Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:25

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2006, 18:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Geg 2004, 16:02
Pranešimai: 1585
Liepa: gera paskaita. Man viskas labai panašu į tiesą. Jau seniai susiduriu su tokiu pereinamuoju fenomenu, ypač Diumų/Napoleonų, Hamletų/Dostikų ir Gorkių/Štirlicų. Gal reiktų apie tai atskiros temos?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 18:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Yra viena, nebloga, Augustinavičiūtės citata, apie skaudžiąją :wethics:, tinkanti tiek Don Kichotui, tiek Žukovui:

"Aš dar blogesnis ir dar labiau netaktiškas nei jūs manote. Ir niekas man nereikalingas!"

Vat tai ir yra, ką aš minėjau pradžioje apie Don Kichotų aštrumą ir aplinkinių "apibrozdinimą".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 18:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Unex: taip, ši frazė labai tinka, bet ne visiems don kichotams. štai ir atsiskleidžia potipių realus egzistavimas.

prie ką tik išsakyto mano teiginio mažytė redakcinė korekcija: arba čia (jei ne potipių skirtumo pasekmė) yra lyčių klausimas. nepažįstu nė vienos moters don kichotės ( o šiaip jų žinau palyginti daug), kuriai tiktų Unex pacituota frazė. Tuo tarpu bet kokiam trejetui mano labai neblogai pažįstamų don kichotų vyrų (nors vėlgi, ne visiems) ši tezė labai klijuojasi.

apie žukovus nuomonės nelabai turiu - su jais teko susitikti gerokai rečiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras: Kažkodėl, man atrodo, kad tu klaidingai intepretuoji šią frazę.
Ši frazė "pasako", kaip veikia skaudžioji funkcija, o ne tai ar šią frazę galima "prilipdyti" prie to žmogaus.

Kad ir šioje temoje mano minėta Don Kichotė, kuri sako "aš myliu visus žmones, jie nuostabūs!". Apie jos santykius su žmonėmis, idealistinę pasaulėžiūrą ir apie daug kitų gražių, principinių dalykų būtų galima pasakyti daug. Ir išoriškai galima susidaryti įspūdį, kad tai pasiaukojantis ir visoks koks žmogutis. Tačiau jei pasigilintume į vidinį Don Kichotės požiūrį ir sampratą - pamatytume, kad viskas yra ne taip ir viskas daroma vardan kai ko kito. Iš esmės žmogiškumai ir visas blah, blah, blah, Don Kichotui yra nesvarbus, tačiau jam gali būti nuostabūs ir unikalūs žmonių santykiai, idealizmo kontekste, idėjų sukūryje. Žmogaus ir žmonių santykiai - neištyrinėtas dalykas, kurį galima paklibint :smile:

Kitaip sakant - Don Kichotas gali įvairiai save pateikti ir įvairiai pasielgti, tačiau vedamas kažkokių savo idėjinių paskatų, o viduje - jis savo keliu ėjo, eina ir eis. Ir kaip Augustinavičiūtė rašė - "ir niekas man nereikalingas!".


Na, nelabai aiškiai aš čia sasakiau, abstrakcijom. Bet nelabai kaip kitaip išeina suformuluot tokius dalykus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Jums leidus, aš įsiterpiosiu, kaipo Žukovė su ta pačia skaudžiąja :wethics:. Jei man kažkas pradės nurodinėti, kaip aš turiu elgtis ar šnekėti iš etinių - moralinių pozicijų, t.y. brūkštelės su šakėmis per mano :wethics: jautrius šonkaulius, aš viduje užsiputosiu, bet pradžioje savo šnektą dar pabandysiu pradžioje įvilkti į mandagų rūbą (:bsensoric:), tačiau jos esmė visvien bus "taip, aš esu tokia (grubi, nelanksti, kategoriška, amorali ar dar ten kažkokia tokia, kokios pageidaujate) ir turiu teisę tokia būti".

Jei puolimas nesiliaus, mandagumų iš mano pusės liks mažiau, bus tiesmukiškiau išreiškiama "teisė būti tokia" + "Ne tavo reikalas, kokia aš. Kokia esu, tokia ir būsiu. Ir ką tu man padarysi? Jei nepatinka - tavo bėdos. Atšok!" Ir dzin man, kas ką pagalvos ar pasakys į tai. Norėjai muštis - tai ir gavai!

Todėl nuo lyties turbūt visgi tai nepriklauso :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex" ir "liutauras rašė:
Ir kaip Augustinavičiūtė rašė - "ir niekas man nereikalingas!".

Na, nelabai aiškiai aš čia sasakiau, abstrakcijom. Bet nelabai kaip kitaip išeina suformuluot tokius dalykus.

Įdomiai jūs čia pašnekėjot...

Šita frazė iš tikrųjų skirta aplinkiniams - kad paslėpti savo jautrų vidų, kad neatrodyti pažeidžiamu.  Viduje aš vistiek liksiu kokia esu (ir savo jautrumą atskleisiu tik labai artimam žmogui) - o jeigu "prie ko nors prisiglaudžiant" keliamos pretenzijos, kad badosi mano aštrūs kampai - tai tikrai galiu atrėžti, kad "man to ir nereikia"...  Bet iš tikrųjų - tai tik savigyna, skirta aplinkiniams.

Kada šitaip pasakoma?  Na, nežinau... reikia "užknisti", kad tai išgirstum. Jeigu pradėtų reguliuoti - kaip aš turiu elgtis, arba ką man dera jausti ir ko nedera, arba kaip vieną ar kitą dalyką pergyventi - tada tikrai yra nemaža tikimybė tai išgirsti

Skaudžioji funkcija NEPAKENČIA nė menkiausios kritikos.  Beje, - netiki ir komplimentais. Manau, kad apskirtai su ja elgtis tiktai dualas moka iš prigimties - be žodžių, tiesiog daryti tai, ko labiausiai reikia.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:04. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Galvoju, o koks turėtų būti komplimentas :wethics: ?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra rašė:
Galvoju, o koks turėtų būti komplimentas :wethics: ?

Neverbalinis :wink:

Galiu tiktai ženkliuką pasufleruoti - :wsensoric:


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:05. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Šita frazė iš tikrųjų skirta aplinkiniams - kad paslėpti savo jautrų vidų, kad neatrodyti pažeidžiamu.
Nejuokink, Liepa... :smile:
Tiek Žukovas tiek Don Kichotas labai aiškiai pasako - "A koks man skirtumas kas ką pasakys?!". Ir galiu patikinti, kad taip pasako nepriklausomai nuo lyties. Don Kichotas, priedo, akcentuoja nestereotipiškumą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex, dėl "pasakymo" Tu, ko gero, teisus. Bet ne dėl to, ką Donas jaučia viduje. Vidinių pergyvenimų niekam neišduos. Neleidžia savigarba būti pažeidžiamam.

Turbūt dėl to tada tas pasakymas ir gaunasi aštrus. Nes tai šauksmas "neliesk! - man skaudaaaa!"

Ir viduje apsisprendžiama - tas žmogus tiesiog užbraukiamas. Va tada tikrai - gali sakyti ką tik nori. Siena jau pastatyta - tas žmogus "nulis".

Donas nemoka kurti santykių.  Jis visa tai reguliuoja nustatydamas ATSTUMĄ - per kurį skaudžios ietys nebepasiekia jo jautrios :wethics:


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:06. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Cassandra rašė:
Galvoju, o koks turėtų būti komplimentas :wethics: ?
Neverbalinis :wink:
Galiu tiktai ženkliuką pasufleruoti - :wsensoric:
Ne, turiu omenyje tas, kuriuo nepatikėtume. Bo aš visais :wsensoric: komplimentais, tipo, kad aš graži, šventai tikiu. Ir kaip galėčiau netikėti - visi gi žino, kad Žukovės, kaip tos beždžionės - ir gražios ( :bsensoric: ), ir protingos ( :wlogic: ) :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Kas dėl pažeidžiamumo - visi tipai, žmonės jų nenori išduoti ir juos slepia. Bet jei vienas tipas, užkliudžius tą funkciją eina paverkt, trečias nuleidęs galvą tyli, tai Don Kichotai dažnai atkerta, su pagrindine mintim - "A man vienodai šviečia, ką tu manai ir kas ką pasakė".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex, manau, kad taip yra dėl to - kad tipas ginasi iš stipriųjų savo funkcijų bloko.

:bintuition: :wlogic: - ar kur nors matai ašaras????


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:07. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Visi ginasi iš stipriųjų funkcijų :smile: Bet dabar kalbame KAIP ginasi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2006, 19:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex rašė:
Bet dabar kalbame KAIP ginasi.

- taip, kad nebekiltų noras dar ką nors daugiau sakyti.  Ginasi logiškai.  Ginasi nustatydamas atstumą arba išvis "apsisukdamas ant vieno kulno"


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 19:07. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 114 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007