Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 00:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Lap 2006, 21:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Na, ir aš pam?ginsiu ?sirašyti ? vert?j? b?rel?. :smile: Pirmasis gabaliukas - apie ekstravertin? etik?. Šis skyrelis kaip tik apie tai. Man pasirod? verta d?mesio. Iš http://www.socionics.us/theory/be.shtml Žr. ten originali? versij? angl? kalba (tiems, kas ja gali skaityti, tai bus geresn?s kokyb?s informacinis šaltinis).



Ekstravertin? etika



Ekstravertin? etika yra vedan?ioji ESE ir EIE funkcija



?prastas emocin?s etikos (:bethics:) apib?dinimas yra "emocijos". Tai yra pernelyg supaprastinta. Ne visi ESE ir EIE yra labai emocingi bendr?ja šio žodžio prasme. Be to, visi žmon?s patiria emocijas nepriklausomai nuo tipo. Geresnis :bethics: apib?dinimas gal?t? b?ti "išorin? emocij? raiška" arba "išorin? saviraiška".



:bethics: kreipia didel? d?mes?, kokiu b?du žmon?s kalba, šneka, kokios j? veido išraiškos, kaip jie parenka žodžius, kokie j? gestai ir visi kiti išoriniai asmens vidin?s emocin?s b?senos pasireiškimai. Galima manyti, kad tavo laim? ar dr?sos netekimas yra gerai pasl?pti ir nematomi aplinkiniams, bet visa tai labai gerai matyti :bethics: tipams, kurie tiesiogiai tiria tavo išorin? saviraišk? ir daro iš to išvadas, kas dedasi tavo viduje, k? tu patiri, kaip tu deri situacijos emociniame kontekste, nesvarbu ar tau patikt?, ar ne, kas šalia vyksta, ir kaip tu jaustumei veikdamas kita, ir t.t. Kaip beb?t?, jei jie pernelyg susir?pin? savo pa?i? saviraiška, jie tikriausiai didelio d?mesio ? tave nekreips.



Kiekvienas iš m?s? pastoviai siun?ia :bethics: pob?džio informacij?. Kiekviena ne?prasta intonacija ar gestas, kiekviena susierzinimo gaidel? m?s? balse, kiekviena nejauki pauz?, kiekvienas sukrizenimas ar staigus išraiškos pasikeitimas siun?ia tam tikr? signal? aplinkiniams. Kai kurie tipai - ypa? ILI ir SLI (kuri? emocin? etika yra ketvirtoji j? funkcija) - s?moningai siekia si?sti kuo mažiau šio pob?džio ženkl?, ir jiems paprastai tai pasiseka. Tai kelia ESE ir EIE (su j? emocine etika kaip pirm?ja funkcija) nepasitik?jim? ir neužtikrintum? savimi, kadangi jie turi pernelyg mažai informacijos bendraujant su tokiais žmon?mis.



Keturi tipai - ESE ir EIE, taip pat SEI ir IEI - turi :bethics: savo ego bloke ir, galima sakyti, jie labai gerai žino (ir kontroliuoja) savo išorin? saviraišk?. Jie gali s?moningai prikišamai parodyti, kaip jie k? nors sako ar išreiškia savo vidin? b?sen?, ir jau?iasi savimi pasitikintys atkreipiant kit? d?mes? ? j? :bethics:, nesvarbu ar tai dera su grup?s jausmais tuo momentu. Jie patogiai jau?iasi b?dami gyvesni nei kiti ar rodydami emocijas, kurios nesutampa su kit? žmoni? nuotaikomis. Jie naudoja savo išraiškingum? kontroliuodami kit? vidinius jausmus ir padeda jiems patirti platesn? aistr? ir intensyvesni? jausm? diapazon?. Geriausiai ? tai atsiliepiantys tipai turi emocin? etik? savo Super-Id bloke (ILE, LII, LSI ir SLE).



:bethics: yra aistros žmon?s. J? meil?s ir susižav?jimo (taip pat kaip ir pasišlykšt?jimo ir neapykantos) jausmai,  yra "visiškai išsiskleid?". :bethics: tipai m?gsta aptarti šias aistras ir analizuoti bei diskutuoti apie savo pa?i? ir kit? jausmus, neb?tinai siekiant juos pakeisti, bet tiesiog m?ginant juos labiau atverti ir suvokti tam, kad pagr?st? žmogaus veiksmus tikrais jausmais. :bethics: tipai noriai padeda kitiems kalb?ti apie tai ir susivokti savo aistrose (stipriuose vidiniuose jausmuose) ir ypa? m?gsta, kai :wlogic: tipai padeda jiems sustrukt?ruoti j? jausmus ir priežastis ir padaryti iš to logiškas išvadas. Šis "strukt?ravimas" n?ra kažkas panašaus ? "psichoanaliz?s seans?", o paprastai susiklosto spontaniškai, kai :wlogic: tipas atsiliepia ? :bethics: jausmus sud?stydamas juos ? kategorijas ir laikydamas juos vertais login?s analiz?s.



Kod?l :bethics: laikomas racionaliu elementu? Tod?l, kad aukš?iau aprašytos emocini? išraišk? formos yra visiškai diskretiškos - intonacija ?ia, gestas ten, atsikos?jimas ?ia, staigus susiraukimas ten. EIE ir ESE neretai atrodo staig?s, kadangi jie nuolatos siun?ia diskretiškus signalus be nuoseklaus per?jimo tarp j?.



Dominuojanti :bethics: grup?s lygiu yra susieta su kolektyvin?mis emocin?mis patirtimis ir siekia jomis surišti ir suvienyti žmones. Kai :bethics: priešakyje, grup? - emocin?je darnoje. Žmon?s aktyviai ir išoriškai išreiškia grup?s jausmus ir akimirkos emocin? b?v?, pavyzdžiui, dalinantis mintimis, patyrimais ir istorijomis su ne?prastu gyvumu ar artistiškumu arba atspindint grup?s emocijas (pozityvias ar negatyvias) veiduose ir k?no kalboje. Šioje b?senoje, kolektyvas orientuotas ? išorin? min?i? ir jausm? išraiškos b?d?, o ne ? j? turin?, suvokim? ar naudingum?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Lap 2006, 23:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
liutaurai: labai puik? darb? atlikai.

Daug teisyb?s išgirdau ir buvo labai ?domu. :smile:

Lauksim apie :wethics:...:smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 00:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Liutaurai, tikrai turb?t b?t? labai vertinga išversti apie visus elementus.

Mane dar iškart užkabino racionalumo aiškinimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 00:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: aš irgi lauksiu :smile:



tik nežinau, kada pasirodys :strange: kol kas yra tik apie :bethics: ir :bintuition:. Iš aprašyt? tip? apskritai tik vienas - :bethics::wintuition:. dar yra nuoroda ? :wethics::bintuition:, bet ji neveikia. Kaip suprantu, autorius tekst? greit negamina, m?sto, galvoja, ir tik v?liau parašo. Kai gimsta id?ja ir bendras vaizdas.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 01:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
?domu http://www.socionics.us/practice/visual_identification.shtml iš to paties puslapio.  Tik nesugebu detaliai išsiversti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 01:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: aha, kaip tik informacija Nadiai :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 01:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: jo, ten gerai apie tai sud?styta. net buvau pagalvoj?s ?ia pats kažkada d?ti nuorod? :smile:



bet šiaip šiame saite labai daug geros ir profesionaliai sutrauktos/pateiktos medžiagos. tai jei tik atsiras laiko, versiu po gabaliuk? :smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Lap 2006, 13:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
ir dar si?ly?iau paskaityti :bethics: kitoje temoje. apie tai irgi b?t? ?domu sužinoti.


liutaurai, jeigu jau ?domu...

:bethics: kreipia didel? d?mes?, kokiu b?du žmon?s kalba, šneka, kokios j? veido išraiškos, kaip jie parenka žodžius, kokie j? gestai ir visi kiti išoriniai asmens vidin?s emocin?s b?senos pasireiškimai.


Kiekviena ne?prasta intonacija ar gestas, kiekviena susierzinimo gaidel? m?s? balse, kiekviena nejauki pauz?, kiekvienas sukrizenimas ar staigus išraiškos pasikeitimas siun?ia tam tikr? signal? aplinkiniams.


Netinka man šis dalykas. Štai ir Solanža yra pasteb?jus (gal ja patik?sit:strange:?), kad aš žmoni? nestebiu. Tik jeigu tipuoju. Aš paprastai esu daugiau pasin?rus ? savo mintis, pvz m?stau koki? ?ia naud? išspausti iš situacijos: k? nors nutipuoti, gal yra koks objektas, kuriam galima apie socionik? ar jojim? papasakoti. Aš paprastai suvokiu žmones, kaip savo id?j? pri?m?jus:smile:. Jeigu jie susidomi, yra s?ly?io tašku - super - galima draugauti.

Na štai seka gal?t? tokia b?ti:

1) ar domisi žmogus jojimu ar socionika; jei ne, ar gali susidom?ti;

2) jei domisi - ar m?s? poži?ris (metodika, sistema) sutampa ar ne; jei ne, visiškai nesutama ar tik iš dalies ir ?manoma sugretinti m?s? poži?rius.

Kur rašoma apie :bethics: - man tinka tik retais momentais. Aš gal toki? moment? galiu kelet? suskai?iuoti per savo gyvenim?. Tai yra momentai, kai aš k? nors myliu. Bandau suart?ti, susidraugauti... Tada taip, tada aš ži?ri žmogui ? akis, gaudau bet kok? gest?, intonacij?, žvilgsn?... Ne kiekvieno žmogaus veide gali t? skaityti. ?ia ytin retas atvejis (man), kad gaut?si šitoks neverbalinis siel? dialogas. Man taip buvo tik su tapatuke (bet siejo mus visgi id?ja - žirgai, klasikinis jojimas). O dar atsimenu ži?r?jau taip ? savo mokytoj? pamokos metu (manau, Štirlicas) - ji pagavo ir šitaip pasak?: "Nu ko tu Nadia taip ? mane ži?ri - aš tik viso labo senas žmogus". Dar, aš turiu žinoti, kad žmogus iš t? mano jausm? nepasijuoks, neatstums tiksliau, kad gal??iau šitaip j? steb?ti ir siusti kažkokius emocinius signalus. O paprastai mano emocin? raiška atspindi tik mano vidines b?senas, aš jos beveik nevaldau.

Aš pati šit? taip paaiškinu: kai aš esu ?simyl?jus, bandau suart?ti, aktyvuojasi aktyvacin? :wethics:, pradeda veikti ir :bethics:.

Ir askritai aš bijau kontakt? su žmon?mis: visada labai bijojau skambinti ir dabar bijau priart?ti prie tarkim vaik? grup?s - neaišku, kaip su jais elgtis. ? mytus irgi bijau vaikš?iuoti, man ramiau bendrauti, jei aš žinau kokiu tikslu aš einu ir k? veiksiu - tarkim tipuosiu, pristatyn?siu koki? metodik?. O šiaip bendrauti d?l bendravimo man baisoka.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2006, 14:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
?ia ne visai ? tem?, bet.....na tiesiog pasteb?jau, kad galima skirti baltalogikius nuo juodalogiki? pagal  poj??ius, kylan?ius bendraujant su jais. (Anks?iau vien j? logikos pob?d? m?ginau pajusti, apie emocijas nem?s?iau). Su baltalogikiais yra toks šaltuko poj?tis, ir b?dama šalia j?, imu jaustis LABAI emocinga, tiesiog emocij? fontanas:). Jie mažiau emocingi, nei juodalogikiai, ir bendraudama su jais aš jau?iu, kad BL labiau laiko distancij?. Aistros, ryžto, energijos BL gali tur?ti pakankamai. Ta?iau emocijos nebus išraiškingos, su niuansais. Jos tolygios. Dažna BL veido išraiška - kaip ramus, šiek tiek raibuliuojantis ežero paviršius.

JL yra gerokai emocingesni. Matyt, esm? tame, kad :bethics: - s?mon?s bloke. Net jei ji b?t? MPT vietoje. Jie gali nedemonstruoti labai daug emocij? veide, ta?iau jos vistiek periodiškai, pli?psniais prasimuša.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2006, 14:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Solanža: tikrai taip. taikl?s pasteb?jimai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2006, 20:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Labai ?domiai. Skai?iau ir m?s?iau.  Apie tai, kaip ?vair?s tipai suvokia "distancij?".

Iš vienos pus?s, tai baltalogikiai iškart pereina prie artimos distancijos. Bet tai kontaktin?, interes? distancija - žmogus iškart priimamas kaip "savas" ir pradedama bendrauti aplenkiant formalumus.

Kas link :bethics: ir :wsensoric: - iš tikr?j?, vengiama fizinio kontakto, vengiama savo vidaus parodymo. Turb?t tai suvokiama kaip ?sipareigojimas ar dar kažkas. Vienu žodžiu, vengiama šito...



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2006, 00:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: aha. Liepa ne tiek apie emocijas, kiek apie distancij?:).

Nu gerai, galim ir apie distancij?;) Mane domina, kaip yra su logikais, kas lie?ia fizinius kontaktus su žmon?m? Apkabinimai viešoje vietoje, o gal kartais ir bu?inys (na jei su simpatingu priešingos lyties asmeniu einama), etc... Ar iš esm?s, gali egzistuot tokie logikai, kurie nebijot? viešo jausm? demonstravimo? :strange: Kaip suprantu, ?ia jau :wethics: raiškos zona? :strange:

Kiek b?t? pagr?sta prielaida, kad taip besielgiantis žmogus=tikrai etikas? :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2006, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Solanža:



Tikrai gali egzistuoti logikai, vieshai reishkiantys jausmus be problemu. Shtirliai, pvz. :) O man, nors ir esu etike, tokia "pakazucha" nelabai patinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2006, 11:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Solanža raš?:
?ia ne visai ? tem?, bet.....na tiesiog pasteb?jau, kad galima skirti baltalogikius nuo juodalogiki? pagal  poj??ius, kylan?ius bendraujant su jais. (Anks?iau vien j? logikos pob?d? m?ginau pajusti, apie emocijas nem?s?iau). Su baltalogikiais yra toks šaltuko poj?tis, ir b?dama šalia j?, imu jaustis LABAI emocinga, tiesiog emocij? fontanas:). Jie mažiau emocingi, nei juodalogikiai, ir bendraudama su jais aš jau?iu, kad BL labiau laiko distancij?. Aistros, ryžto, energijos BL gali tur?ti pakankamai. Ta?iau emocijos nebus išraiškingos, su niuansais. Jos tolygios. Dažna BL veido išraiška - kaip ramus, šiek tiek raibuliuojantis ežero paviršius.

JL yra gerokai emocingesni. Matyt, esm? tame, kad :bethics: - s?mon?s bloke. Net jei ji b?t? MPT vietoje. Jie gali nedemonstruoti labai daug emocij? veide, ta?iau jos vistiek periodiškai, pli?psniais prasimuša.




Many?iau, kad šis pasteb?jimas labai tinka baziniams :blogic: (Džekui, Štirlicui) ir visai netinka k?rybiniams :blogic: (Balzakui, Gabenui).



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2006, 11:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra: taip, labiau :bethics: pasistebi pas džek? ir štirlic?. Ta?iau ir balzakui su gabenu tinka. Galb?t mes kitaip juos matome? :strange: (Sp?ju, kad panašiai baltalogikiai tur?t? pajusti baltos logikos didesnes ar mažesnes apraiškas pas hekslius).  Aš matau balzak? ir gaben? emocijas. Jos dažniausiai labai netolygios, retai kada man atrodo labai jau taip adekva?ios esamai situacijai: tarsi truput? "pers?dyt?", "padaugint?". Baltalogikiams tas išvis neb?dinga, pas juos emocijos tolygios ir nuosaikios.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 97 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007