Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Kov 2007, 23:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Kov 2007, 02:20
Pranešimai: 3
1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Susivaldantis bet kokioje situacijoje;

Mokantis suprasti (o ne vaidinti, kad supranta) ir išklausyti kitus;

Atviras;

Patyr?s daug dvasinio/fizinio skausmo;

Sugebantis nekartoti savo klaid?;



Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

Kaprizingas, išlepintas (toki? netgi negaliu pak?sti), daug kalbantis, bet nieko nepasakantis.



Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Sau pa?iai esu ?domi, nes man patinka (aišku kiek tai pavyksta) steb?ti bei analizuoti savo reakcijas ? ?vairias situacijas, emocines b?kles, „persik?nijimus“ bendraujant su skirtingais žmon?mis.



Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?

Taip dar nebuvo, bet, žinoma, kažkiek supyk?iau, galb?t ne tiek ant to žmogaus, kuris pavadino mane ne?domia, kiek ant sav?s, kad nesugebu tokia b?ti.





2. ? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.

Pirmiausia ži?riu ? akis, antakius, paskui – ? drabužius ir rankas (plaštakas). Tik pama?iusi žmog?, kažkaip pajuntu, ar sugeb?siu sutarti su juo, ar ne. Dažniausiai tokia nuojauta pasitvirtina.

Bendraudama su kitais jau?iuosi nejaukiai, jei pašnekovas tiesiog spokso man ? akis (nors kartais pati taip darau).





3. Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?

Galima sakyti visur ir visada v?luoju. Dažnai pagalvoju, kad n?ra taip sunku ateiti laiku, bet niekaip neišeina. Kai jau matau, kad v?luosiu, lekiu vos ne kaip akis išdegusi.

Jei kitas žmogus v?luoja susitikti su manimi, šiek tiek supykstu. Nepasitenkinim? parodau burb?dama, maždaug „sakei ateisi anks?iau“ ir pan., bet ilgai tas burb?jimas nesit?sia.





4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?

Labai puikiai jau?iuosi. Nežinau, k? dary?iau, jei neb?t? galimyb?s dažnai pab?ti vienai. Vien savaitgal?, gr?žus pas t?vus, turiu bent kart? nors trumpam išvažiuoti pasivažin?ti ar šiaip kur pab?t be žmoni?. Kitu atveju darausi nervinga, greitai susierzinu (studij? mieste gyvenu viena, tod?l toki? problem? nekyla).

Žinoma, nors ir retokai, bet b?na dien?, kada norisi pabendrauti, išeiti kur su draugais.





5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai kuri?

Svarb?s tiek, kad gal??iau gerai jaustis tarp žmoni?, o tam reikalingi nevaržantys judesi?, patog?s r?bai ir (dažniausiai sportiniai) batai. Drabuži? grožiui neteikiu tiek svarbos kiek j? patogumui. Taip pat (jei esu ne tarp sav? draug?) labai svarbi aplinka – geriausiai jau?iuosi, kai patalpa apšviesta neryškiai. Patinka tokios vietos, kuriose b?dama galiu likti nuošalyje, steb?ti aplinkinius, likti nepasteb?ta.

Turb?t jaukiausiai jau?iuosi kai v?l? vakar? atsis?du ? savo mašin?, pasileidžiu muzik? (taip, kad jei dar kas nors s?d?t? šalia, susikalb?ti b?t? ne?manoma) ir važiuoju ? niekur arba ten, kur n?ra nei vieno žmogaus.





6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??

Neb?tini, bet malon?s. ? kritik? nekreipiu d?mesio – visiems ne?tiksi, juo labiau pati puikiai suprantu, kad nesirengiu „taip, kaip visi“.





7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: kompiuteris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?

Retais atvejais save nustebinu ir reaguoju labai ramiai. Bet dažniausiai tiesiog pasiuntu. Tuomet b?na ypa? sunku susivaldyti, kol neišsilieju – ko nors nesudaužau arba nesulaužau. Dažniausiai ken?ia daiktai, kurie tuo momentu pasimaišo. Pamenu, dar kai buvau maža, trinktel?jau telefon? ? sien?, vien d?l to, kad kažkam neprisiskambinau. Aišku po to teko labai gail?tis.





8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Tai žmogus, kuris sugeba mažiausiomis (turimomis) s?naudomis (pastangomis) pasiekti maksimal? tiksl? (visom prasm?m). Taip, save laikau praktiška, nors gal ir ne visada pavyksta tokia b?ti. Šiuo klausimu aplinkini? nuomon? man neturi jokios reikšm?s.



9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?ijiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.

Man gin?ai – tuš?ias laiko leidimas. Nesuprantu j? esm?s – vieni kitus puola, o teisi? nelieka. Kart? du mano draugai susigin?ijo d?l musulmon? – vienas buvo kategoriškai prieš juos, kitas – už. Gal? gale abu vos rimtai nesusipyko vien d?l skirting? nuomoni?. Gin?ytis nem?gstu, bet kartais pareiškiu savo nuomon?, kuri? pakei?iu jei kas nors akivaizdžiai ?rodo, kad aš neteisi.





10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?

Palaukiu, kol apsiramins, o tada bandau išsiaiškinti, kas nutiko ir kuo galiu pad?ti, bet nepersistengiu. Nemoku guosti ar raminti kit?.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?

Iš aki?, veido išraiškos, iš žmogaus judesi?. Tiesiog jau?iu, kai draugai b?na blogos nuotaikos. Mano pa?ios nuotaikos kinta dažnai, o kartais, atrodyt?, be jokios suprantamos priežasties.





12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?

Nepamenu tokio atvejo, kad b??iau prad?jusi konflikt?. Nebent tada, kai mano nuotaikos poky?iai buvo ne taip suprasti. Pirma taikytis nelendu – išdidumas neleidžia. Tik tuo atveju, jei tikrai žino?iau, kad d?l man?s kilo konfliktas, sugeb??iau atsiprašyti.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.

Jei nor?jau ?žeisti – nedarau nieko. O jei nety?ia – gailiuosi, kad ?žeidžiau, bandau paversti visk? juokais, bet tiesiai atsiprašau labai retai. Pavyzdžiui, praeit? vasar? susipykau su teta – tiesiog išspr?do tie žodžiai, d?l kuri? žinojau, kad ji supyks (nors tai buvo tiesa ar bent jau aš taip maniau). Rezultatas – nesikalb?jom gal ger? valand?, jau?iausi labai blogai, gal? gale šiaip ne taip prisiver?iau atsiprašyti.



14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?

Stengiuosi suprasti iš to, kaip žmogus elgiasi, kalba, koks b?na žvilgsnis kai bendrauja su manimi. Aišku b?na labai malonu, jei kas nors pasako, kad patinku. Na, o jei pasako, kad nepatinku, ? nevilt? nepuolu – gal tik kiek nesmagu b?na ir atsiranda kažkoks galb?t priešiškumas tam žmogui.



15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?

Taisykl?s reikalingos keliuose, ir tai ne visos.

Apkritai, nem?gstu joki? suvaržym? (kas ir yra taisykl?s), tiek bendravimo, tiek elgesio atžvilgiu. Nesuprantu, kod?l reikia visk? daryti pagal kažkieno parašytus reikalavimus, nors kita vertus, galb?t daug kam yra lengviau – „darau kaip visa banda ir nesusim?stau“.

Bet koks vertimas mane daryti „taip, kaip reikia“, sukelia priešiškum?.



--

16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?

Anks?iau m?gdavau planuoti, bet to plano niekad neišeina laikytis, tod?l dabar dažniausiai sugalvoju k? maždaug nor??iau daryti per atostogas ir vietoj nusprendžiu kas ir kaip.



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??

? parduotuv? einu tik tada, kai ko nors reikia. Perku tik tai, ko tuo momentu reikia, nelabai galvoju ko nor?siu rytoj ar poryt. Jei reikia kažko daug, tuomet b?tinai susidarau s?rašiuk?, nes m?gstu k? nors pamiršti. Maršrutas – aplink parduotuv?, pakeliui susirenkant ko reikia.



18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas?

Perfekcionizmas labai b?dingas – prieš darant kok? nors svarb?/?dom? darb?, pagalvoju, kaip viskas šauniai atrodys kai pabaigsiu, nors realiai žinau, kad tr?ks kantryb? – darbas bus pabaigtas, bet ne toks, kaip nor?jau.



Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos?

Labai lengvai, ypa? jei pirmoji užduotis buvo ne?domi, bet jei jau susidom?jau ta viena užduotim, tol nepaliksiu jos, kol nepabaigsiu arba kol neatsibos.



Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm??

Pat? veiksm?.



Kiek tau b?dingas atid?liojimas?

Labai b?dingas – darbus visada atid?lioju iki paskutin?s minut?s, o dažnai dar ir v?luoju atsiskaitydama.

   

    ... užuomaršumas?

Dažnai pamirštu kokias nors svarbias datas, tod?l nusipirkau magnetin? lent? ir pasikabinau prieš akis, kad ko nors nepraleis?iau.



d?kui už komentarus :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 14:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Sveika,

Šiaip iš atsakym? labai panaši i mane:tongue:. Nesu didele tipuotoja, bet manau, kad esi logik?, intravert?, gal racionali. Gal Robespjeras ar Gorkis?

o k? pati manai? Ar bandei pasiskaityti tip? ar dichotomij? aprašymus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 18:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Aš intraversijos/ekstraversijos kol kas dar nepriskiriu... Tai, kad m?gsta b?ti vienumoje - dar ne rodiklis.

Panašu ? logik? tikrai. :happy: Ir grei?iau intuit?, nei sensorik? (?ia labai sunku užduoti GERUS klausimus ir sužvejoti k? nors iš atsakym?... žmon?s kartais turi beveik t? pat? rezultat?, tik j? gauna skirtingais "instrumentais").



Rasi, o jeigu Tau tekt? vadovauti žmoni? grupei (tarkim kokiems 6-9, kad dar b?t? ?manoma juos visus gerai pažinti), susib?rusiai atlikti tam tikr? projekt?/pristatym?/užduot? - kuo remdamasi Tu jiems paskirstytum užduotis? ? k? kreiptum d?mes?, kuo remtumeisi? Koki? tiksl? siektum? O gal neskirstytum kiekvienam asmeniškai?  Žodžiu, kaip vadovautum ir ar nor?tum toki? pareig??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 21:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Kov 2007, 02:20
Pranešimai: 3
zanka raš?:
<..>

o k? pati manai? Ar bandei pasiskaityti tip? ar dichotomij? aprašymus?




kol kas sunku pasakyti, nes nespejau perskaityti visku aprasymu :)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 22:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 05 Kov 2007, 02:20
Pranešimai: 3
Rasi, o jeigu Tau tekt? vadovauti žmoni? grupei (tarkim kokiems 6-9, kad dar b?t? ?manoma juos visus gerai pažinti), susib?rusiai atlikti tam tikr? projekt?/pristatym?/užduot? - kuo remdamasi Tu jiems paskirstytum užduotis? ? k? kreiptum d?mes?, kuo remtumeisi?

Steng?iausi skirstyti užduotis pagal sugeb?jimus - ži?r??iau koks žmogus k? geriau sugeba (ar tai generuoti id?jas, ar rašyti dokumentacij?, ar kalb?ti prieš auditorij? ir t.t.). Ta?iau tai nereiškia, kad (pvz.) mokantis kalb?ti prieš auditorij?, tik pristatin?t? projekt? (tai b?t? nes?žininga kit? atžvilgiu), tod?l tas žmogus gaut? dar koki? papildom? užduot?l?.



Koki? tiksl? siektum?

Kuo kokybiškiau ir grei?iau atlikti pavest? užduot?/projekt?/etc.

Viso darbo kr?v? išdalinti bent maždaug vienodai kiekvienam grup?s nariui.



O gal neskirstytum kiekvienam asmeniškai?

Bet kokiu atveju skirsty?iau - net jei visi grup?s nariai tur?t? smulkiai žinoti apie darom? darb?, kiekvienas tur?t? savo darbel?, kur? v?liau pristatyt?/išaiškint? kitiems.



Žodžiu, kaip vadovautum ir ar nor?tum toki? pareig??

Labai nor??iau, manau b??iau griežta, reikli, bet teisinga vadov?, aišku jei kas nors neklausyt?, neveng?iau pakelti balso. nors dažnai pagalvoju, kad pati tokios vadov?s, kokia aš b??iau, nenor??iau, nes negaliu pak?sti kai ant man?s r?kia, o be to (kaip jau min?jau) m?gstu visur ir visada v?luoti. :smile:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Kov 2007, 22:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ne Balzakas :happy::tongue:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bal 2007, 19:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2007, 18:50
Pranešimai: 48
Mano akim, panasu i Jesenina. :)



Vertina zmones, patyrusius daug fizinio/dvasinio skausmo. Pats Jeseninas tuo didziuojasi, ir vertina kituose. Atvirumas, mokejimas kitus suprasti - irgi Jesenino vertybes.



Apie zmogu sprendzia is pirmo ispudzio, pavelusiajam paburba, bet neilgai - irgi primena Jesenina, nors negaleciau tiksliai nurodyti, kur tai skaiciau. Atrodo, intuityvus tipai sprendzia is pirmo ispudzio, o gal etikai.



Drabuziu stilius ne toks kaip kitu. Iskart ispudis, kad intuityvi. Sensoriniai linke rengtis iprastai, svarbu - patogumas, estetika, intuityvieji nori kazkaip save isreiksti, o ypac tai svarbu Jeseninams.



Nemegsta ilgai gincytis teoriniais klausimais - iskart aisku, ne Balzakas. O Jeseninui tai budinga.



Nemoka kitu guosti, raminti - cia gal, atrodytu, ne Jesenino bruozas, bet, mano nuomone, nebutinai. Kai kurie Jeseninai su stipria intraversija isties gal mano, kad to nemoka. Nors is tikruju moka. Tiesiog jiems tai svarbu, mokejimas guosti, laiko tai didele vertybe, ir siuo atzvilgiu linke is saves daug reikalauti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 117 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007