Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 17:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija rašė:
OK. Nutipavai. Niekas tavo versijos nepalaikė, o ypač aš. Vadinasi, lieka kaip buvę, kad mano tipas yra :bsensoric: :wlogic: ir daugiau nėra ko prie to grįžti. Kad daugiau niekam pagundų nekiltų, pats laikas tą temą uždaryti.
Man rūpi ne palaikymas, bet argumentavimas. Jei nėra argumentavimo prieš - reiškia, argumentų neturima.
Labai bijai, kad kažkas nesusidomėtų tavo tipu?


Domėtis niekas negali uždrausti. Man labiausiai patinka fiziškai išreikštos domėjimosi apraiškos: pvz. Xenesy butelio pavidale Kalėdų proga. Bet, manyčiau, kad tiek dėl subjektyvių, tiek dėl objektyvių aplinkybių iki to neprieisim. Taip kad jau būtų metas baigti tuos tuščius pliurpalus apie domėjimąsi mano tipu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija, gal tu nepastebi, bet tu bandai mane žmogiškai įtikinti, kad tavo tipo klausimas nebūtų liečiamas.
Turbūt būtų lėkšta klausti, loginiui ar etiniui tai būdinga. :smile:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
Taip kad jau būtų metas baigti tuos tuščius pliurpalus apie domėjimąsi mano tipu.
Ne aš vystau tuos pliurpalus. Tavo tipas man yra aiškus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Globas A rašė:
Joldija, gal tu nepastebi, bet tu bandai mane žmogiškai įtikinti, kad tavo tipo klausimas nebūtų liečiamas.
Turbūt būtų lėkšta klausti, loginiui ar etiniui tai būdinga. :smile:


Globai, kadangi aš labai abejoju plačiomis tavo loginio suvokimo galimybėmis, tai tiesiog stengiuosi šnekėti ta kalba, kuri yra daugiau mažiau suprantama visiems standartiškai naudojantiems logikos funkcijas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas A rašė:
Liepa, specialiai Tavo tipavimui sukurtoje temoje, į kurią taip buvo kviečiami visi užeiti ir tipuoti, parodžiau, kokios yra tavo stipriosios f-jos. Ne donkichoto ir išvis ne loginio tipo. Jokių priešpriešinių argumentų nebuvo pateikta - tik kažkos etinis nepasitenkinimas. Todėl kol kas nematau rimtų priežasčių į tave žiūrėti kaip į loginį tipą.
Toje temoje aš jokių komentarų (nei pasitenkinimo, nei nepasitenkinimo) išvis nepareiškiau...
Pokalbių temą ten - nustatei teisingai. Bet tai tikrai ne mano STIPRIOJI funkcija. Mes ten diskutavom būtent apie SILPNĄSIAS mano funkcijas. Buvo tipuojama pagal jas.
O stipriosiomis funkcijomis niekas nė neabejojo :wink:

P.S. Pats palygink diskusijų eigą ir atmosferą visuose daugiau kaip 20 puslapių... Kokiomis piremonėmis, kokiais argumentais rėmėmės - VISI. Ar ten mes svaidėmės asmeniškumais, kokias nors epitetais dalyviams? Ar tai bent kiek panašu į Tavo požiūrį į oponentus, kuriuos bandai įtraukti į diskusijas


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Joldija rašė:
tai tiesiog stengiuosi šnekėti ta kalba, kuri yra daugiau mažiau suprantama visiems standartiškai naudojantiems logikos funkcijas.
Tu, kaip ir dauguma forumo dalyvių, nesi pripratusi prie bendravimo su loginiais. Todėl tu nori paprasta, sakykim žmogiška ar etine kalba, užbaigti diskusiją savo naudai.
Tačiau mes kalbamės ne gatvėje ir ne prie alaus, o o socionikos forume, į kurį gali užeiti loginiai tipai ir nepasitenkinti standartinėmis nuomonėmis, daugumos požiūriu, autoritetų citatomis. Loginis visų šitų dalykų nelaiko labai rimtais, nes mano, kad ir pats pagalvojęs gali viską suvokti, patvirtinti ar paneigti.
Dabar situacija komiška: į tavo etines kalbas aš atsakinėju logine kalba. Aš suprantu tavo tikslą: tu nori, kad tavo tipavimo klausimas nebebūtų keliamas, nes nelabai ką turi priešpastatyti.Aš tą puikiai suprantu. O aš laikausi loginio suvokimo principo: pertipavimo loginis nebijo, nes ras kontrargumentų; o jei neras, tai gal ir tipas buvo blogai nustatytas. Esmė yra sužinoti tiesą, o ne slėptis nuo jos. Faktiškai aš tave ir toliau nesąmoningai tipuoju, bet man to nebereikia, nes tavo elgesys nekinta.
Man tavo tipo klausimai nebeįdomūs. Liepos ir kt išvardytų taip pat. Lieka kai kurie žmonės kur kas rečiau dalyvaujantys forume, bet jie palikę pakankamai tekstų, kuriuos galima išsinagrinėti. Dalis jų yra ne tie, kuriais save laiko.
Jūs galite pasirinkti ar laikytis senųjų savo tipų versijų ir toliau būti atitrūkusiems nuo realybės žaidžiant papildymus ar dar kažką arba susidomėti mano nustatytais tipais. Pažįstu jus ir manau, jog dauguma liks prie senųjų savo tipų versijų.
Iš tikrųjų neturiu pagrindo nuvertinti forumo dalyvių. Bet kokia diskusija, net ir iš pažiūros nevaisinga turi savyje nors dalelę tiesos bei leidžia tobulėti. Rinkau šitas daleles. Galvoju, kad turbūt turėčiau padėkoti forumo dalyviams už dalyvavimą diskusijose su manimi, nors ir turiu prisipažinti, kad asmeninis tobulėjimas ir tiesos paieškos (tai susiję šiuo atveju) man buvo svarbiau už etines vertybes, kurios čia dominuoja. Taip pat savo nuožiūra naudojausi jūsų intelekto produktais ir pan. dalykais.
Labai pagerinau savo tipavimo įgūdžius ir esu tuo patenkintas. Paaiškėjo kai kurie įdomūs dalykai, tačiau apie juos tikrai nekalbėsiu, nes čia ne visai ta auditorija. Gal jūs ir patys kai ką supratote.
Aš esu nepaprastai patenkintas savo 3 metų laikotarpiu praleistu šiame forume.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globai, ar tavo paskutinis pasisakymas šitoje temoje galėtų būti traktuojamas kaip atsisveikinimas? :happy:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 16:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
Globai, ar tavo paskutinis pasisakymas šitoje temoje galėtų būti traktuojamas kaip atsisveikinimas? :happy:
Yra atsisveikinimo elementų, tu teisi.
Ilgą laiką man šitas forumas buvo reikalingas, todėl jame aš ir buvau. Mokiausi ir tobulėjau. Dabar forumas man yra reikalingas žymiai mažiau, nors nesakyčiau, jog visai nereikalingas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009, 18:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Mielas Globai, suprantu žmogiškai tavąjį norą narciziškai pasipuikuoti savąja išmintimi, kuriai neprilygsta joks etikas, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, jog puikybė nėra labai geras bruožas, ypač, kai puikuotis nėra ko.

Atvirai kalbant, tamstos tipavimu mažiausiai būčiau linkęs pasitikėti. Jis pasižymi keliais bruožais, kurie leidžia abejoti jo pridėtine verte.

Pirma, tavo tipavimas labai nestabilus (bet gal būtent tai atspindi tą "dinaminę" tipo sampratą, kurios tu taip čia pasigendi?). Dažnai kaitalioji savo išvadas, ir nenustebčiau, kad ir toliau tai darytum. Nepastovumas išvadose liudija, kad pats nepasitiki tuo, ką iš tikrųjų sakai (tai, žinoma, savaime nėra blogas bruožas, bet tokiu atveju nereikia apsimetinėti visažiniu). Geras pavyzdys - kaip tipuoji įžymybes. Tavo nuomonė per labai trumpą laiką gali keistis ganėtinai kardinaliai, vos ne 180 laipsnių kampu, nors įtikinamų argumentų tokiai nuomonės kaitai dažniausiai nepateiki.

Antra, tavo tipavimas taip pat labai subjektyvus, t.y. dažnai priklausomas nuo kito asmens santykio (taip pat besikeičiančio) su pačiu. Tai, kad kas nors prieštarauja tavo nuomonei, yra bene pagrindinis motyvas, kodėl tą žmogų laikai "etiniu", esą negebančiu įžvelgti tavosios tiesos "teisingumo" ir apskritai nusileidžiančiu "loginiais", t.y. protiniais gebėjimais, kuriais tamsta, be abejo, ypač pasižymi. Kaip nuo tamstos santykio su tipuojamuoju, gali keistis ir paties tipavimo išvada, galiu pailiustruoti ir savo pavyzdžiu. Esi mane bene jau kelis kartus vis skirtingai nutipavęs, ir ši raida pirmiausiai aiškintina subjektyviais santykių motyvais. Pirmiausia, tau labai ilgą laiką buvau robespjeras. Iki užkimimo tai tvirtindavai, nors man pačiam tokia diagnozė buvo labai abejotina. Tiesa, aiškindavai, kad esu „nesubrendęs“ robespjeras, t.y. taip neišvystęs sensorikos ir etikos, kaip pats. Vėliau, kai santykiai visai paaštrėjo, ir pradėjai vadinti mane šunsnukiu, „kuriam geriau išvis neatsikelti“, staiga naujos įžvalgos „prašvito“. Taip pagaliau tapau „etiniu“, tiesa, ne visai apibrėžto tipo. Tipas pradėjo „labiau apsibrėžti“ šiomis dienomis, kai ėmeisi visus iš eilės pertipuoti. Pirmiausia, mano nustebimui, palaikei mane heksliu – bent jau tokią išvadą galėčiau daryti, kadangi „Vietinio“ temoje lapkričio 13 d. 11:53 rėžei, kad mano ir Liepos santykis - veidrodinis. Vadinasi, jei Liepa – Dostojevskis (apie ką anksčiau nedviprasmiškai pasisakei), aš – hekslis. Valio! Bet štai po šešių dienų, kur būta, kur nebūta, nuomonė tapo kitokia – vietinis (aka actekas) yra Jeseninas... Argumentai, aišku, „užmušantys“: nuorodų į :wintuition: pasaulėžiūrą – jokių; komentarų, kodėl taip staiga pakeistas tipavimas, taip pat nėra. Užtat konstatuota – „labai įžeidus“ – „įsižeidžia net dėl dalykų, kurie visai nėra su juo susiję“ (šiaip man toks apibūdinimas – naujiena, bet čia, matyt, dėl šunsnukių ir kitų panašaus pobūdžio replikų, kuriomis esi mane apdovanojęs, bet taip niekada deramai ir neatsiprašęs – kitų priežasčių, kodėl būčiau turėjęs šiame forume įsižeisti, atrodo nėra buvę). Taigi, suprask, įžeidumas – „nacionalinis“ arba kitaip tariant unikalusis Jeseninų bruožas. Iš to sekanti taisyklė turbūt būtų tokia: pamatei kokį nors įsižeidusį žmogų, išvada vienareikšmė: jis – tikrų tikriausias Jeseninas. Ar tai gali būti save gerbiančio žmogaus argumentavimas, palieku nuspręsti kitiems.

Trečia, tavo tipavimas yra iš esmės pernelyg suasmenintas, nes grindžiamas ydinga nuostata, jog tipuoti galima remiantis žmonių gebėjimais ir išsilavinimo lygiu. Daugiausiai, žinoma, „kerti“ per loginių-etinių funkcijų takoskyrą. Etikai, kaip galima spręsti iš tavo argumentacijos, yra kažkokios nevisavertės būtybės, įžeidžios, nesuprantančios („nepagaunančios“) loginių argumentų esmės, linkusios į asmeniškumus ir apskritai, dažniausiai moterys. Tai išjuoktinas samprotavimo būdas, nieko bendro neturintis su esminiais socionikos teorijos postulatais. Tenka n-tąjį kartą kartoti, tačiau tipas – nėra konkrečius asmens gebėjimus atspindinti sąvoka, todėl iš to, ką žmogus gali ar žino, o ko, ne, apie tipą spręsti n e g a l i m a. Tipas yra itin abstrahuota teorinė sąvoka, viso labo išreiškianti formalią žmogaus pasaulėžiūros arba informacijos apdorojimo struktūrą. Išsilavinimo lygis, intelektas, kaip ir tokios kitos žmogaus savybės kaip ūgis, storis ir pan., su tipu tiesiogiai nėra susiję.


Tarp kitko, jei jau kalbėtume apie tipavimo „intelektualinę operaciją“, tai ją geriau turėtų atlikti būtent ne loginiai, o etiniai tipai. Juk čia tipuojame ir kategorizuojame ne kokius nors šiaip negyvus objektus, o žmones, kuriuos suvokti – kam jau kam – o etikams (jei jie dar intuityvūs) turėtų būti lengviau. Šiaip, visai galimas daiktas, kad būtent etikai intuityvūs ir yra geriausi tipuotojai (teoriškai tai būtų galima mėginti pagrįsti), tačiau, kita vertus, kiekvienu konkrečiu atveju, tai negali būti argumentas, kuriuo tarkim etikas-intuityvas mėgintų pagrįsti savo išvados dėl kokio nors žmogaus tipo teisingumą. Tuo tarpu tamsta, besilaikantis nuomonės dėl loginių tipų „intelektinės viršenybės“, kaip tik ir naudoji dažnai tai, kaip argumentą, esą „visi jūs etikai, aš vienas – logikas, aš vienas geriausiai žinau!”. Kitas įdomus dalykas, kurio pats, matyt, dar nepastebėjai, kad remiantis paskutiniuoju tavo tipavimu, šis forumas turbūt ne tik kad yra etinis, bet jis dar ir perdėm „jeseniškas“, juk praktiškai dabar vos ne visi pagrindiniai forumo dalyviai (kad ir kaip jie skirtųsi) yra jeseninai! Jeseninus pats šiaip apibūdini, kaip galima suprasti iš tamstos kalbos, kaip „itin nestabilios būsenos, iracionalias ir įžeidžias“ būtybes. Kažko pozityvaus apie jeseninus neteko iš tamsto girdėti – vien tik pejoratyvūs (t.y. paniekinantys) teiginiai. Tai yra itin įdomu, nes būdamas robespjeru, jeseninus turėtum kone labiausiai vertinti iš kitų tipų (juk jie tau siųstuvai!). Kitaip (kaip imtuvus) jeseninus vertintum, jei būtum dreizeris... Bet kokiu atveju, faktas tai, kad tau šiame „Jeseninų dominuojamame“ forume tau ypač sunkiai sekasi pritapti, ir tau kone visi šio forumo dalyviai kažkokie nesubrendėliai ar nemokantys logiškai pagrįsti savo nuomonės, taigi apskritai yra kvailos būtybės.

Jei iš tikrųjų būtumei nutipavęs visus teisingai, matyt, būtų galima daryti išvadą, kad „jeseneniška“ aplinka tau ypač nepalanki, vadinasi esi kažkokio tipo, kuris prie jos sunkiai prisitaiko.

Bet iš tikrųjų, mano (išties grynai etine nuomone) esi pernelyg pasikėlęs. Kodėl ši psichinė negalia tave kankina, priežasčių nurodyti negaliu, bet faktas, kad nuo kuklumo nenumirsi, akivaizdus kaip blynas. Būtent puikybė yra tau didžiausias kliuvinys, kodėl tau sekasi taip čia sunkiai integruotis ir bent pamėginti išgirsti, ką nori tau pasakyti kiti.

Vienaip ar kitaip, visgi kažkaip viliuosi, kad vieną gražią dieną pradėsi klausyti ir iš tikrųjų girdėti. To tau ir linkiu.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 02 Gru 2009, 14:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Buvo toks pageidavimas, kad sureaguočiau į šitą postą. Sureaguoju į tai, į ką įmanoma reaguoti.
Etikas neprilygsta logikui logikos srityje kaip kad logikas etikui - etikos srityje.
Svarbu ne tai, ar tipavimas stabilus, ar ne, bet prie kokio galutinio stabilaus rezultato galų gale prieinama.
Mano tipavimas nepriklauso nuo santykio su tuo žmogumi. Pagal vieną atsitiktinį pavyzdį teorijos kurti neverta. Reikia pateikti bent 4-5 atitinkamus pavyzdžius.
Etikai blogiau nei logikai pagauna loginių argumentų esmę, yra labiau linkę į asmeniškumus.
Šitame forume daugumą sudaro jeseninai.
Jeseninai palyginus su kitais tipais prastai kontroliuoja savo emocijas.
Jeseninus (kai kuriuos) kaip siųstuvus gerai vertinu gyvenime, kur pilnai atsiskleidžia visos f-jos. Socionikos forume, kur diskusijos vyksta logikos pagrindu, jeseninų nevertinu.
Jei kažkas nori būti manęs išgirstas ir įvertintas, turės dėstyti mintis logikos pagrindu arba naujovių pateikimo pagrindu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 02 Gru 2009, 17:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
Svarbu ne tai, ar tipavimas stabilus, ar ne, bet prie kokio galutinio stabilaus rezultato galų gale prieinama.

Jeseninai palyginus su kitais tipais prastai kontroliuoja savo emocijas.


ar tai reikėtų suprasti kaip pripažinimą, kad ankstesniuose postuose, rašytuose tarkim prieš pusmetį, tavo tipavimo rezultatai nebuvo stabilūs ir visiškai neverti dėmesio? turiu omeny tai, ką rašei apie tipų pasiskirstymą procentais.

visiška nesąmonė. jeseninai puikiai kontroliuoja savo emocijas. jie žino, kada gali sau leisti emociškai sklaidytis, kada patylėti, jie nelinkę veltis į konfliktus ir t.t. Ne veltui jie laikomi grupių psichologinio klimato kūrėjais ir palaikytojais. Ar čia, tavo nuomone, daugelis socionikos teoretikų taip teigdami klysta?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 02 Gru 2009, 18:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Jei kažkas nori būti manęs išgirstas ir įvertintas, turės dėstyti mintis logikos pagrindu arba naujovių pateikimo pagrindu.


nejuokink svieto. pas patį logikos ir naujovių reikėtų paieškoti su žiburiu. tai juk silpnosios tavo funkcijos.

ypač nevykęs tamstos pokštas apie jeseninus - esą jų ir čia, ir visame pasaulyje (įdomu, iš kur traukiami tokie faktai) yra dauguma. tai viso labo tik paties gynybinė reakcija į argumentus, kurių nepavyksta savo intelektinėmis jėgomis atremti. tačiau taip tik dar labiau save izoliuoji - pasaulio matymas tampa dar labiau iškreiptas ir niekas tavęs tiesiog nesupras - greičiau tik pasijuoks (ką sėkmingai šiuo metu ir daro).

taigi, linkėčiau daugiau studijuoti ir mokytis, užuot vaidinus kvailį. ačiū už nemokamą cirką, bet jis nereikalingas.

p.s. teiginys, jog "Etikas neprilygsta logikui logikos srityje kaip kad logikas etikui - etikos srityje", apima ir tvirtinimą, kad antai prasigėręs narkomanas logikas dėlios loginius argumentus tiksliau ir geriau už žalingų įpročių neturinį etiką, arba kad matematikos profesorius etikas prasčiau skaičiuos nei poetas logikas, arba kad logikas diplomatas nusileis bendravimo įgūdžiais už etiką santechniką. Tai yra absurdas. Logika, etika ir visos kitos socioninės funkcijos yra abstrakcijos, neturinčios tiesioginio konkretaus ryšio su atskirų individų išvystytais loginiais, etiniais ar kitokiais gebėjimais. Suprantu, kad tamstai kaip sensorikui abstrakčias idėjas sunkiau suvokti ir jas vis norisi įvilkti į konkretumą, bet laikas pagaliau suvokti tipo koncepcijos esmę neiškraipytai.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 03 Gru 2009, 12:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Solanža rašė:
ar tai reikėtų suprasti kaip pripažinimą, kad ankstesniuose postuose, rašytuose tarkim prieš pusmetį, tavo tipavimo rezultatai nebuvo stabilūs ir visiškai neverti dėmesio? turiu omeny tai, ką rašei apie tipų pasiskirstymą procentais.

visiška nesąmonė. jeseninai puikiai kontroliuoja savo emocijas. jie žino, kada gali sau leisti emociškai sklaidytis, kada patylėti, jie nelinkę veltis į konfliktus ir t.t. Ne veltui jie laikomi grupių psichologinio klimato kūrėjais ir palaikytojais. Ar čia, tavo nuomone, daugelis socionikos teoretikų taip teigdami klysta?
1. Taip, ten buvo klaidų.
2. Štai su savo "nesąmonėm" jau parodai, kad savo emocijas kontroliuoji prastokai :happy: :happy: taip kad neskubėk su skambiais pareiškimais.
Emocijų nekontroliavimas - tai nebūtinai šūkavimas ar šokimas į akis. Tai yra žmogaus priklausomybė nuo savo emocinės būsenos, kuri jesenino atveju yra stipriai išreikšta: nuotaikų kaita, minėtasis šūkavimas ar šokimas į akis, tylėjimo, depresavimo, nesidomėjimo niekuo periodai, negalėjimas nieko daryti, nes "nėra nuotaikos" ar visko darymas iš eilės, nes "yra nuotaika". Nepaisant priklausomybės nuo savo emocinės būsenos jeseninas išlieka puikus manipuliatorius, nes stiprioji :bethics: savo gebėjimų nepraranda.
Jeseninas gali būti ir būna grupės psichologinio klimato kūrėjas, bet tik jei "yra nuotaika". Jei nėra nuotaikos, gali su ta pačia grupe tyliai prasėdėti visą vakarą.
Hugo, Diuma kaip sensoriniai tipai yra emociškai žymiai stabilesni ir labiau tinka :bethics: variklio f-jai atlikti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 03 Gru 2009, 12:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
Logika, etika ir visos kitos socioninės funkcijos yra abstrakcijos, neturinčios tiesioginio konkretaus ryšio su atskirų individų išvystytais loginiais, etiniais ar kitokiais gebėjimais.
Pozicija nenauja ir suprantama. Išeina taip, kad dalijimasis į logikus/etikus, sensorikus/intuitus yra nesusijęs su žmonių faktine raiška. Socionika virsta žaidimų lygio spekuliatyvia teorija: aš būsiu tas, o tu - anas, pas mane taip, o pas tave - anaip, bet mes visi esame normalūs, standartiniai ir pan.
Tokia nuomonė kyla dėl to, kad dauguma žmonių yra etiniai (o dauguma iš jų - jeseninai), kurių didelė dalis nusitipuoja į įvairiausius tipus. Nagrinėjant tuos "tipus" nerandama aiškių skirtumų tarp jų, todėl ir kalbama pvz apie "standartinę logiką", t .y. daugumos, ir pan.
Žodžiu, dauguma yra kažkokia aiški, vienoda, suprantama, bet yra dalis kažkokių ne tokių, kuriuos blogai auklėjo ar jie psichiškai sutriko ir dėl to jie pasikėlė.
Ką gi, lai gyvuoja ir tokia nuomonė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: GLOBUI - atsakymai vienoje temoje
StandartinėParašytas: 03 Gru 2009, 16:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas A rašė:
1. Taip, ten buvo klaidų.
2. Štai su savo "nesąmonėm" jau parodai, kad savo emocijas kontroliuoji prastokai :happy: :happy: taip kad neskubėk su skambiais pareiškimais.
Emocijų nekontroliavimas - tai nebūtinai šūkavimas ar šokimas į akis. Tai yra žmogaus priklausomybė nuo savo emocinės būsenos, kuri jesenino atveju yra stipriai išreikšta: nuotaikų kaita, minėtasis šūkavimas ar šokimas į akis, tylėjimo, depresavimo, nesidomėjimo niekuo periodai, negalėjimas nieko daryti, nes "nėra nuotaikos" ar visko darymas iš eilės, nes "yra nuotaika". Nepaisant priklausomybės nuo savo emocinės būsenos jeseninas išlieka puikus manipuliatorius, nes stiprioji :bethics: savo gebėjimų nepraranda.
Jeseninas gali būti ir būna grupės psichologinio klimato kūrėjas, bet tik jei "yra nuotaika". Jei nėra nuotaikos, gali su ta pačia grupe tyliai prasėdėti visą vakarą.
Hugo, Diuma kaip sensoriniai tipai yra emociškai žymiai stabilesni ir labiau tinka :bethics: variklio f-jai atlikti.


nu aš palauksiu pusmetį, metus, kada tu praregėsi ir imsi matyti ne vien jeseninus. galvoju, kad tau reikia kokių kardinalių permainų: pakeisti geografijos mokytojo darbą, išvažiuot atostogaut, susirast kokį naują hobį ar draugų naujų. o protingiausia būtų pastudijuoti daugiau socionikos teorijos....

jeseninai yra dviejų potipių, inicijuojantysis yra rėksmingesnis. aš intuityvaus potipio, taigi ramesnė.
pasakiau, kad pasakei nesąmonę, nes iš tiesų taip manau. bet tai pasakyta be jokių emocijų ar šūkavimų. konstatavau ir tiek. visiškai šaltu veidu :wink: Mane sunervuoti ar išvesti iš kantrybės retai kam pavyksta.
jei jeseninui nėra nuotaikos jis išvis neis į jokį vakarėlį, tai pirma. o antra, jei jau atėjo, tai nesėdės tyliai kamputyje ir neapsimetinės nematomu.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 113 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007