Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 13:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2006, 11:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Solanža raš?:



?ia ne visai ? tem?, bet.....na tiesiog pasteb?jau, kad galima skirti baltalogikius nuo juodalogiki? pagal  poj??ius, kylan?ius bendraujant su jais. (Anks?iau vien j? logikos pob?d? m?ginau pajusti, apie emocijas nem?s?iau). Su baltalogikiais yra toks šaltuko poj?tis, ir b?dama šalia j?, imu jaustis LABAI emocinga, tiesiog emocij? fontanas:). Jie mažiau emocingi, nei juodalogikiai, ir bendraudama su jais aš jau?iu, kad BL labiau laiko distancij?. Aistros, ryžto, energijos BL gali tur?ti pakankamai. Ta?iau emocijos nebus išraiškingos, su niuansais. Jos tolygios. Dažna BL veido išraiška - kaip ramus, šiek tiek raibuliuojantis ežero paviršius.

JL yra gerokai emocingesni. Matyt, esm? tame, kad :bethics: - s?mon?s bloke. Net jei ji b?t? MPT vietoje. Jie gali nedemonstruoti labai daug emocij? veide, ta?iau jos vistiek periodiškai, pli?psniais prasimuša.
Taip,  aš irgi jau?iu analogiškai:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2006, 17:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
m2 raš?:




Tikrai gali egzistuoti logikai, vieshai reishkiantys jausmus be problemu. Shtirliai, pvz. :) O man, nors ir esu etike, tokia "pakazucha" nelabai patinka.


Kas ta pakazucha? Jei tau akyse zaigzdutes zybsi, o ausyse pauksciukai ciulba, manau tau vienodai svies aplinka ir kas ziuri ar ne i tave :happy:. Ziurintysis jau gali visaip interpretuoti. O tu ju net nematysi :wink::happy:.

Siaip logikai labiau jautrus aplinkiniu reakcijai i ju rodomus jausmus. Sakyciau tik reta isimtis, kurie gali savo jausmus demonstruoti,( netgi ir Zukovas, ir Gorkis gali viesai buciuotis, na gal ne viduri gatves, bet...), manau ju tokiam atsipalaidavimui turi dideles itakos  su kokiu jie partneriu, turi jaustis begali saugus.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2006, 17:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Solanža raš?:
taip, labiau :bethics: pasistebi pas džek? ir štirlic?. Ta?iau ir balzakui su gabenu tinka.


Taip, tu visikai teisi. Stirliai su Dzekais gali atrodyti kartais labai jau emocionalus, teigiamos, ar neigiamos tos emocijos jau situacijos klausimas. Pas Gabenus su Balzakais taip pat, tik ne taip greitai prsimusancios, o kai prasimusa, tai...



Bet emociju rodymas, dar nera lygu jausmu rodymui. Logikams su :bethics: dazniausiai jims patiems reikia paaiskinti ka jie jaucia :happy:. O koks naturaliai su :wethics: pats zino apie savo jausmus tai kaip cia kitam aiskinsi, kisies ne i savo reikalus, o pasirodo reikia, pasak vienos Gabenes :"nava tu geriau uz mane paaiskimnai man apie...".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2006, 19:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Pelene:



Esu pastebejusi, kad tiek Dzhekai, tiek Shtirliai megsta gatveje ar vakarelyje demonstratyviai  apkabinti partneri, tarsi pareikshdami, kad tas zhmogus, kuri jie apkabina - ju. Dzhekam tai gal shvelniau gaunasi, Shtirliai tai daro gan tiesmukai (tai ash ir vadinu "pakazucha").


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2006, 19:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2, na d?l Džek? nelabai nor??iau prieštarauti - vis gi dualas sako, dualas žino.



Ta?iau Džekams b?dinga yra kompanijoje griebtis tokio tarsi "varikliuko" vaidmens - jeigu n?ra kito lyderio. Tyla jiems nejauki, ir jie stengiasi išjudinti žmones, kad visi jaust?si kaip namie, bendraut? tarpusavyje. Žodžiu, elgiasi kaip geras šeimininkas.

Tokiu atveju vakar?lyje Džekas apkabinti gali ir "glob?jiškai" - ir tai jam gaunasi labai nat?raliai. Tai žmogaus palaikymas, padr?sinimas, kad atsipalaiduot?, jaukiau jaust?si. Ir taip gali apeiti visas moteris (jei ne per didel? kompanija), sakydamas komplimentus, draugiškai paflirtuodamas. Tikrai ne visada apkabinimas reiškia "MANO".  Arba jei ir parodant "mano" apkabinimas bus ypatingas - jis nebus demonstratyvus. T.y. d?l to kiti nepasijus nejaukiai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 13:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
m2 raš?:

Esu pastebejusi, kad tiek Dzhekai, tiek Shtirliai megsta gatveje ar vakarelyje demonstratyviai  apkabinti partneri, tarsi pareikshdami, kad tas zhmogus, kuri jie apkabina - ju.




Supratau apie ka tu sneki. Teko ne karta matyti ypac Stirlius taip besielgiancius su savo antrojom pusem. Man taip pat matosi, kad tame ju elgesyje tikro jausmo nei grudelio, tik vaidyba, kaip tu sakai, tik "pakazucha". Speju, kad jie taip vaidina gerus santykius, nes jie taip mato, kaip kiti taip daro myledami vieni kutus :smile:.

Viena karta vieno Stirlio paklausiau (antroji puse taip pat logike), ar pas jus artimi santykiai, nes is judvieju bendravimo nelabai man matosi, nuo tada tarsi tos "pakazuchos" padaznejo :happy:.



Man asmeniskai tokie "trumpi meiles spektakliukai" nepatinka, automatiskai atstumiu, didinu psichologine distancija, tada Stirliai greitai pajunta emocini santykiu pasikeitima, interpretuoja savaip aiskindami, tiksliau teigdami, kas automatiskai mane privercia kazkaip paaiskinti, arba numoti ranka, cia jau priklauso nuo to kiek svarbus man tie santykiai.



Manau Dreizeris, kaip ir Dostikas labai jaucia, kiek yra tikri, ar dirbtini rodomi jausmai.



Liepa ir tu esi teisi, bet ten jau truputi kitokia situacija apie kuria rasei, tai emocine kolektyvo atmosfera. O m2 rase apie asmeniska jausmu demonstravima kolektyvui.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 14:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Pelene:



Butent, apie asmeniniu jausmu viesha demonstravima. Nelimpa man tokie dalykai :) Visada stebiuosi vieshais pasipirshimasis (pvz. TV laidoje) ar meiles prisipazhinimais. Nesuprantu kam tai...Kaip ir sveikinimu koncertai mane juokina, nors ir suprantu, kad  kiekvienas turi teise tureti savo pozhiuri.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 15:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
m2, d?l sveikinim? koncert? tai atskira specifika:

Jeigu pasteb?jote - sveikinami dažniausiai kaimo solidaus amžiaus žmon?s. Kaimuose gi vieni kitus visi paž?sta, žino ne tik sodyb? gyventojus, bet ir kokie gimin?s pas k? atvažiuoja, kaip dažnai vaikai lanko...

Kult?ros pramog? kaime mažai, žmon?s ? viešum? išeina dažniausiai ? parduotuv?, ? bažny?i?...  Taigi savaitgali? vakarais ir ži?ri sus?d? kaip kur? jubiliat? GRAŽIAI gimin?s pasveikino. Visam kaimui pramoga - paž?stamas žmogus (O ten visokie šou - tai jaunimui).  Jeigu su jubiliejum kuris bus nepasveikintas per TV, taigi... keista (apšnek?s).

Tokios tradicijos jubuliejus pažym?ti... Ir gimin?s prisitaiko - daro malonum? jubiliatui.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 15:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
m2,

As taip pat nemegstu nei pati demonstruoti savo asmeniniu jausmu, nei kad man tai demonstruotu viesai, jei yra kazkokie jausmai mano atzvilgiu. Bet kaizkaiptai niekada nenusistebejau, kad kiti taip daro, na nebent jau labai "purvinus skalbinius" viesai skalbia, na tada saudavo mintis:"kazin kaip jie jausis, kai visi draugai, bendradarbiai, kaimynai, gimines ir arstimieji :happy: zinos visas delikacias gyvenimo ju detales. Ar jie apie tai nepagalvojo, ar jiems nusispjaut." Arba kartais zmones nesuvokia, kad viesai "nusirengineja", o po to jauciasi blogai, kai is ju saiposi ar kazkas daro bizni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 15:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pelene, pasteb?jau dar vien? niuans?. Demonstravimuisi to negalima pavadinti. Ta?iau yra por?, kurie pvz. gatv?je, parduotuv?je, troleibuse viešai tarpusavyje susibara ar susipyk? pradeda santykius aiškintis. Arba kalbasi garsiausiai: kas su kuo k?... su visomis pikantiškomis smulkmenomis. Ir jiems n? motais, kad aplinkiniai žmon?s, visai nepaž?stami - gal nenor?t? viso to gird?ti. Aišku ir aplinkiniams tas pat - niekas paskui neprisimins - papras?iausiai pirm?kart mato ir nebesusitiks niekada gyvenime.

Išeina, kad žmon?s kreipia d?mes? tik ? paž?stamus, kai b?na bendroje kompanijoje. O svetimi žmon?s - "dzin", kaip akmuo, kaip medis šalia, kaip visiškai tuš?ia vieta...

Man pvz. net ir nepaž?stamas žmogus yra ŽMOGUS. Nenor??iau, kad pašalinis gird?t?, apie k? kalbuosi su artimu žmogum (jei asmenine tema).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 15:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
m2:

A, tiesa, del tu sveikinimu koncertu.

Neatsimenu kas ir kada pasakojo, bet kai buvo vienos moterytes jubiliejus ir paklauta ka norinti dovanu, ji atsake, kad pasveikintu per televizoriu.  Skareliu ji jau turinti visa tuzina ir siaip jau kokiu daiktu nelabai ir reikia, bet va visas kaimas matys :happy:.

Na, as manau, cia paprasciausiais demesio poreikis. Senatveje jo labiausiai norisi del savaime aiskiu priezasciu. Na, kaikuriam gal truputi ir pasididziavimas, velgi zmogiska savybe. Jaunas pacanas girsis savo naujaja "tacke", verslinikas savo pasiekimais ir gabumais, o bobute savo gerais ir graziais vaikais, ir anukais, kurie jos nepamisrso ir TAIP pasveikino.:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 15:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa raš?:
Pelene, pasteb?jau dar vien? niuans?. Demonstravimuisi to negalima pavadinti. Ta?iau yra por?, kurie pvz. gatv?je, parduotuv?je, troleibuse viešai tarpusavyje susibara ar susipyk? pradeda santykius aiškintis. Arba kalbasi garsiausiai: kas su kuo k?... su visomis pikantiškomis smulkmenomis. Ir jiems n? motais, kad aplinkiniai žmon?s, visai nepaž?stami - gal nenor?t? viso to gird?ti. Aišku ir aplinkiniams tas pat - niekas paskui neprisimins - papras?iausiai pirm?kart mato ir nebesusitiks niekada gyvenime.

Išeina, kad žmon?s kreipia d?mes? tik ? paž?stamus, kai b?na bendroje kompanijoje. O svetimi žmon?s - "dzin", kaip akmuo, kaip medis šalia, kaip visiškai tuš?ia vieta...

Man pvz. net ir nepaž?stamas žmogus yra ŽMOGUS. Nenor??iau, kad pašalinis gird?t?, apie k? kalbuosi su artimu žmogum (jei asmenine tema).




Many?iau, kad tai priklauso ne nuo IM tipo, o nuo žmoni? vidin?s kult?ros :smile: O jausm? arba "užimtos teritorijos" demonstravimas prisilietimais, apkabinimais ir pan., ko gero, nuo tipo priklauso.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 16:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Liepa,

Manau, kad daugiau tai emociju raiska, kuria itakojo kazkokie santykiu niuansai. Cia velgi zmones butu galima pskirstyti, vieni megsta prie svetimu zmoniu kalbeti apie tarpusavio santykius, tarsi ieskodami pritarejo, na tarsi vienas nesusitvarkau kvieciuosi pagalbininku ir tarsi psichologiskai nori nurungti savo partneri (siuo atveju priesininka), o sis zinoma, jei sitokio triuko nezino jauciasi blogai, nes  "visi" sako, kad as neteisus, o tie "visi" susieina i viena zmogu kuris tarsi pritempineja savo nuomone kitiems.

Yra kita kategorija zmoniu. Kurie emociskai taip isvesti is kantrybes, kad jiems jau dzin ka nato ir mano kiti.

Yra tokiu zmoniu, kad tiesiog emociskai liejasi ir jiems nusisvilpt, svarbu jiems po to palengveja.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 16:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Cassandra raše:

Many?iau, kad tai priklauso ne nuo IM tipo, o nuo žmoni? vidin?s kult?ros :smile:





Ir teisi, ir nevisai.

Butu galima sakyti yra rysys su tipu ir jo vidine kultura. Sakykim TAS tipas gali pasielsgti nuo tokios iki anokios emocines israiskos. Kiekvienas tipas tarsi turi savo liniuote jausmu ir emociju raiskos skale.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2006, 16:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Pelene raš?:
Cassandra raše:

Many?iau, kad tai priklauso ne nuo IM tipo, o nuo žmoni? vidin?s kult?ros :smile:





Ir teisi, ir nevisai.

Butu galima sakyti yra rysys su tipu ir jo vidine kultura. Sakykim TAS tipas gali pasielsgti nuo tokios iki anokios emocines israiskos. Kiekvienas tipas tarsi turi savo liniuote jausmu ir emociju raiskos skale.




Tas viskas tai taip, bet kai kur nors viešoje vietoje, sakykim, poliklinikoje vyras su žmona pradeda viešai draskytis d?l vaiko aukl?jimo - ar tai išties gali b?ti susij? su tipu?



Tarkim, kad tai ne ekstremali, o eilin?, kasdienin?, paprasta, buitin? situacija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 101 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007