Socionikos forumas

Dabar yra 27 Bal 2024, 23:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Lap 2006, 11:24
Pranešimai: 91
Liepa raš?:
uogaa raš?:
Liepa, tai vadinasi jeigu socionikoje nusprendziama, kad tu esi toks ir ne kitoks ir viskas..?


Socionika negali "nuspr?sti".  Socionika, kaip ir kiekvienas mokslas, bando rasti d?sningumus ir pažinti pasaul?, pažinti tikrov?. Galima tik teisingai arba neteisingai pažinti - bet ne pakeisti  ar nustatyti d?sningumus.



Aš manau, kad socionika padeda pažinti žmog?, bet jokiu b?du nededa jam "antspaudo"





jeigu zmogus ieskodamas savo tipo socionikoje susiduria, jog jam galimos - budingos vieno ir kito tipo savybes... nejaugi negali buti jog budinga ne ketvertuko schema.. tai butu jau kita mokslo sritis.. ar tai galetu paaiskinti ir socionika.. ar vis del pritampant prie sistemos kitu tipu savybiu apraiskas savyje uzbraukti.. apsiribojant im ketvertuku..?

o gal vis del to galima bandyti izvelgti desninguma..kuris leistu pazvelgti kitaip giliau.. tuo paciu budamas kurybinis konstruktyvus, o ne destruktyvus?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
jeigu zmogus ieskodamas savo tipo socionikoje susiduria, jog jam galimos - budingos vieno ir kito tipo savybes...
Tai ir kas ?ia tokio - tipai turi bendr? savybi?. Tarkime Hugo ir Diuma turi tas pa?ias stiprias funkcijas - :wsensoric: ir :bethics:. Gabenas ir Diuma yra beveik identiški - skiriasi tik dviej? funkcij? stiprumu. Visi tipai turi bendrum?.

Reikia suprasti skirtumus - ir viskas atsistos ? savo vietas:). 

Matyt, neaiškumas yra d?l to, kad skaitai aprašymus ir jie vienodai tinka:smile:.

Jeigu ?sigilintum ? teorij? (? tipo strukt?r?) - visk? pamatytum kiek kitaip.



nejaugi negali buti jog budinga ne ketvertuko schema..
O apie kok? ketvirtuk? ?ia eina kalba?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
zanka raš?:
Cassandra: o gali b?ti taip, kad po 10 met? sensorikui tos gulb?s vis dar gražu?




Ne.



Jei sensorikas gavo šiok? tok? menin? išsilavinim?, jam jos taps nebegražu iš esm?s, nes jis prad?s nusimanyti apie formos, spalvo ir turinio santyk?.



Jei jis meninio išsilavinimo negavo, jam jos nebepatiks, nes a) sakykim, išbluks spalvos, apspurs audinys (jei tai kilimas), o netvarking? prast? daikt? sensorikai nem?gsta ; b) gulb?s per t? laik? išeis iš mados :smile: nemading?, pasenusi? daikt? sensorikai taipogi nepaken?ia (nebent jie b?t? ypa? geros kokyb?s arba tur?t? išliekam?j? kult?rin?-menin? vert?), kadangi per daiktus jie reprezentuoja save ir savo pad?t? visuomen?je.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Lap 2006, 11:24
Pranešimai: 91
Cassandra raš?:


Jeigu tam tikra fizin? konstitucija yra ?gimtas, paveldimas dalykas, tai tam tikri psichiniai procesai taip pat yra ?gimti, pvz. reakcijos greitis, temperamentas, taipogi gaunamos iš aplinkos informacijos apdirbimo procesai. Šia prasme mes esame ?spraudžiami ? r?mus pa?ios gamtos. Jeigu mano ?gis yra 150 cm., ar turi prasm?s mano nusiskundimai, kad aš ?sprausta ? r?mus ir nebegaliu tobul?ti, bo nor??iau b?ti krepšininke su ?giu 198 cm?:wink:





bet butent zmogaus psichiniai procesai turi potenciala kurio mes neisnaudojame 100 proc.. kiek apie tai mokslines literaturos..

ir musu asmenines psichines savybes yra ne kunas su biologiniu ribotumu.. todel nelyginciau psichiniu savybiu su fizine konstitucija siuo atveju medziu.. zmogui nupjovus rankas, jos pacios irgi neatauga... 

o stai r-jos greitis na pvz:) leto zmogaus, jeigu tai lavinama - samoningai.. paciam zmogui to norint.. ir  pasiekia arti savo max.. galbut ir atitinka zmogaus su greita  r-ja  vidurki - iprastine busena..

ir mano manymu tai nera blogai.. jeigu tai padeda labiau - placiau suvokti -  pazinti pasauli..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Cassandra: :smile: fainai parašei - daug aiškiau man pasidar? kas tai yra sensorika ir intuicija:smile:

O beje, kokio tipo pati esi (jei ne paslaptis)?



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Lap 2006, 11:24
Pranešimai: 91
Nadia raš?:
jeigu zmogus ieskodamas savo tipo socionikoje susiduria, jog jam galimos - budingos vieno ir kito tipo savybes...
Tai ir kas ?ia tokio - tipai turi bendr? savybi?. Tarkime Hugo ir Diuma turi tas pa?ias stiprias funkcijas - :wsensoric: ir :bethics:. Gabenas ir Diuma yra beveik identiški - skiriasi tik dviej? funkcij? stiprumu. Visi tipai turi bendrum?.

Reikia suprasti skirtumus - ir viskas atsistos ? savo vietas:). 

Matyt, neaiškumas yra d?l to, kad skaitai aprašymus ir jie vienodai tinka:smile:.

Jeigu ?sigilintum ? teorij? (? tipo strukt?r?) - visk? pamatytum kiek kitaip.



nejaugi negali buti jog budinga ne ketvertuko schema..
O apie kok? ketvirtuk? ?ia eina kalba?



                                        PASAULIO SUVOKIMAS



Funkcionavimo aspektas              2 - 4                              Ryšio aspektas

PATEIKIMAS APLINKAI                3 - 1                            GAVIMAS IŠ ŠALIES

Koordinacijos aspektas                                                    Organizacijos aspektas



                                        SAV?S SUVOKIMAS





sutinku del 16 socionikos deriniu.. bet jeigu "gautume"  is salies daugiau - daugiau pateiktume aplinkai, geriau suvoktume save ir pasauli... kodel tik po viena vyraujanti aspekta atiduodama f-joms?



gal tai priklauso nuo jauciamo poreikio..? smalsumo.. vidines motyvacijos.. pasirinkimo galimybes dometis tuo kas nepazinta ar neatrasta..



ziurint i subjektine sensorika diuma ir gabeno matau priestaravima:

pvz: "?sitikinimas savo išskirtinumu, nepažeidžiamumu, patikimumu, kas turi b?ti patvirtinama su tam tikra garantija – j? reikalavimas išo­riniam pasauliui. Visa, kas prieštarauja j? tvirtinimams ir reika­lavimams, yra ne?tikinama, o svarbiausia – ne?gyvendinama. J? po­j??iai aukš?iau bet koki? racionali? pagrindim?. J? pa?i? jausmin? sfera neanalizuojama ir tuo pa?iu „subjektinis sensorikas“ išvengia abejoni?. Pagrindinis reikalavimas žmon?ms – patikimumas.

„Aš jau?iu, vadinasi, pasaulis egzistuoja!“

J? reikalavim? ir tvirtinim? neigimas sukelia agresij?.

„Jeigu aš vegetaras, ne vegetaras – lavon? ?dikas. Jei aš gydausi tik liau­­diškomis priemon?mis, kurie geria vaistus – apnuodyti chemijos. Jei man patinka šaltis, šilumos m?g?jai – išlep?liai. Jei man patinka ši­luma, šal?io m?g?jai – bepro?iai“.

„Jei nori b?ti sveikas, klausk man?s – ne gydytoj?!“



tikrai nesu kategoriska... arba tai nera pas mane stipriai isvystyta.. kaip tada su ju prioritetu  principiniam komformizmui.. harmonijos pusiausvyros palaikymui.. ..??


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
uogaa raš?:
Cassandra raš?:


Jeigu tam tikra fizin? konstitucija yra ?gimtas, paveldimas dalykas, tai tam tikri psichiniai procesai taip pat yra ?gimti, pvz. reakcijos greitis, temperamentas, taipogi gaunamos iš aplinkos informacijos apdirbimo procesai. Šia prasme mes esame ?spraudžiami ? r?mus pa?ios gamtos. Jeigu mano ?gis yra 150 cm., ar turi prasm?s mano nusiskundimai, kad aš ?sprausta ? r?mus ir nebegaliu tobul?ti, bo nor??iau b?ti krepšininke su ?giu 198 cm?:wink:





bet butent zmogaus psichiniai procesai turi potenciala kurio mes neisnaudojame 100 proc.. kiek apie tai mokslines literaturos..

ir musu asmenines psichines savybes yra ne kunas su biologiniu ribotumu.. todel nelyginciau psichiniu savybiu su fizine konstitucija siuo atveju medziu.. zmogui nupjovus rankas, jos pacios irgi neatauga... 

o stai r-jos greitis na pvz:) leto zmogaus, jeigu tai lavinama - samoningai.. paciam zmogui to norint.. ir  pasiekia arti savo max.. galbut ir atitinka zmogaus su greita  r-ja  vidurki - iprastine busena..

ir mano manymu tai nera blogai.. jeigu tai padeda labiau - placiau suvokti -  pazinti pasauli..




Taip, ta?iau psichin?s žmogaus savyb?s ir galimyb?s n?ra berib?s. Mes negalime vis? j? ištobulinti 100 %. Jei žmogus yra gabus tiksliesiems mokslams, bet neturi klausos, aišku, galima pralavinti  jo muzikinius sugeb?jimus iki neblogo "Du gaideliai" ar "Pas?jau linel? ant pylimo" padainavimo, bet iki Eurovizijos lygio jo išlavinti visvien nepavyks (k? puikiai iliustruoja TV laidos). Tod?l jis tikrai pasieks daugiau savo tiksli?j? moksl? srityje ir ar reikia jam skirti savo laik? energij? dainavimui? Kiek tai tikslinga? Jei aš esu logik?, tai žmogišk?j? santyki? srityje aš išlavinsiu save tiek, kiek iš man?s reikalauja mandagaus bendravimo etiketas, bet visokie ten žvilgsniai, žingsniai, j? pateikimo b?das bei šifruot? (kas taip domina etikus), man nei ?dom?s, nei b?tini suprasti, tod?l nemanau, kad labai save nusiskriausiu sav?s nelavindama šia etine linkme.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
zanka raš?:
Cassandra: :smile: fainai parašei - daug aiškiau man pasidar? kas tai yra sensorika ir intuicija:smile:

O beje, kokio tipo pati esi (jei ne paslaptis)?





Sensorin?-login? ekstravert?.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
uogaa, iš kur šita schem????:shocked:

Nieko nesupratau.

Mes ?ia šiaip aštuntuku vadovaujam?s:happy:.

A modeliu.

Prašvieskit kas nors...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Cassandra: Iracionali?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
zanka raš?:
Cassandra: Iracionali?




Kai pirma rašoma iracionali f-ja (mano atveju - sensorika) - tipas iracionalus, kai racionali - racionalus:



Sensorinis-loginis ekstravertas (pseudonimas "Žukovas")

Loginis-sensorinis ekstravertas (pseudonimas "Štirlicas")


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Lap 2006, 11:24
Pranešimai: 91
Nadia:

http://www.socionika.org/ksm.htm


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Sau 2006, 13:47
Pranešimai: 1639
A, ?ia socionika pagal Kalinausk?. Tu teisi - tas modelis yra kažkoks ribotas.

O ?ia "aštuntukas" - http://keep4u.ru/imgs/b/061222/5f30a45ca961d76ea4.jpg


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 16:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2006, 14:52
Pranešimai: 236
Cassandra: aaa....supratau:strange:...žinosiu...

dar vienas klausim?lis: ar yra kokia nors teorij? apibedrinanti literat?ra/knygos/vadov?liai norintiems pastudijuoti socionika? Ar tik internetiniai puslapiai, atskiri straipsniai ir nuomon?s?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2007, 17:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
zanka, pradžioje rekomenduo?iau perskaityti V.Gulenko "Menedžment slažennoj komandy", berods, Kijev, 1994 m. Jis pakankamai aiškiai tiksliai ir strukt?ruotai visk? aprašo. Tik gana problematiška j? m?s? knygynuose rasti. D?l to dažniausiai ir nurodomi inetiniai puslapiai. K.G.Jungo rusiškai yra leidinys apie psichologinius tipus, j? galima rasti gerai paieškojus ir knygynuose, angliškai Lietuvoje nerasi. Augistinavi?i?t? rusiškai yra išleidusi, berods, "Sofijos" leidykla.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007