Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 19:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sigurdai, Tau su citatomis truputį techniškai nesigauna (ne tam žmogui žodžius priskiri)... turbūt netyčia, dėl neatidumo. [citavimas jau pataisytas]
sigurdas rašė:
Tas apsimetinejimas kaip tu sakai tikrai nera nenuosirdus.Etikas istikruju mano kad geriau nesakyt teisybes,neizeist ,neuzastrint situacijos.Jis nera nenuosirdus.Ir turbut tokie sutarimai tekyla :blogic: - :bethics: ir :wlogic:- :wethics: kai nera jokio papildymo.Kai etika ir logika reikiamos spalvos manau etiko elgesys kur kas maziau suerzina :happy:

Ir aplamai perdaug sita tema kai kas ispute...Na nepatiko Vartotojas2 kai kuriu etiku elgesys...greiciausiai :wethics: .Na ir gerai,jei patiktu reiskia socionikos teorijoj yra klaidu.O bandyt Tipui is priesingos kvadros irodyt kazkokias savo tiesas..ji suvartyt..bergzdzias reikalas.
Galbūt prie kai kurių "pūtikų" esu priskiriama ir aš... tačiau tiesiog gilinuosi ir noriu suprasti.
Šnekėtis su tipais iš priešingos kvadros (su kvazitapatuku ir gęsintuvu - lengviau, su konfliktiniu ir superego sunkiau) ir suprasti vienas kitą yra visiškai įmanoma. Tik jokiu būdu ne "suvartyt" - turėti tokį tikslą laikau klaida.
Supratimas nėra lengvas dėl to, kad turi priimti nuomonę, požiūrį, su kuriuo nesutinki. Reikia priimti kaip faktą. Pvz. aš negaliu pakeisti to, ką jaučiu, galiu tiktai konstatuoti ir paaiškinti. Suprasti - reiškia suprasti kuo jis (kitas) yra kitoks. Labai labai svarbu - išklausyti kito motyvus (nes jie dažniausiai nesutampa). O kaip suprasi - jeigu jie neišsakomi?
Na, bet mano nuomone, šioje temoje mes ir neieškome kaltų - aiškinamės, KAS ir KODĖL nesutampa, skiriasi.

Pvz. ir dabar, Sigurdai, sakai: "Etikas iš tikrųjų mano, kad geriau nesakyt teisybės, neįžeist, neužaštrint situacijos. Jis nėra nenuoširdus." Aš tai suvokiu kaip jo ketinimus ar netgi tikrai nuoširdų norą kad taip būtų (tikslą) - bet... savaime tas nesidaro. Jeigu žmogus iš tikrųjų nesupranta situacijos, nesiorientuoja - tai jaučiasi. Taipogi jaučiasi, kada jis ją supranta, kažką žino. Visiems būtų geriau - jeigu būtų aiškiau. Ir jeigu toks tikslas, toks ketinimas - daryk ką nors! O jeigu dar labiau "veli į vatą"? - jau kyla klausimas apie nuoširdumą ir išvis - apie kitokius ketinimus...
Dar grįžtu prie to "visiems būtų geriau - jeigu būtų aiškiau". Žmogus turėdamas pilnesnę informaciją - gali rinktis elgseną, rinktis sprendimą. Ir tiktai tuomet atsako už savo pasirinkimą. Įsivaizduokite, jei vairuotojui kelio ženklas "nepasako teisybės", kad vienas iš kelių nereguliuojamoje sankryžoje yra pagrindinis. Ar vairuotojai bus kalti dėl susidūrimo? Išvedu analogiją - kelių policija nuoširdžiai norėdama sumažinti avaringumą, privalo pateikti teisingą informaciją. Antraip ji tiktai kenkia, klaidingai manydama, kad kiekvienam vairuotojui MALONIAU jaustis pagrindiniame kelyje...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 19:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Beje, Myers Brigs tipologijoje mane taipogi labai šokiravo paaiškinimas, kad savo tipų klasifikacijos (nustatymo) kriterijuose ji atsisako Jungo darbuose minimų "racionalumo" ir "iracionalumo" sąvokų, kadangi pavadintas "iracionaliu" žmogus gali įsižeisti. :shocked:
Ir norėdama to išvengti įveda "J" (apibrėžtumą arba polinkį į sprendimą) ir "P" (neapibrėžtumą arba polinkį į svarstymą), kurie nusakomi pagal ekstravertinio, t.y. nukreipto į aplinką aspekto pobūdį... nes tai lengviau pastebima elgesyje (labiau matosi visų tipų išorinis elgesys, o ne kokia yra orientacija į savo vidų).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 20:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Etiko nuosirdumas yra NENOREJIME UZGAUTI, izeisti. Etiko nuosirdumas yra situacijos susvelninime, astriu kampu uzglaistyme, kad kitas nejaustu itampos. Taip norima pagelbeti kitam "palengvinant" situacija. Taciau pats to nemegstu. Megstu, kada tiesa sako i akis ir krauna visu svoriu, t.y. reikalauju is aplinkos REIKLUMO, TIESUMO, kokretumo (aktyvacine :bsensoric: )


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 20:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
O ar galima teigti, kad etikai žymiai labiau bijo egzaminų? Juk įtampa...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 14 Sau 2011, 20:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Yra nemazai racijos tame... Bet etikai ir kitus zymiai labiau ramins - juk tu moki, supranti, zinai, viskas bus gerai ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 15 Sau 2011, 00:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Liepa rašė:
Sigurdai, Tau su citatomis truputį techniškai nesigauna (ne tam žmogui žodžius priskiri)... turbūt netyčia, dėl neatidumo

Sutinku, kad temoje išreikštas loginis požiūris. Ir kaip tik tas "neleidimas sau taip išsireikšti" - logikus ir užgauna. Užgauna ne tiesmukiškas atvirumas, o tiesos nepasakymas.
Siūlau pagalvoti, KODĖL logikai NEPATIKI gražiu etikų elgesiu, gražiai žodžiais. Vietoj to, kad liktų patenkinti, pamaloninti - apkaltina "nenuoširdumu". Maža to - atsako grubumu. Gal atsakymas tame, kad logikai "perskaito" ne vien žodžius ir "fasadinį elgesį", o žymiai giliau? Ir suerzina - būtent apsimetinėjimas, neatitikimas gražių žodžių, malonaus elgesio ir to, ką bandoma pridengti.


sitas tekstas ne tavo? Kai atsakineju ne i visa teksta darau kopy-paste ,gal reiks taip nebedaryt.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 15 Sau 2011, 01:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Liepa rašė:
Galbūt prie kai kurių "pūtikų" esu priskiriama ir aš... tačiau tiesiog gilinuosi ir noriu suprasti.
Šnekėtis su tipais iš priešingos kvadros (su kvazitapatuku ir gęsintuvu - lengviau, su konfliktiniu ir superego sunkiau) ir suprasti vienas kitą yra visiškai įmanoma. Tik jokiu būdu ne "suvartyt" - turėti tokį tikslą laikau klaida.
Supratimas nėra lengvas dėl to, kad turi priimti nuomonę, požiūrį, su kuriuo nesutinki. Reikia priimti kaip faktą. Pvz. aš negaliu pakeisti to, ką jaučiu, galiu tiktai konstatuoti ir paaiškinti. Suprasti - reiškia suprasti kuo jis (kitas) yra kitoks. Labai labai svarbu - išklausyti kito motyvus (nes jie dažniausiai nesutampa). O kaip suprasi - jeigu jie neišsakomi?
Na, bet mano nuomone, šioje temoje mes ir neieškome kaltų - aiškinamės, KAS ir KODĖL nesutampa, skiriasi.

Pvz. ir dabar, Sigurdai, sakai: "Etikas iš tikrųjų mano, kad geriau nesakyt teisybės, neįžeist, neužaštrint situacijos. Jis nėra nenuoširdus." Aš tai suvokiu kaip jo ketinimus ar netgi tikrai nuoširdų norą kad taip būtų (tikslą) - bet... savaime tas nesidaro. Jeigu žmogus iš tikrųjų nesupranta situacijos, nesiorientuoja - tai jaučiasi. Taipogi jaučiasi, kada jis ją supranta, kažką žino. Visiems būtų geriau - jeigu būtų aiškiau. Ir jeigu toks tikslas, toks ketinimas - daryk ką nors! O jeigu dar labiau "veli į vatą"? - jau kyla klausimas apie nuoširdumą ir išvis - apie kitokius ketinimus...
Dar grįžtu prie to "visiems būtų geriau - jeigu būtų aiškiau". Žmogus turėdamas pilnesnę informaciją - gali rinktis elgseną, rinktis sprendimą. Ir tiktai tuomet atsako už savo pasirinkimą. Įsivaizduokite, jei vairuotojui kelio ženklas "nepasako teisybės", kad vienas iš kelių nereguliuojamoje sankryžoje yra pagrindinis. Ar vairuotojai bus kalti dėl susidūrimo? Išvedu analogiją - kelių policija nuoširdžiai norėdama sumažinti avaringumą, privalo pateikti teisingą informaciją. Antraip ji tiktai kenkia, klaidingai manydama, kad kiekvienam vairuotojui MALONIAU jaustis pagrindiniame kelyje...

Sakydamas ispute turejau uomeny vieno zmogaus pasipiktinima kito asmenine nuomone.Delto ir "suvartyt" taipat parasiau.Kad eitu suprast apie ka kalbu.
Priesingos kvadros atstovu nuomone daugeliu atveju suprasti yra imanoma ,bet tik ne tada kai jis vertina tave,jo vertinimui tikrai pritarti nesinores ir teisybes nesurasi, tad siuo atveju tyla-gera byla :smile: (berods maciau ir jusu neigiama komentara apie dreizeres dono aprasyma).O bandymai diskutuoti tokia jautria tema, tik priveda prie dar didesniu nesutarimu.

As cia gal truputi i krastutinumus nukrypsiu,bet jei as laikau koki logika kvailiu, ar tikrai man reikia jam tai sakyti ir ar tikrai jis nuo to geriau pasijaus? Paprastu atveju jei logikas jaucia, kad etikas kazkodel nenuosirdus,tai buk malonus paklausk kas ne taip (jei jau tikrai idomu???) .Negi tas klausimas jau tokiu dideliu etikos sanaudu reikalauja :smile:.
Is jusu pasakymo (suvokiat toki elgesi kaip nora,ar tiksla kad taip butu) matosi kad apie tai mastote ir suteikiate tam svarba.Bent as tai santykius su artimaisiais priziuriu autopilotu. Daugmaz jauciama kad viskas kaip ir normaliai ir nesukama galvos.O jei supykstu visi aplinkui apie tai suzino :happy:
Ir dar syki del tikslesnes informacijos logikui suteikimo.Manau logikas pakrauptu nuo visu tu muilo operu (jei pradetu etikas pasakot kodel jo elgesys keiciais) Tad manau tas visiskas atvirumas nereikalingas.Iskyrus atvejus kai mezgami nauji brangus santykiai ir svarbu pazinti zmogu.
Jauciu kad postas labai chaotiskas gavosi,jei tikrai taip prasom atleisti :happy:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 10:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
Užgauna ne tiesmukiškas atvirumas, o tiesos nepasakymas.
Siūlau pagalvoti, KODĖL logikai NEPATIKI gražiu etikų elgesiu, gražiai žodžiais.
Gal atsakymas tame, kad logikai "perskaito" ne vien žodžius ir "fasadinį elgesį", o žymiai giliau? Ir suerzina - būtent apsimetinėjimas, neatitikimas gražių žodžių, malonaus elgesio ir to, ką bandoma pridengti.

Taip.
Iš pradžių patiki, po to - nebe.
Ne giliau, o kitaip: logikams reikia tiesos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Priveliau as cia truputi su tu citavimu ..Jusu citatoj dabar Liepos mintys, ne mano.

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 13:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
sigurdas rašė:
Priveliau as cia truputi su tu citavimu ..Jusu citatoj dabar Liepos mintys, ne mano.
xa-xa-xa


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 14:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Globas A rašė:
sigurdas rašė:
Priveliau as cia truputi su tu citavimu ..Jusu citatoj dabar Liepos mintys, ne mano.
xa-xa-xa



Malonu kad pralinksminau,tikiuos nepaspringot jei jau taip juoketes,kad apie tai parasyt net reikejo :shocked: .

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Logikai ir etikai
StandartinėParašytas: 17 Sau 2011, 14:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Paklausti apie technines problemas ir pasiaiškinti asmeninius nesutarimus geriausia per asmenines žinutes. Taip nenukrypstama nuo temos ir dėl tikrai atsitiktinių, neesminių klaidų nedaroma visuotinės problemos.
Sigurdai, manau, kad šiuo atveju mes viską išsiaiškinom patys, be pašalinių :happy: Dabar citavimas teisingas - kas ką norėjo pasakyti jau aišku. Techninės problemos nebekliudo temai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 87 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 98 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007