Socionikos forumas

Dabar yra 06 Bir 2024, 13:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 00:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Unex rašė:
Tad jeigu cituoju kokią jų frazę, tai paprastai ji atspindi jų suvokimą.
nesu tuo įsitikinęs (kaip ir bet kokiu kategorišku teiginiu, panašiu į tiesosaką), bet tiek to :smile: kiekvienas turi teisę manyti savaip. galė gale čia smulkmenos, kas kaip sakė ir pasakė. dar kartoju pirminę mintį: tikrai, kai kam (ir išties nemažai) mano sutiktų donų ta frazė tinka, bet visgi ne visiems - gal jų esu sutikęs paprasčiausiai dar daugiau :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 00:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras rašė:
gal jų esu sutikęs paprasčiausiai dar daugiau :tongue:
Gal.. kitas klausimas, kiek artimai teko su jais bendrauti :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 00:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Unex: iš pačių pačių artimiausiųjų (kuriems ši frazė būtent netinka, mano manymu): viena yra sesė, kitas - šefas, trečias - vienas geriausių klasės draugų  :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 02:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex, Tu ir Casandra iš EGO bloko galite apibrėžtai samprotauti apie :bsensoric:. O man tai sunkiai apibrėžiama. Bet tik, jei kalbėsim apie "teritoriją", "spustelėjimo metodus" - aš to nejaučiu kaip problemos. Suvokiu, kas mano, kas ne mano, kas galima, kas negalima - žodžiu, kažkaip gaudausi. Žinau, ko nori kiti ir ko noriu aš. Suvokiu, kada man daromas spaudimas. Galiu ir pati sąmoningai "paspausti" - kai jaučiuosi teisi. Nesvarbu, ar kitam tai bus priimtina (tokie metodai) - jeigu jis kažką pažeidžia, galima priversti, t.y. "pastatyti į vietą". Atstatyti pusiausvyrą.

:wethics: - tai iš tiesų problema. Va čia man sunku suprasti, kas slypi už žmonių poelgių ar žodžių. Mano žodžiai ar poelgiai išreiškia tai, ką jaučiu (jei palankiai priimami) - antraip iš viso nebus kaip nors "išreikšta". Ir čia primesti santykių negaliu - nes nejaučiu savo teisių. Jokių. Čia būtinas kitos pusės sutikimas.  Čia iš viso nėra jokių nustatytų "normų".  Galima tai, kas patinka kitam, ką priima kitas. Tai daugiau asmeninis susitarimas.

Ir aš net negaliu iš anksto pasakyti, ar "su X susidraugausiu".  Tai nėra sąmoninga - tai su manim atsitinka. Lygiai taip pat, ko gero, ir santykių nutraukimas.  Jų pirmiausia nebelieka viduje (taip atsitinka). Ir vargu ar galiu suvaidinti santykius...

Unex, man pačiai yra sunku atskirti stipriųjų funkcijų veikimą. Jos abi stiprios.  Taip pat silpnosios - abi silpnai suvokiamos.  Na gal lengviau būtų pasikapanoti racionalume/iracionalume?  Ne taip seniai papildžiau atskirą temą "Racionalumas/Iracionalumas" bloke "Siocionikos teorija ir analizės"

P.S. Ir dar... lygindama, manau, kad :wlogic: yra mano kūrybinė funkcija. Taip jaučiu pagal įvaldymą.... Vis dėlto su bazine funkcija individai kitaip elgiasi - labiau žiūri jos grynumo. Kažkodėl man atrodo, kad Tau pvz. labai svarbu yra teorijų grynumas. Aš gi galiu labiau "tąsyti" ir žiūrėti - kur tempiasi. Intuiciją ir man svarbu išgirsti kaip neiškraipytą "originalų balsą" .


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:13. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 02:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Na ir vėl tu daugiau pasakai apie :wethics:, nei :bsensoric:. Apie :bsensoric: - sunku, bet būtinai pabrėži, kad :wethics: dar sunkiau. Taip, mums iš EGO bloko lengviau kalbėti, bet kaip minėjau - galim ir apie ugdomąją funckiją pasamprotauti. Ir manau ne mes vieni.

Tuo tarpu Tau žiūriu, sunkiai labai jau sekasi. Žodžiu einam geriau miegot (aš irgi einu), o ryt šviesiu protu, pamėgink dar kartą parašyti apie :bsensoric:. Jei nesiseka - daryk išvadas pati :wink:

O dėl tavo racionalumo/iracionalumo ir intraversijos/ekstraversijos - galėsim ryt padiskutuoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 03:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Man atrodo, kad apie abi silpnąsias funkcijas aš svarstau abstrakčiai ir viešai nė vienos nedemonstruoju.  Jeigu :bsensoric: būtų mano skaudžioji funkcija - jūs abu su Casandra mane jau būtumėt "suvalgę"... tačiau dabar iš jūsų SUPEREGO - nejaučiu "dantukų" :tongue: :tongue: :tongue: :)~~

Labanaktukas :wink:


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:05. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 03:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Mes būtume giminaičiai, tad vienas kitą suprastume, bet nevalgytume :smile: O dėl Cassandros - paklausk pati jos, ką ji mano apie tai :wink:

Viskas. Tikrai labanaktis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Vas 2006, 12:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa rašė:
Man atrodo, kad apie abi silpnąsias funkcijas aš svarstau abstrakčiai ir viešai nė vienos nedemonstruoju.  Jeigu :bsensoric: būtų mano skaudžioji funkcija - jūs abu su Casandra mane jau būtumėt "suvalgę"... tačiau dabar iš jūsų SUPEREGO - nejaučiu "dantukų" :tongue: :tongue: :tongue: :)~~

Labanaktukas :wink:
Aš prisipažinsiu, kad neatmesdama galimybės, kad tu gali būti robikė, (o tai reikštų, kad aš - tavo revizorius), pristabdau arklius ir renku žodžius ten, kur mano nuomone, galėčiau tave sprausti į kampą.

Gal be reikalo :tongue:? :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 13:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Liepa, o aš apie tave pastaruoju metu vis pagalvoju, ir kažkaip vis daugiau ir daugiau linkstu prie Robespjero :strange: .

Ir Unex'o nematau, kad revizuotum... O aš visai norėčiau :wink: .

P.S. nuomonė remiasi ne fiziognomika. Nelabai įsižiūrėjau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 13:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nadia - IR VISI KITI - aš labai norėčiau padiskutuoti apie savo racionalumą/iracionalumą.

Intra/ekstravertiškumo nustatinėjimas čia nepadėtų, nes Donas, ko gero, yra pats intravertiškiausias iš ekstravertų, ir daugelis žmonių pasimeta nustatinėdami tik šią savybę.


Ar galime visi kartu įgyvendinti mano trokštamą pageidavimą? :wink:

Tik dabar esu labai užimta - gal kokią savaitę susikaupkime. Jūs galite paruošti man klausimų....


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:06. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 14:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: OK. Aš prisijungsiu tik kitą savaitę.

TIk viena pastaba...
Liepa rašė:
Intra/ekstravertiškumo nustatinėjimas čia nepadėtų, nes Donas, ko gero, yra pats intravertiškiausias iš ekstravertų, ir daugelis žmonių pasimeta nustatinėdami tik šią savybę.
Ne - intravertiškumas/ekstravertiškumas yra ganėtinai skirtingi ir labai svarbūs aspektai. Jungas juos įvardino pirmiausia ir ypač išskyrė.

Don Kichotas pats intravertiškiausias išorine prasme - tai dėl jo etikos ir intuityvumo. Tačiau būtent esmine intra/ekstraversijos prasme, kurią aprašė Jungas - jis toks pats ekstravertas. Apie tai rašė ir Augustinavičiūtė.

Šie bruožai prie vienų ar kitokių sąlygų gali būti sudėtingiau įžvelgiami - tačiau individo viduje, veikimo principas vyrauja visuomet.


Tuo tarpu pati racionalumas/iracionalumas dichotomija, pati savaime, nėra požymis ar požymių rinkinys. Tai nebent taisyklė iš kurios galima išvesti santykinai tendencingus motyvus. Tačiau iš esmės tai apibrėžia aspektų padėtį funkcijose, o tai lemia aspektų veikimo principus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 15:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Unex, gerai, tai ir išveskim, kuri mano bazinė, kuri kūrybinė - :bintuition: ar :wlogic:  (kitaip sakant akceptiškumo ir produktyvumo nustatymas)


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:06. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 17:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Unex rašė:
Taigi, Liepa, kas man kliūna dėl Don Kichoto, tai tas, kad esi per daug rami ir objektyvi. Vertini, analizuoji situaciją, ko gero pirma iš loginės pusės, o iš intuicijos ieškai alternatyvių ir įvairių metodų kažką paaiškinti ir/arba išreikšti. Idealizmą turi, tačiau, bent jau kolkas, nemačiau tos filosofijos.
O tu jos paklausk, ką ji mano apie astrologiją, tikrai ji ne robikė, pragyvenau 10 metų su robike, aš per kilometrą jas užuodžiu. Objektyvumas, situacijos analizavimas iš loginės pusės ir astrologija mano manymu skirtingi dalykai, o dar taip aršiai ginti...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 17:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
svyt, ten buvo labai aršus, brutalus ir VISIŠKAI NELOGIŠKAS astrologijos užsipuolimas.  Užsipuolimas MELU.  Netgi nepasakyčiau, kad astrologijos kritika - greičiau durnų savo prasimanymų kritikavimas.  Juk įrodžiau, kad astrologijoje net nenaudojamos tokios sąvokos, kurios ten kritikuojamos.

O astrologija - labai logiškas ir tikslus mokslas, reikalaujantis didelio kruopštumo, kantrybės.  Tikrai susijęs su stipria logika ir intuicija.


Paskutinį kartą redagavo Liepa 09 Rgs 2008, 18:07. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Bir 2006, 19:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: kiek žinau, turi bendravimo patirties su robikais (nežinau, ar ir su robikėmis). Kaip pati jauti, ar yra skirtumai tarp jūsų? Na ypač lyginant save su savo lyties ir/ar savo amžiaus robikais ir donais....

Aš pvz. labai gerai jaučiu savo skirtumus nuo hamletų. :strange:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 276 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 48 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007