tai nesamonė ir prašydamas argumentų tokio sakinio paneigimui man keli kartele aukščiau nei sau..Lygiai taipat aš dabar galiu prirašyti daugybe neigiamų subjektyvių pastebėjimu apie gabenus ir reikalauti taves argumentuoti kad taip nėra,bus tas pats..Todėl ir parašiau pirma į galva šovusia asociacija..

Volkeris rašė:

Žinai, nesismulkinau iki begalybės, bet ka turėjau omeny, yra būtent nesveika "konkurencija" tiksliau elgesys kaip mažo vaiko. Noriu daug, bet ant lėkštutės. O Gorkiai mėgsta burbėti, kad nesiseka ar gauna malkų ir nebūna pirmi (sava patirtis) nors nė pirštelio nepajudina. Atrodo VISUR kur susiduria, turi būti geriausi. Nors tai tiesiog neįmanoma. Kažkuriam verstam straipsnyje apie kvadras rašė. beta "a priori" "laiko save svarbiausiais". O tai iš šios kvadros dažniausia ir sklinda. Tik nesinervink, Hamletų mano patirtis tame neliečia :wink: Žukovus, Gorkius - taip. Jeseninus sunku pažintinti, bet kiek susidūriau tai nelipa galvom.
Tokių "varžytuvių" mėgėjai betiečiai dažniausia papuola. Kaip beje ir visuomenei naudingų. Bet nesiplėsiu, yra čia straipsnis apie kvadras visuomenėje, argumentų sočiai. Jeigu jau rimtai prieštarauji, ginčykis su gerb. Gulenko :wink:
Aš kategoriškai nelipdau grynai Gorkio tipui. Kiekvienas savo stiprybes kartais mėgsta aukštinti. Martynas rašė, kad mato visai kitaip juos. Ir aš nesiginčyju. Tai jūsų štabas ir palankūs santykiai. Bet nenorėk, kad visi jus taip matytų ir pripažintų tokias nuostatas.



Žinoma geriausiu visur būti neįmanoma,bet to siekimas labai pagirtina savybė žiurint mano akimis :smile: .
Niekas nenori kad tu ten ar kiti pripažintu kažkokias nuostatas,bet jei jau tu nuolat pabrėži kaip blogai yra tas ir tas,kaip blogai yra būti tokiu ir tokiu,aš tik paantrinu kad vertinant iš kitos pusės tai yra labai gerai ,o ne labai blogai...Lai visur matosi abi medalio pusės,į tavo asmenine nuomone niekas nesikėsina..

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 14:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
"nori jog atsirastų kitas, kuriam "pelnytai" galėtų paklusti" čia iš dalies teisinga ir teoriškai. Tik vėl, kiek negatyviai parašyta todėl ir gali sukelti neigiamą įspūdį. Labiau tai priskiriama Jeseninui. "Noras paklusti stipriai valiai, pagarba galingiems žmonėms" tai jų sugestyvinė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 06 Bir 2011, 15:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Kalafijoras rašė:
Banaliai tariant, beta mums per "žiaurūs ir diktatoriški" mes jiems "nuobodūs ir nuspėjami. Gyventantys pagal sukurtas taisykles".


labai taiklus pastebėjimas. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Stirlicas ir Gorkis. Kaip atskirti?
StandartinėParašytas: 07 Bir 2011, 10:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Miestas: Vilnius
O kodėl išvis ši tema atsirado? Kažkam sunku atskirti visiškai priešingas funkcijas? Ar esmė kažkur kitur?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007