Socionikos forumas

Dabar yra 13 Geg 2024, 02:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Geg 2006, 15:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Nadia,ar neprieštarauji pati sau?  Robespjero  tur?t? b?ti skaudžioji funkcija, o Scart j? vis d?lto valdo. 


Liepa:

O kod?l prieštarauju? Aš niekada nesakiau, kad skaudžiosios žmogus nevaldo. O liutauras tai ir iš viso: valdo net geriau, nei savo ugdom?j?:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Geg 2006, 15:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia raš?:
taciau man kazkaip niekas pernelyg nereiskia jausmu ar as patinku jiems ar ne; del to pasakyti kazka butu sunku;




Jausm? nejutimas - silpna etika.




Nadia, iškirpai vien? tez? ir darai toki? išvad?, kuri tiesiogiai prieštarauja paties Scarto žodžiams, kuri? gal nety?ia nepasteb?jai:



Kito zmogaus nuotaikas puikiai pastebiu ir suprantu, galbut net pernelyg i tai gilinuosi; tai nustatau is jo laikysenos, emociju, verbaliniu veiksmu ir siaip is akiu kazkiek, bendravimo intonacijos, na visu dirgikliu; Pokycius lengvai pastebiu, ypac jei zmogus gana atviras ir reiskiasi laisvai; mnao nuotaikos manau kinta daznai ir tai nera labai gerai blogai, ta itakoja dazniasuiai manau kitu zmoniu kazkokia reakcija i mane, esu nuo to kazkiek priklausomas;




tai viena iš pagrindini? citat?, leidžian?i? man sp?ti apie jo etiškum?. šiaip panašiai ir man - nuolatos stebiu ir analizuoju žmoni? elges?. praktiškai gyvenu tuo. kartais pagalvoju, kad iš esm?s niekuo daugiau gyvenime neužsiimu, kaip tik santyki? užmezgimu :smile:



na šiaip ar taip, galima daryti išvad?, kad konsiliumas pamažu prieina bendros pozicijos d?l Scarto tipo, žinoma, su viena amžina atskir?ja nuomone :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Geg 2006, 15:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepos klausimas tiesiog superinis, butu gerai kad Scarto atsakytu.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Geg 2006, 19:42 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 47
Žinut?s prasilenkian?ios su tema nukeltos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 09:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Mano atsakymus ištryn?. Gerai, iš naujo.

Puikus nuotaik? pasteb?jimas ir supratimas dar nieko nereiškia. Gal b?t žmogus dar puikiau analizuoja ir m?sto? Reikia lyginti.

Puikum? pats žmogus nelabai gali ?vertinti, tai turi daryti kiti. K?rybos ar originalumo ?ia nematau, tod?l n?ra pagrindo manyti, kad tai k?ribinga funkcija.

Man daugiau pasako šita fraz?: "taciau man kazkaip niekas pernelyg nereiskia jausmu ar as patinku jiems ar ne; del to pasakyti kazka butu sunku;"

Taip pat ir neadekvatus žodži? pavartojimas: etikas, šnekant apie emocijas, tur?tu vartoti adekvatesnius žodžius, tokius kaip jau?iu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 09:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia, ne tavo vienos ištryn? :wink:



Aš irgi Copy/Paste savo žinut?:



Taigi, sumuojam, k? turim:



liutauras - intuityvus-etinis, versijos: Hekslis, Jeseninas, Dostojevskis.



Solanža - intuityvus -etinis; versija: Hekslis.



Liepa - intuityvas, galima bazin? intuicija.



Nadia - loginis-intuicinis; versija - Robespjeras.



Cassandra - intuityvus-etinis; versija- Hekslis.



Iš min?t? atsakym? galim daryti prielaid?, su kuria, manau, sutikt? visi aukš?iau pamin?ti dalyviai, kad Scarto - intuityvas.



Taip pat b?t? ?domu išgirsti Skarlet, m2, Vartotojas 2, sociono, santos bei kit?, mano nepamin?t?, dalyvi? nuomones.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 13:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 27 Geg 2006, 21:19
Pranešimai: 29
Oho kokios cia diskusijos vyksta! Na taip visgi matau, kad kaip sake Liutauras, kol zmogaus nepamatysi, tai labai tiksliai negalima nustatyti jo tipo. Vis tiek vieniem atrodys vienaip, kitiem kitaip; Man paciam siaip pasiskaicius funkciju aprasymus labiausiai panasus etinis tik labai sunku apsisprest ar intravertas ar ekstravertas; O jei palyginti visas versijas, kurias jus iskelete, tai skaitydamas ju aprasymus randu praktiskai visuose kazka kas man budinga, taciau ir kas man nebudinga; Is tiesu, labai sunku, ypac man pradedanciajam, kazkatra is ju pasirinkti.



Siaip Hekslis, Robespkeras, Jeseninas ir Dostikas tai tikrai labai priimtini;



atsakysiu i klausima del stresiniu situaciju - kaip suprantu jus domina labiau pats momentas, kai tai ivyksta - sprogimas, luzis. duzis, uzpuolimas; be abejones teko ju patirti, taciau sunku kazka pasakyti;

Aisku jos siek tiek skirtingos, vertinant siuo atzvilgiu, ar as zinau kad tai ivyks, ar ne; jei is ranku iskrinta stikline, ar pats kazka numetu, nustumiu netyciom, tai reakcija vienokia; taciau jei tai ivyksta man nezinant tai regis mintys butu tokios (jei sprogimas, duzis, luzis): Kas tai galetu buti? Kur (arti toli), reikia eiti paziureti, priklausomai nuo situacijos aisku atsirastu isgascio, noreciau sutikti kitu zmoniu isgirsti ju nuomone; atsirastu atsargumas, jis butu didelis jei tai ivyktu nakti, tamsoje, miske ar kazkur nesaugioj vietoj; o pavyzdys tai gal galetu buti: vasara anglije stovejau prie tokio kompresoriaus (na cia del to sakau kad jis labai garsiai burzgia ir susisneketi bemaz neimanoma), ir isgirdau laipsniska garso padidejima, toki kaip sprogima. pradejau apziurineti kas ir kaip, bet jis stiprejo kol pasieke riba kad ausis suskaudo, velniskai persigandau, pasitraukiau nuo kompresoriaus, galvojau kas cia gali buti, kad jis sprogs, islakstys i trupinius, susemiau uz ausu, ir pamaciau naikintuva, kuris smestelejo tiesiai virs manes gal tokiam auksti kaip keturaukstis namas, ir gal po kokiu 7 sekundziu visiskai pranyko horizonte, skrido beprotiskai greitai; tada supratau. kad sprogimo garsas del to, kad jis skrido virsgarsiniu greiciu, svarsciau, ko taip zemai skraido, galvojau kad nieks nepatikes kai papasakosiu, prisiminiau kad visai netoli yra viena labai didele Nato karine baze, na ir toliau dirbau ka reikejo;













Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 14:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa, o k? manai d?l Don Kichoto? N?ra panašumo su tavim?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 15:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Jei Scarto mano, kad puikiai pastebi ir supranta nuotaikas, manau tai- pliusas prie stiprios etikos. Net ir gerai apdorotas etiskai logikas neturetu vartoti tokio zodzio "puikiai", sakytu "atrodo", "manau pastebiu, kiek man reikia", "visai pastebiu" ir pan. Bet cia tik smulki detale, o visas 11 atsakymas sklidinas etikos, vien  koks israiskingas paskutinis sakinukas: jo nuotaikos priklausomybe nuo kitu zmoniu reakcijos i ji.



O Nadiai uzkliuvusi fraze "man kazkaip niekas pernelyg nereiskia jausmu ar as patinku jiems ar ne; del to pasakyti kazka butu sunku" mano manymu nereiskia nieko, isskyrus fakta, kad Scarto sioje situacijoje dar kolkas nebuvo. :wink:



Prisidedu prie daugumos, kad etinis intuityvas, man panasiausias atrodo i hamleta, bet gali buti ir hekslis, ir dostikas.

Esu pastebejusi, kad su etiniais tipais labiausiai nepasiteisina klausimu/atsakymu metodas, o efektyviausiai veikia tipo sutikslinimui jo laisvo rasymo stebejimas, tiesiog pats forumo temu pasirinkimas, nuomones reiskimas, be isankstinio apgalvojimo, kaip bus tai ivertinta.

Arba butu dar labai gerai isgirsti kokias labai budingas gyvenimo tarpsniui situacijas ir kaip is ju kapstomasi arba i kokias stengiamasi patekti... :strange: :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 15:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Nadia raš?:
neadekvatus žodži? pavartojimas: etikas, šnekant apie emocijas, tur?tu vartoti adekvatesnius žodžius, tokius kaip jau?iu.


Jauciu (:happy:), kad zodis "jauciu" apima ir etika, ir sensorika, ir intuicija, ir net logika, gal tik :wlogic: butu isimtis: jausti jausma- :bethics:, jausti rysi- :wethics:, jausti daiktus- :blogic:, jausti kuna- :wsensoric:, jausti aplinka- :bsensoric:, jausti laika- :wintuition:, jausti esme- :bintuition:...



Nadia, ir man labai artimas lingvistinis tipavimas, kokius zodzius zmogus renkasi ir kaip kurybingai juos vartoja, bet nutipavimui teksto reikia daug ir laisvo, ne vienos kitos zinutes... :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
:wlogic: gali "jausti" strukt?r? :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Geg 2006, 15:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pagal stresini? situacij? aprašymus, man rodosi, panašu ? konstruktyv? tip?.  Situacij? stengiamasi analizuoti, rasti priežast? ar sprendim?. Konstruktyvumas b?dingas iš intuityvi? tip?: Dostojevskiams, Hamletams, Donams, Balzakams (iš sensorik?: Hugams, Žukovams, Draizeriams, Gabenams).



Emocional?s tipai situacij? pergyvena, reaguoja daugiau emociškai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 10:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Nadia rase: O atsimenat, kaip Scarto at?jo ir iš karto pokalbiuose pareišk?. "Kaip gerai, kad jus radau. Aš nor?siu tipuotis." Maždaug taip. Irgi labai donkichotiška - j? tokia savyb? - ateina ? galv? kokia nors mintis ir reikia b?tinai iš karto j? išsakyti.

Nebutinai donkichotiska, tai gali buti ir etiniui tipui labai budingas noras pirma uzmegzti rysi, o ne siaip sokti iskart i nauja tema...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 10:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Šiek tiek pakoreguoju savo nuomon?, mano versija - baltalogikis-juodasis intuitas.

Dabar daugiau linkstu prie Don Kichoto.



Sumuoju versijas (argumentuotas):

liutauras - etinis (yra citavimas)

Cassandra - etinis (nepanašus ? baltalogika, su citavimu)

Nadia -  +  :bintuition: + :wlogic:

Liepa - :bintuition:, grei?iau bazin?, konstruktyvumas

Scarlet - etinis (su argumentais)



Visi sutinka, kad intuityvus.

Liepa, beje, kod?l manai, kad  bazin??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2006, 10:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
visas 11 atsakymas sklidinas etikos, vien  koks israiskingas paskutinis sakinukas: jo nuotaikos priklausomybe nuo kitu zmoniu reakcijos i ji.




Scarlet, kod?l manai kad priklausomyb? nuo kit? žmoni? reakcijos yra stipri etika? ?ia klausimas visiems.

Cassandra, atsimeni m?s? diskusij? apie ekstravertus/introvertus? Tu sakei, kad ekstravertai daugiau remiasi santykiais, o introvertai žmoni? savyb?m, nustatant tip?. Kai aš nustebau kod?l: "juk ekstravertai orientuojasi ? objekt?", tu atsakei: "?ia ir yra visas ?domumas, ekstravertas orientuojasi ? objekt? ir tampa priklausomas nuo santyki?".

Su etika-logika yra tas pats, logikas orientuojasi ? material? pasaul? ir tampa priklausomas nuo emocij? arba santyki?. Yra labai gerai pasakyta (neatsimenu kuo): "Vidinis logiko pasaulis yra kupinas etikos, o etiko - logikos".

Atsakin?damas ? klausimus (kuri? dauguma etiniai, kas jau negerai), žmogus atveria mums savo vidin? pasaul?, bet tai dar neriškia, kad jo etika yra stipri.

Scarlet, kas d?l tavo argumento, "puikiai pastebiu emocijos", aš sutinku, kad tai galiu b?ti argumentas etikai, bet manau, kad tai gali b?ti paaiškinta ir kitaip: žmon?s su bazine :bintuition: apskritai yra labai pastab?s ir ?žvalg?s. Tokia yra :bintuition: funkcija - pasteb?jimas ir atradimas.

Manau, kad reik?t? daugiau informacijos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 193 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007