Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 16:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 42
Dabar supratau , kodel aš (iracionalus sensorinis etinis ekstravertas) , nuvariusi ? universiteto  informatikos fak. jau?iausi gana nejaukiai.  Bendramoksliai atrod? labai protingi , o man "daeidavo" gana sunkiai. Po eil?s  IQ treniravimo met? pad?tis tapo valdoma vis lengviau ir lengviau. Bet ar j?s galite ?sivaizduoti kaip tur?jo jaustis mano Robikas, kai aš savo etinius reikalavimus paremdavau išvystytais loginiais argumentais. Kaip ir gyvas liko?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 16:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Napoleone:



oj..... pavarete tamsta  :smile:

sh tai jauchiau greitai nupushchiau tam fakultete nuo savirealizacijos trukumo.

Ir shiaip stojau ne ten kur turejau... O ka ten zinai... zinai kad shulioj geriausiai einasi matieka ir istorija, tai nieko ir negalvoji. dar zinai, kad kai kurias svajones turi laidot, nes sheimoj ner pinigu repetotoriams....Ir lieka kas lieka. Kalbu mokytojos mane buvo nurashusios kaip absoliuchiai ne filologe ir nesugebanchia parashyt sakinio kaip pridera. Tai ash nesiginchijau..... Tik kazkodel univieroj nuo pirmo kurso daugelis pamego mano rashymo stiliu, o veliau ir darbuose tas pat. Iki shiol kartais dar rashau "gudrius" ir "protingus" rashtus kaliegosm ar shiaip, kam reikia :happy:

Man paslaptis kaip chia viskas gavosi...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 17:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
[Pašalino Vartotojas 2]


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 20:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Vovere raš?:
beje, inete niekaip nepavyko rasti pilnojo ashtuoniu daliu (ilgojo) IQ testo.


Ir nelabai rasi, nes j? viešai platinti yra nelegalu.



O visi kiti IQ testai yra netikri. Taip, kad tos parduodamos knygut?s n?ra patikimos ir dažniausiai testuoja tik tam tikras IQ dalis. O šiaip ir nor?jau pasakyti, kad tikrasis IQ testas tikrina ir t? etišk?j? pus?. Taip, kad Voverait? nelabai teisingai bando paaiškinti.



Na ?ia Liepa ?ved? ir EQ. Ta?iau tie teiginiai, kuriuos paraš? Skarlet, kažkaip sukelia didel? abejon?. Jie papraš?iausiai neteisingi:

"Negali ?vardinti k? jau?ia." - Kaikurie tipai nesupranta savo jausm? ir juose negali priimti sprendimo(net ir etiniai). Ar tai reiškia, kad jo žemas EQ?? Ne.

"Neatlaidus." - tai visiškai individuali savyb?, kuria galim? pakeisti.

"Uždaras." - Intravertas yra žemo EQ?

"Nesiklauso. Pertraukin?ja kitus. Domisi tik faktais, o ne jausmais." - Loginis irgi žemo EQ..

"Domisi kit? jausmais." - Tai pavyzdžiui jei Balzakas r?pinas kit? jausmais, nors ir jo etika ketvirtoji, bet jis aukšto EQ?

"Yra optimistas." - Na ?ia gan?tinai juokingas argumentas, o tiksliau išvis ne argumentas :wink:

Ir taip kiekvienas..

Reziume - nelabai atitinka realyb?s tas EQ..



Napoleone raš?:
Atsiprashau, tai EQ ir IQ - ?gimta savyb? ar ištreniruojama?


Ir taip ir taip. Žmogus kuris aukšt? intelekt? gavo ?gimtai iš t?v?, bus savaime aukštesnio IQ + d?l šios priežasties bus imlesnis aplinkai t.y. spa?iau ir treniruosis. Žinoma tai lavinama, ta?iau mažesnio ?gimtojo IQ žmogui bus žymiai sunkesnis kelias tobulumo link :wink:



Liepa: Persiprašau, kad išvaliau tavo žinut?, tai?iau neteisingai surašei modelius.

Don Kichoto modelis:

:bintuition: :wlogic:

:wethics: :bsensoric:

:bethics: :wsensoric:

:wintuition: :blogic:



P.S. - Nepanaši tu man ? Donkichot? :P Panašesn? ? Robik?, ta?iau kadangi nežinau kaip realyb?j.. t.y. mus?t labai aktyvi, tai teb?nie :wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 22:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2:

Aš funkcij? model? rašiau pagal išd?stym?

1 :bintuition: - 2 :wlogic:

4 :bsensoric: - 3 :wethics:

Don Kichoto juk tre?ioji "skaudžioji" funkcija yra  :wethics: 



Man irgi yra painiava su 3 ir 4 funkcija (ži?riu pagal numeriukus - pagal rodykles, kad kiekvienas tipas gal?t? ?sirašyti savo funkcijas ? t? schem? pirmoje žinut?je). O skaitant, aišku, ži?rime iš kair?s ? dešin?



Kaip yra vaizduojama iš tikr?j?? (pagal rodykles ir skai?iukus, ar pagal skaitym? - iš kair?s ? dešin?)



P.S. Nesu labai aktyvi. Grup?je mane paprastai priima kaip intravert? (komunikabilumo prasme). Tai normalu logikui.

Ta?iau kaip ekstravert? (socioniškoje traktuot?je) - na negaliu aiškiai pasakyti savo poj??i?, savijautos. Aš užmirštu savim r?pintis kai kuo nors ?domiu užsiimu.

Beje kiek bedary?iau test? - labai aiškus poliškumas ? intuicijos pus? (visada). Tarp logikos ir etikos kartais pagrybauju tolygiai.... (etika, juk ugdomoji)





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 23:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Turi b?ti, taip kaip nubr?žiau. Tie skai?iukai juk ne šiaip sau :wink: Ir kaip matai modelyje, turi nesimaišyti konstruktyv?s ir destruktyv?s ryšiai bei energijos t?km?s rodykl?. Skaudžioji - 4'oji, ugdomoji - 3'ioji.

Klasikiniame Jungo modelyje viskas eina eilute, ta?iau jis primityvus, neturi pas?moninio bloko ir t.t.



Grup?je mane paprastai priima kaip intravert? (komunikabilumo prasme). Tai normalu logikui.
Neteisinga taip sakyti. Tai priklauso nuo etin?s funkcijos pozicijos ir spalv? (intra/ekstra vertiškumo).



Ta?iau kaip ekstravert? (socioniškoje traktuot?je) - na negaliu aiškiai pasakyti savo poj??i?, savijautos.
Na ?ia ne intra/ekstra-vertiškume esm?. Konkretizuok - nejauti savo jausm? kitiems ar kit? jausm? tau. Ar tu d?l j? pergyveni ar stengies išmokti "tai" ar sieki pagarbos, auroriteto šiame dalyke?



Aš užmirštu savim r?pintis kai kuo nors ?domiu užsiimu.
Na taip, kai aš giliai programinu kažk?, tai pabaig?s suprantu, kad puse dienos nieko skrandy netur?j?s ir esu žv?riškai alkanas :happy:



Tarp logikos ir etikos kartais pagrybauju tolygiai.... (etika, juk ugdomoji)


Jei tu DonKichot?, tai ji pas tave 4-oji t.y. skaudžioji, o ne ugdomoji.



Šiaip ?sigilinus ? funkcij? veikim? ir j? spalvas, savas tipas tiesiog išryšk?ja modelyje, pagal savo elgsen?, siekius ir nuostatus. Visa tai rišas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Vas 2005, 23:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2 raš?:
Konkretizuok - nejauti savo jausm? kitiems ar kit? jausm? tau. Ar tu d?l j? pergyveni ar stengies išmokti "tai" ar sieki pagarbos, auroriteto šiame dalyke?


Aš nejau?iu, k? kiti jau?ia man. Kartais ?tariu "kažk?". Kartais visiškai nepastebiu. Štai vasar? klasiok? susitikime nutar?m, kad galima "panaikinti senaties termin?" - pasipasakoti apie savo meiles-simpatijas. Ir k?? Tik dabar sužinojau, kas buvo ?siži?r?j?s...

Beje, ?ia man padeda Diuma. Mano sesuo, taip pat ir draug?. Jos, b?damos šalia, pasako man apie kit? žmoni? jausmus mano atžvilgiu. Jos tai - mato kiaurai. Turiu omeny situacijas diskotekoje, kelion?se (kur tenka susitikti su žmon?mis). Jos orientuojasi žymiai geriau. O man tikrai reikia tokio "sufleravimo"



Apie savo jausmus? Kai tie jausmai atsiranda - jau?iu yra ar n?ra. Ta?iau aš negaliu spausti jais kito žmogaus. Kitam žmogui - visiška pasirinkimo laisv?.  Principai, kuri? negaliu peržengti: širdžiai - ne?sakysi; prievarta - mielas neb?si. Nepasaky?iau, kad d?l to pergyvenu - priimu save toki?, kokia esu.

Išmokti "tai" - k? išmokti (nesupratau)? Jausm? aš nevaldau - puikiai tai suvokiu ir nesistengiu sav?s perlaužti. Tai su manimi atsitinka, aš nieko nedarau. Kas atsitiks - negaliu planuoti. Ir neplanuoju.

Pagarba ir autoritetas? Žeminti sav?s neleidžiu. Ta?iau manau, kad išsišokti - man neb?dinga.



Jei tu DonKichot?, tai ji pas tave 4-oji t.y. skaudžioji, o ne ugdomoji.


:wethics: - tikrai skaudžioji. Aš j? (pagal A.Augustinavi?i?t?) vadinu tre?i?ja.  Bet juk kur skauda - ten bandai ugdyti, t.y. stiprinti. Galb?t mes nevienodai vartojam terminus...

Faktiškai  :wethics: :bsensoric: abi yra silpnos, abi reik?t? stiprinti, ugdyti.  Ta?iau jautri yra viena -  :wethics:





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 00:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2, tai kokiu vis d?lto skai?iuku savo schemoje (pirmoje žinut?je) pažym?jai "skaudži?j?" funkcij??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 01:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa raš?:
Bet juk kur skauda - ten bandai ugdyti, t.y. stiprinti. Galb?t mes nevienodai vartojam terminus...
Na jos veikia visiškai skirtingai. Ugdomoj? funkcij? žmogus sieki? lavinti, kaip nauding?. Jam atrodo, kad reikia šioje strityje save tobulinti ir išmokti tuo dalyku naudotis. Jis ten n?ra labai stiprus, ta?iau to siekia, nes jam atrodo jog gyvenime tai gali b?ti labai naudinga. Bet giliai viduje jis gali ? tai nusispjauti. Bet šiaip žmogus ugdomosios f-cijos vandenyse gali paplaukioti.. tik greit pavargsta :wink:



Tuo tarpu skaudžioji funkcija yra ne ugdoma, o gl?dinama. Iš tikro ji pagrinde veikia prieš pat? save. Stipriausias SUPER EGO, kontrolinis postas. ?ia slypi tam tikras autoritetas, kuris nors ir veikia s?moningai, ta?iau pa?iam žmogui sunkokai suvokiamas ir ap?iuopiamas. Ties šia funkcija vyksta pagrindiniai konfliktai, nesutarimai ir kiti aštrumai tarp tip?.



Psichologinis teroras, taip pat daromas per ši? funkcij?. Beje reiks aprašyti, kaip apsiginti tipams nuo s?moningos atakos :) Labanaktis...



P.S. - Liepa, ži?r?k gi ? model?. Jau kelint? kart? sakau: 3 - ugdomoji, 4 - skaudžioji.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 03:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2: funkcij? veikimo aprašymai - nuostab?s!

Dabar aišku. Svarbu, kad nepainiojame pa?i? funkcij?. Gal visiems b?t? suprantamiau, jei vadintume "skaudžioji" funkcija - pagal viekimo b?d?.

:wethics: - Donui ir Žukovui 

:bethics: - Balzakui ir Gabenui

:wlogic: - Napoleonui ir Heksliui

:blogic: - Diuma ir Jeseninui 

:wintuition: - Hugo ir Štirlicui

:bintuition: - Gorkiui ir Dreizeriui 

:wsensoric: - Hamletui ir Džekui

:bsensoric: - Robespjerui ir Dostojevskiui 



Ar teisingai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Vas 2005, 20:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
pagal viekimo b?d?


Na tai ji ir vadinama pagal veikimo b?d?. Pagal k? daugiau?



Taip, funkcijas surašei teisingas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Vas 2005, 11:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Kov 2005, 00:04
Pranešimai: 564
Vartotojas 2:



aishkus dalykas. Kazkaip ne nepagalvojau apie tokia zemishka priezasti.

O ash kadaise kadaise, kai sie testai jau buvo girdeti, bet juos dariusiuju (tikrus ar netikrus) buvo keli ish tukstancio... Pas psichologe, noredama mesti studijas ir vel viska pradet ish naujo, dariau tikraji IQ testa. Pora valandu darbelio ir 8 tiriamos sritys (na kaip ir tavo pvz.).

Testas tikrina ir etishkaja puse, bet..... manau jis nustato tik polinki i tai...Jokie testai nenustatys etiniu -sensoriniu sugebejimu. Polinkis yra viena, bet ishsiugdytas (ar dalinai igimtas) sugebejimas yra plachiau. Testas nustatys , kad ash pvz. linkusi perprasti zmones( stengiuosi tai daryti, tuiu tam polinki), bet nenustatys kiek ash tai sugebu realiai ir kiek galiu tuo naudotis. Nes tai yra labiau fizinis dalykas, kuno kalba, tembras, mimika, etc etc etc...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 12:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
IQ pats principas yra zmogaus igimtines savybes, o ne gludinimasis, aisku prasprendus daug pavyzdziu, paskui gali "apgauti" testa, nes jau bus puse klausimu spresta anksciau, kitu jau bus ikirstas principas, nereiks gaisti laiko ji permastant pakartotinai, atsimenu pirma karta kazkokioj idarbinimo firmeleje dave spresti, isprendziau testa ir dairausi, pasirodo tik 3 klaidos ir geriausias laikas, vienintelis spejau. Tik jis turi viena esmini trukuma, ekstravertai visada pasirodo geriau. kiek pamenu mano sieke apie 138 ar pan, inete angliskai isprendziau, nors angliskai nelabai isikertu pakviete i mensa sajunga registruotis, bet neisikirtau kam to reikia juolab paprase emailo ir kitu dalyku, kuriu inete niekad nerasineju, paskui tik suzinojau kad cia krutas klubas. Beje, auksto IQ zmones niekad nebuna vidutinybemis, bet nevykeliu tarp ju daugiau nei nusisekusiais gyvenimais, gal kad gyvenime norint ji susitvarkyti nepakanka IQ, reikia dar moketi prisitaikyti prie salygu, sutarti su zmonem, nesigincyti su virsininkais...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Bir 2005, 15:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
svyt raš?:
IQ pats principas yra zmogaus igimtines savybes
Ne. Intelektas yra susij?s su suvokimo grei?iu ar reagavimu ? išor?s stimulus, individo sugeb?jimas m?styti ir adekva?iai elgtis savo aplinkoje. Tai kintantis dalykas. IQ vertinamas, atsižvelgiant ir ? amži?, atitinkamai pagal chronologinius r?mus.



Kaip jau buvo min?ta šioje temoje, visi tie testai inete, firmose ir kitur yra netikri. O tikrieji Vekslerio ir Amthauerio taip lengvai n?ra prieinami. D?l testo ap?jimo - žinoma, galima apeiti bet kok? test?, j? pasi?mus ir jam pasiruošus. Tik kas iš to? Intelektuoalus žmogus jaus skirtum? :wink:



svyt raš?:
auksto IQ zmones niekad nebuna vidutinybemis, bet nevykeliu tarp ju daugiau nei nusisekusiais gyvenimais
Kokia informacija remiantis? Tai papras?iausiai nelogiška, vien d?l to, kad IQ apima daugyb? sri?i?. O ir iš gyvenimiškos patirties akivaizdu, kad yra atvirkš?iai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2005, 20:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
Vartotojas 2: Laikoma, kad IQ nekintamas, tiesa jis vertinamas kaip parasyta, tarp bendraamziu. Kazkada domejausi IQ ir susijusiais dalykais tai parasiau kas strigo. Aisku bendra tendencija, kad mastantis zmogus greiciau ras sprendima tai taip, bet vien tai dar ne viskas, pvz tolimu reisu vairuotoju algos 3000 lt men nieko nestebina, o kokiu aukstosios matematikos destytoju, kol neturi mokslinio laipsnio jos kiek zemesnes, o mokslinis laipsnis gaunamas daugiau uz darbstuma. Kaip ir sesers labai protinga nelaikau, mobilka nemoka normaliai naudotis, nekalbant apie kompa, apskritai sunkiai sutaria su technika o gydytoja kardiologe (man iseitu super ego), mokykla aukso medaliu baige (o as vos vos), ka pasieke savo milzinisku darbstumu ir pareigingumu.

Nezianau, mano aukstas IQ o manau kad gyvenime galeciau daugiau pasiekti, nu, nors dar mirt nesiruosiu, verslas juda vezlio (ar gal tango- trys i prieki du atgal) zingsniais i prieki. Norejau tik pasakyti kad vien IQ nieko neapsprendzia. dar pastebejimas, niekas nepasake kad butent orginalus testai yra tiksliausi, gal sukurti patobulinus metodika ir atsizvelgus i padarytas klaidas kaip tik neorginalus yr tikslesni. Nu dzin, plurpiu bile ka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 97 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007