Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 16:51

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 20:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Pelene: Read above.

Tiesa sakant nesupratau, tavo pastar?j? post? prasm?s ir esm?s - k? tu nori pasakyti ir/arba ko tu nori iš man?s?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 20:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 09 Bir 2004, 17:32
Pranešimai: 914
Vartotojas 2 raš?:
Pelene: Read above.

Tiesa sakant nesupratau, tavo pastar?j? post? prasm?s ir esm?s - k? tu nori pasakyti ir/arba ko tu nori iš man?s?




Garantuoju, is taves nieko nenoriu, ne Stirlis koks esi  :wink:.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 21:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Liepa, kad taip užklausei d?l šios citatos.. ar tau pasitaiko, kad taip išm?stai ir pasielgi?


Vartotojas 2, tai ir buvo mano žinut?. Ži?r?k - Žinut?s: 576  2005-Geg-19 16:21

B?tent aš taip ir jau?iuosi. Savo poste tada iš atminties persakiau sentencijos esm?, kuri pirm?kart j? perskai?ius mane sukr?t? - tarsi pasakyta mano pa?ios jausmais, mano žodžiais - po jais ir krauju pasirašy?iau!

(Prieš por? met? man padovanojo V.Žemai?io knyg? "Etika. Aforizm? žodynas"). Va, dabar jau specialiai susieškojau ir cituoju pažodžiui:

"G?dingiau nepasitik?ti draugais negu b?ti j? apgautam"  - F. de La Rošfuko.

"Lengva apgauti pador? žmog?: kas pats nemeluoja, visais tiki, kas neapgaudin?ja, kitais pasitiki. Apgaunami ne tik d?l kvailumo, bet ir d?l s?žiningumo" - B.Grasijanas.



Vartotojas 2 raš?:
Paž?stu asmeniškai pora toki? Don Kichot'?, tai kai juos pastatai prieš vaktai, arba šaltais loginiais argumentais parodo, kad jis neteisus, tai rezultatas toks: Putos iš burnos veržias, r?kia, kalatuojas ir aiškina, koks aš dulk? palyginus esu ir išvis.. kaip dr?sti tu ?ia man aiškint? Aš vis? teisiausias, kitaip nebuvo ir negali b?ti!


Nežinau, kiek Tavo nuomon? subjektyvi, ir kiek objektyvi... Tarp Tav?s (Gorkio) ir Don?, vis d?lto pripažinkim, kad yra  kontrol?s santykis. Šitaip elgtis gali labai giliai ?žeistas Donas - paskutin?s stadijos gynyba.  Donui labai skaudu, kai grubiai iškraipomi jo elgesio motyvai (skaudžioji - etika). Jis gi negali kaip Danko - persipl?šti kr?tin?s ir parodyti savo šird?. Etikoje (poelgi? motyvuose) Donui sunku surasti akivaizdži? fakt?. Faktas tas - kad jis kaltinamas tuo, ko tikrai net mintyse netur?jo.  Ir kaltinamas beapeliaciškai - ? jo šird? net nepaži?r?jus. Tas j? siutina!

Donas gi neprieštarauja d?l savo elgesio fakto. J? giliai ?žeidžia grubus, visiškai neteisingas tokio poelgio motyv? interpretavimas. Prieš toki? neteisyb? Donas, aišku, protestuoja (spaudimui nepasiduoda, kuo labiau spausi - tuo daugiau tvirtyb?s jam suteiksi).

Ko gero, tai tipiška situacija kontrol?s santykiui. Motyvai! Daromos visiškai priešingos išvados - prieinant iš priešingos pus?s, remiantis kitokiomis vertyb?mis. Kontrol?s santykyje b?na: vienas nor?jo "kaip geriau", o kitas kerta - "tu ty?ia taip padarei". Ir iš SAVO LOGIKOS pus?s - abu teis?s  :happy:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 22:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa: Va va, prasideda.. Jei kyla tokios mintys, tai kažkaip v?l tu patrauki link Robespjer?s, o ne Don Kichot?s. Gal?tum pla?iau papaskoti apie savo sensorikos ir etikos suvokim?, manipuliavim? ir taikym? :wink: Anyway, ?ia atskira tema, jei pl?tojam - kurk.



D?l to Don'o pavyzdžio, tiksliau ten Don Kichot?, tai ji labai kompleksuota asmenyb?. Ties? sakant jai su didži?j? dalimi kolektyvo sekasi sunkiai bendrauti, nes apart r?kimo kitos bendravimo formos nesupranta. Šiaip ar taip, aš pas j? ?jau su pasi?lymu ir tikslu rasti kompromis?. Ta?iau anoji prad?jo kalatuotis, kad turi b?ti tik taip, kaip ji pasakys ir šventa. Svarbiausia aš vien? ram?, login? sakin? - ji penkis r?kan?ios ir isteriškus apie savo neginn?ijam? teisyb?. Taip ir b??iau pasak?s ? akis - "Galva ? sien? dar padaužyk, praeis. Žinok padeda.." :wink: Gaila tuo metu, kad pasiek?iau tiskl? tur?jau b?ti diplomatiškas, tai teko tyl?ti, nes kitokia komunikavimo forma tuo metu buvo ne?manoma.



Kaip min?jau, ši asmenyb? yra labai kompleksiška. Tur?jau patirties su daugeliu Don'?. Tod?l galiu galiu duoti pavyzd?, kaip elgiasi labai intelektualus Don Kichotas:

Susierzina, ta?iau papras?iausiai pasitraukia iš tavo kelio ir eina toliau, netur?damas visiškai joki? reikal? su tavimi. Labai prireiks - susirasi pats. Nesusirasi - tavo problemos, man tav?s nereikia.

Štai toks poži?ris :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 23:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Kaip min?jau, ši asmenyb? yra labai kompleksiška. Tur?jau patirties su daugeliu Don'?. Tod?l galiu galiu duoti pavyzd?, kaip elgiasi labai intelektualus Don Kichotas:

Susierzina, ta?iau papras?iausiai pasitraukia iš tavo kelio ir eina toliau, netur?damas visiškai joki? reikal? su tavimi. Labai prireiks - susirasi pats. Nesusirasi - tavo problemos, man tav?s nereikia.

Štai toks poži?ris :wink:


Manau, kad Donas intuityviai jau?ia - "ar iš t? pel? bus gr?d? ar ne", t.y. verta d?ti pastangas aiškinimui, ar beviltiška. Tai intuicija - galimybi? numatymas.

Stipri intuicija surišta su sensorikos tr?kumu. Juk tai dipolis - intuicija/sensorika. Tr?kstant sensorikos - tipui suku primesti savo vali?. Štai tod?l ir pasitraukia. Donas gali vadovauti tik tada - kai tu pats šito nori (arba kai tu nežinai KAIP - o jis žino).  Žinoma, gali bandyti vadovauti. Bet priversti jam niekada neišeis.



P.S. Anam pavyzdy Donas gali "putotis" - tik kai jis pats užspaudžiamas. Šiaip, visada tur?t? priimti pasi?lym? svarstym? - jei kalba eina apie konkret? reikal?. Gali pateikti daugyb? variant?. Galb?t, kartais ir nusifantazuoti ? siekiamyb?, o ne real? ?gyvendinim? šiuo metu...  :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Geg 2005, 23:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Tr?kstant sensorikos - tipui suku primesti savo vali?. Štai tod?l ir pasitraukia.
Nesutinku. Kaip min?jau, tai ypa? intelektuoali asmenyb?. Jos sesnorika tikrai stipri (ta prasme, gerai išugdyta). Manau tiesiog pasirinko ger?, kompromisin? sprendimo b?d?, o išsunkti kompromis? iš Don'o paprastai yra nelengva :wink:



D?l intuicijos - pilnai sutinku, vis? tai jau ir aptar?me šioje temoje. Ta?iau, kartais ne viskas turi nešti peln?, naud? ir pan. Gal? gale, kartais reikia aptarti technines detales, o jie vis su savo idealogijom... :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Kov 2006, 16:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
?domu buvo dar kart? perskaityti buvusias diskusijas....

?dedu E.Gorenko ir B.Tolstikovo INTUICIJ? aprašymus - kuo skiriasi intravertin? (laiko) nuo ekstravertin?s (galimybi?):



:bintuition:    Ekstravertin? intuicija (galimybi? intuicija)

Informacija pagal š? aspekt? susijusi su naujomis galimyb?mis, vystymosi perspektyvomis, nestandartiniais sprendimais, o taip pat žmoni? gabumais ir talentais.

Ekstravertin? intuicija disponuoja informacija apie tai, kas gali b?ti (o gali ir neb?ti). Ekstravertin? intuicija – tai id?ja, kuri jau gim?, bet dar ne tik ne?sik?nijo materialiai, o netgi neišstudijuota iki galo. Ekstravertin? intuicija – tai potencial?s žmogaus sugeb?jimai, kurie gali išsivystyti ? talentus, bet taip pat s?kmingai gali ir prašapti.

Ekstravertin? intuicija visada sako, "kas yra kas"; joje daugiau nusimanymo, negu žinojimo, juk ji yra ne tiktai vis? pasaulio daikt? ir reiškini?, bet ir žmoni? pati esm? ir turinys. Ekstravertin? intuicija generuoja id?jas, ji atsako už akimirksnio nušvitimus, už spontanišk? ?vyki? esm?s suvokim?, už ryškius atradimus ir k?ryb?. Ji ekstcentriška ir ekspresyvi, visada vaikšto nestandartiniais keliais. Praminti takeliai – ne jai, ji gali rasti išeiti iš, atrodyt?, beviltiškos situacijos.

Ir ?ia jam ? galv? šov? tokia keista mintis, kokia dar niekada neapsireišk? n? vienam bepro?iui pasaulyuje. (Servantesas)

Vakarai yra Vakarai, o Rytai yra Rytai... (R. Kiplingas)

Yra id?ja!



:wintuition:    Intravertin? intuicija (laiko intuicija)

Informacija pagal š? aspekt? susijusi su poky?iais supan?iame pasaulyje, su laiko t?kme ir sugeb?jimu numatyti galimas veiksm? pasekmes arba bet koki? ?vyki? vystym?si.

Intravertin? intuicija žino, kad "viskas teka, viskas kei?iasi" ir akivaizdžiai mato laiko žingsnius. Ji žino, kad viskas praeina, ir gali numatyti pasekmes, tod?l kad ji pati drauge ir praeitis, ir dabartis, ir ateitis. Intravertin? intuicija gali sustabdyti žavingas akimirkas, kad ? valias pasim?gaut? jomis, o gali ir ?sukti ?vyki? eig? - "Laike, pirmyn!".

Ji sugeba numatyti pavojus ir gali pad?ti nepastebimai pasprukti nuo j?. Intravertin? intuicija moka sulaukti savo momento, moka atsirasti "reikiamoje vietoje reikiamu laiku". Ji gali b?ti li?dna - "Viskas praeis...", o gali džiaugsmingai laukti ateinant "šviesaus rytojaus". Svajon?s, sapnai, reg?jimai, poezija - jos ?sik?nijimai, laikas – jos šaltinis. Jeigu ekstravertin? intuicija kuria nauj? realyb?, tai intravertin? intuicija prisitaiko prie jau egzistuojan?ios.

Viskas ateina pas t?, kas moka laukti.



Nesigailiu, nešaukiu, neverkiu,                    ?? ?????, ?? ????, ?? ?????,

Viskas pranyks, kaip žiedlapiai nuo obel?.    ??? ???????, ??? ? ????? ?????? ???.

Pavytimo aukso jau pagautas,                    ???????? ??????? ??????????,

Jaunas aš neb?siu jau daugiau.                    ? ?? ???? ?????? ???????.

(S. Jeseninas)



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Kov 2006, 16:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
ASPEKT? SEMANTIKA



:bintuition:I - Galimybi? intuicija

staiga, vidin? s?ranga (tvarka), neapibr?žtumas, ieškojimas, potenciali galimyb?, sugeb?jimas (gal?jimas), esm?, vientisas (visuminis) suvokimas, šansas   

Klausimas - Kas perspektyvu?   

Suvokimas



:wintuition:T  - Laiko intuicija

laikas, istorija, kart? santykiai, planavimas, prognoz?, praeitis–ateitis, proces? vystym?sis laike, ritmas, greitis, skub?jimas   

Klausimas - Kas bus? kas buvo?   

Nuojauta



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 22:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 16 Spa 2005, 03:01
Pranešimai: 97
Ir kodel man taip grozis patinka ? :) Tirpte tirpstam pries ji :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2006, 23:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
Liepa raš?:
Tr?kstant sensorikos - tipui suku primesti savo vali?. Štai tod?l ir pasitraukia.
Nesutinku. Kaip min?jau, tai ypa? intelektuoali asmenyb?. Jos sesnorika tikrai stipri (ta prasme, gerai išugdyta). Manau tiesiog pasirinko ger?, kompromisin? sprendimo b?d?, o išsunkti kompromis? iš Don'o paprastai yra nelengva :wink:



D?l intuicijos - pilnai sutinku, vis? tai jau ir aptar?me šioje temoje. Ta?iau, kartais ne viskas turi nešti peln?, naud? ir pan. Gal? gale, kartais reikia aptarti technines detales, o jie vis su savo idealogijom... :wink:




kaip kaip? don kicohtas turi tikrai stipria, gerai isugdyta sensorika??? :shocked: pirmakart tokias "idomybes" girdziu. kazkokios nesamones. nepazistu nei vieno don kicohoto, kurio sensorika butu stipri. lygiai kaip ir pvz. kad koks gorkis ar robespjeras turetu gerai islavinta santykiu etika, ar koks nors zukovas/napoleonas - intuicijos uosle ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2006, 01:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
liutauras: Na, mes regis apie tai šnek?jom pokalbiuose. Don Kichoto ugdomoji funkcija yra sensorika. Ugdomoji funkcija, su amžiumi vis tobul?ja. Brandaus, intelektualaus žmogaus ugdomoji funkcija paprastai b?na gan?tinai stipriai išugdyta ir ties šia vieta, neretai gali suklysti ir patyr?s tipuotojas, nepasteb?damas, kad ši funkcija atlieka "kauk?s", o ne pasaul?ži?ros vaidmen?. Garbingo amžiaus arba tiesiog išlavin? ši? funkcij? asmenys , paprastai b?na atsimet? daugel? kompleks?, susijusi? su šia funkcija.

Kod?l tre?ioji - rolin?/ugdomoji funkcija yra paslanki lavinimui ir suvokimo pl?timui, o ketvirtoji - skaudžioji funkcija (arba dar kitaip MPT - mažiausias pasipriešinimo taškas, kas savaime pasako, jog tai silpniausia funkcija) yra minimaliai s?moninga ir ugdytina - regis paaiškinau pokabiuose. Be to, pam?styk pats, kaip gali b?ti funkcija stipri, jei ji yra paskutin?je psichologin?s energijos pakopoje (4'ojoje, s?moningame bloke).

Gal? gale, viskas yra aprašyta pagrindiniame Augustinavi?i?t?s darbe "Intertipini? santyki? teorija", kuriame viskas ir yra grindžiama funkcij? s?veikomis. Neketinu ?rodin?ti to, kas savaime yra aišku (vat praktinis pavyzdys, liutaurai, kuomet tu "negirdi" mano logikos, nes papras?iausiai j? sunkiai suvoki kaip pasaul?ži?r?) :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2006, 02:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 840
Vartotojas 2 raš?:
tre?ioji - rolin?/ugdomoji funkcija yra paslanki lavinimui ir suvokimo pl?timui, o ketvirtoji - skaudžioji funkcija yra minimaliai s?moninga ir ugdytina




nesutinku. daugelis praktini? pavyzdži? rodo k? kitka. Negin?iju, kad rolin? funkcija kurio nors žmogaus gali b?ti labiau ugdoma/išugdyta nei "skaudžioji", bet visiškai ?manomas variantas kai b?na atvirkš?iai. ?ia ir yra potipio koncepcijos raktas. abi šios funkcijos silpnos, jos reikalauja papildomos valios, kad jos b?t? ugdomos su tuo pa?iu d?mesiu, bet to dažniausiai neužtenka joms abiems. kuri? funkcij? individas "pasirenka" labiau ugdyti, o kuri? "užleidžia", priklauso nuo jo ilgalaikio santykio su socialine aplinka.



ir dar. nors kelet? kart? mini "pokalbius", taip juose tada ir nepaaiškinai, kod?l rolin? funkcij? pervadini ? "ugdom?j?", nors toks terminas lyg ir n?ra nusistov?j?s. Juolab prieš tai Liepos pacituot? Y funkcij? (pameni gal, ji tok? klausim?-žaidim? buvo uždavusi) "ši funkcija – ?gimtas kurtumas, ? kur? ta?iau ži?rima su jumoru." priskyrei b?tent tavo vadinamai "ugdom?jai". Tas kiek kontrastuoja, tad ir buvau uždav?s klausim?, ? kur? iki šiolei nesulaukiau konkretaus atsakymo. Beje, simptomiška, kad kalb?damas apie logik?, pamin?jai (ar tai teisinga, nežinau), kad aš jos negirdžiu.



taigi, toks ?sp?dis, kad apskritai n?ra sutarta d?l šit? dalyk?. Tokios s?vokos kaip "ugdymas", "valia", "MPT", "kurtumas" yra/gali b?ti traktuojami skirtingai. Nematau kaip kitaip š? reikal? išspr?sti ne?traukus potipio koncepcijos. Ar tai teisinga, nežinau, tai tik id?ja, bet vis? t? maišat? kaip nors spr?sti reik?t?.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2006, 19:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
liutauras raš?:
Vartotojas 2 raš?:
Liepa raš?:
Tr?kstant sensorikos - tipui suku primesti savo vali?. Štai tod?l ir pasitraukia.
Nesutinku. Kaip min?jau, tai ypa? intelektuoali asmenyb?. Jos sesnorika tikrai stipri (ta prasme, gerai išugdyta). Manau tiesiog pasirinko ger?, kompromisin? sprendimo b?d?, o išsunkti kompromis? iš Don'o paprastai yra nelengva :wink:



D?l intuicijos - pilnai sutinku, vis? tai jau ir aptar?me šioje temoje. Ta?iau, kartais ne viskas turi nešti peln?, naud? ir pan. Gal? gale, kartais reikia aptarti technines detales, o jie vis su savo idealogijom... :wink:




kaip kaip? don kicohtas turi tikrai stipria, gerai isugdyta sensorika??? :shocked: pirmakart tokias "idomybes" girdziu. kazkokios nesamones. nepazistu nei vieno don kicohoto, kurio sensorika butu stipri. lygiai kaip ir pvz. kad koks gorkis ar robespjeras turetu gerai islavinta santykiu etika, ar koks nors zukovas/napoleonas - intuicijos uosle ir t.t.




Nesuprantu, kas ?ia keisto - ugdomoji f-ja dar turi pavadinim? "normatyvin?", t.y. ta savyb? visgi yra bet neišvystyta. Ji gali b?ti ugdoma gyvenimo b?gyje, kas dažniausiai ir daroma, ta?iau niekada nepasieks toki? "aukštum?" kaip bazin? ir tod?l visada liks individo abejoni? šaltiniu.  Visgi j? ugdant rezultatai yra matomi. Tuo tarpu skaudžioji (arba mažiausio pasipriešinimo) n?ra ugdoma, ji yra pridengiama išmoktu šablonu. Jei bazin? f-j? galima prilyginti trima?iui iš viršaus vaizdui, k?rybin? - dvima?iui iš viršaus, tai ugdom?j?  - ?jimui tuneliu, kurios ilgis priklauso nuo to, kiek ta f-ja išugdyta. O skaudžioji - visiška plokštuma, transparantas su "pasiskolintomis" deklaracijomis, aki? d?mimas pašalie?iui. Tod?l aš galiu pasakyti, kad :bintuition: pas mane yra kur kas gyvybingesn? ir ji tokia tapo metams b?gant, t.y. s?moningai j? treniruojant ( ir visvien aš ja nepasitikiu labiau nei :bsensoric:), nei :wethics: Etinius principus, kuriuos man ?kal? ? galv? mama, padeklamuot galiu, bet realiam gyvenime aš vadovaujuosi ne jais, o :wlogic:.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2006, 22:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kažkur buvau radusi ?dom? skaudžiosios funkcijos palyginim?. Kaip žinome, ji yra vienmat?, t.y. tik asmenin? patirtis. Ji nesugeba pritaikyti visuomen?s norm?, nes tai jai superd?m individualu ir asmeniška atrodo. Individo patirt? galime palyginti su apskritimu, kuriame atsiranda vis nauji taškai (atskiri patirties atvejai). Ta?iau tarp ši? tašk? nesusidaro joki? ryši?, joki? linij?, jokio tinklo... Tod?l ir gaunasi, kad su kiekviena situacija individas susiduria tarsi iš naujo, tarsi pirm? kart?...



Ta?iau mano supratimu, vieno individo "apskritime" gali b?ti vos keli taškai, jei jis bijo veikti pagal skaudži?j?. O kitas gali ir labai daug pritaškuoti (tada yra didesn? tikimyb? v?l užlipti ant to paties taško, pajusti, kad "šit? mes jau kart? mok?m?s")


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2006, 00:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
Kaip tema buvo gražiai romantiškai prasid?jus... Ir Vartotojas 2 visai kitoks atrodo:).

Aš irgi papasakosiu apie svajones. Kadangi intuicija mano nieks neabejoja, manau bus ne pro šal?. Skarlet suvokia svajon? šitaip:



Sakai, kad maža svajon?- jau noras? nea... niekaip nesutinku. Svajon?s prigimtis- nežemiška ir ji neskaidoma ? jokius atskirus gabaliukus, kas lengvai daroma su norais.


Sutinku, kad prigimtis jos ne visai žemiška. Kitaip ji netur?t? tokios traukiamosios galios, kad gal?t? lemti žmogaus gyvenim?.

Mano gyvenimas yra vadovaujamas svajoni?. Jos lyg magnetas, o gyvenimas - kliu?i? tavo kely link svajoni? ?veikimas.

Bet nesutinku, kad svajon?s yra neskaidomos.

Vien? dien? aš pama?iau Vienos jojimo mokyklos nuotrauk?. Grupin? jojim?. Žirgai jud?jo kaip vienas, grakš?iai, neregetai. Raiteli? s?d?sena nepriekaištinga. Balti žirgai, eržilai, juodas senoviškos uniformos, trikampiškos kepur?s...

Aš buvau kaip ant dangaus t? dien? ir niekad jos nepamirši?.

Mano galvoj gim? svajon?.

Aš padarysiu t? pat?, ?ia. Tik kitaip. Aš pertvarkiau vaizdin?. Bus viskas panašiai, tik žirgai mano mokykloj bus rudos, auksin?s spalvos...

Galb?t taip, gal svajon? neskaidoma, nes ?ia yra vaizdinys, sukeliantis susižav?jim?. Jo negalima skaidyti. Bet kelias link tos svajon?s yra skaidomas.

Aš pirksiu klasikini? autori? knygas. Važiuosiu mokytis ? užsien?.

Pirksiu antr? žirg?, susirasiu kelet? mokini?. Mokinsiu. Tada mes pirksim jiems dar žirg?, kai jie pasieks atitinkam? lyg?. Ir taip toliau.

Deje, ši taip gražiai suplanuota išsvajota grandin?l? užstrigo.

Realyb?.



O dar svajon?s gali mirti. Aš tur?jau dar toki? svajon? - skraidyti padebesiais. Žydras dangus, sniego baltumo debesys, saul?s spinduliai ir aš ten, viršui, tarp j?. Su skraidykl?s sparnais.

Tik realyb? ši? svajon? užgesino. B?giojimas su sunkiu geležies gabalu, kritimas po kritimo, nevaldomas aparatas, kuri neša ? šon?. Retos treniruot?s, o dar jei nenusisekusios...



Bet visgi, svajone aš vadinu tik t?, ko ?gyvendinimo aš pradedu siekti. Jei aš nepradedu siekti, reiškia vaizdinys neturi traukiamosios galios. Reiškia aš negaliu vadinti jo svajone.

Tarp t?, kurias aš prad?jau siekti, didžiausi? gali? ir trauk? turi tos, kurios sunkiausiai pasiekiamos.

O gal ir ne. Gal tiesiog tos, kurios mažiausiai žemiškos. Nežinau.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 113 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 113 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007