Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 11:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 00:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2 raš?:


Gyvens žmogus g?džiam kaime, Lietuvos gilumoj, augins paršus ir bulbas - ir visiškai nesvarbu koks bus jo tipas, jeigu jis nor?s ?st - ?kv?pim? ir k?ryb? teks atid?ti ? šal?.

?ia, žinoma, tik viena iš variacij?, gana kraštutin?. Ta?iau juk gyvenimas dar sud?tingesnis nei ši situacija.




Vartotojas 2, suprantu, kad tai žmogaus pasirinkimo ir galimyb?s rinktis reikalas. Bet gi ir ?ia tur?t? ?takoti kažkiek sociotipas, nea? Vienas gal verkšlens kaip auka ir karsis (tam pa?iam kaime gyvendamas) kitam ant sprando. Betgi koks žukovas tai vargiai ar ?sivaizduot? save tokiam amplua? :strange: Na aš ?ia jau ? pievas bišk? nueinu gal, ta?iau sakau, kad gi realiai tai kiekvienam žmogui, jeigu jis sveikas ir tinkamo darbui amžiaus, daugiau mažiau panašios galimyb?s atsiveria. Ta?iau tik tam tikra dalel? meta kaim? ir važiuoja ? užsien? uždarbiauti, dar kita dalel? pasirenka variant? "bile dirbti, nors ir po 20h per par?, bet ant maisto užsidirbti" (tie, kur bulbas ir paršus augina). O dar kiti renkas dar kažkokius variantus.

Na gerai, gal ir n?ra ?ia aiškaus ryšio su socionika, nors man atrodo, kad kažkoks gal?t? b?t.



o tem? tai tikrai reikt? atskirt. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 01:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Tik nesutinku d?l tavo min?t?j? dalyk? - laiko ir kokyb?s. Kaip praktika rodo, b?na laikas arba kokyb? - vienas iš j? turi kent?ti.



D?l min?t?j? priežas?i? darbas toli gražu ne visuomet yra k?ryba. Jis privalo tur?ti k?rybos, kitaip jis bus papras?iausiai ne mielas, sunkus ir ne tavo darbas. Bet visuomet darbe yra dalyk?, kurie yra TIK darbas ir nedaugiau.

Tik retais atvejais darbas yra visiška k?ryba.




Na galb?t pasisakysiu iš intuicijos pozicij? - kuri paprastai tokiais "ekstra" atvejais išveža...

Patik?k, b?na ir kokyb?, ir per trump? laik?. Aišku turiu omenyje kad kokyb? pasiekiama per nestandartinius sprendimus, kaip ne tradiciškai, o "kitaip" padaryti - iš principo naujas sprendimas gali pranokti kokyb?s l?kes?ius.  Žinoma, tai galb?t negalioja kokiam nors rank? darbui... nors galima eiti link mechanizacijos, automatizacijos ir pan. (rib? n?ra!).



O koks darbas n?ra k?ryba?  Kai amatininkiškai kartoji veiksmus pagal instrukcij?....  O šiaip juk visada ?dedi išradingumo, nors truput?l? patobulin?, kažk? pakeiti.

Man pvz. sunku vienodai užpildyti kelias standartines lenteles iš eil?s - sugalvosiu patobulinim?, kaip vaizdžiau tai sugrupuoti, palengvinti duomen? esm?s akcentavim? (kad matyt?si iškart, k? lentel? parodo).  Žaisti galima su grafomis netgi tokiame nuobodžiame darbe


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 09:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Aš tai net ir apsidžiaug?iau, jei to rutininio darbo pas mane b?t? daugiau. :smile: Jei tik galima kažk? mechaniškai daryti, tai tikrai ?kv?pimo tam mažai reikia. Galb?t ne visada tai ?domu, bet ?sitempti nereikia, nepavargsti. Vargina :blogic: darbin? veikla: darb? eiliškumo d?liojimasis, planavimas, numatymas, kiek tiksliai padaryt reikia, kad nepasirodyt? per mažai. Dar netgi pasidžiaugiu, kad pas mane darbe yra "dedlainai"- antraip turb?t pus?s darb? išvis nepadary?iau....Kita vertus, tok? darb? ir pasirinkau, kad b??iau ?statyta kažkiek ? r?mus.



D?l laiko ir kokyb?s derinio pritariu Liepai. Aš irgi pasižymiu ta savybe, staigiai, kartais net, rodos, per ne?manom? laik? padaryti kok? nors darb?. Teko paskutin? tok? darb? - tok? projekt? daryti pavasar?, ir s?kmingas jis buvo. Tomis dienomis sapnuodavau bendradarbius ir diskusijas apie projekt?...:smile: Ta?iau kiek pamenu, ten ?v?liau tik vien? netikslum?. Nesvarb?, nekei?iant? esm?s....



p.s. galvoju, atskirta tema tur?t? vadintis "poži?riai ? darb?" ar "darbas". gal dar kas ?sijungs ? diskusijas.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 10:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Vartotojas 2, pasteb?jimai iš gyvenimo. Yra užduotis per dvi savaites parengti ataskait? už savo darbo bar?. Dalis darbuotoj? savao ataskaitas suneša jau pirm?j? savait? ( "ai, padariau, pridaviau ir užmiršau apie tai"), dalis atneša prieš paskutin? dien? ("seniai padariau, bet vis patikrindavau ar klaid? n?ra"), dalis atneša pa?i? paskutin? minut?, "su v?jeliu" ("va ataskait? atnešiau"), dalis v?luoja ("aha, tuoj tuoj atnešiu, va dar poroj viet? pataisysiu tik").



Va tau ir terminai.



O šiaip manau, kad tikrai iracionalai renkasi tok? darb?, kur jie gal?t? bent dalinai sau leisti "paplavin?ti".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 10:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Cassandra:



Labai geras pavyzdys :) Ash ish tu, kurie  "ai, padariau, pridaviau ir užmiršau apie tai". I egzus irgi stengdavausi pirma eiti - ishlaikyti ir pamirshti. Ir stebindavo kursiokes, kurios tempdavo iki paskutiniosios, trindavosi apie auditorija 4 valandas ir ieidavo paskutines. Nubluschiau :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 12:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vakar nepabaigiau minties.... kaip trinktel?jo žaibas ir griaustinis griaustinis - puoliau išjungin?ti komp?.



Nor?jau pridurti, kad tokiais ekstra atvejais mintys susiburia spie?iais kaip bit?s, ateina ?vair?s labai geri sprendimai. Neretai b?na taip, kad padarai ypa? gerai - taip gerai, kad antr?kart vargu ar pakartotum.

Gal suveikia tas efektas kai ekstra s?lygomis žmogus pvz. ir b?ga grei?iau ir iššoka aukš?iau, nei ?prastai gali pakartoti.  Tai va panašiai kaip ?ia su fiziniais reiškiniais - taip dirba ir protas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 15:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Anekdotas, sp?ju, kad apie iracional?:



"Skelbimas:



greitai, kokybiškai ir pigiai remontuoju butus. Rinktis du pageidautinus variantus".



:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 16:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Na galb?t pasisakysiu iš intuicijos pozicij? - kuri paprastai tokiais "ekstra" atvejais išveža... Patik?k, b?na ir kokyb?, ir per trump? laik?.
Na, tikinti man?s nereikia - aš nesakau, kad taip neb?na. Ta?iau k? noriu pasakyti, kad laikas ir kokyb? yra vieni iš poli?. Be praktikos, t? pat? sako ir klasikin? projekt? valdymo teorija, yra keturi projekto veiksniai: kokyb?, laikas, pinigai ir apimtis.

Žinoma, kitas dalykas, kaip mes šiuo atveju suprantame žod? kokyb?. Aš šiuo atveju sakydamas kokyb?, turiu omenyje bendr? klaid?/problem?/tr?kum? kiek? darbe, o ne vartotojui pastebim? klaid?/problem?/tr?kum?. Vartotojui - taip, darbas yra kokybiškas tada, kai jis problem? nemato ir gali daryti jam reikiamas funkcijas.



O koks darbas n?ra k?ryba?
Tai individualu. Bet ar tau k?rybiškas darbas yra nešioti plytas? O nusausinti pelkes? Bent jau aš j? ? k?rybišk? kategorij? nepriskiriu :smile:



Cassandra raš?:
Vartotojas 2, pasteb?jimai iš gyvenimo.
Tikrai taip, pavyzdys geras. Tik kur gi ?ia racionalumai/iracionalumai ir pan.? Šioje ?staigoje papras?iausiai niekas už v?lavimus per galv? neduod? + ataskaitos, šiuo atveju, gan mažai reiškiantis biurokratinis reikalas (pati žinai kod?l).

Kitas pavyzdys gyvenimo: Turi projekt?, kuris turi b?ti padarytas iki dienos N. Po dienos N, mokama 0.1% bauda nuo visos sumos. (šiuo atveju, jeigu suma 100 t?kst., tai viena diena tau kainuos 100 Lt).

Antras pavyzdys iš gyvenimo: Staiga gauni užduoti padaryti iki termino N. Žinai, kad tavo šefas dien? N skris ? užsien? demonstruoti tavo padaryt? produkt?. Tokiais atvejais "?kv?pimo" dažniausiai pakanka :wink:

Kitas pavyzdys iš gyvenimo: yra statybininkas, dirbantis taške. Ir vat dingo jam "?kv?pimas", prad?jo jis kreivai arba belekaip dirbti. K? daro vadovyb?? Kitose statybose j? siun?ia dirbti ? prastesn? viet?, kurioje ir darbas "buksenis" ir gauna mažiau. Kit? kart? jis žinos k? reiškia kreivai dirbti :smile: Tiesa, toks atvejis b?davo dar Sovietiniais laikais. Dabar, kadangi tr?ksta darbo j?gos, tai kreivarankius toleruoja labiau, bet irgi - blogiau dirbantiems, blogiau moka.

Ir taip toliau...

Bet kažkod?l nematau ?ia racional?/iracional?, ekstravert?/intravert? esmin?s takoskyros.



Solanža raš?:
Na gerai, gal ir n?ra ?ia aiškaus ryšio su socionika, nors man atrodo, kad kažkoks gal?t? b?t.
K? šioje temoje aš ir bandau pasakyti, kad be sociotip? yra vienas toks labai labai svarbus faktorius - gyvenimas, kuris labai dažnai sureguliuoja visk? savaip.

Socionika - tai tik viena iš kiek daugiau nei šimto asmenyb?s teorij? (o ne visas mokslas). Nereikia jos pervertinti ir taikyti ten, kur kiti dalykai turi kur kas svaresn? reikšm?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 20:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Rgs 2006, 10:11
Pranešimai: 47


Vartotojas 2 raš?:
Apskritai, yra toks d?snis - per 20% laiko atliekama 80% darbo.


Vartotojas 2, kiek žinau tas pats d?snis galioja ir atvirkš?iai, kartais per 80% laiko padaroma 20% darbo. Turb?t esm? tame, kada b?tent imam?s vien? ar kit? darb? atlikti, b?na juk, kai ži?ri ? knyg? ir matai špyg?.. :happy: Gal vieniems reikia ?kv?pimo, kitiems susikaupimo, o tretiems rimto plano, bet manau svarbiausia - viskam yra savas laikas, kada tai geriausiai galima atlikti..



Man asmeniškai darbo atlikimui svarbiausia yra žinoti galutin? termin?. Tiksliai. O tada priklausomai nuo jo apimties, bimbin?ji sau linksmai didži?j? dal? laiko, o kai pajauti kad JAU tikrai laikas - susimobilizuoji ir staigiai padarai. Pavyzdžiui, anks?iau rašydavau kitiems referatus, taigi išsiaiškini kada konkre?iai reikia darb? atiduoti, tarkim gruodžio 21 - 14:30, por? m?nesi? vaikštau rami, o 20 dienos vakare susigriebiu, nes neb?ra kur d?tis ir parašau. Ir kas keis?iausia, tada nunyksta visokie noriu nenoriu, k?rybini? min?i? antpl?dis pakyla iki 120% ir gimsta darbas lengvai ir greitai.

Ir niekada negal?jau suvokti, kaip mano draug? Gork? tik gavusi tem? jau kit? dien? imdavosi darbo..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 21:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vartotojas 2 raš?:
Bet ar tau k?rybiškas darbas yra nešioti plytas? O nusausinti pelkes? Bent jau aš j? ? k?rybišk? kategorij? nepriskiriu :smile:




gal ?ia k?rybos mažai, ta?iau tokie darbai kaip sykis yra be galo atpalaiduojantys. Kaip tik intravertams. :wink:. Dirbi, ir nuolat kažk? m?stai..apie savo gyvenim?, dar kažk?...padarai tam tikrus sprendimus, etc... Va ir k?ryba, tik kitokia, vidin?.



Vartotojas 2 raš?:
Antras pavyzdys iš gyvenimo: Staiga gauni užduoti padaryti iki termino N. Žinai, kad tavo šefas dien? N skris ? užsien? demonstruoti tavo padaryt? produkt?. Tokiais atvejais "?kv?pimo" dažniausiai pakanka :wink:.




Vartotojas 2, net ir sutikdama, kad gali b?ti tavo tiesa (gali ir neb?ti), vistiek noriu pakomentuoti:). Taigi, d?l šio pavyzdžio "iš gyvenimo"... aš pati esu buvusi  panašioje situacijoje. Tur?jau m?nes? laiko kad paruošti pranešim?, kur? tur?jom mes su šefu pristatyti viename seminare. Na tai ...ruošiau j? tris dienas, o gal dvi.... žodžiu, tur?jom 6 ryto išskristi ? Švedij?. Taigi, aš 2 h nakties spausdinausi pranešimo tekst?, o jau paskaityt ir klaidas ištaisyt ketinau ne anks?iau nei l?ktuve. Aišku, pramiegojau, ir 145 grei?iu (daugiau mašina netrauk?) nul?kiau iš Kauno ? Vilni? per 35 min. Sp?jau šiaip ne taip. (Ech, nu bet tokio streso nebenor??iau daugiau patirt.. Man rodos, tokie stresai ir yra šioks toks stimuliatorius iracionalams, kad susimobilizuoti. Nebesinori taip sav?s kankint ateity....o kartais jau ir nebepaj?giama...:strange:)


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 21:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Rgs 2006, 10:11
Pranešimai: 47


Solanža: streso? O aš kaip tik nuo toki? situacij? taaaip pasikraunu :tongue:

?domu kurios ?ia funkcijos d?ka.. :confused:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2006, 22:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Bet ar tau k?rybiškas darbas yra nešioti plytas? O nusausinti pelkes? Bent jau aš j? ? k?rybišk? kategorij? nepriskiriu :smile:


Esm? tame, kad NEB?TINA to darbo vykdyti pagal instrukcijas.  Vietoj plyt? nešiojimo galima "suorganizuoti" konvejer?, arba vežimait? pervežimui (?ia kaip pavyzdys). 

Nežinau, kuris aspektas ar požymis ?ia suveikia... ar iracionalumas, ar intuicija, ar dar kažkas.  Kuo akivaizdžiau bus reikalavimas darb? atlikti b?tent "taip" - tuo didesnis bus pasipriešinimas, siekimas j? daryti "kitaip". Jei man sakys "nešiok plytas" - aš suvoksiu, kad reikia, jog plytos iš taško A atsidurt? taške B.  Vienas iš variant? (bet ne vienintelis!) - jas sunešioti.  Bet tai ne?domu.  ?domiau surasti ?domesn? variant?.  Man vert?, pastang? tikslas yra ne tikslus paliepim? ?vykdymas, o k?rybiškas savo (b?tent SAVO - unikalaus) kelio ieškojimas ? nurodyt? tiksl?. Jei pavyksta - aš tuo didžiuojuosi, esu savim patenkinta.



Yra orientacija ? galutin? b?kl?, rezultat? (šit? galima užduoti iš šalies). Metod? pasirinkimui - visiška laisv? ir k?ryba (nurodymams iš šalies - priešinamasi)!  K?rybos laisv? - visada ?kvepia. (ji yra ?kv?pimo šaltinis).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Vas 2007, 17:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_women/career/article.php?id=12156335

Aš abejoju, ar pareigingas žmogus sugeb?t? persiorientuoti ? atsakingum?...

Juk tos savyb?s yra tarsi tam tikra dichotomija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 131 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007