Socionikos forumas

Dabar yra 18 Bal 2024, 04:53

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 14:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Sveiki,

Susidom?jau socionika neseniai, tod?l tip? diagnozvimas man dar sunkiai ?kandamas dalykas, tod?l b??iau d?kinga jei pasidalintum?te patirtimi ir pad?tum?te man "nusitipuoti". Tiesa, aš jau turiu savo nuomon? apie savo tip?, bet labai nor??iau išgirsti nuomon? iš šalies.



1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?



?dom?s žmon?s man yra tie, iš kuri? aš galiu ko nors pasimokyti (tai gali b?ti ir žmogus, kuris man visai nepatinka). O šiaip man patinka protingi, dras?s, laisvai bendraujantys, nuošird?s, patikimi, mokantys džiaugtis žmon?s.

Nepatinka arogantiški, nenatural?s, sta?iokiški, pasip?t?, nuolat kuo nors besiskundžiantys žmon?s.

Nelaikau sav?s nei labai ?domia, nei labai ne?domia, bet manau, kad žmon?ms aš dažniau atrodau ne?domi nei ?domi d?l mano pastovumo.

Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?

Tiesiai ? akis man neteko toki? žodži? išgirsti, bet manau, kad taip gal?t? pasakyti tik labai nemandagus žmogus. Šiaip man?s nežeidžia, jei kas nors mane laiko ne?domia, nes ir man ne visi žmon?s yra ?dom?s.



2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.

? pat? bendravim?, ? ?siklausim?,



3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?



Beveik niekada nev?luoju. V?luojan?i? nem?gstu. Jei galiu, savo nepasitenkinimo nerodau, bet jei kit? v?lavimas man ima ima kaip nors trukdyti gyventi, as isd?stau savo nuomon? apie v?lavim? ir paprašau nev?luoti. Suprantu, kad yra žmoni? kurie negali nev?luoti. Jei tai yra mano draugai, derinuosi prie j? – žinau, kad jeigu pasak?, kad ateis 13 valand?, j? reikia laukti ne anks?iau kaip 13.30. Aš tai turiu omenyje ir nesukau sau galvos d?l j? v?lavimo.



4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?



Nem?gstu vienumos. Bet dar labiau nem?gstu nekokybiško bendravimo, tada jau geriau b?ti vienai. K? veikti b?tinai surandu, ta?iau bendravimas man b?tinas, nes kitaip aš nebesuvokiu pasaulio realumo. Man b?tinas žmogus, su kuriuo gal??iau nuoširdžiai pasišnek?ti, paisdžiaugti, pasiguosti. Jei tokio ilg? laik? n?ra galiu net depresija susirgti.



5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?



Labai m?gstu eiti ? sve?ius pas žmones, kuri? namai jauk?s. Man ten labai gera. Kai tur?siu savo namus juose bus labai jauku: bus daug naturali? medžiag? – medžio, molio, vilnos, lino, paveiksl? ir pn. Komfortas man patinka, bet jam neteikiu tokios didel?s reikšm?s kaip jaukumui. Svarbiausia – patogumas.

Komfort? aš ?sivaizduoju maždaug taip: gr?žtu iš darbo nuosava mašina, ? nuosav? nam? stovint? kur nors toliau nuo miesto, pavalgau labai skani? vakarien?, paguliu burbulin?je vonioje, pasiži?riu kok? nors labai ger? film? (gerai b?t? didelis ekranas ir nam? kino aparat?ra), pageriu rego vyno arba karšto šokolado ir gerai išsimiegu.



6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??

Taip, malon?s, bet ne b?tini. Man retai tenka gird?ti kritik? d?l išvaizdos. Man?s tai nežeidžia, bet jei girdžiu tai visada stengiuosi pasitaisyti



7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?

Gal kiek nuli?stu, bet paprastai nereguoju audringai, teisiog stengiuosi išspr?sti iškilusias problemas.





8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)?



Praktiškas tas žmogus, kuris prieš k? nors darydamas (pvz. pirkdamas) visada pasveria naud? (k? jam daus tas daiktas) ir žal? (kiek tas jam kainuos). Jei žala bus didesn? nei nauda, praktiškas žmogus to veiksmo neatliks.

Aš laikau save praktišku žmogumi.

Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?

Niekaip nereaguoju





9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.



Gin?as, tai kai žmon?s stengiasi vienas kitam ?rodyti savo ties?. Gin?ijuosi tik su žon?mis, su kuriais verta gin?ytis, t.y. su tais, kurie gali pateikti rimt? savo tiesos argument?, ne su diletantais. Jei man peteikia nenugin?ijamus argumentus, lengvai prisipaž?stu klydusi. Savo nuomone galiu pakeisti tik tada, jei kas nors pateikia man tokius argumentus, apie kuriuos pati nebuvau pagalvojusi. Apsvarsiusi juos aš galiu pakeisti savo nuomon?, bet jei aš jau ir taip visk? apgalvojau, man?s perkalb?ti ne?manoma.



10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



Stengiuosi išsiaiškinti kas jam atsitiko, negaliu nekreipti ? tai d?mesio.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



Pagal taip kaip atrodo ir kaip elgiasi. Manau, kad pastebiu. Taip, dažnai. Vienas piktas žodis gali sugadinti nuotaik?, bet ir vienas geras žodis gali j? pakelti.



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?



inicijuoti kontakt? neoficialioje aplinkoje man labai sunku. Galiu tai daryti tik tada jei su tuo žmogumi aš turiu kažk? bendro, pvz. profesij? ar pom?g?.

Taip, esu linkusi pirma taikytis. Nem?gstu puktis. Man labai svarbu gera atmosfera, negaliu b?ti vienoje patalpoje su žmogumi, kuris ant man?s pyksta. Man tai gadina nuotaik?, krenta darbingumas ir pn.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.



Labai graužiuosi. Dažniausiai apsiprašau.





14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia? Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?



Pagal tai, ar manimi domisi, kaip ? mane ži?ri, kaip su manimi šneka. Jei kas nors pasko, kad labai patinku, dažniausiai pasijuntu labai nejaukiai, atsiranda noras laikytis atstumo. Kad labai nepatinku, dar neteko gird?ti, bet nemanau, kad man kas nors taip pasakys, nes aš jau?iu jei jau kam nors labai nepatinku. O jei jau nepatinku, pasistengiu ? akis nelysti (jei tik galiu).



15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?



reikalingos taistykl?s yra tos, kurios padeda išvengti chaoso, pagreitina darb?, padeda susigaudyti situacijoje. Deja, m?siuose daugiau nereikaling? nei reikaling? taisykli?.





16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?



Paprastai turiu bedr? plan?, nem?gstu visoki? netik?tum?. Neplanuoju kiekvienos smulkmenos, bet žinau, k? maždaug ketinu veikti per atostogas, bet neb?tinai viskas turi b?ti pagal plan?.



17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??



Visaip b?na, bet m?gstu kai nieko namie netr?ksta, t.y. iš anksto nusiperku (pvz. jei kepiau blynus ir sunaudojau paskutinius miltus, tai eidama ? parduotuv? stengiuosi j? nusipirkti, nors ir neketinu nieko gaminti. Tiesiog, kad jei kada sugalvosiu ka nors iš milt? gaminti, kad gal??iau iš karto tai daryti, nebereik?t? b?gti ? parduotuv? milt?).

S?rašiukus sudarin?ju tik tada, kai reikia visko daug nusipirkti ir nieko negalima pamiršti. Pasivaikš?iojimo po supermarket? maršruto neturiu.





18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos?



Perfekcionizmas man b?dingas kartais. Paprastai, jei jau ko nors imuosi, tai darau iki galo.



Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm??

Nežinau



Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?

M?gstu atid?lioti darbus, kuriuos man sunku atlinkti. Negal??iau sakyti, kad nieko niekada neužmirštu, bet manau, kad užuomanšumas man neb?dingas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 14:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Rgs 2006, 16:09
Pranešimai: 401
zanka: del sarasiuku sudarinejimo, del to, kad nemegsti  netiketumu ir dar del sio to, tipuoju tave i racionalus.

greiciausisi buti ekstraverte ir logike. taigi, iseina, kad reiktu gilintis i stirlio/londono variantus. grieztai neatmetu ir gorkio/robo versijos. cia tik pirmine nuomone, galinti kisti. palauk kitu nuomoniu. :smile:

gal dar reiktu pasakyti, kad prijauciu tave turint :wsensoric: antroj f-joj.

sveika prisijungus :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 15:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Labas zanka :smile:



mano nuomon? panaši ? migl?s. pirm?kart perskai?ius tavo atsakymus, formuojasi štirlico tipažas.



Argumentai: praktiškumas ir darbo naudingumo pabr?žimas, racionalumas (planavimas) - bazin? :blogic:, konkretumas, r?pinimasis išvaizda ir užtikrintumas d?l jos - :wsensoric:, "sofistifikuotas" v?lavimo suvokimas - :wintuition: (pažeidžiamoji funkcija?; Žanka, ar "pergyveni", kai kur nors kada nors pav?luoji, nepaisant to, kad iš principo stengiesi niekada nev?luoti, ir tau tas paprastai pavyksta?), ger? santyki? ir intensyvaus bendravimo poreikis - sugestin? :wethics: .



bet tai tik pirmas ?sp?dis. labiau ?sibendravus, vaizdas susidaro pilnesnis, ir poži?ris ? tip? kartais kei?iasi, išvados tokiu atveju tikslinamos.



nu tiek :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 17:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Labai a?i? už nuomones. Labai keista, kad si?lote štirl?, iš aprašymo ? mane visai nepanašu.

Aš nesistengiu iš principo nev?luoti, aš tiesiog nev?luoju. Pav?luoti aš galiu tik arba specialiai arba d?l ne nuo man?s priklausan?i? prižas?i? (pvz. pakliuvau ? avarij? ir pn.). Kai kur nors v?luoju aš šiek tiek pergyvenu, bet tik tada jei tikrai žinau, kad mano v?lavimas gali b?ti traktuojamas kaip nemandagumas ar nepagarba.

Turb?t neaiškiai parašiau - man nereikia intensyvaus bendravimo - nuo tokio aš pavargstu. M?gstu saiking? ir kokybišk? bendravim?. Kad bendravimas man yra b?tinas žinau iš patirties. Kart? labai ilg? laik? su niekuo nebendravau - tai stogas nuvažiavo, prad?jau nebesuvokti kas tiek kiti žmon?s iš viso yra.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 17:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
beje, kaip reikia cituoti? Niekaip nesusigaudau...:confused:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 18:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
oi siaubas, žod? "konfliktas" perskai?iau kaip "kontaktas"...tada ir atsakymas visai kitoks bus. taigi:

12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis?

Ankš?iau, jei man žmogus nepatikdavo gal?jau lengvai, be priežasties j? ?žeisti, "pasodinti ? viet?".

Dabar taip darau tiktai jei mane ?žeidžia, arba kaip nors kitaip man trukdo gyventi (?kyri ar pn.).

Jei žmogus mane išprovokuoja aš tiesiog instinktyviai, negalvodama, pasakau jam kažk? tokio nuo ko jis "susig?žta".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 18:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
zanka: na, tada, matyt, prašov?m (-iau) pro šal? :strange:



išties rizikinga taip imti iškart daryti išvadas, bet karts nuo karto imi ir surizikuoji :smile:. dar, tiesa, prie tavo tipo m?s?iau gorkio variant?, bet... bet daugiau nebesp?liosiu :smile:



?domu bus išgirsti, kokiam tipui manai pati priklausanti.



o šiaip geros tau ateinan?ios kal?din?s savait?s :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 18:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Aš gorki ?sivaizduoju kaip gana valding? ir grub? žmog?. Aš nesu tokia - nieko niekada nenoriu valdyti.

Laikau save gabenu. Bet kaip sakiau, jei kas nors man pateiks rimt? argument?, kad esu kas nors kitas, aš pakeisiu savo nuomon?.

Laukiu toki? argument?:smile:

P.s. a?i? už gražius link?jimus. Tau irgi to patie linkiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Gru 2006, 20:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
zanka: :smile: jei, gabenas, tuo smagiau :wink:



nuo štirlio skiriasi, beje, ne taip jau daug. pirmosios dvi funkcijos tos pa?ios, t.y. ekstravertin? logika (:blogic:) ir intravertin? sensorika (:wsensoric:), tik apsimainiusios vietomis - štirlis (:blogic::wsensoric:), o gabenas - :wsensoric::blogic:



nu tai tiek tai :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 00:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
vat migle priskyr? mane racionalams. Ties? sakant man irgi taip atrodo, bet jei jau gabenas, tai iracionalus:confused: Tai kaip ?ia išeina :confused:

Man ilg? laik? nesisek? išsiaiškinti ar esu ekstravert? ar introvert?. Vaikyst?je ir paauglyst?je buvau gana "greita" ir energinga, bet paskui "sul?t?jau". Nors ir dabar b?na toki? permušim? ? ekstraversij? - kartais negaliu nustoti šnek?jusi.

Gal pasakytum?te koki? nors požymi?, pagal kuriuos gal??iau pasitikrinti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 00:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
zanka, "šnek?jimas" neretai daugiau rodo etik? negu ekstraversij?.

Intra/ekstra-vertiškumo s?vokas ?ved? Aizenkas, ta?iau pagal jo testus daugelis daugelis intuityvi?-logini? ekstravert? patenka ? intravert? kategorij? tik tod?l, kad jie mažai komunikabil?s, palyginti sunkiai eina ? kontakt? su žmon?mis. Tuo metu kai link? bendrauti sensoriniai-etiniai intravertai dažniausiai patenka ? ekstravert? grup?.

Aušra Augustinavi?i?t?, nor?dama atskirti šias s?vokas socioninius požymius vadino intra/ekstra-timiškumu.



Ekstratimai mato išorin?, objektin? reiškini? pus?. Jie lengvai ple?ia d?mesio sfer?, apie objektus sprendžia pagal j? išorinius bruožus ir pasireiškimus.  Ekstratimams b?dingas platus, panoraminis akiratis. Pasakodami m?gsta apibendrinan?ias koncepcijas.



Intratimai sutelkia d?mes? ? objekto vid? ir mato jo s?sajas su kitais. Jie lengvai gilinasi ? dalyk?, objekt?, sprendžia apie j? pagal jo "motyvacijas", dažnai "stato save ? jo viet?".

Jie gali nujausti žmoni? ketinimus ir vidines b?senas.



Ekstratimai pagal išorinius bruožus ir išraiškas sprendžia apie vidines savybes. Intratimai pagal vidines b?senas, viduje vykstan?ius procesus sprendžia apie galimas išorines išraiškas. Abiem šiais b?dais gaunama informacija yra vertinga.



Nežinau ar aiškiai parašiau.  R?miausi Tatjana Prokofjeva.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 01:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Intra/ekstra-vertiškumo s?vokas ?ved? Aizenkas
VISIŠKA neteisyb?. Šias savokas pirmasis pavartojo dar t?vukas Freudas, ta?iau išpl?tojo ir detaliai apraš? - Jungas, tad jis ir ?ved? šias savokas ? psichologij?. Eysenckas dirbo ir savo teorijas pl?tojo gerokai v?liau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 11:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2, šaltini? nestudijavau - tas tiesa. Ta?iau minint Aizenk? radau ne viename straipsnyje, kur kalbama apie tok? "buitin?" ekstravertiškumo supratim?, kur jis beveik sutapatinamas su komunikabilumu, o intravertiškumas - su užsisklendimu savyje.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 12:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
tikrai nelabai suprantu....:confused:....kaip tai suprasti



Intratimai sutelkia d?mes? ? objekto vid? ir mato jo s?sajas su kitais. Jie lengvai gilinasi ? dalyk?, objekt?, sprendžia apie j? pagal jo "motyvacijas", dažnai "stato save ? jo viet?".

Jie gali nujausti žmoni? ketinimus ir vidines b?senas.



o ekstavertai negali?!  Tsi suprasti, kad introvertai nekreipia d?mesio ? išvaizd??



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Gru 2006, 12:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Ekstratimai mato išorin?, objektin? reiškini? pus?. Jie lengvai ple?ia d?mesio sfer?, apie objektus sprendžia pagal j? išorinius bruožus ir pasireiškimus. 

tikrai nelabai suprantu....:confused:....kaip tai suprasti



Intratimai sutelkia d?mes? ? objekto vid? ir mato jo s?sajas su kitais. Jie lengvai gilinasi ? dalyk?, objekt?, sprendžia apie j? pagal jo "motyvacijas", dažnai "stato save ? jo viet?".

Jie gali nujausti žmoni? ketinimus ir vidines b?senas.



o ekstavertai negali?!  Tsi suprasti, kad introvertai nekreipia d?mesio ? išvaizd??



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 81 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007