Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 12:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
socion raš?:
Bandžiau suburti darbuotojus pagal tam tikrus tipus, pradžia puiki, bet poto visi kaip ? vanden?. Ilgai svars?iau. Netik vyksta tip? santykiai atsiranda ir anti dinaminiai, ati kvadriniai... ir kitokie veiksniai. Labai daug vaidina socialin? pad?tis, išsiaukl?jimas, kult?ra...




A?i? už išsam? ir ?dom? atsakym?, socion. Išties, manau, b?t? gerai išmokti tuos "pliusus" žmon?ms duoti, kaip sakai:). Stengiuosi kažkaip intuityviai pajusti, kaip su kuriuo bendrauti.



Bet Tavo atsakymas eilin? kart? patvirtina, kad socioninis suderinamumas- toli gražu ne vienintelis svarbus dalykas, neužtenka vien jo, kad žmon?s gerai sutart?. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 14:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
socion raš?:
Bandžiau suburti darbuotojus pagal tam tikrus tipus, pradžia puiki, bet poto visi kaip ? vanden?. Ilgai svars?iau. Netik vyksta tip? santykiai atsiranda ir anti dinaminiai, ati kvadriniai... ir kitokie veiksniai. Labai daug vaidina socialin? pad?tis, išsiaukl?jimas, kult?ra...


Kaip suprantu, tu cia bandei sukurti labai darbini, produktyvu kolektyva, bet ne konfortiska, papildanti, neva papildantys santykiai perdaug atpalaiduoja...  Lazda visada turi du galus, jei zmogus pernelyg daug atiduoda, is saves isspaudzia viska, bet negauna konforto, pagalbos ten, kur jam labiausiai reikia automatiskai jis nori kazka keisti, vieni samoningai, kiti ne salinasi tokios atmosferos.

Ir dar labai svarbu zmogu neperkrauti ivairiapusisku darbu, tam ir reikalingos komandos - lygiaverciai partneriai. Zmogus visada turi tureti motyvacija. Kad ir tobuliausia subusri kolektyva, bet jei motyvacijos jame nebus dings ir betkokia darbine dvasia.

Jei Stirlis pasiemes Dostika galvos, kad jis tai jau juodai saziningai dirbs, jis bus teisus tik kuri laika. Bet jei Dostikas bus Stirlio patarejes, padejejes zmoniu santykiu, galimu galimybiu klausimais tada jau grindziamas kelias darbinei harmonijai. Kolektyve labai svarbu zmogaus-tipo "ikomponavimas" i visuma, kad jis butu savo "rogese".



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Kov 2007, 18:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Pelene:  daug kur pritariu :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Spa 2007, 09:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Socionikos, kaip ir bet kurios srities žinios, veikia žmogaus mastyma, pojucius, pasauležiura ir t. t. Ir nebutinai tik teigiamai:wink:

Manau, kad perženges tam tikra riba, žmogus socionikos atsisakyti nebegali. Klausimas, kur ta riba. Aš manau, kad riba yra žmoguje atsirandantis socioninis pojutis, t. y. kai žmogus pradeda jausti socioniniu santykiu skirtinguma. Butent, jausti, o ne deklaruoti, kad jaucia. 


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Spa 2007, 17:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Aš manau, kad riba yra žmoguje atsirandantis socioninis pojutis, t. y. kai žmogus pradeda jausti socioniniu santykiu skirtinguma. Butent, jausti, o ne deklaruoti, kad jaucia. 


Neseniai šnekejau su Džeku, kuris nesidomi socionika ir apie ja nežino. Kalbejom tiesiog apie darba, apie bendrus pažistamus. Jis iškart paprieštaravo mano Diumos apibudinimams - sake, jaucia atvirkšciai: šaltii, atsitraukimaa (po kurio tik ir lauk netiketo veiksmo), apskritai šalia šio žmogaus jam tvyro itampa. Nors pripažino, kad kaip žmogus (tas Diuma) - stengiasi buti malonus, yra kulturingas, išsiaukejes. Man tai savaime suprantama - mano dualas jam yra konfliktinis tipas.



Manau, kad panašius jausmus turi beveik visi normalus žmones. Kitaip sakant socioninis (konkretus) santykis jauciamas visu kailiu. Prigimtis musu neapgauna... Tik nezinodami socionikos - mes manome, kad tai kitas zmogus NEGERO charakterio...  T.y. santykiu priežastis sau bandome aiškintis, deja,  klaidingai.

Aš pati irgi jau nuo labai senuu laikuu (prieš pazinti su socionika) jau kritiškai priimdavau informacijaa apie kitus man nepazistamus zmones. Ypac jeigu juos apibudina man nepalankus (nesimpatiškas) žmogus - jei atsiliepia blogai, visada kirba interesas, kad tai gali buti idomus ir puikus zmogus. Ir atvirksciai, jei atsiliepia labai gerai - kyla abejones, kad reikia elgtis atsargiai.

Jei su zmogum gerai sutardavau - jo informacija priimdavau labiau pasitikedama.

Tada sau isivaizdavau, kad galioja "taisykle": mano priešo priešas - man yra draugas" :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 07:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa raš?:


Aš pati irgi jau nuo labai senuu laikuu (prieš pazinti su socionika) jau kritiškai priimdavau informacijaa apie kitus man nepazistamus zmones. Ypac jeigu juos apibudina man nepalankus (nesimpatiškas) žmogus - jei atsiliepia blogai, visada kirba interesas, kad tai gali buti idomus ir puikus zmogus. Ir atvirksciai, jei atsiliepia labai gerai - kyla abejones, kad reikia elgtis atsargiai.





Liepa, o kaip pakeite Tavo poziuri i zmones pazintis su socionika? Dabar jau nebeaktualu, kad kitas zmogus apibudintu tuos nepazystamus zmones, daugiau pasikliauji savo isvadomis, ir jos remiasi socioninemis ziniomis, ar kaip?

As kazkaip suabejojau, kad zmogaus tipo zinojimas galetu leisti manyti, kad jis "puikus ir idomus", ar kad koks nors negeras zmogus tai yra. Isivaizduoju tik tiek, kad dali savo simpatiju/antipatiju mes galime paaiskinti tarptipinio santykio ypatumais. Bet tik tiek. Apie asmenybe, apie zmogaus ketinimus ar keslus socionika nepasako nieko.


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 10:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:


Isivaizduoju tik tiek, kad dali savo simpatiju/antipatiju mes galime paaiskinti tarptipinio santykio ypatumais.



Ir del to žmogu galime ivertinti objektyviau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 12:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Lie 2007, 23:05
Pranešimai: 186
Globas raš?:
Ir del to žmogu galime ivertinti objektyviau.




jo, bet yra viena problema: vadinamasis "objektyvus ivertinimas" labai lengvai gali virsti stereotipiniu...

o juk, matyt, svarbiausia - "nesusirgti" sabloniniu mastymu.



socionika, sakyciau, nesuteikia jokio pagrindo kazka "objektyviau" ivertinti. tai tik dar viena priemone interpretuoti asmeninius santykius. ir tik tiek.







Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 12:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
vietinis raš?:


socionika, sakyciau, nesuteikia jokio pagrindo kazka "objektyviau" ivertinti. tai tik dar viena priemone interpretuoti asmeninius santykius. ir tik tiek.



Asmens ir santykiu vertinimas per socionine prizme yra ne visai tas pats:

1. Socionika sudaro salygas vertinti žmogu objektyviau, nes supranti, kad negali reikalauti iš skirtingu tipu vienodu rezultatu ir pan.

2. Asmeniniuose santykiuose to objektyvumo socionika irgi ineša, nes supranti, koki poveiki gali daryti santykio patrauklumas/nepatrauklumas.   


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 12:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:
Liepa, o kaip pakeite Tavo poziuri i zmones pazintis su socionika? Dabar jau nebeaktualu, kad kitas zmogus apibudintu tuos nepazystamus zmones, daugiau pasikliauji savo isvadomis, ir jos remiasi socioninemis ziniomis, ar kaip?


Kai kalbame apie abiems pusems pažistama žmogu - mes tiesiog dalijames nuomonemis.

Aš TENAI kalbejau apie ta atveji, kai kitas žmogus apibudina man dar nepažistama žmogu - ar galiu pasikliauti jo nuomone, ar paskui (pabendravus su "apkalbetuoju") mano jau "pasitikrinta" nuomone skiriasi nuo "girdetosios".

Tai va, taikant socionikos zinias - aš idemiau analizuoju KA zmogus sako. Pvz. jei logikas apie kita zmogu sako, kad tas "tušciai plepa (pilsto vandeneli) ir nieko doro nepasako" - galiu itarti, kad apkalbamasis galbut ir ne plepys, o tiesiog etikas ir dar ekstravertas (galbut :bethics:).  Arba jei akcentuoja kažkokius poelgius (kaip blogus) - sugretinu, ar tai nepasireiškia kalbanciojo skaudžioji funkcija...

Žodžiu stengiuosi atsižvelgti i kalbanciojo tipa ir žiureti iš jo tarptipiniu santykiu varpines.  T.y. priimu ne kaip objektyvia paskutines instancijos tiesa - o kaip interpretacija is tam tikro tipo lupu.



Socionikai profesionalai irgi - ne šventieji. Klasikinis pavyzdys - Stratijevskaja. Jos Alfa kvadros atstovu aprašymus patariama skaityti labai kritiškai ir nepriimti už "tikra piniga". Aprašymai yra labai subjektyvus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socionikos atsisakymas
StandartinėParašytas: 08 Spa 2014, 09:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
3 metai prabėgo be socionikos nesistengiant suprasti, kokie yra tipai žmonių, su kuriais bendrauju. Kas išaiškėjo? Išaiškėjo tai, kad aktyvacijos santykiai ryškiai išsiskiria iš kitų santykių jūros. Diumos vis tiek atpažįstamos :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 117 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007