Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2006, 19:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Lie 2006, 12:56
Pranešimai: 10
Sudominau j?, ir dabar kalbam daug šia tema. Tai jis irgi nor?jo sužinoti, koks jo tipas.



1.Prisimink kok? nors tau ?dom? žmog? ir išvardink 5-6 jo savybes, d?l kuri? jis tau ?domus.

Kokias savybes turintis žmogus tau atrodo ne?domus?

Ar laikai save ?domiu žmogumi? Kod?l?

Kaip reaguoji, jei kas nors tave pavadina ne?domiu?




?domus žmogus nagrin?damas koki? nors tem? n?ra link?s nukrypti nuo tos temos link kitos. 2. Jis nenori palikti temos neišnagrin?tos, tod?l siekia išnagrin?ti tem?, kad viskas b?t? aišku. 3. Jis stengiasi ir gali suprasti mano argumentus, kuriuos aš stengiuosi parinkti konkre?iai vengdamas argumentacijos klaid?, ir pats stengiasi taip daryti. 4. Jis n?ra link?s švaistyti laiko beprasm?ms fraz?ms ir supranta, kas yra beprasmiška temoje ir kas n?ra beprasmiška. 5. Jis supranta ir vartoja humoro jausm?, kuris man patinka. 6. Jis nejau?ia poreikio kišti savo nuomon? ir j? laikyti nekintama, tod?l yra pasiruoš?s klysti bei pripažinti savo klaidas. 7. Jis teikia prioritet? informacijai, kurti yra pateikiama, o ne pa?iam kalb?jimo procesui. 8. Jis gal?t? manyti, jog nieko n?ra ne?manomo. Dar gerai b?t? kalb?ti temomis, kurios yra man bent šiek tiek ?domios, bet su ?domiu žmogumi bet kokia diskusij? tema gali b?ti ?domi

Ne?domus žmogus m?gsta kalb?ti beprasmybes, su juo visuomet reikia kalb?ti tam tikras beprasmybes. Jis dažnai sau nesuprantamus dalykus vertina kaip nes?mones ar beprasmybes. Jis nemano, jog nieko n?ra ne?manomo. Jis turi tvirt? nuomon? apie dalykus apie kuriuos tvirtos nuomon?s tur?ti yra ne?manoma ir nenori jos pakeisti,  kad ir kas atsitikt?, nenori klysti. M?gsta diskutuoti emocingai, reikšti savo mintis dažniausiai (visada) emocijomis bei nesuprasti logiško problemos sprendimo b?do.

D?l savo ?domumo nesu tikras. Jei galvo?iau apie sugeb?jim? analizuoti (programin? ?rang?), tai gal??iau linkti d?l nuomon?s, jog esu ?domus. Bet jei galvo?iau apie informacijos kiek?, tai link?iau link to, kad esu ne?domus.

Be to, žmogaus ?domumas yra to žmogaus steb?tojo savyb?.

Jei kas nors mane pavadina ne?domiu (neatsimenu, kad taip b?t? kada nors buv?, bet ?ia grei?iau d?l asocialumo), tai susinervinu. Nes pats nesu tikras d?l savo ?domumo ir tai pradeda ?takoti mano nuomon?. Aš tada apie t? žmog? pradedu galvoti neigiamai, laikyti j? neprotingu ir emocionaliu. Nes jis ne?sigilina iki galo ir nesugeba atrasti mano ?domi?j? savybi?. Ta?iau gal? gale mano nuomon? v?l nusistovi tokia, kokia b?na buvusi prieš man?s pavadinim? ne?domiu.





2.? k? pirmiausia atkreipi d?mes? susipažindama(s), prad?dama(s) bendrauti su nauju žmogumi? Su pavyzdžiu.



Kai susipaž?stu su nauju žmogumi vis? pirma galvoju apie savo elges?. Tai socialin? situacija, kuri kelia man problem?. Ir bet koks kito žmogaus socialumo požymis mane pradeda vesti iš pusiausvyros (viduje žinoma). Atkreipiu d?mes? ? išvaizd?, bet nesmerkiu d?l nekokios išvaizdos, tik pastebiu. Bet kartais sunku atsikratyti stereotip? d?l išvaizdos. Bet žinau, akd tie stereotipai yra kvaili. Kai naujas žmogus naudojasi ŽBT, tuomet jau?iuosi nekaip, man neb?na noro atsakyti tuo pa?iu, bet minimaliai laikausi ŽBt. Bet jos stabdo mano atsiskleidim?. Nebent steng?iausi daug kalb?ti ir laikytis ŽBT, jei neb?t? daug žmoni?, kuri? pokalbius reikia sekti ir sp?ti ?siterpti, tuomet gal??iau atsiskleisti daugiau. Bet labai dažnai n?ra tokio noro.

Pavyzdys. Nežinau, ar geras iš?jo, gal nukrypau nuo temos. Bet sunku rasti tinkam? pavyzd?, kai mažai esu patyr?s toki? pavyzdži?. Aš s?džiu valgymo ?staigoje universite ir ?sisavinu maistines medžiagas. Prie mano staliuko atsis?da nepaž?stamas asmuo. Jis valgo bandel?. Galvoju, kad keista valgyti tik bandel?. Bet d?l jo atsis?dimo nesijaudinu. Toliau ?sisavinu medžiagas. Ir tada jis staigiai pakalusia man?s: “o tu k? studijuoji?” (neatsimenu, ar buvo koks “labas”, bet gal tur?jo b?ti, tik dabar nesugalvoju, kur jis gal?jo b?ti ?kištas). Aš atsakau: “studijuoju taikom?j? matematik?”. Mane tiesiog stulbina to žmogaus dr?sumas užkalbinti kit? žmog?, nesuvokiu kas darosi, noriu dingti, vyksta ne?tik?tini dalykai, nor?jau sau ramiai pavalgyti ir pab?ti vienas. Jis toliau klausia: “O iš kokios tu grup?s?”. Aš atsakau: “iš tre?ios”. Jis:”o, aš irgi”. Bliam galvoju, negi jis iš tos pa?ios grup?s? Aš jo neprisimenu. Tai k? dabar tur?siu su juo bendrauti? Pastebiu, kad jis su akiniais ir jo veide yra spuog? ir jo veidas keistas gan. Mane labai stebina jo socialini? savybi? pasirodymas. Man jis nepatinka, aš noriu eiti lauk. Nežinau, k? galiu daryti, kas bus, kai suvalgysiu. Reik?s laukti jo ar eiti. Ar aš galiu laukti? Tada jis gal pasak? kažk?, bet aš neprisimenu, po to tyl?jome. Ir aš negalvojau apie to žmogaus savybes, tik galvojau, kaip aš nieko nesuprantu. Tad susipažindamas su nauju žmogumi aš daug nekreipiu d?mesio ? jo savybes, tik galvoju apie pa?i? susipažinimo situacij?. Ta?iau taip yra d?l to, kad nežinau, k? daryti. Žymiai geriau jau?iuosi susipažindamas su nekomunikabiliu žmogumi.

Bet aš retai susipaž?stu su naujais žmon?mis ir dabar esu daugiau patyr?s nei toje situacijoje.





3.Ar dažnai v?luoji? Kaip ži?ri ? žmones, kurie v?luoja? Ar rodai jiems savo nepasitenkinim?? Kaip rodai?



Aš kartais v?luoju kelet? minu?i? eidamas ? paskaitas. Taip b?na d?l to, kad prieš jas darau k? nors ?domaus arba susiklosto aplinkyb?s. Nor?damas išvengti aplinkybi? poveikio tur??iau darytis tam tikr? laiko atsarg?, bet to dažniausiai nedarau. Jei noriu susitikti su kitu žmogumi, ateinu anks?iau nei reikia. Vis? pirma d?l to, kad tur??iau laiko atsarg? ir vis? antra, nenoriu prarasti n? vienos susitikimo minut?s. Tai yra d?l to, kad tas susitikimas yra svarbus ir malonus. Jei kas nors v?luoja, man nepatinka, nes reikia laukti. Kai reikia laukti iki tam tikro laiko, tai viskas aišku, tod?l lengviau laukti, bet jei prasideda v?lavimas, tuomet darosi neaišku, kiek reik?s laukti. O reagavimas priklauso nuo v?luojan?io asmens. Galiu ir piktai k? nors pasakyti, bet žinau, kad tai tik smulkmena, ir jei nenoriu pyktis ar li?dinti žmogaus, tuomet galiu tik nepiktai pasakyti t? fakt?, kad žmogus pav?lavo. Šiaip dažniausiai šis variantas ir b?na pastaruoju metu.





4.Kaip jautiesi b?dama(s) vienumoje? N?r kur d?tis, n?r k? veikti ar atvirkš?iai?



Jei aplinkui b?na sud?tinga socialin? situacija, tuomet noriu likti vienas. Galiu palaukti, kol praeis situacija, geriau nei dalyvauti joje. Geriau gyventi vienam nei b?ryje žmoni?. Galiu užsisvajoti ir laikas tada eina grei?iau, bet jei ko nors laukiu, tuomet gyvenu laukimu, sunku svajoti. Tuomet nepatinka laukti. N?ra paprasta užsidaryti savo pasaulyje ir jame k? nors veikti, ir nieko neveikti aplinkoje. Ypa? dabar, kai nebesu vienas. N?ra taip, kad neb?t? kur d?tis. Tarpinis variantas tarp netur?jimo k? veikti ir tur?jimo k? veikti.





5.K? tau reiškia komfortas? Jaukumas? Kiek jie tau svarb?s ir kaip tai k?ri?



Kažkur skai?iau tok? vieno žmoni? tipo savyb?: “komfort? vertina, bet jis n?ra labai b?tinas.” Tai man tinka. Man svarbu tam tikri patogumai, kaip nuolatinis prausimasis, normalus valgymo bei miego grafikas. Jei kei?iasi (suprast?ja) šie grafikai, aš galiu su jais gyventi kur? laik? (kelias dienas; ypa?, jei gerai leidžiu laik?), bet po to prasideda noras gr?žti prie ankstesnio grafiko. Bet gali b?ti, kad ilgiau pagyven?s nauju grafiku, pripras?iau ir gal??iau gyventi nauju grafiku. Gal prad??iau labiau kurti sau tinkamas s?lygas. Visgi pretenzij? reikšti nem?gstu, tod?l naujos aplinkos transformacijos procesas neb?t? greitas bei efektyvus. Jei n?ra komforto, sunku rasti ir jaukum?. Jaukumas, kur? suteikia vienatv?, yra labai geras b?das atsverti jaukumo tr?kumus fizine prasme. Vietoje, kur galiu daryti daug veiksm? (savo asmenin?je gyvenamojoje vietoje) sukuriu tam tikr? tvark? ir pastovum?, kuri sutieikia jaukumo. Kadangi neturiu problem? d?l pinig? tr?kumo, neturiu sugeb?jim? kurti komfort? išradingais sprendimais buityje. Bet m?gstu organizuotum? ir aiškum?. Tai suteikia jaukumo.





6.Ar tau malon?s ir b?tini komplimentai apie tavo išvaizd?? Kaip reaguoji ? kritik??



J? gal?t? išvis neb?ti. Nei ger? nei blog?. B?t? ramyb?. Bet jei reik?t? rinktis, aišku, kad rink?iausi gerus komplimentus. Kai giria mano išvaizd?, jau?iuosi kažkod?l nejaukiai. Net sunku sugalvoti priežast?. Kai peikia mano išvaizd?, tai nepatinka dar labiau, nes neskiriu daug d?mesio išvaizdai ir man tai beveik neturi prasm?s. Tod?l tie komplimentai neturi prasm?s. Bet kadangi jie yra neigiami, tai veikia neigiamai. Norisi kuo grei?iau baigti t? tem? (nesvarbu, kokie yra komplimentai). Bet retai sulaukiu koki? nors kompliment? ar kritikos.





7.Kaip reaguoji, kai kas nors sugenda: komputeris/televizorius/skalbykl?? K? darai? Kaip jautiesi?



Mane tai erzina. Žinau, kad nesu auksarankis, ir kiekvienas toks gedimas yra kaip išš?kis, kuris potencialiai gali parodyti mano nesugeb?jim? tvarkytis tokiose situacijose. Bet tai psichologin? reakcija. Dar yra tai, jog mane tieisog nervina, pats prietaiso neveikimo faktas. Aš noriu k? nors daryti, bet negaliu. Ir pradeda gr?sti socialin? situacija, kurioje gali išryšk?ti mano nemokšiškumas. Bet jei aplinkui nieko n?ra ir aš vienas galiu ži?r?ti, kas atsitiko, tuomet, jau?iuosi geriau. Galiu ramiai išnagrin?ti problem?, nesijaudinti, kad darau, k? nors kvailo ar beprasmiško. Ir jau?iuosi gerai, jei žinau, k? daryti ir jei tai buvo atsitik? ne vien? kart?. Bet vis tiek, jei nesijau?iu gerai, tai erzina gan smarkiai. Jei problema neaiški, tik paži?riu paviršutiniškai ir palieku. Jei tai b?na žinoma problema, tuomet galiu bandyti k? nors daryti, bet tikrai ne visada kas nors išeina.





8.Kas yra praktiškas žmogus? Ar save laikai praktišku(a)? Kaip reaguoji, jei tave pavadina praktišku žmogum arba nepraktišku?



Praktiškas žmogus sugeba išsisukti buitin?se, finansin?se, netgi gal socialin?se situacijose. Ir dar nori išbandyti dalyk? praktiškai. Daugiau sunku apib?dinti, reik?t? žodyno. Aš nepraktiškas. Tai faktas. Gal man ne?dom?s praktiški dalykai ir man jie nepatinka. Labiau vertinu žmog?, kuris yra nepraktiškas negu praktiškas. Praktiškas praranda tam tikras savybes. Jo poži?ris siauresnis, jis gali daryti neapgalvotas klaidas ir nesuvokti dalyk? iki galo. Taip man atrodo. Kai mane vadina praktišku, aš puolu teigti, kad esu nepraktiškas ir kad tai klaidinga išvada. Nes aš esu nepraktiškas ir jei tur?siu praktiško žmogaus ?vaizd?, tuomet galiu pasirodyti nepraktiškas ir paaišk?s, kaip buvau neteisingai laikomas praktišku. Na ir išvis man nepatinka praktiškumas, man labiau patinka nepraktiškumas. Jei mane pavadina nepraktišku, tuomet man tai nelabai patinka, bet nepuolu to užgin?yti. Tiesiog noriu užbaigti t? tem? vien to fakto konstatavimu. Nepatinka man?s vadinimas nepraktišku d?l to, kad taip vadinant turima omenyje blogos savyb?s ir bandoma pasakyti, kad turiu neigiam? savyb?.





9. Kas tau yra gin?as? Kokiais atvejais tu gin?yjiesi? Ar lengvai keiti savo nuomon?, prisipaž?sti neteisiu? Su pavyzdžiu.



Gin?as yra vis? žinom? fakt? išd?stymas bei j? s?ryši? nustatymas. Ir tai galima daryti ne vienam. Nem?gstu gin?ytis man neaktualiomis ir ne?domiomis temomis. ?ia galiu dažnai keisti nuomon?, nes man tai n?ra ?domu. Visgi keisti (bei jos laikytis) nuomon? noriu tik žinodamas visus abiej? pusi? argumentus. Bet kartais pasielgiu emociškai ir galiu be reikalo pakeisti nuomon?. Ši mano savyb? labai nepatinka. Ir dar sud?inga savyb? yra ta, kad galiu susidaryti nuomon? tik žinodamas visus faktus. Tai yra teisingas poži?ris, bet gan sud?tingas. Jei tema man ?domi, tuomet dažnai laikausi savo nuomon?s, bet dažnai pradedu erzintis, nes negaliu greitai visko suvokti ir sud?styti argumentus, kurie yra komplikuotai pateikti. Man reikia aiškumo. Ir ramaus nusiteikimo. Tuomet galiu priimtinai diskutuoti. Dažnai pats užb?gu diskutatoriams už aki? ir bandau kontrargumentuoti j? galimus argumentus pats juos pateikdamas kaip galimus.

Pavyzdys. Rytoj. Antrasis asmuo esu aš.

-1. ŽBT yra labai kvailas dalykas trukdantis žmon?ms bendrauti ir gyventi.

-2. O gal ŽBT kaip tik padeda suvokti papildom? informacij?, kuri neb?na perduodama tik žodžiais.

-1. Ar nemanai, kad kvaila laikytis kažkoki? taisykli?, kurios yra prieš tavo prigimt??

-2. O kas yra prigimtis? Gal ŽBT ir yra iš prigimties kilusios, nes juk jos susiformavo savaime.

-1. Jo susiformavo d?l to, kad žmon?s siek? tur?ti kuo aukštesn? status?. Ar nemanai, kad aukštesnio statuso siekimas yra visiška beprasmyb?? Juk vietoj šito galima sutelkti d?mes? ? sau ?domius dalykus, o ne švaistyti laik? ir  energija tiems beprasmiškiems dalykams.

-2. Na bet tai ne?rodo, kad ŽBT yra prieš žmogaus prigimt?, gal tik ta prigimtis yra kažkokia iškreipta ir nesveika, nes visi žmon?s domisi tuo pa?iu dalyku, o tai jau yra nesveika, nes kiekvienas žmogus tur?t? dom?tis tik sau ?domiais dalykais

-1. Taip. Ta?iau jie to nesupranta ir galvoja, kad ŽBT yra SS.

-2. Tai yra pagrindin? žmoni? problema – jie nesugeba suvokti, kad nieko negali b?ti SS. Arba bent jau nepamato kvail? dalyk?, kurie yra laikomi SS. Jei jie galvot?, kad nieko n?ra SS, tuomet gal?t? suvokti tuos kvailus dalykus. Ta?iau tai yra tik vienas iš b?d?. Galima atrinkti kvailus dalykus negalvojant, kad nieko n?ra SS. Ta?iau pastarasis b?das yra sud?tingesnis ir ne toks patikimas. Bet jis mažiau apriboja veiksm? laisv?, kuri b?t? suvaržoma visk? laikant ne SS.





10.Artimas žmogus kažkod?l vaikšto visas paniur?s, nesikalba... Kaip priimi toki? situacij?? K? darai?



Aš pastebiu tai. Tai pamat?s, bandau šiek tiek užkalbinti ir išsiaiškinti, kas yra blogo. Jei sužinau, kas yra blogo, tuomet man sunku suprasti, k? daryti. Dažnai tiesiog tyliu arba bandau išsiaiškinti blogo jausmo priežastis. Jei nepasako man, kas yra, tai jau?iuosiu blogiau, na bet bent jau nieko nereikia daryti. Tik neaišku b?na. Bet tai retai atsitinka, ?ia šita situacija sudaryta iš pusiau patirtos situacijos ir pusiau numanomos.



11. Kaip nustatai, kokia žmogaus nuotaika? Ar pastebi nuotaikos poky?ius kituose? Ar dažnai kinta tavo nuotaikos?



Nuotaik? pasteb?jimas – beveik nepatiriama situacija. Arba b?na pernelyg formali aplinka, kad b?t? svarb?s kokie nors nuotaik? pakitimai arba b?na situacija, kai visada nuotaika yra nebloga. Ta?iau pasteb?jau iš ret? atvej?, kad galiu šiek tiek atpažinti nuotaikos pasikeitim?. Bet negaliu pasakyti daugiau informacijos apie tai d?l informacijos šaltini? tr?kumo.

Mano nuotaika prad?jo keistis dažniau, kai prasid?jo atostogos. Ta?iau ir per mokslo metus, ji keit?si gan dažnai, tai priklaus? nuo tam tikr? dalyk? atlikimo ar neatlikimo. Per atostogas nuotaika kei?iasi ne?tik?tinai, priklauso grei?iausiai nuo min?i? ir šiek tiek nuo aplinkos.



12. Ar gali lengvai inicijuoti konflikt?? Kokios dažniausiai b?na jo priežastis? Jei susipykai, ar link?s pirma(s) taikytis? kod?l?



Nem?gstu konflikt? ir nem?gstu j? inicijuoti. Ir neicijuoju. Jei konfliktas nety?ia ?sinicijuoja, tuomet jau?iu susierzinim?. Konflikt? beveik neb?na, tod?l negaliu pasakyti priežas?i?. Jei b?t? konfliktas, tai jo priežastis gal?t? b?ti niekam tik?s diskutavimo b?das. Jei supykau, b?siu link?s taikytis tik tada, jei tai man bus labai svarbu ir jei bus pra?j?s susierzinimas. Tod?l, kad tokios yra mano smegenys.



13. K? jauti ir k? darai, jei k? nors ?žeidei? Kod?l? Su pavyzdžiu.



Retai aš ?žeidžiu k? nors. Jei ?žeidžiu, tai dažnai nesuprantu kod?l. Bet bandau atsiprašyti ir dar išsiaiškinti, k? blogai padariau. Man nepatinka, kai kitas jau?iasi blogai, ir dar labiau nepatinka, kai blog? jausm? kitam žmogui suk?liau aš.

Pavyzdys. Antras asmuo esu aš. Buvo labai sunku sugalvoti pavyzd?, nes pavyzdžio galvojimas man buvo beprasmyb?.

-    1. Ar važiuosi rytoj?

-    2. Taip

-    1. Tai v?l važiuosi. O jeigu kas nors atsitiks?

-    2. Koks skirtumas?

-    1. Na aš jaudinuosi d?l to, kad tau gali kas nors atsitikti..

-    2. Nu koks skirtumas?

-    1. Kaip tai koks skirtumas?

-    2. Tai tu perdaug jaudiniesi.

-    1. Aš perdaug jaudinuosi? Tai tu šitaip kalbi? Na žinai.. (?ia ?vyko numanomas ?žeidimas)

-    2. Nu ne perdaug.. nu kam tiek reikia.. mmm… koks skirtumas…

-    1. Nu kaip sakai, taip žinai..

-    2. Nu k? aš žinau. (aš pasimet?s)





14. Kaip supranti, kas ir kaip ? tave ži?ri, kokius jausmus tau jau?ia?  Kaip reaguoji, jei kas nors pasako, kad labai patinki ar labai nepatinki? Kod?l?



Man praeityje dažnai kildavo min?i?, kad kam nors patinku. ?ia gal buvo klaidinga nuomon?, gal šizofrenijos užuomazgos. Bet nieko nedarydavau d?l to. Tik tai teikdavo nedidel? pasitenkinim?. Bet dabar suvokiu, kad mažai suprantu apie tai, k? žmon?s apie mane galvoja. Tik kyla paranojišk? min?i?, kad darau k? nors negerai ir d?l to nepatinku kitiems. Trumpai tariant turiu iškreipt? kit? nuomon?s apie mane nagrin?jimo aparat?.

Jei kas nors pasako, kad patinku, tai man teikia nedidel? pasitenkinim?. Na ži?rint kas pasako. Taip reaguoju, nes jau?iuosiu vertinamas gerai. Ir tai reiškia, kad man dar r?pi aplinkini? nuomon?. Tik ne visada, kartais galiu nekreipti d?mesio, tik ne visada. Neapibr?žta situacija šiuo atveju. Emocijos nor?t? kreipti d?mes?, o logika nenori. Emocijos yra paveiktos aplinkos.





15. K? tau reiškia taisykl?s? Kokios ir kur tavo nuomone reikalingos, o kokios- ne?



Taisykl?s turi b?ti griežtai apibr?žtos. Bet koks neapibr?žtumas veda ? sumaišt?. ?statym? reikia, bet juos reikia tobulinti. Žmoni? bendravimo taisykl?s yra kažkoks keistas dalykas, kuris galb?t netur?t? b?ti visiškai panaikintas, bet labai apribotas, nes peraugo nedovanotinai daug. Užtekt? minimali? konkre?iai apibr?žt? taisykli?, kurios lengvint? gyvenim?, o ne j? sunkint?. Jei bet kuriuo atveju tos taisykl?s sunkint? gyvenim?, j? reik?t? atsisakyti. Na bet tai ne?manoma. Taisykl?s, kurios egzistuoja socialiniame gyvenime yra beprasmiškos, bet tos kurios draudžia tarkim ištvirkauti ar elgtis iškryp?liškai viešumoje, turi prasm?. (na ir dar kitos, kuri? neminiu dabar, nes nesugalvoju). Nes nereikia leisti visuomenei degraduoti, nes tada ji netobul?s. Tad ir reikia tik t? esmini?, neleidžian?i? žmon?ms eiti ? kraštutinumus taisykl?s. Ir j? tur?t? b?ti nedaug. Taisykl?s, kurios apriboja laisv? nuomon?, yra beprasmiškos taipogi.





16. Kaip esi link?s organizuoti savo atostogas? Ar iš anksto suplanuoji kiekvien? atostog? detal?? Ar tik apmeti maždaug, k? reikt? per jas nuveikti, bet pasilieki laisv? vietoj nuspr?sti, kada ir kaip? O gal tiesiog važiuoji ir nieko negalvoji, kai b?si vietoje, tada ir nuspr?si?



Atsotog? aš praktiškai neplanuoju. Dar reikia labiau pasinerti ? savarankišk? (gal grei?iau socialin?)  gyvenim?, kad prad??iau jas planuoti. Jei prasideda atostogos, kartais pagalvoju, k? darysiu, bet tai neb?na sud?tingi veiksmai. Bet ir t? dalyk? dažnai nedarau, nes dažnai per atostogas tiesiog švaistau laik? ir nieko nedarau. ?ia yra bloga savyb?. Atostogos yra lengvas, nesud?tingas dalykas, tod?l jam nesukuriu griežto plano, nes netik?ti dalykai nebus sud?tingi (priešingai nei ne atostog? metu).

Negaliu konkre?iai atsakin?ti ? kitus poklausimius, nes mano patirtis atostog? planavime yra menka.





17. Apsipirkin?jimas. Ar dažniausiai apsiperki tam tikram laikotarpiui ? priek?, ar eini ? parduotuv? tada, kai kažko prireikia? Ar m?gsti sudarin?ti pirkini? s?rašiukus? Ar turi savo nusistov?jus? vaikš?iojimo po supermarket? maršrut??



Kai prad?jau pats apsipirkin?ti, tai pirkau padrikai, netur?jau laiko sistemos. Bet po to suvokiau, kad geriausia apsipirkti tam tikram laikui ? priek?. ?ia d?l to, kad mažiau kart? vaikšio?iau. B?na daug preki?, d?l to sud?tingiau, bet visgi tai b?na tik vienas kartas per savait?. M?gstu sudarin?ti pirkini? s?rašiukus, tik j? nesudarin?ju. Labai sunku prisiminti, ko reikia pirkti. Iš pradži? bandžiau sudarin?ti pirkini? s?rašiukus, bet prad?jau ting?ti. Tod?l bandžiau ir bandau sudaryti pirkini? s?rašus galvoje. B?tent s?rašus, o ne padrikas prekes, kurias prisiminsiu vietoje. Nes padrikai prisimindamas vietoje, aš labai dažnai k? nors pamiršiu nusipirkti. Dažnai galvoju (perkant maist?), k? aš valgysiu nuo ryto iki vakaro ir taip lengviau ?siminti ar prisiminti. Yra keli spontaniškai pasirenkamai maršrutai po supermarket?. Nevengiu nuklysti ? šon?, nes dažnai ko nors ieškau ir nerandu. Tai ypa? pasireišk? pradžioje, kai labai daug ko nerasdavau. Dabar maždaug panašus maršrutas b?na, tik jis pakoreguojamas naujomis prek? buvimo vietomis bei iš tam tikr? preki? neradimo išplaukian?iais klaidžiojimais.





18. Kiek tau b?dingas perfekcionizmas? Ar lengvai gali palikti vien? užduot? ir imtis kitos? Ar labiau m?gsti pasiruošim? veiksmui ar pat? veiksm?? Kiek tau b?dingas atid?liojimas, užuomaršumas?



M?gstu atid?lioti. Bet tai man nepatinka. Nes susidaro paini situacija. ?ia susiduria du mano požymiai – ting?jimas (atlikti k? nors iki galo) ir tvarkos, ramyb?s siekimas. Kai tingiu, atsiranda netvarka, tod?l tam tikrais atvejais darau visk? tvarkingai, atlieku vien? dalyk? po kito, kad neb?t? painiavos. Bet kartais tingiu tai daryti ir peršoku prie kito dalyko. Tai ypa? pasireikia nelabai svarbiuose dalykuose, pramoginiuose dalykuose, kur nelabai sekasi k? nors atlikti. Tuomet galiu pamiršti k? nors ar tiesiog nedaryti. Bet jei apie k? nors kalbu, tai noriu pabaigti kalb?ti iki galo, vis prisimenu, kad kas nors yra nepabaigta. Tai ypa? pasireiškia kalbant ?domiomis temomis. Dabar vis linkstu link tvarkos siekimo nei link ting?jimo.

Nem?gstu pasiruošimo (grei?iausiai, sunku pasakyti, nes retai atkreipiu ? tai d?mes?). Kai vyskta pasiruošimas, laukiu, kada prasid?s veiksmas ir man n?ra ramyb?s, kol ne?vyksta veiksmas. Tad gal labiau patinka pats veiksams, bet negaliu tvirtai teigti.

Aš dažnai k? nors pamirštu, ypatingai, jei tai yra beprasmiška, tarkim arbatinuko išjungimas. Atid?liojimas b?dingas šiek tiek, bet jis mane erzina, aš vis prisimenu atid?t? dalyk? ir kuo daugiau dalykas yra atid?tas, tuo labiau tai erzina. Ir tuo sunkiau imtis to atid?to dalyko. Tad reikia pa?iam daryti išvadas ir stengtis kuo mažiau atid?ti dalykus. Bet norisi atid?ti d?l ting?jimo. ?ia v?l susiduria tos dvi min?tos mano savyb?s. Ir kai pricesas eina ? pabaig?, pradedu galvoti apie pabaig? ir stengiuosi atlikti pabaig? tobulai. Arba priešingai, b?nu pavarg?sir pabaigoje nesistengiu ir darau belekaip.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2006, 19:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Lie 2006, 12:56
Pranešimai: 10
?ia vartojami trumpiniai reiškia

ŽBT - Žmoni? Bendravimo Taisykl?s (nerašytos taisykl?s)

SS - savaime suprantama



?domu, kaip mes tinkam vienas kitam. :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Rgp 2006, 23:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
F, džiugu, kad susidom?jai ir sudominai vaikin?.

Be abejo, j?s? tipas yra vienodas ir j?s esate tapatukai. Tai yra labai geras santykis, nors yra šioki? toki? trukum?: gali b?ti neperdaug ?domu; n?ra papildymo ir tarpusavio pagalbos.

Bet visvien ko gero tai yra geriausias variantas, bent jau vienas geriausi?.

Berods, tavo vaikinui šis sindromas yra mažiau išreikštas negu tau? Ar taip?

Žinai, aš pagalvojau, kad reik?t? man užduoti tuos pa?ius klausimus savo paž?stamai, apie kuri? tau rašiau. Labai ?domu b?t? palyginti jos ir j?s? atsakymus.

Taip pat papasakosiu savo susipažinimo su ja istorija, o taip pat kaip kito mano nuomon? apie j? ir m?s? santykiai.

Ir visgi: ar gali papasakot, kas ?eina ? tas Žmoni? Bendravimo taisykles? Ar tu pati t? sugalvojai, ar kažkur apie tai perskaitei?



Ne?domus žmogus m?gsta kalb?ti beprasmybes, su juo visuomet reikia kalb?ti tam tikras beprasmybes. Jis dažnai sau nesuprantamus dalykus vertina kaip nes?mones ar beprasmybes.


Bet ar j?s darote ne t? pat?? Sau nesuprantamus dalykus vertinat kaip nes?mones ir beprasmybes.

?ia joks kaltinimas, tik man pasirod? nelogiška.

Manau, kad ?ia vis? žmoni? tendencija, ir aš buvau tokia pati. Tod?l taip ir vertinu socionik?. Tod?l kad pradedi matyti prasm? ten kur anks?iau jos nematei, pradedi suprasti.

Ups. O suprasti ir prasm? - giminiški žodžiai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2006, 19:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 19 Lie 2006, 12:56
Pranešimai: 10
Ar jo tipas yra loginis intuityvus intravertas (Robespjeras) ? mes skait?me apie tapa?ius santykius, ten buvo parašyta, kad gali b?ti ne?domu. Bet mums ?domu kalb?ti, nes mes papasakojame vienas kitam koki? informacij?, ir abu j? ilgai analizuojame po to. Tai yra priešingyb? tokiam kalb?jimo b?dui kaip šitas:

A: - Vakar man buvo taip ir taip. (pasakojamas ?vykis)

B: - Man irgi buvo taip pernai (pasakojamas ?vykis). Ir dar panašiai buvo Petrui (pasakojamas ?vykis).

A: - O ten kaip Petrui, tai panašiai buvo Aistei (pasakojamas ?vykis)

B: - Man irgi taip buvo, kaip Aistei (pasakojamas ?vykis).



O m?s? kalb?jimo b?das yra toks:

A: - ?sivaizduok, jeigu b?t? taip. (pasakojama situacija)

B: (analizuojama situacija)

A: (diskutuojama apie situacij?)

B: (diskutuojama apie situacij?)



Mes kalb?jome apie šiuos kalb?jimo b?dus ir band?me priskirti tuos b?dus kokiems nors tipams, bet nelabai dar išmanome apie tai. O kaip jums atrodo d?l šit? dviej? pokalbio b?d??



D?l sindromo, tai manau, kad negalima palyginti, kuriam iš m?s? stipresn? jo forma. Nes abiems iš m?s? yra ryškesn?s skirtingos sindromo savyb?s.  Man labiau pasireiškia labai stiprus susidom?jimas kuo nors, žmoni? neatpažinimas iš veido. O jam labiau pasireiškia nesugeb?jimas bendrauti, nem?gimas b?ti tarp žmoni?, negal?jimas prad?ti kito darbo, jeigu ankstesnis neužbaigtas.



Man ?domu, kaip ? šituos klausimus atsakyt? j?s? paž?stama.



Dabar atkreipiau d?mes? ? t? neatitikim?. Aš dar paklausiu jo apie tai, kad patikslint?.

O ŽBT n?ra nei perskaityta, nei mano sugalvota, tai tam tikri žmoni? elgesio d?sningumai, aš linkusi pasteb?ti d?sningumus, tai mano savyb?. Visur j? ieškau netgi nes?moningai, pagaunu save galvojant apie juos. Paskui parašysiu daugiau apie ŽBT.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Rgp 2006, 08:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Ar jo tipas yra loginis intuityvus intravertas (Robespjeras) ?


Manau, kad taip. Nors man, kad bu?iau visiškai tikra, reik?t? pamatyti nuotrauk? (parašysiu priva?iai).



Bet mums ?domu kalb?ti, nes mes papasakojame vienas kitam koki? informacij?, ir abu j? ilgai analizuojame po to.
Ne?domu gali pasidaryti pra?jus geram laiko tarpui, jei netur?sit bendr? interes?. Tiesiog tapatukai yra vienas kitam labai gerai suprantami.



Mes kalb?jome apie šiuos kalb?jimo b?dus ir band?me priskirti tuos b?dus kokiems nors tipams, bet nelabai dar išmanome apie tai. O kaip jums atrodo d?l šit? dviej? pokalbio b?d??


Nesunkus klausimas. ?vyki? pasakojimas b?dingas dinamikams (tipams su dominuojan?ia :wintuition:). :wintuition: - tai funkcija atsakinga už ?vyki? nuoseklum?. Dinamikai savo vaizduot?je mato vaizdus, kurie juda, kaip realyb?je (filmukus). Tod?l lengvai ir su malonumu atpasakoja.

Antras b?das b?dingas statikams, tipams su dominuojan?ia :bintuition:. :bintuition: atsakinga už abstrakt? m?stym? ("?sivaizduok jei b?t? taip"); antroji dalis - disjkutavimas - ?jugia st?kturin? logik? (:wlogic:).



Man labiau pasireiškia labai stiprus susidom?jimas kuo nors, žmoni? neatpažinimas iš veido. O jam labiau pasireiškia nesugeb?jimas bendrauti, nem?gimas b?ti tarp žmoni?, negal?jimas prad?ti kito darbo, jeigu ankstesnis neužbaigtas.


?domu. Ko gero pas tave yra problematiškesn? intuicijos/sensorikos ašis. ?sigilinimas - intuicijos bruožas, veid? atpažinimas - sensorikos. Tavo vaikinui matyt problematiškesn? yra logikos/etikos ašis. Bendravimas - etin? funkcija. Noras užbaigti darbo - gal stipriai išreikštas racionalumas (bazin? racionali funkcija, jo atveju - :wlogic:).



Visur j? ieškau netgi nes?moningai, pagaunu save galvojant apie juos. Paskui parašysiu daugiau apie ŽBT.
?domu, lauksiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 109 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007