Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nebeiškenciau... :happy: Nesulaukiau konkretaus atsakymo i LABAI KONKRETU ir AIŠKU vietinio užduota klausima. Globai, bent jau Tu (jei manaisi esas logikas) neturetum "pilstyti iš tušcio i kiaura"...



Yra toks dalykas kaip ASPEKTU SEMANTIKA.



Emociju etika :bethics: (E- Emoveo  -  jaudinu,  judinu)

sužadinimas, nuotaika, nuoskauda, panika, pergyvenimai, verksmas, stimulas veiksmui, džiaugsmas, romantizmas, juokas, nerimas, žmoniu emocijos, entuziazmas   

Klausimas: Kas gerai?    Tekste daugiausia vyrauja pergyvenimai, nuotaikos



Santykiu etika :wethics: (R - Relatio  -  santykis)

geris – blogis, meile – neapykanta, morale, dorove, trauka – atstumimas, padorumas, simpatijos – antipatijos, mokejimas neužgauti, žmogiškumas, jausmai   

Klausimas: Kas patinka? Tekste daugiausia vyrauja jausmai (kaip santykis su objektu)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Palyginimui:



Dalykine (veiksmu) logika :blogic: (P - Profiteer  -  atlieku naudingus veiksmus)

nauda, judejimas, veiksmas, žinojimas, metodas, mechanizmas, pelnas, poelgis, darbas, protas, technologija, faktas, tikslingumas, ekonomika   

Klausimas: Ka daryti?    Tekste daug aprašymo, kas daroma



Santykiu (strukturine) logika :wlogic: (L - Logos  -  desningumas, taisykle)

analize, istatymas, hierarchija, matavimas, klasifikacija, supratimas, tvarka, teise, atstumas, sistema, struktura, formalioji logika   

Klausimas: Kas svarbiausia? Tekste daug aiškinimu kaip apskaiciuojama, irodoma



Vietinis uzdave klausima tikrai iš :wlogic: srities. Logikui atsakyti neturetu buti sunku. Na, o jei išsisukinejama nuo atsakymo, tai... :tongue:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
O, kazkas apie mane kalba :wink:.



Globas raš?:
Etika tekste gali buti išskirta, ypac jei tekstas yra etinio; arba etinio tekste galima rasti sisteminiu logikos klaidu, ko loginiu tekstuose praktiškai nepasitaiko. :


Sito teiginio negalima nei patvirtinti, nei paneigti. Loginiu spragu gali padaryti betkas, kaip ir ju nepadaryti. Cia labai nuo daug ko priklauso ir nuo issilavinimo tam tikroje sferoje, nuo savijautos tam tikroje situacijoje, nuo psichologines zmogaus busenos tam tikrame laikotarpyje, nuo zmogaus gabumu (gebejimo destyti mintis rastu), nuo zmogaus interesu aktualumo ir skiriamo laiko savo mintim isdestyti ir t.t. Etika logika turi reiksmes, bet ne loginese spragose tekste, o akcentuose.

Realiame gyvenime taip, gali buti, kad logikas staiga priremes etika jam sviezioje situacijoje sis gali pasimesti, ar sugaisti daugiau laiko susivokti situacijoje, arba prarasti interesa knaisiotis, kur logikui jau pats idomumas. Taip gali buti, bet jei taip yra nebutinai tai kazka jau iskarto ir irodo.



eigu kam nors tai idomu, duokite teksta, parodysiu (geriau kad butu etinio tekstas, nes loginio tekste etikos gali išvis nebuti).:


Jei taip siulaisi tai pats ta teksta ir surask. Na sakykim paimk kokio gerai zinomo tipo kurini, na kokio Hugo ar Dostojevskio na ir panagrinek ieskodamas loginiu spragu. :happy::happy:



P. S. Pasirodo, kai kam ši tema pasirode labai jau nepriimtina. Suprantu:smile:


O ka tu turi mintyje, kodel si tema jau PASIRODE nepriimtina? O ka tu supranti?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Pelene raš?:


Jei taip siulaisi tai pats ta teksta ir surask. Na sakykim paimk kokio gerai zinomo tipo kurini, na kokio Hugo ar Dostojevskio na ir panagrinek ieskodamas loginiu spragu. :happy::happy:



Labai gerai tiko tavo tekstas šiam atvejui.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2007, 13:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:


Vietinis uzdave klausima tikrai iš :wlogic: srities. Logikui atsakyti neturetu buti sunku. Na, o jei išsisukinejama nuo atsakymo, tai... :tongue:



Vietinis išsisukineja nuo etikos parodymo savo tekstuose užduodamas ivairius klausimus. Jis žino, kad nera formaliu kriteriju etikos atpažinimui tekste (kaip kad nera formaliu kriteriju funkciju nustatymui apskritai), užtat ir užduoda man toki klausima.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Spa 2007, 14:43 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 47
Iskelta http://forum.socionika.lt/?t=537


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 07 Lie 2011, 15:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
:bethics: dažniausia užmezga santykius be konkretaus noro, tikslų, nes tokių pažinčių paprastai turi daug, be įsipareigojimų. Eiliniai santykiai vyksta tiesiog pasimėgavimui, teigiamoms emocijoms. Jie daug atlaidesni, laisvesni, mažiau dominuojantys, neprimeta savo takto. Mėgaujasi momentu, emocijos nevaržomos.

:wethics: kur kas kitaip. Bendraujant su šiais tipais, turi rinkti žodžius, gerbti save ir pašnekovą. Dostai/Heksliai ne tokie priekabūs, bet jei Dreizeris su Napu pamatys jog elgiesi pagal juos netinkamai, būsi sulestas ir statomas į vietą. Bet daug kas nepagauna jų taktikos ir lieka nesuprasti kodėl taip elgiamasi. :wethics: santykiuose dažniausia dominuoja, jiems savaime tai suprantama. Gal atrodo savanaudiška, bet realiai tai nieko panašaus. Kaip tik visa tai dėl stabilumo ir artimų geros dvasinės savijautos.

čia galima daug plėstis, bet tuomet atrodys kategoriškai ir pasisakymas labiau už :wethics: nes tame reikale daugiau visko įžvelgiu ir galiu komentuoti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 07 Lie 2011, 19:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
ne visiskai sutinku del emociju etikos.
:bethics: (Hamletai, Hugo) nuolat juokauja, smaikstauja, atrodo laisvi. Veikia emociju etika, kuri atrodo neipareigojanti, taciau tuo paciu metu veikia ribojancioji trimate STEBINTI funkcija ir atsirenka zmones, kurie jam artimesni (tai vyksta pasamoniskai). Zinoma, labai svarbu, kad nevarzytu Hamleto emociju ir laiko intuicijos (daznai tai buna skubinimas). Lygiai taip pat, kaip Donas nesmagiai jauciasi, kada gesinamos jo idejos, kurios dazniausiai genialios, arba Diuma skonis, taip emociju etikai nemegsta, kada gesinamos ju emocijos. Jie gali ir siurksciau pajuokaut ir pan. - juk tai linksma. Taciau kartais Dostojevskiai stabdo emociju pasireiskima, nes ju bazine, vertybine SANTYKIU etika - svarbiau rinkti zodzius, pasakyti MANDAGIAI.

Ka tuo noriu pasakyti, kad santykiu etika veikia pasyviai, bet veikia, STEBI. Galbut atrodo, kad turi daug pazistamu, su kuriais nieko bendrto neturi. Taciau ekstravertas etikas per empatija pazista save TIK PER KITA ASMENI, tai reiskia, jis iesko placiu spektru, jaucia glaudu rysi su zmonemis, kuriais kalba, su audiencija, publika. Taip stengiasi apimti kuo didesni zmoniu rata, kuris tada naturaliai mazeja.

Nezinau, ar aiskiai pasakiau, ka manau.. ;))


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 25 Lap 2011, 18:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 26 Spa 2010, 16:27
Pranešimai: 75
Miestas: Marozlandas
Kodėl rašoma, kad Gabenai su Balzakais bijo prisipažinti meilės jausmuose? Juk Donas ir Žukovas irgi skaudžios etikos. Ir kaip atskirti ta "meilė" balta etiška ar juoda etiška? :) man nelabai dėliojasi tie faktai, paaiškinkit kas galite paprasčiau


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 26 Lap 2011, 21:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Esu Don Kichhotė. Nežinau, kaip išsireikšti... Baltoji etika lyg tai linkusi reguliuoti, kokio elgesio, kokių nustatytų santykių tradicijų iš manęs tikimasi - tai varžo. Emocijų etika be žodžių pritaria arba nepritaria - tose ribose galiu elgtis spontaniškai, laisvai. Viskas savaime harmoningai susireguliuoja intuityviame lygmenyje (Man. O kitas žmogus gal remiasi ir apsisprendžia per kitas stipriąsias savybes).
Mano nuomone, skirtumas yra reguliavime - mane skaudina, "brozdina", kai santykiai, poelgiai, jausmai vertinami kaip "teisingi" ir "neteisingi". Nuoširdūs jausmai - negali būti neteisingi, netgi jeigu jie nesutampa su kito žmogaus lūkesčiais. Aš būtent taip jaučiu - ir nieko negaliu pakeisti, nes antraip meluočiau, apgaudinėčiau, manipuliuočiau...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 00:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Manau, kad pasakyti ką jauti (jausmas, jausmų raiška) - tai yra :bethics:
:wethics: - kalbėti apie santykį. (Mes gerai sutariam, mes artimi draugai, mes susižadėję) - tai nėra tabu.

Ką kiti manot?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 19:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Jei kalbant apie jausmus tarp žmonių, tai sutinku.
:wethics: savaime nustato santykio hierarchiją ir į tai rimtai žiūrima. Jausmai čia mažiau reiškiami, viskas patikrinama vidiniu jausmų supratimu, ne emocijų reiškimu. Pirmiausia reiktų pabrėžti, kad :wethics: sugeba įžvelgti kokie yra tikrieji jausmai. Kontroliavimą matau daugiau :wethics: / :bsensoric: derinyje.
:bethics: santykiai daugiau dinamiški ir mažiau varžomi. Dramos, intrigos čia normalu, pagyvina santykį. Man asmeniškai kaip tik apeliavimas jausmais daugiau yra :bethics: , ypač kūrybinė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Emocijų ir santykių etika
StandartinėParašytas: 10 Spa 2014, 10:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Turėdamas rolinę :wethics: pastebiu, jog jai būna sunkoka atsirinkti, su kuo palaikyti santykius, su kuo ne, ir kokiais būdais palaikyti santykius. Būna neaišku, kokioje stadijoje ar kokios kokybės tie santykiai apskritai. Dėl to gali būti tam tikro nepastikėjimo vienais žmonėmis ir perdėto pasitikėjimo kitais. Būdingas ne visai adekvatus skirstymas į "geriečius" ir "bogiečius". :wlogic: nori diktuoti savo tvarką, pavyzdžiui: jei aš paskambinau ar parašiau e-mailą kažkam, tai dabar jo eilė parodyti iniciatyvą.
:wethics: nepajėgi pagauti daugelio niuansų, tai ir nesistengiu :smile: Nebandau aiškintis, pavyzdžiui, kodėl koks bendradarbis nustojo su manimi sveikintis. Aš irgi nustoju sveikintis, jei jam taip geriau. Tokių dalykų nesureikšminu. Pavyzdžiui, vienoje darbovietėje pastebėjau, kad sekretorė su manimi nebesisveikina, paskui vėl sveikinasi ir t. t. Galų gale aš nebeatsimindavau, kokioje stadijoje mes esame: sveikinimosi ar nesisveikinimo. Susipainiodavau ir be reikalo sveikindavausi arba nesisveikindavau :smile: Paskui sekretorė staiga man sako: taikomės. O aš sakau: aš tau nieko nepadariau, kaip tu elgiesi eu manimi, taip ir aš su tavimi. Bazinės :wlogic: įtaka.
:bethics: man blogiau pažįstama ir sunkiau apibūdinama. Man patinka, kai :bethics: emocijos yra pozityvios, nukreiptos į išorę, motyvuojančios kažką veikti. Intensyvi :bethics: mano adresu mane trikdo, net jei tai ir pozityvios emocijos. Negatyvių :bethics: emocijų nemėgstu, bandau jas stabdyti arba vengti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 88 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 99 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007