Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 18:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Stresai, nervai, įtampa
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 00:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Sveiki,

skirtingų tipų esam, ir skirtingai reaguojame į įvairias stresines situacijas. Pakalbėkime apie konfliktines situacijas, pasirinkę mums įdomesnį aspektą (ar visus). Situacijos:
- darbe
- su artimais, brangiais žmonėmis
- su šiaip žmonėmis, kurie mums nėra svarbūs
-su tėvais
etc.

Ką darote? Ar greitai "užverda kraujas"? Ar galite išvadinti pašnekovą bjauriausiais žodžiais, išplūsti? Kaip elgiatės PO konflikto? Ar dažnai einat pirmas taikytis?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 01:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: naujų temų bumas? :smile:

kai pagalvoju, į konfliktines situacijas įsiveliu labai retai. pas mane konfliktai paprastai būna tyčia surežisuoti, žaidimo formos, kai visi spektaklio dalyviai žino, kad čia nieko rimto. šiaip tokia įdomi psichologinio žaidimo forma, tinkama artimų draugų socialiniuose rateliuose. labai gerai pritaikoma draugams. pvz., sakau visokias nesąmones, rėkiu, kaltinu, man tuo pačiu atsako, o visi aplinkui žino, kad čia šiaip draugiškas pasikandžiojimas, garo nuleidimas ir daugiau nieko. čia daugiau juoko forma tinkama dinamiškam artimam pokalbiui palaikyti. provokacijos tiesiog :smile: na, o kai būna rimtos konfliktinės situacijos (sakau, jų būna labai retai, nes paprastai viską stengiuosi nuleisti juokais), paprastai stengiuos nutaisyti kuo šaltesnį veidą "lyg nieko čia nebuvo". stengiuosi kalbėti pabrėžtinai ramiai, pateikdamas mąslių minčių, gal dar kokią ironišką remarką numesdamas. žinia, tai dar labiau gali įsiutinti pašnekovą, bet paprastai davedu, kol jis visiškai išsenka, ir nebeturi ko pridurti. tuo viskas ir baigias :smile: taikytis neinu, o jei kitądien atsiprašinėja, sakau: "baik, apie ką tu čia? visks normaliai" :wink: čia jei pasitikintis savimi būnu. kartais, jei išmuša iš vėžių, tada visas susimalu, ir nieko atsakyti vėlgi negaliu, nors ir norėtųs. tada biškį nesmagiau, bet labiau dėl savęs, tokio "ištižusio". o kartais būna, kad pratrūkstu, kai kas išerzina, bet tokie atvejai itin reti, vos vieną kitą atsimenu.

bet tai nereiškia, kad nebūna stresinių situacijų :smile: atvirkščiai, jų labai daug. bet dažniausiai jos būna dėl persitempimo, kai nespėji visur būti ir viską padaryti. arba kažko neišėjo padaryti, ar kažką buvau ne taip leptelėjęs - tai tokius dalykus labai ilgai prisimenu, ir sau atleist niekaip negaliu. bet tai labiau vidiniai išgyvenimai. toks melancholikas visgi kartais esu :smile:

nu tiek :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 12:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai: aha, būna man periodiškai tokie bumai, bet greit praeina :wink:

Kaip įdomu: tu aprašei, kokiomis sąlygomis, prie kokių aplinkybių vyksta tie konfliktai, ir net kaip jie atrodo, tačiau visiškai išvengdamas pasakymų apie savo emocijas. O jei apie jas kalbi - toks ramus faktų konstatavimas.

Na, man toks įspūdis. :) Bet čia toks daugiau sau pasistebėjimas, savęs su tavim palyginimas ir tiek:)

Ties? sakant, neįsivaizduoju, kaip galima konfliktą surežisuoti iš anksto. Iš to, kaip aprašei, galvočiau, kad tai, visgi, ekspromtu gimstantys scenarijai? Ar tiesiog laisvos improvizacijos.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 12:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Čia jau šiek tiek atskira potemė, bet... Neseniai mąsčiau apie vidinius konfliktus. Viena socionikė rašė, kad toks konfliktas galimas tada, kai bazinė sako viena, o foninė - priešingą informaciją pateikia. Ėjo kalba apie jeseninus ir hekslius. Pvz. mano bazinė gali sakyti, kad laike kokie nors dalykai (na tarkim, santykiai su kažkokiu žmogum) nesivysto, stagnacijos fazė ištikusi, neapibrėžtumo būsena, o foninė - matyti, kad yra galimybės tam vystymuisi.

Man pasirodė šita info įdomi.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 13:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža rašė:
Iš to,kaip aprašei, galvočiau, kad tai, visgi, ekspromtu gimstantys scenarijai? Ar tiesiog laisvos improvizacijos.
na, taip, tai tiesiog laisvai kylančios improvizacijos, tiesiog šiaip, "ant durnumo" :smile: tai visiškai nieko rimto, atpalaiduojantis dalykas, bet taip su visais elgtis negali. pirmiausia, tai turi būti tave labai gerai suprantantys žmonės, kurie žino, apie ką eina kalba. antra, tipas svarbu :smile: kažkaip vienas dreizeris kartą net supyko, kai taip pabandžiau paimprovizuoti. nuo to laiko su jais to nebebandau :smile:

Solanža rašė:
Kaip įdomu: tu aprašei, kokiomis sąlygomis, prie kokių aplinkybių vyksta tie konfliktai, ir net kaip jie atrodo, tačiau visiškai išvengdamas pasakymų apie savo emocijas. O jei apie jas kalbi - toks ramus faktų konstatavimas.

Na, man toks įspūdis. :)
ką žinau... :smile: tikriausiai geras įspūdis :wink: šiaip tyčia nevengiu, tiesiog taip neišeina aprašyti... :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 13:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Ai, dar prisiminiau, kad kartais tikrai pykstu ant kokio žmogaus, tai galiu sau viduj susikurti begalę scenarijų, kaip aš jam kertu, pasakau visą tiesą į akis, išrėkiu, pamokau, bet galų gale, kai ateina situacija veiksmui, kai susiduriama... tada... nieko taip ir neatsitinka. tiesiog kažkas užkerta, ir viskas. :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 13:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutauras rašė:
Ai, dar prisiminiau, kad kartais tikrai pykstu ant kokio žmogaus, tai galiu sau viduj susikurti begalę scenarijų, kaip aš jam kertu, pasakau visą tiesą į akis, išrėkiu, pamokau, bet galų gale, kai ateina situacija veiksmui, kai susiduriama... tada... nieko taip ir neatsitinka. tiesiog kažkas užkerta, ir viskas. :strange:
Liutaurai, aš irgi tai darau (išskyrus "pamokau" - aš "išaiškinu ir išsiaiškinu", "išrėkiu"- galima ir ramiai pasakyt:) tą patį) - kuriu būsimo pokalbio scenarijus. O kai pagaliau su tuo žmogum susitinku irgi gali nieko neatsitikti. Tačiau priežastys bus kitos. Tiesiog konkretus scenarijus kuriamas konkrečiai situacijai ir aplinkai. Įsivaizduojant, kad tas žmogus bus nusiteikęs tam pokalbiui, santykių išsiaiškinimui, ir t.t. ir pan. Tačiau susitinki ir pamatai, kad atmosfera, nuotaika kažkurio tam visai netinkama - vyksta atidėjimas neribotam laikui, laukiama PATOGAUS momento. Kai tik pajusiu, kad jis jau atėjo, iškart pradėsiu aiškintis. Išsakysiu visas nuoskaudas, problemas ir t.t. Maksimaliai ramiai. Kaip taisyklė, būnu tada labai rimta, susikaupusi, susimąsčiusi, lėtoka. Ramiai dėstau viską. Laukiu atsakymų.

Kita vertus, tas pokalbis gali ir neįvykti - jeigu susitikus pamačiau, kad žmogus JAU padarė išvadas ir eliminavo tą savo elgesį, dėl kurio norėjau pasiaiškinti. Vadinas, problema išspręsta ir nėra ko aušint gerklės dėl to:).

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Spa 2006, 13:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
O kaip pati elgiuos konfliktuose... (temą užvedžiau, o apie save ir nepapasakojau nieko).

Realiai nelabai atsimenu aš rimtesnių konfliktų. Jų tikrai labai nedaug būta. Darbe, pamenu, tuometinis šefas (berods, napoleonas) vieną kartą labai apšaukė. Bet tuo ir baigėsi. Neištariau nei žodžio, o po to "virškinau" tas jo emocijas, guodžiausi draugėms, kolegoms, kaip neteisinga yra šitaip išlieti emocijas ant žmogaus, juolab kad ten, ir šiandien manau, nebuvau aš kalta. O pati elgiausi šaltai oficialiai nuo tada su juo, arba neutraliai.

Tiesiog buvo toks konkursas, ir iš vakaro gavome faksą, o apie tai šefo neinformavome. Konkursą mes pralaimėjome, jis siuto. Tačiau ar būtų jis informuotas ryte apie tą faksą, ar ne, rezultatų tas nebūtų pakeitę, kadangi buvo ir be to aišku, kad mes neturim šansų laimėti (na būna taip, kai konkursas rengiamas fiktyviai). Žodžiu, man atrodė jo emocijų kiekis neadekvatus realiai mano poelgio žalai.

Va tokios nuoskaudos įsimena ilgam. Nors ir yra supratimas, kad "visi mes žmonės, ir visiems visko pasitaiko". Bet kažkaip, būtent neadekvačias neigiamas emocijas, įvairius įžeidimus sunku pamiršti. :strange: Vienintelis efektyvus būdas išties pamiršti - maksimaliai atsiriboti nuo žmogaus.

O šiaip, iš konflikto stengiuosi pasitraukti. Užkirsti kelią jam įsiplieksti.

Nesu patyrusi atviro agresyvaus puolimo savo adresu. Matyt, nesudarau tam prielaidų.

Realiai mano "susipykimas" su kitu žmogumi vargiai galimas - greičiau jau būna mano įsižeidimas, užpykimas ir, to pasekoje, dažniausiai ne kažkoks aiškinimasis, o mano elgesio permainos. Imu elgtis ramiai, atsisveikinu pasakius kad turiu kažkur eiti ir... nebenoriu bendrauti. Stengiuosi padidinti distanciją tarp mūsų. Retkarčiais, jei bendravimas būtinai turi tęstis ir nėra galimybės atsitraukti, o manyje tebelikęs pyktis, tada būdingos ironiškos pastabos ir šaltesnis bendravimas. Tai čia atvejai, kai žmogus nuvilia. O tais atvejais, kai žmogus labai svarbus, kai yra draugiški ar gilesni jausmai jo atžvilgiu, kurį laiką pabūnu viena, o vėliau pamėginu po truputį atkūrinėti teigiamą emocinę atmosferą. Kartais imu elgtis tarsi nieko nebūtų buvę. Tiesiog, kalbu visai kitomis temomis ir pan. įtariu, kad kai kurių tipų atstovams toks elgesys (kai elgiamasi, tarsi nieko nebūtų įvykę) atrodo keistas ir neadekvatus. :strange: Bet negi imsi aiškinti, kad čia - pozityvus bendravimas avansu? Kažin, ar supras....

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Spa 2006, 00:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža: Na, labai konfliktishkas zhmogeliukas gal ir nesu...Bet mane galima ishprovokuoti. Lengvai plyksteliu, jei kazhkas (dazhniausiai Shtirlis :) ) uzh mane nusprendzhia, ko man reikia, ar nereikia,ar ko ash turechiau noreti. Galiu ir garsiai pashukauti. Labai arshiai ginu savishkius, pvz. dukra.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Gru 2006, 09:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Lap 2006, 11:24
Pranešimai: 91
m2 rašė:
Solanža: Na, labai konfliktishkas zhmogeliukas gal ir nesu...Bet mane galima ishprovokuoti. Lengvai plyksteliu, jei kazhkas (dazhniausiai Shtirlis :) ) uzh mane nusprendzhia, ko man reikia, ar nereikia,ar ko ash turechiau noreti. Galiu ir garsiai pashukauti. Labai arshiai ginu savishkius, pvz. dukra.
mano konfliktas buna tik tada kai matau aikvaizdziai pazeidziant mano teises interesus.. bet pratrukstu taip tik su stirlicu.. jis irgi vadovauja.. ir daznai net neatsizvelgia i mano interesus savijauta..

kenciu.. nuolaidziauju... bandau negirdeti priekabiavimu.. o veliau pratrukstu.. bet taip buna labai retai.. ir tik ekstremaliose situacijose..

vis del to megstu kai viskas buna pagal mane.. o dar labiau kai buna abipusis susitarimas ir pasitenkinimas... o jeigu ne.. stresas :strange:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Gru 2006, 11:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Konflikto nebijau. Jei matau reikalą - galiu būti konflikto iniciatorė ("kad pritvinkęs pūlinys išsivalytų ir nenuodytų viso organizmo"). Mano konfliktai kyla dažniausiai tada, kai yra interesų susidūrimas, kai turiu ginti "savo teritoriją" ir tuos, kas joje yra. Ko gero, konfliktą suvokiu būtent kaip išorinę jėgą vienokiu ar kitokiu būdu įsiveržiančią į mano kontroliuojamą situaciją ar teritoriją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Gru 2006, 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
as tai konflikta laikau kvailu arba juokingu dalyku... dvi puses pesasi..ir del ko? del to kad uzgaunama ego? nesamone, tokiu atveju reikia ieskot tiesos, kad ir pasitelkiant psichologu armija, nes patys nelabai zmones ka ismano apie konfliktus ir pykcius ir sprest draugiskai, kad nebutu pykciu, kad visi laimingi paliktu.



nors mane uzknisa tai, kad konflikte noredamas ispresti viska taikiai, zmones nesupranta tavo kalbos, ir gaunasi taip kad jie erzina ir susierzina, ir galvoja, kad tu kertiesi i atlapus ir panasiai.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Gru 2006, 15:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Narys rašė:
as tai konflikta laikau kvailu arba juokingu dalyku... dvi puses pesasi..ir del ko? del to kad uzgaunama ego? nesamone, tokiu atveju reikia ieskot tiesos, kad ir pasitelkiant psichologu armija, nes patys nelabai zmones ka ismano apie konfliktus ir pykcius ir sprest draugiskai, kad nebutu pykciu, kad visi laimingi paliktu.

nors mane uzknisa tai, kad konflikte noredamas ispresti viska taikiai, zmones nesupranta tavo kalbos, ir gaunasi taip kad jie erzina ir susierzina, ir galvoja, kad tu kertiesi i atlapus ir panasiai.

Nary, galbūt žmones erzina tavo kategoriškumas? Na, tavo ketinimai gali būti patys geriausi. Tu nenori pyktis, ir t.t. Bet jeigu pasakai, kad kažkas, dėl ko jie nutarė pasiginčyt su tavim, yra "nesąmonė", tai gali ir suerzinti.
(čia tik mano interpretacija. nežinau, kaip iš tikro yra).

Pasakojai apie merginą, kuri sakė, kad filmai bukina. Man atrodo, tavo noras natūralus - suprasti, KODĖL ji taip pasakė. Tačiau gali būti, kad tokiu klausimu tu jai "užvažiuoji" ant skaudžios vietos. Tarkim, ji jaučia, kad nesugebės tau to išaiškinti...

Apskritai, po šitų tavo pasisakymų jau imu galvot, kad gal tu labiau logikas nei etikas.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Gru 2006, 18:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
na kategoriskumas is to kad man taip atrodo, jog zmones tada aptemdo pyktis... na bet kaip cassandra pasireiske, tai viskas labai graziai atrodo :D

ne tai kad zmones erzina kategoriskumas. am. taip gaunasi, kad zmones nesupranta ka as noriu pasakyt ir supranta kaip nors kitaip, as cia ne apie taikos sklaida, o apie paciame konflikte vykstancias kalbas.

Tai as irgi panasiai galvojau kad kazkas nesutampa tarp musu ir kad minu ant kokios silpnos funkcijos.

Nors kai dabar pagalvoju tai pasipesiot tai pesiojuos pvz su sese...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Gru 2006, 00:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nary: "pasipešioti" tenka ir su dualais. Tiktai (mano nuomone) dualai neįskaudina labai giliai, arba tokias nuoskaudas lengva pamiršti, kai praeina stresinė būsena ir šalta galva viską apgalvoji. Tada supranti, kad iš dalies (dažniausiai būna pasikarščiavę abu) ir pats buvai neteisus. Savoje kvadroje ginčuose, susipykus naudojami dažniausiai tie patys "ginklai". Jei ir apsižodžiuojama - toks tokiam lygus. Va dėl to gal lengviau atleisti.

Būna, kad žmogus pykčio pagautas įžeidžia labai giliai. Paliečia tokius dalykus, naudoja tokius "ginklus" kurie paprastai yra tabu (neleidžia savigarba) - neišsitraukiami netgi prieš didžiausią priešą.  Manau, kad taip užgauti gali nepalankaus santykio tipai...  Tada santykiuose gali būti padėtas "riebus taškas". Turbūt kiekvienas turime dalykų, kuriuos žmogus su mumis gali iškrėsti tik vieną kartą.

Yra bendros taisyklės kaip išvengti ar bent jau sušvelninti konfliktus. Pirmoji turbūt - nepasiduoti pykčiui, išlikti ramiam.  Antroji - pabandyti atsistoti į kito žmogaus vietą ir suprasti priežastį iš jo pusės. Jei parodysime norą spręsti problemą ir kitam žmogui palankia linkme, ieškosime kompromiso - galima tikėtis sėkmės.  Jei aš parodau, kad supratau, kas užgavo kitą žmogų - taip pat išsakau, ko aš negaliu padaryti, kur nesitrauksiu - mes abu pradedame ieškoti išeities.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 90 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007