Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 22:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 09:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Skaitydama ši? tem? susidariau gan aišk? balt?j? intuit? (Solanžos, ypa? Skarlet) svajon?s ?vaizd?. Bet liko neaišku, kas yra svajon? :bintuition: nešiotojams. Liepa, liutaurai, Pelene, ar galite papasakoti? Ar j?s matote savo svajon?? Jei tokias turite. Ar ji ateina nepaprasto vaizdinio pavidalu ar kitaip?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 09:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Nadia: aš daug svajoju, ypa? kai b?na ?kv?pimas (kaip daug pasieksiu, k? padarysiu ir t.t.). kartas tos svajon?s virsta realiais darbais ir pasiekimais, o kartais jos - tik tos akimirkos nuotaikos ir savijautos padarinys. kartais labai ?sijau?iu ir koki? valand? išgyvenu savijaut?, kad imsiu ir visus kalnus nuversiu, ir apie tai visi išgirs ir žinos. toks vidinis entuziazmas, katarsis. bet ir tai labai svarbu. nes, pavydzžiui, pastaruoju metu daugiau užsiimu savigrauža nei svajojimu. reikia gr?žti atgal :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 09:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Sveiki, :wink: supratau, kad niekad nesvajojau. visa tai tik :bintuition: (kaip aprašyta). Papras?iausiai tai ne svajon?s, o matymas (suvokimas), kad yra (reikia, bus...) TAIP. :happy: Kol "neužgr?dinta" :bintuition:  fiasko buvo daug. Siuo metu apie 97% idiali intuicija. Tad aišku, kad svajoni? :wink: neb?ra, net ir skraidyti su debesimis yra ymanoma pvz. pasiekiant per meditacijas, b?senas... ir tai tikrai realus, fizinis jausmas (poj?tis)  tai tiek apie mano :bintuition:  :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
socion, aš nepagavau:). Tu gi Hugas:wink:. ?ia klausimas buvo ne sensorikams.

liutaurai, o ? paskutinius klausimus gali atsakyt?

Man susidar? nuomon?, kad dinamikams daug reiškia vaizdiniai, jie savo vaizduot?je mato, ir svajon?s vaizdiniais paremtos.

O statikai, man nelabai aišku, Liepa min?jo, kad mato strukt?ras. Kas k? dar?

Pvz. aš vadinu svajone vaizdin?. Pvz. sensorikas :wsensoric: grožisi paveikslu (k? mato). O aš grožiuosi tuo vidiniu sukurtu vaizdiniu, kur? noriu ?gyvendinti ir t? vadinu svajone. Noriu suprasti, kaip yra kitiems.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Nadia:  bet labai gerai ap?iuopiu savo intuicij?, tad nutariau pasidalint :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
A?i?, aš šiaip juokauju. Kadangi aš tave suvokiu, kaip intuit?, man ? tem?:smile:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 12:34
Pranešimai: 895
Nadia: :happy: pameni jumora mazgas ten labai daug kam taikliai... :happy:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 10:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
savo svajoni? paprastai nematau, nebent tai b?t? sapnai :smile: aš išvis t? klausim? apie nepaprastus vaizdinius sunkiai suprantu, tod?l ir nelabai galiu atsakyt. tiek.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2006, 14:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
O aš savo svajones galiu vizualizuoti. Tai n?ra realus vaizdas, vaizd? matymas. Tai kažkoks vidinis ?sivaizdavimas ~ labai panašus ? sapn?, tik nemiegant.  Užsisvajojus iš tikr?j? aš galiu atsijungti nuo realyb?s, nematyti, kas dedasi aplink. Aš tada egzistuoju savo svajon?se, patiriu jas. Tai n?ra real?s poj??iai ~ tik t? poj??i? išgyvenimas. Ir iš t? svajoni? prabundu tarsi iš sapno, v?l sugr?žtu ? realius poj??ius.

Kartais pereinu ? svajones nety?ia. Galiu ir panor?jusi pasvajoti. Tarsi atsiduoti srovei, kuri pati mane neša....

Kaip taisykl? ~ savo svajoni? nesieju su realybe, tai n?ra tikslas, tai nera planai, kuriuos b?tina ?gyvendinti. Tai tiesiog svajon?s, m?gavimasis malonumu (kaip ir kitais malonumais) :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lap 2006, 22:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Na, va, kaip žad?jau, ver?iu iš to paties saito (http://www.socionics.us/theory/bi.shtml) apie :bintuition: Man kaip šio aspekto žmogui pasirod? visai tiksli info. Joje taip pat atsispindi tai, kas pokalbiuose užsimezg? apie :bintuition: kovos esm?.





Ekstravertin? intuicija kaip vedanti funkcija

Ekstravertin? intuicija yra ILE ir IEE vedanti funkcija



Tie, kuri? :bintuition: - vedanti funkcija, labai priklauso nuo savo dom?jimosi ar nesidom?jimo jausm?. Dom?jimasis ir nuobodulys atrodo es? varan?ios j?gos j? asmeniniame gyvenime - daugiau nei kit? tip? atžvilgiu. Skirtingai nei :bintuition: tipai, kiti tipai taip pat gali suvokti tam tikrus dalykus kaip "?domius" ar "nuobodžius", bet jie geba pasitenkinti ir džiaugtis tais dalykais, kurie neb?tinai ?dom?s ar naujoviški. Tuo tarpu taip, kaip :wsensoric: tipai negali sav?s priversti daryti to, kas kelia jiems vidin? diskomfort? ar yra fiziškai nemalonu, :bintuition: tipai negali sav?s priversti daryti to, kas j? ne?traukia mentaline prasme (t.y. neužduoda nieko ?domaus, apie k? jie gal?t? m?styti tai darydami).



Kas kelia :bethics: susidom?jim?? Nauja situacija, nauja žmoni? kompanija, naujas poži?ris ? senus dalykus, arba naujoviška ar ne?prasta informacija. Kažkas turi b?ti ypatingos kokyb?s informacijoje, situacijoje ar žmon?se, kas kuria atvir?, itin potenciali? situacij?, kuri ?traukia ir energizuoja m?stym?. :bintuition: tipai geriau rinksis nežinom? situacij?, kurioje daug galimybi?, nei žinom? situacij?, kurioje tik mažas ar vidutiniškas potencialas. Daug :bintuition: tip? pasižymi iracionalia nuobodži? situacij? ar užduo?i? baime, kurios paprastai susiklosto v?liau ne taip blogai, kaip jie iš pradži? baiminosi.



Visada ieškodami naujoviškos informacijos ir itin potenciali? situacij? :bintuition: atrodo bes? nuo visko nugriebiantys grietin?l?; retai kada apsistojama tam, kad susilaukt? v?liau materiali? apdovanojim?. :bintuition: tipai labiau domisi potencialo didinimu ar vystymu nei jo materializavimu. Pavyzdžiui, galima išmokti laisvai kalb?ti kokia nors užsienio kalba, bet niekada rimtai nesvarstyti, kaip iš to padaryti karjer?. Tai ypa? tipiška IEE, kurie link? vengti rišan?i? profesini? sprendim? (jautri :wlogic: + :bintuition:, siekianti b?ti laisva nuo bet koki? išorini? apribojim?). ILE jau?iasi labiau patogiai b?dami institucij? ar organizacij? dalimi, kurios vienu ar kitu b?du ?pareigoja, nes jie suvoka, kad šie ?pareigojimai yra gryni formalumai, kuriuos lengva atlikti. IEE neproporcingai reaguoja ? formalumus, tarsi keli? paraš? ar rekomendacij? surinkimas pernelyg apriboja j? laisv? dirbti.



Dominuojanti :bintuition: ?k?nija filosofin? poži?r? fizin?s teritorijos (:bsensoric:) atžvilgiu. Jeigu kas nors priver?ia :bintuition: tip? pasitraukti iš tam tikros teritorijos (darbo, kambario, verslo ir pan.), jis greitai "persijungia" ? m?stym? apie alternatyvas ("na, gerai, aš vis tiek ketinau tai palikti"). Jei kas nors iš j? pavagia kok? daikt?, :bintuition: tipas paprastai greitai pamiršta apie tai prieidamas išvados, kad bet kokiu atveju jam to daikto nelabai ir reik?jo. Kitaip tariant, sunku :bintuition: tip? pririšti prie materialaus turto. Ta?iau jei kas nors puola j? "potencial?" (talent?, galimybes ar kit? "nerealizuot? potencial?") arba j? intelektualin? teritorij? (j? id?jas ir vizijas), tai jau visai kita kalba. Šiuo atveju :bintuition: tipai gali kautis ir kausis ir išvargins vos ne kiekvien? varžov?. Taip, kaip :bsensoric: tipai geba pastoviai steb?ti savo oponent? valios, energijos ir galios lyg?, ir puola juos, kai pastarieji yra silpni, :bintuition: tipai paj?g?s nuolatos sekti savo varžov? mentalin? b?sen? ir m?stymo organizuotum? ir puola juos mentaline prasme tuomet, kai pastar?j? m?stymo procesai yra deorganizuoti (tai tinka konfrontacin?se situacijose).



:bintuition: ?k?nija geb?jim? modeliuoti kit? žmoni? m?stymo strukt?ras ir suvokti, kaip kit? žmoni? pasaul?ži?ros kartu dera. Šio suvokimo d?ka, jie lengvai perpranta nauj? informacij? ar id?jas, pagal savo supratimo lyg?. :bintuition: tipai m?gsta pad?ti kitiems žmon?ms, turintiems pasl?pto potenicalo, j? išvystyti j? ? s?moning? ir pripažint? j?g?. Jiems patinka kitiems pad?ti atverti ?žvalg?, arba visumin? mentalin? tam tikr? dalyk? supratim?.



:bintuition: tipams b?dinga susieti tokius dalykus, kurie iš pirmo žvilgsnio n?ra tarpusavyje susij?. Jie paprastai link? laikyti tam tikr? mentalin? atstum? nuo savo tyrin?jimo objekt? tam, kad nepamest? "bendro vaizdo" mintyse, t.y. jie ieško, kaip tyrin?jamas dalykas jungiasi su kitais jiems žinomais dalykais. Šis sintetinis m?stymas, matyt, turi neurologin? paaiškinim?.



:bintuition: tipams patinka sutikti tokius žmones, kurie pasižymi ne?prasta gyvenimo patirtimi ar naujoviškomis m?stymo formomis ir tiria juos siekdami ?žvalg? ir vidin?s informacijos. Jie turi mentalin? savo draug? ir paž?stam? "katalog?", ir gali lengvai susieti žmones, kuriuos jungia bendri interesai ir kuriems b?t? malonu vienas kit? pažinti. Jie m?gsta kalb?ti ir dalintis savo supratimu apie tam tikrus dalykus ir stengiasi, kad j? principai ir dalyk? suvokimas - kartu su j? partneriais - b?t? atviri darant bendrus darbus. Toks veiklos pob?dis labiausiai nepatinka ESI ir LSI (kuri? :bintuition: yra pažeidžiama funkcija), kurie siekia išvengti kalb?jimo apie j? pamatinius motyvus, interesus ir ilgalaikius tikslus vykdant tam tikr? veikl?.



:bintuition: tipai patiria didelius savo energin?s b?senos svyravimus - nuo itin didelio entuziazmo iki visiško fizinio inertiškumo. B?dami pastarosios b?senos, jie gali praleisti vis? dien? savo viduje, ignoruodami tai, k? jie tur?t? daryti, netgi jei n?ra maisto j? namuose, ir jie badauja. Jie link? pastoviai suvokti savo fizinius jausmus pernelyg v?lai (alkis, ligos, fizinis diskomfortas, skausmas, ir pan.) - nebent šalimais yra :wsensoric: tip?, kurie nuolatos stebi šiuos dalykus. :bintuition: tipai gali sugalvoti, kad jiems reikia kur nors žygiuoti ar prad?ti visiškai nauj? veikl? ar keisti gyvenimo b?d? tam, kad ?veikt? nuolatin? fizinio diskomforto jausm?, kai iš tikr?j?, tiesiog pakakt? gerai užk?sti ir neblogai pamiegoti.



Dominuojanti :bintuition: grup?s lygyje yra susieta su atvira tem? diskusija, kurioje k?rybin?s dalyvi? galios yra labiausiai ?traukiamos. Kai :bintuition: yra priešakyje, grup? yra "mentalinio unisono" b?senos, patirianti ir aptarianti, kaip jie mentaline prasme ?sivaizduoja tam tikrus dalykus, ir siekianti kartu surasti geriausi? perspektyv? tai ?vertinti. Ši b?sena gali b?ti sutverta dalinantis "?domiais faktais" - informacija, kuri savaime intriguojanti ir neb?tinai kam nors tuojau pati pritaikoma. :bintuition: b?senoje, kolektyvinis d?mesys yra nukreiptas ? min?i? ir id?j? turin? ir potencial?, o ne ? j? pristatymo b?d?, korektiškum? (pagal ?tvirtintas sistemas) ar j? reišk?jo status? ir autoritet?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lap 2006, 20:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
liutauras, fantastika!!!

Na, sakyciau, labai tiksliai aprasyta :bintuition:. Jokiu priestaravimu su realybe besimato.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Saky?iai, ?ia bendrai intuityvus žmogus aprašytas. Nes jei nežino?iau savo tipo ir savo intuicijos, saky?iau, kad ir man ?ia beveik viskas tinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Saky?iai, ?ia bendrai intuityvus žmogus aprašytas. Nes jei nežino?iau savo tipo ir savo intuicijos, saky?iau, kad ir man ?ia beveik viskas tinka.




Sakai, kad tau tinka tai, kas rašoma apie :bintuition:?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Sakai, kad tau tinka tai, kas rašoma apie :bintuition:?
Daug tinka. Gal??iau pabraukt, jei kam ?domu. Ten kur s?ryšyje su kitom funkcijom aprašo, kiek mažiau tinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lap 2006, 15:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Nadia raš?:
Sakai, kad tau tinka tai, kas rašoma apie :bintuition:?
Daug tinka. Gal??iau pabraukt, jei kam ?domu. Ten kur s?ryšyje su kitom funkcijom aprašo, kiek mažiau tinka.




Tik jei jau brauksi, tai daryk savo temoje :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 96 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007