Socionikos forumas

Dabar yra 19 Bal 2024, 17:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 14:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O, Cassandra, ir tu pradedi pastebėti, kad čia kažkas "???????" :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 14:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia rašė:
O, Cassandra, ir tu pradedi pastebėti, kad čia kažkas "???????" :wink:

Šiaip jau tai aš pakankamai seniai neatmetu tos versijos, kad Liepa gali būti Robas, nes jos :wlogic: labai panaši į bazinę, :wethics: į rolinę, o :bsensoric: į MPT. Bet jei žmogus aktyviai sako "ne", aš negaliu jam primesti savo nuomonės, tik pakviesti ją apsvarstyti. Kažkada ir aš aktyviai dalyvavu šioje diskusijoje, paskui ją apleidau :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 15:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra, galiu paaiškinti labai paprastai - kaip man atrodo.

Rusų forume (Donų ir Diumų diados temoje) vyko diskusija būtent tuo aspektu - kuriam "priklauso" imtis iniciatyvos pažinties užmezgime - juk :wethics: Dono skaudžioji, o Diuma yra intravertas. Atrodytų gaunasi paradoksas, ar ne? :tongue:

MPT - :wethics:  ir kūrybinė - :wlogic:    duoda tai, kad tiek Donas, tiek Žukovas lengvai užmezga interesų KONTAKTUS. Būdami ekstravertais imasi pokalbio (užkalbinimo) iniciatyvos. Jie ekstravertiškai elgiasi susidomėjime, dėmesio atkreipime, kontakte.  Tačiau aš to nevadinu SANTYKIAIS - ta prasme, kad nematau jokios veiklos santykių PALAIKYME. Taip pat ir Donas, ir Žukovas nesusigaudo - ką jiems jaučia kitas žmogus, t.y. negali ĮVARDYTI - yra jau santykiai ar nėra jokio ryšio, tik vienkartinis kontaktas. Jei nebus daugiau intereso (bent jau už Doną galiu garantuoti) - nebebus ir kontaktų su tuo žmogumi. Paprasčiausiai viskas nutils, kaip ratilai vandens paviršiuje.

Dono dualui Diuma, kaip intravertui - reikia pirminio kontakto. Jei kontaktas įvyksta - jis jau mokės tuos SANTYKIUS PALAIKYTI.  O Donas, net jei ir tolesnio intereso lyg ir nebus - "užkibs" jeigu Diuma rūpinsis santykių palaikymu, skambins, teirausis ir pan. t.y. jausis reikalingas tam žmogui.

Gal nesusišnekėjimas gavosi todėl, kad tiksliai neapibrėžėme sąvokų - kas yra "kontaktas" ir kas yra "santykių palaikymas".  Vis dėlto santykių palaikymo, jų išsaugojimo iniciatyvos imasi mūsų dualas intravertas...  O mes kaip ekstravertai - kontaktuojame su daugeliu žmonių.  Kontaktų daug - tačiau ne su kiekvienu kontakto objektu užsimezga pastovūs santykiai. žiūrėk, kaip Solanža rūpinasi visų forumiečių susimytinimais! Tikras organizatorius!!!.  :happy: Jei nebūtų Jesenino (Diuma forume, deja, nėra) - kaži ar susitikinėtume realiai :wink:

O skirtumą tarp Dono ir Žukovo aš matau bazinėse funkcijose.  Jei dualas "užmiršta" rodyti iniciatyvą išsaugant įvardytus santykius - Žukovo bazinė :bsensoric: paprašo konkrečiai apsispręsti - "taip" ar "ne". Sprendžiant tokią situaciją Žukovas ryžtingesnis - tikrai nelinkęs ilgai tempti gumos...  Donas nujaučia, kad yra santykių tęstinumo galimybė, bet... kankinasi vienas. Rolinė nėra tokia ryžtinga.  Be to, iš patirties bijomasi vėl neadekvačiai ką nors ne taip prisidirbti....  Sutinku, kad ir Donas gali "paspausti".  Tačiau rolinė (skirtingai nuo bazinės) - nejaučia situacijos, kada reikia patylėti ir palaukti, o kada veikti ryžtingai....

Dar - nežinau, kaip elgiasi Žukovas, tačiau Donas, jei jau nusprendė nutraukti santykius, padėti tašką (matyt, :bintuition: sprendimas "galutinis ir neapskundžiamas", kai visos galimybės išsemtos) - kerta kaip kirviu.  Tada jau niekas nesulaikys! 

Man atrodo, kad reabilitavausi :wink:


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:54. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 16:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dar pateikiu savo žinutę iš minėtos rusų forumo temos - kuriam "priklauso" imtis iniciatyvos pažinties užmezgime.  Ten kalbėjome apie situacijas - kai nėra verbalinio kontakto, žmogų tik matai, pvz gatvėje. Loginiam susidomėjimui nėra pagrindo...  Kokiu atveju tada ekstravertas su skaudžiąja :wethics:, gali parodyti iniciatyvą

??, ??? ??????... ??? ?????????? ? ????? ????????? ?? ?????/????? ?? ?????????. ??? ??? ?????? ????.

? ??? ?????? ???? ????? ???? ? ???????? ?? "??????????????? ????????" - ????? ?????????.

??? ?? "?? ????????", ??? ? ??? ????? ????????????? - ?? "?? ????????" ?? ?????? ???. ?????? ?? ?????? ?? ???? ??????????...



? ?? ?????? ? ??????. ?? ??? ???????, ??? ?????? ??? ???? ???????? ?? ?????????? ??? ???????? ???????? ?? ??????? ??????? :wethics: - ???? ?????? ?? ????????????? (6-??) ???????. ???? ????? ????? ???? "??????? ????????" - ??? ?? ? ???????? ???????? ???????? ??????, ??? ??? ???????? ???? ??????????????. ???????? ???, ????? ???????? ?? ????????. ??? ??? ?? ???????????? ??????? ??????? (?? ?????, ??? ? ???? ????????? ??????) - ???? ????? ?????? , ????????? ??. ? ?????? ????? ????? ??????? ????, ??? ?????????????, ??????????? ??????. ? ????? ?????? "???????" - ???? ??? ??????.

? ? ????? :bethics: - ? ?????????? (?????????? ?? ????). ??? ??? - ??? ??? ?????!

VERTIMAS:

Taip, visa tai tiesa... Deja, santykių sferoje iniciatyvos iš Donų/Donių nesulauksite. Tai tarsi minų laukas.

O štai Diumos šypsena galbūt kaip tik parodytų "išminuotą takelį" - teisingai pastebėta. Netiesa, kad Donas "nesupranta", kad su juo norima užmegzti pažintį - jis "nesiryžta" žengti pirmą žingsnį. Bijo susprogti ant pirmosios minos...

Aš nesu stipri teorijoje. Tačiau man atrodo, kad stimulų vis dėlto ryžtis iniciatyvai arba aktyviems veiksmams pagal skaudžiąją funkciją :wethics: - reikėtų duoti per aktyvacinę (6-ąją) funkciją. Donui reikia tiesiog "pirštu parodyti" - kad jis žmogui kelia teigiamas emocijas, kad jo kompanija TIKRAI pageidaujama. Parodyti taip, kad neliktų jokių abejonių. Tai tarsi kompensuotų Dono aklumą (nemato, ką kiti žmonės jaučia jo atžvilgiu) - bet užtat gaudo emocijas, jas atskiria. Ir visada labai lengvai linksta ten, kur teigiamos, malonios emocijos. Bet iškart daro "dingau" - jei jos blogos.

O Diuma :bethics: - yra kūrybinė (iš prigimties nepailstanti). Taigi - pats dievas liepė!


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 17:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 16:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
MPT - :wethics: ir kūrybinė - :wlogic: duoda tai, kad tiek Donas, tiek Žukovas lengvai užmezga interesų KONTAKTUS. Būdami ekstravertais imasi pokalbio (užkalbinimo) iniciatyvos. Jie ekstravertiškai elgiasi susidomėjime, dėmesio atkreipime, kontakte. Tačiau aš to nevadinu SANTYKIAIS - ta prasme, kad nematau jokios veiklos santykių PALAIKYME. Taip pat ir Donas, ir Žukovas nesusigaudo - ką jiems jaučia kitas žmogus, t.y. negali ĮVARDYTI - yra jau santykiai ar nėra jokio ryšio, tik vienkartinis kontaktas. Jei nebus daugiau intereso (bent jau už Doną galiu garantuoti) - nebebus ir kontaktų su tuo žmogumi. Paprasčiausiai viskas nutils, kaip ratilai vandens paviršiuje.

Dono dualui Diuma, kaip intravertui - reikia pirminio kontakto. Jei kontaktas įvyksta - jis jau mokės tuos SANTYKIUS PALAIKYTI. O Donas, net jei ir tolesnio intereso lyg ir nebus - "užkibs" jeigu Diuma rūpinsis santykių palaikymu, skambins, teirausis ir pan. t.y. jausis reikalingas tam žmogui.

Gal nesusišnekėjimas gavosi todėl, kad tiksliai neapibrėžėme sąvokų - kas yra "kontaktas" ir kas yra "santykių palaikymas". Vis dėlto santykių palaikymo, jų išsaugojimo iniciatyvos imasi mūsų dualas intravertas... O mes kaip ekstravertai - kontaktuojame su daugeliu žmonių. Kontaktų daug - tačiau ne su kiekvienu kontakto objektu užsimezga pastovūs santykiai. žiūrėk, kaip Solanža rūpinasi visų forumiečių susimytinimais! Tikras organizatorius!!!. :happy: Jei nebūtų Jesenino (Diuma forume, deja, nėra) - kaži ar susitikinėtume realiai :wink:

Na, ko gero, tu teisi. Kontaktus užmezgu aš, tačiau į juos pati nesikabinu. Į juos kabinasi tie, su kuriais juos užmezgu. T.y. pirmas žingsnis yra mano, paskui viskas lieka savieigai.

Liepa rašė:
O skirtumą tarp Dono ir Žukovo aš matau bazinėse funkcijose.  Jei dualas "užmiršta" rodyti iniciatyvą išsaugant įvardytus santykius - Žukovo bazinė :bsensoric: paprašo konkrečiai apsispręsti - "taip" ar "ne". Sprendžiant tokią situaciją Žukovas ryžtingesnis - tikrai nelinkęs ilgai tempti gumos...

Na, ne tik dualas. Jei kažkas nerodo iniciatyvos, iš kurio ta iniciatyva yra laukiama, Žukovas tikrai eis į "situacijos tikslinimą".


Liepa rašė:
Dar - nežinau, kaip elgiasi Žukovas, tačiau Donas, jei jau nusprendė nutraukti santykius, padėti tašką (matyt, :bintuition: sprendimas "galutinis ir neapskundžiamas", kai visos galimybės išsemtos) - kerta kaip kirviu.  Tada jau niekas nesulaikys!

Žukovas irgi. Be jokių abejonių, gumos tempimą ir dairymosi praeitin.


Liepa rašė:
Man atrodo, kad reabilitavausi :wink:

Na, aš turiu paisyti tavo nuomonės apie save pačią, nors tu, mano akimis žiūrint, esi labai švelni Donja :wink: Pati švelniausia iš visų mano sutiktų. Bet tai gali priklausyti nuo žmogaus vidinės kultūros :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 17:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra rašė:
Cituoti:
Na, aš turiu paisyti tavo nuomonės apie save pačią, nors tu, mano akimis žiūrint, esi labai švelni Donja :wink: Pati švelniausia iš visų mano sutiktų. Bet tai gali priklausyti nuo žmogaus vidinės kultūros :smile:


Casandra - niekada nesivaržyk prieštarauti.  Mums, kaip logikėms, visų svarbiausia turi būti - TIESA.

"švelnumas" nelygu "švelnumui". Jūs tikriausiai nesate manęs matę pvz. Ekstros forumo kūrimosi pradžioje. Jei užkabinami bendri forumo interesai - galiu kautis aršiai. Ir argumentai bus kaip kirčiai, jokių "lia-lia". Na gal Solanža truputį daugiau žino... Aš paprastai dar labiau užaštrinu situaciją - nemoku jos "išelektrinti"...

Vidinė kultūra gal čia ne tiek reikšminga - kaip tipo dualizavimasis. Minėjau, kad turiu drauges Diuma. Tai mano stabilumo garantas! Iš Diumos Donas išmoksta elgtis labiau adekvačiai situacijoms (ypač etinėms situacijoms). Blaškymasis būdingesnis nedualizuotam Donui.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:35. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2006, 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Sutinku, kad tai, jog tu esi dualizuota Donja irgi gali turėti įtakos :smile: Kai priminei "Ekstrą", prisiminiau vieną tavo aštrų donišką sureagavimą iš "Ekstros" laikų, kai buvo mytas Kaune, kuriame aš dalyvavau, o tu - ne. Ten ta doniška ideologija, beje, pasimatė pakankamai gerai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 11:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
O aš supratau, kodėl Cassandra nori manyti jog Liepa yra Robespjeras. Todėl kad Liepos ir Unex'o logika yra labai panaši, o Cassandros logika nuo jų stipriai skiriasi. Nors turėtų būti atvirkščiai. Liepos ir Unex'o logikos turėtų skirtis, o Cassandros būti per viduriuką tarp jų: būti panaši į Liepos, kadangi abi kūribinės, ir - Unex'o, kadangi abu sensorikai.

Be to, ir etikos Liepos ir Cassandros yra labai nepanašios, nors turėtų būti panašumas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 11:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia rašė:
O aš supratau, kodėl Cassandra nori manyti jog Liepa yra Robespjeras. Todėl kad Liepos ir Unex'o logika yra labai panaši, o Cassandros logika nuo jų stipriai skiriasi. Nors turėtų būti atvirkščiai. Liepos ir Unex'o logikos turėtų skirtis, o Cassandros būti per viduriuką tarp jų: būti panaši į Liepos, kadangi abi kūribinės, ir - Unex'o, kadangi abu sensorikai.

Be to, ir etikos Liepos ir Cassandros yra labai nepanašios, nors turėtų būti panašumas.
Tu teisingai supratai :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 13:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Jei dar tau neįkyrėjo: priėmus Štirlico versiją, viskas susiderina :wink: .


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 15:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia, nesupratau dėl Štirlico...

Aš pati jaučiu, kad mano ir Cassandros logika yra  labai panaši. Bent jau kai Cassandra aprašė logikos, kaip instrumento, naudojimą - pasirašyčiau po kiekvienu sakiniu!  Aš irgi lygiai taip pat jaučiu, kad logiką naudoju kaip darbinį instrumentą.

Unex mąstymas skiriasi. Kai skaitau jo žinutes - suprantu. Tačiau gal išraiškos forma kiek kitokia. Galbūt daugiau "gatava".  Man, kaip ir Casandrai - smagu kartu pasiknaisioti.

Mes su Cassandra skiriamės per intuiciją/sensoriką. Casandra daug konkretesnė, praktiškesnė, labiau gyvena realybėje


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 16:32. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 15:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa rašė:
Aš pati jaučiu, kad mano ir Cassandros logika yra  labai panaši. Bent jau...
Hm, o aš jaučiu milžinišką skirtumą. Su Unex'u diskutuoti man iš viso nerealu, Liepos logiką irgi jaučiu, kaip daug pranašesnę už mano, o su Cassandra jaučiuosi lygiai, man jos mąstymas yra visiškai suprantamas. Čia jeigu kalbėti tik apie pojučius.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 15:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Tačiau gal išraiškos forma kiek kitokia. Galbūt daugiau "gatava".
Gal galima plačiau? Įdomu pasidarė :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 15:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia rašė:
Liepa rašė:
Aš pati jaučiu, kad mano ir Cassandros logika yra labai panaši. Bent jau...
Hm, o aš jaučiu milžinišką skirtumą. Su Unex'u diskutuoti man iš viso nerealu, Liepos logiką irgi jaučiu, kaip daug pranašesnę už mano, o su Cassandra jaučiuosi lygiai, man jos mąstymas yra visiškai suprantamas. Čia jeigu kalbėti tik apie pojučius.
Cassandros :wlogic: matosi taip aiškiai, kad aiškiau ir būt negali. Ir man atrodo, dar niekam dėl to nebuvo kilę abejonių. Bet ne. pas ją dėliojimo į lentynėles neįžvelgi, o pas Pelenę kuo daugiausiai...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Rgp 2006, 16:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia rašė:
Liepa rašė:
Aš pati jaučiu, kad mano ir Cassandros logika yra labai panaši. Bent jau...
Hm, o aš jaučiu milžinišką skirtumą. Su Unex'u diskutuoti man iš viso nerealu, Liepos logiką irgi jaučiu, kaip daug pranašesnę už mano, o su Cassandra jaučiuosi lygiai, man jos mąstymas yra visiškai suprantamas. Čia jeigu kalbėti tik apie pojučius.
Manyčiau, kad pas tave ir mane susišnekėjimas vyksta ne tiek per logiką, nes tavo logika labai kitokia nei mano, čia vienareikšmiškai, kiek per sensorikos - intuicijos ašį. T.y. tau patinka mano konkretumas :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 199 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007