Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 15:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 18:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liepa rašė:
Cituoti:
Tačiau gal išraiškos forma kiek kitokia. Galbūt daugiau "gatava".

Unex rašė:
Cituoti:
Gal galima plačiau? Įdomu pasidarė :smile:


Cassandros minčių dėstymas man labai aiškus. Kartais jaučiu, tarsi ir aš kalbėčiau taip pat kaip ji, tais pačiais žodžiais.  Pvz. kai rašė apie logiką, kaip savo "darbinį instrumentą" arba kai kitame forume diskutavome apie religiją, dorovę, santuoką... Ji ne tik išreiškia požiūrį, bet ir nuosekliai pateikia tos savo minties supratimo kelią, kad skaitančiajam nebereikėtų pačiam "kramtyti". Toks įspūdis, kad viskas - gražiai ant lėkštutės ir dar paserviruota.

Tavo, Unex, mintys yra tvirtai sukaltos. Jaučiasi, kad pats esi tvirtai įsitikinęs. Tačiau kartais dėstyme nėra to "kelio" - iš kur taip išmąstyta. Nemoku paaiškinti... Na tarsi skaityčiau kokią mokslinę rimtą knygą. Ten dažnai tekste būna pažymėti skaičiukai - išnašos. O tų žodžių ar faktų detalesnis išaiškinimas pateiktas straipsnio gale. Tai va - skaitant Tavo žinutes, man kartais reikia įsivaizduoti, kad kažkur "gale" ar "tarp eilučių" turėtų būti tos "išnašos".  Tu jų aiškinimo nepateiki pačiame tekste - reikia pačiai susigaudyti.  Sakydama, kad Tavo išraiškos forma "gatava" - turėjau omenyje, kad skamba tarsi gatavos išvados (nėra pateikta jų supratimo "kelio").

Skaitydama Cassandrą aš tarsi skrendu kartu su jos mintimis, gėriuosi viražais, gėriuosi ornamentais. Kartu visa tai man atrodo labai lakoniška - nieko nereikalingo (jokios painiavos ar balastinių įmantrybių).

Skaitydama Tavo tekstus - turiu įdėti daugiau darbo. Na, kaip jau minėjau - tarsi ieškoti tų "išnašų" savo makaulėje. Čia jau nėra tokio "skridimo" įspūdžio. Greičiau  - kopimas į kalną (ne kabarojimasis uolomis, bet toks palengva aukštyn).


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:37. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 18:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Hmm.. įdomu. Čia net jeigu ir rašau kodėl vyksta kažkas taip ar kitaip?

Įdomu kaip kitiems.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 18:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Knaisiojausi po savo kompą... Suradau gal prieš pora metų atlikto Jungo testo (iš 640 klausimų) atsakymą. Čia nurodoma - kiek kokio tipo procentų man yra būdinga.


Balzakas          INTP    ILI    33,5
Don Kichotas    ENTP    ILE    32,0
Jeseninas        INFP    IEI    6,4
Hekslis            ENFP    IEE    6,2
Robespjeras    INTJ    LII    5,2
Džekas            ENTJ    LIE    5,0
Gabenas          ISTP    SLI    2,2
Žukovas          ESTP    SLE    2,1
Hamletas        ENFJ    EIE    1,7
Dostojevskis    INFJ    EII    1,7
Štirlicas          ESTJ    LSE    0,8
Diuma            ISFP    SEI    0,9
Napoleonas      ESFP    SEE    0,9
Maksimas        ISTJ    LSI    0,8
Hugo              ESFJ    ESE    0,4
Dreizeris        ISFJ    ESI    0,4


Toliau dar atsakyme parodyti "parametrai":

(+) ekstraversija          -0,02        (-) intraversija

(+) intuicija                  +1,55      (-) sensorika

(+) logika                      +0,81    (-) etika

(+) racionalumas          -0,99        (-) iracionalumas

(+) technikų klubas        -0,53      (-) kumanitarų klubas

(+) tyrinėtojų klubas      +1,66      (-) socialų klubas


Tai gi va - pateikiau savo asmenybės "PASĄ" - smegenų išklotinę :tongue:
Aš pati iš viso to darau išvadą, kad ties nuline padala svyruoja mano intraversija/ekstraversija. Iš tikrųjų praktiškai "nulis" jei apvalintume iki vieno skaičiaus po kablelio. O tai neprieštarauja ir teorijai - kad iš visų ekstravertų Donas yra pats "intravertiškiausias".

Priėmus šitą pataisą* - aš gaunuosi "patentuotas!" DON KICHOTAS.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:25. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 18:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex rašė:
Liepa: Hmm.. įdomu. čia net jeigu ir rašau kodėl vyksta kažkas taip ar kitaip?
Ne, Unex. Tas kalno statumas būna įvairus.  Kartais - ir labai geras lygus kelias.  Turbūt, priklausomai nuo to - KAIP Tu pats pateiki savo mintis, kai paaiškini plačiau (kai kur viską paaiškini pačiame tekste, nėra jokių "išnašų" tarp eilučių).

Ten daugiau aiškinau, kaip suprantu Tavo "gatavas" mintis. Galbūt Tu kartais kalbi tarsi sau.  O kartais labiau pasistengi, kad būtų visiems suprantama.

Bet šiaip ar taip - Tavo logika man suprantama. Panašu kaip diskusijos vyktų klube. Ten irgi supratimai truputį skiriasi. Įdomu pasiknaisioti viens kito požiūriuose.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:25. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 18:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Kad tu - ne Balzakas, tai jau tikrai :smile: Tu - visiška :wlogic:, be jokios abejonės. O logika man irgi taviškė yra artimesnė nei Unex, kaip tu sakai, jis rašo, kaip mokslinį straipsnį, tokia labai "aukšto skrydžio" logika, tokia kaip siena, nei pastūmsi, nei apeisi. O taviškis minčių dėstymas man panašus į maniškį irgi. Nes labai daug kur pamanau, kad panašiai rašyčiau ir aš, tik tu labiau teoretizuoji.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 19:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Unex rašė:
Liepa: Hmm.. įdomu. Čia net jeigu ir rašau kodėl vyksta kažkas taip ar kitaip?

Įdomu kaip kitiems.
tavo kalba labai aiški, suprantama. iš kitos pusės, išties kartais visko nepasakai, bet man tai tiesiog asociuojasi su ar nutylėjimu, ar nežinojimu, o ne reikšmingomis išnašomis (bet čia labai retais atvejais).

va ko tik nesigilinau ir nesigilinsiu, tai jūsų tas duelis :tongue: ten jau toli nuvažiuota ar nuklaidžiota, kad siūlo nebeatseksi. tegu šnekasi, tokiais atvejais manau, netrukdysiu ir netrukdau :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 20:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Unex: Aha, mano įspūdžiai sutampa su Liepos. Tik nebūčiau mokėjus taip gražiai ir aiškiai paaiškinti to, kaip skaitau ir priimu tavo tekstus. Ir būtent, jeigu paaiškini, "kodėl kažkas vyksta taip ar anaip", tada tavo tekstai žymiai suprantamesni tampa. Ko gero, tai galbūt priklauso nuo tavo paties noro, ar gal nuotaikos, ar gal turimo laiko kiekio.  Tačiau vistiek tavo tekstai kur kas lakoniškesni nei Cassandros ar Liepos, ir prireikia didesnio smegenų įtempimo, kad juos suprasti (kaip Liepa ir sakė: "nesuvirškintas" už skaitantįjį visas kelias - kaip buvo prieita prie vienos ar kitos minties).

Hm, pasakiau panašiai kaip kažkada mėginau kažkam paaiškint, kaip matau bazinę juodąją logiką. Tačiau jeigu lygint, skirtumai man jaučiasi dideli, jau vien tame, kad pats tavo info pobūdis - teorinis-akademinis. O dar, kai įdėmiai, susikaupus skaitau tavo tekstus, ima labai aiškiai matytis loginiai-struktūriniai ryšiai, kurie susieja atskirus elementus, ko man juodoje logikoje, jeigu specialiai žmogus "neišverstų į lietuvių kalbą", kiek beskaityčiau - nepasimato. Pvz. kai kartais mes susirašinėjam. Tu parašai ką nors, ir man pirmas noras - perklausti: kas turėta omeny? ko tu konkrečiai nori? Tačiau bebandant man atrašyt atsakymą, tuoj pat "nušvinta" smegenys, ir pamatau, kad gi tu viską konkrečiai ir esi įvardinęs!:). Tiesiog man nesimato to kelio, kuris man paaiškintų: KODĖL tu nusprendei to ar ano paprašyti, tą ar aną pasiūlyti, ir iš to kyla tas toks pirmos akimirkos suglumimas, nesupratimas.

Nežinau, ar pavyko kažką atsakyt, bet labai stengiaus :). Bet sunku tai sunku :))).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 20:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
O, kiek minčių. Dėkui, tikrai įdomu.

Na, šiaip jau būna, kad rašai postą pavargęs ar neturėdamas daug laiko. Tai tiesiog nesiimi aiškinti visko smulkmeniškai nes reikėtų parašyti gerą paklodę (beje, kartais jos gaunasi, net to ir nenorint..), priedo, kartais numoju į dalykus, kurie man atrodo savaime suprantami (kitiems, matomai, savaime jie nėra suprantami).

Žinoma, yra dalykų, kurie išvedami iš praktikos ir yra ne visuomet paaiškinami teoriškai. Tačiau tokiais atvejais, tai atitinkamai ir stengiuosi pateikti.

liutauras rašė: bet man tai tiesiog asociuojasi su ar nutylėjimu, ar nežinojimu, o ne reikšmingomis išnašomis.
Na, liaudis, visad juk galima paklausti. Ar kaip Liepa sakė, man išnašomis su nuorodomis į šaltinius? :happy:

Solanža rašė: Nežinau, ar pavyko kažką atsakyt, bet labai stengiaus :). Bet sunku tai sunku:))).
Žinoma, kad pavyko :smile:

P.S. Paprastai niekad nesakau to, ko nežinau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2009, 10:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
1. Liepa: Manipuliavim? žmon?mis apibr?ž?iau kaip žaidim? žmogaus jausmais, tam tikr? jo elgesio, jausm? provokavim? savanaudiškais tikslais.

Unexas:Vis? pirma - visas tavo atsakymas, iš esm?s yra apie žmoni? jausmus ir j? vertybes. Tavo atsakyme, Liepa, nematau jokio atsižvelgimo ? žmog?, kaip ? objekt?. Tai reikšt?, skaudžiosios :bsensoric: sunk? suvokim?.

Globas: Tikrai, manipuliavimas suvokiamas tik jausmų srityje. Nesuvokiama, kad manipuliavimu galima siekti kažkokių dalykinių tikslų ( :bsensoric: , :blogic: )ar apskritai manipuliavimas griauna tam tikrą tvarką ( :wlogic: ). Didelis piusas :wethics: kaip stipriajai vertybinei f-jai

2. Liepa: "nesielk su kitais taip, kaip nenor?tum kad elgt?si su tavimi"

Unexas: Išskyriai b?tent ši? Kanto fraz?, kuri kaip nekeista, rodo nenor?, kad b?t? elgiamasi su tavimi netinkamai. Many?iau, s?saja su skaudži?ja sensorika.

Globas: labiau įžvelgčiau ne skaudžiąją :bsensoric: , bet stiprią vertybinę :wethics: . Vėl viskas sukasi apie asmeninius santykius.

3. Liepa: Vertinu šiuos dalykus labai labai griežtai <..> Jei nesu d?l sav?s tikra ? geriau patyl?siu, negu pasakysiu per daug

Unexas: Aha, vertini! Tuo tarpu Don Kichotas ? tai sunkiai atsižvelgia ir r?žia tai k? galvoja.

Globas: vėl lenda vertybinė :wethics: , kuri suvokia, kas yra per daug pasakymuose, o kas ne.

4. Liepa: Jausmai - yra šventa, nelie?iama purvinomis rankomis. <...>prisilie?iu ? turiu prisiimti <..> O jau naudojimasis <..> geriau palikti žmog? ramyb?je

Unexas: ?takos baim?. Turi aukštas principines vertybes, ta?iau bijai, kad kažkas ateis ir "purvinomis rankomis" jas sugriaus.

Globas: kažkas sugriaus :wethics: savo purvinomis :bsensoric: rankomis :smile:

5. Liepa: Vienas mano (kaip ir vis? kit? žmoni?) teises gina ?statymai, jos yra griežtai apibr?žtos. <..> Yra dar mano teis?s, kurios ribojasi su kit? žmoni? teis?mis.

Unexas: Visk? vertini bendrin?m nuostatom ir principais, ta?iau neatsižvelgi ? :bsencorics: t.y valios ?tak?, kad galima prieštai aprašytomis obekt? valdymo priemonim?s, paveikti žmones, kad jie b?t? priversti paisyti tavo nuomon?s.

Globas: įstatymų akcentavimas labiau primena :wlogic: kaip rolinę. Pvz robams ar gorkiams išvis nereikia įstatymų, jie puikiai laikosi įvairių žodinių susitarimų. Jie iškelia :wlogic: tvarką aukščiau visko.

6. Liepa: ?ia irgi niuansai susiveda ? teises:  pati bardamasi, puldama, ?žeidin?dama ? prarandu moralin? teis? d?l to priekaištauti kitam....

Unexas:Moralin? teis??? Dar ir sugalvok taip :smile: Vienas, kogero Don Kichotas, pasak? - "aš arba teisus, arba nepriekabus". O Don Kichot?, kurie gali r?kti ir bartis, d?l savos tiesos, žinau bent tris.[i/]

Globas: na taip, pažeisdamas savo bazinius :wethics: principus, t. y. elgdamasis neetiškai, žmogus suvokia, kad sugriauna visą savo vertybinę sistemą, todėl nebegali jos taikyti kitam. Vertybinė stipri :wethics:

7. [i]Unexas: Iš tre?io atsakymo matyti, kad turi vidines nuostatas, kas yra teisinga (šiuo atveju skamb?t? - moralu), kas ne. Vertini šiuos dalykus ir ?juos atsižvelgi.


Globas: atsižvelgia nuolat ir griežtai, vertybinė stipri :wethics:

8. Liepa: O jeigu aš tuos žmones gerbiu? Kaip galiu per juos važiuoti?... juk "žmogus - tai skamba išdidžiai!"

Unexas: O kada tu žmog? gerbi? Don Kichotai, dažnai (bet, žinoma, tikrai ne visi), gerbia tik lygiavert? kovotoj?/priešinink?. J? laiko sau lygiu.

Globas: Vertybinė stipri :wethics:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 05 Gru 2009, 16:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Liepa rašė:
Beje, dar kas suerzina. Būna, kad žmogus laikosi visai kitokių moralės normų ir principų (gana laisvų - švelniai tariant). Bet jis ĮSITIKINĘS - kad taip iš tikrųjų galvoja ir visi kiti, tik apsimetinėja geresniais.
Va šitas matavimas tuo pačiu kurpaliu - biesina (įžeidžia)
Galvoju analogiškai, tik vietoj :wethics: iškeliu :wlogic: vertybes (bazinės f-jos):
Būna, kad žmogus laikosi visai kitokių logikos normų ir principų (gana laisvų - švelniai tariant). Bet jis ĮSITIKINĘS - kad taip iš tikrųjų mąsto ir visi kiti, tik apsimetinėja protingesniais.
Žmogui nepatinka, kai kiti neįvertina jo bazinės galingumo ir subtilybių. Tai yra nesąmoningas lipimas ant bazinės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Duelis: Liepa-Unex
StandartinėParašytas: 05 Vas 2010, 03:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
Juk psichologijoje yra terminas ambavertas kokia liepa greiciausiai ir yra.Taigi ji pusiau balzake pusiau done :wink:
As kartais suabejoju socionika..arba tiksliau manau kad turetu buti daugiau tipu nei 16...na bet per susitikima matysim, bo mano geriausia ilgamete drauge don kichotas...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Duelis: Liepa-Unex
StandartinėParašytas: 27 Lie 2010, 14:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
veee rašė:
As kartais suabejoju socionika..arba tiksliau manau kad turetu buti daugiau tipu nei 16...
arba maziau :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Duelis: Liepa-Unex
StandartinėParašytas: 29 Lie 2010, 03:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
arba lygiai tiek pat. na arba dvigubai daugiau. tarkim 32. juk IEI-Fe negali sueiti su SLE-Se, tas suponuoja idėją, kad tipų skaičių galima dvigubint.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Duelis: Liepa-Unex
StandartinėParašytas: 29 Lie 2010, 10:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nesupratau su žymėjimais.... IEI kitaip dar žymimas TE (arba :wintuition: :bethics: ).
O SLE kitaip žymimas FL (arba :bsensoric: :wlogic: ).
Dviraidis žymėjimas arba grafiniai ženkliukai - reiškia tą patį.

Tačiau "Liepos" tipas buvo diskutuojamas dėl IL ir LI tipų. Na o dėl Unex LF tipo čia (šioje temoje) nebuvo abejojama...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Duelis: Liepa-Unex
StandartinėParašytas: 29 Lie 2010, 14:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Ką, Liepa?

Aš bent kalbu apie IEI subtipą Fe ir SLE subtipą Se -- ekstravertinių emocijų Jesenina ir ekstravertinės sensorikos Žukovą :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 158 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007