Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 17:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Lap 2004, 10:32
Pranešimai: 95
o va dusion kaip pasiko - virtuvele padalijo  :sad:



nenoriu naujos nenoriu  (tipo verkiu ....)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Gru 2004, 18:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lie 2005, 15:18
Pranešimai: 712
Akela,



ramiakas. Nepadalijo. Ishkele. Remontuos. Nebijokite nauju sienu spalvos.





Ten bus nauja ir grazhu, ten bus nauja ir grazhu!



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 17:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Lap 2004, 10:32
Pranešimai: 95
psio - spyna ne vietoje. NUKABINKIT ja greiciau  !


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Gru 2004, 17:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Lap 2004, 10:32
Pranešimai: 95
:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 10 Rgp 2008, 21:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dalyvis.100261 rašė:
is pradziu kaltinu viska, ka imanoma, kai nurismstu ir isijungia pagaliau protas, zinoma - save. Na, arba ta, kas kaltas.
Ieškojau panašios temos... nors aš "užsiroviau" ant truputį kitokio niuanso. Radau šitą temą. Taigi tęsiu...

Turbūt kiekvienam bent kartą gyvenime prisiėjo ATSIPRAŠYTI kito žmogaus. Mane neseniai nustebino atsiprašymo (apskritai bet kokio atsiprašymo) niuansai - t.y. DĖL KO žmogus atsiprašo. Atkreipiau dėmesį į SKIRTUMĄ:
- vieni atsiprašo, kadangi jaučia savo kaltę
- kiti atsiprašo, kadangi jaučiasi jog buvo neteisūs

Kol kas nedetalizuosiu situacijos, nes nenoriu "užprogramuoti" ir pakreipti jūsų atsakymų - norėčiau išgirsti nuomones apskritai apie atsiprašymo poreikio motyvus. Dėl ko kyla noras atsiprašyti, kokį jausmą tuomet jaučiate? O gal mano nurodyti skirtumai yra vienas ir tas pats ir jų neverta atskirti?
O jeigu tai skirtumai - tai ar taip pat skiriasi ir atsiprašymo eiga bei rezultatas (ko siekiama)?
Ką apskritai mąstote apie šiuos niuansus?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2008, 12:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:
Turbūt kiekvienam bent kartą gyvenime prisiėjo ATSIPRAŠYTI kito žmogaus. Mane neseniai nustebino atsiprašymo (apskritai bet kokio atsiprašymo) niuansai - t.y. DĖL KO žmogus atsiprašo. Atkreipiau dėmesį į SKIRTUMĄ:
- vieni atsiprašo, kadangi jaučia savo kaltę
- kiti atsiprašo, kadangi jaučiasi jog buvo neteisūs

Kol kas nedetalizuosiu situacijos, nes nenoriu "užprogramuoti" ir pakreipti jūsų atsakymų - norėčiau išgirsti nuomones apskritai apie atsiprašymo poreikio motyvus. Dėl ko kyla noras atsiprašyti, kokį jausmą tuomet jaučiate? O gal mano nurodyti skirtumai yra vienas ir tas pats ir jų neverta atskirti?
O jeigu tai skirtumai - tai ar taip pat skiriasi ir atsiprašymo eiga bei rezultatas (ko siekiama)?
Ką apskritai mąstote apie šiuos niuansus?


Neišsyk daėjo, kad visgi yra šioks toks ne tik semantinis skirtumas tarp "jaustis kaltam" ir "jaustis neteisiam", bet jis man atrodo labai nežymus... Matyt, tas kas jaučiasi neteisus, nebūtinai jaučiasi kažkuo prasikaltęs?

Kalbant apie motyvus... labai nemėgstu atsiprašinėti :). Paprastai motyvas yra turbūt elementarus- susitaikyti, užglaistyti kažkokias savo klaidas. Žodžiai "atsiprašau" yra ne vidinis kažkoks atgailos aktas, kiek įrankis, leidžiantis pataisyti situaciją, kuri dėl mano kaltės išsibalansavo.
Nors būna, retai, bet būna, kad jaučiuosi išties kalta, "prisidirbusi" :). Tačiau bet kuriuo atveju, matyt, skiriasi tik žodžiai, kuriais kalbama, o rezultato vistiek siekiama to paties. O eiga- pagal aplinkybes.

Dar pagalvojau.. gal būtų galima kalbėt apie kažkokius "kaltumo laipsnius". (Na gal nelabai nusišneku). Tiesiog, poelgis, dėl kurio jautiesi kaltas ar neteisus (vistiek man tai sinonimai), lemia ir tai, kaip toliau spręsi situaciją. Jeigu nieko ypatingai blogo nepadarei, pakanka pasakyt atsiprašau ir nusišypsot, ir ta situacija greit pasimiršta abiems jos dalyviams. Jeigu kažką tikrai negero padarei, tai atitinkamai ir pastangų turi įdėti gerokai daugiau, jeigu tas žmogus tau svarbus, kad situaciją pataisyti. Na pvz. aš tokiais atvejais galiu nepatingėt parašyt 5 lapų laišką, išsamiai paaiškindama, kas kaip buvo ir kodėl... :smile:

kiek chaotiškai aš čia atrašiau. bet kad tema tokia, slidoka. gan sudėtinga abstrakčiai nagrinėti.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2008, 13:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Spa 2004, 12:28
Pranešimai: 1450
Aš atsiprašau tada, kai jaučiuosi pasieglusi negerai, taip, kaip nenorėčiau, kad būtų pasielgta su manimi...Tad tikriausiai tada, kai jaučiuosi kalta.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2008, 23:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
kiek chaotiškai aš čia atrašiau. bet kad tema tokia, slidoka. gan sudėtinga abstrakčiai nagrinėti.

Ačiū už mintis, Solanža ir m2 - man atsakymai pilnai suprantami.
Sutinku, kad abstrakčiai, nežinant konkrečios situacijos, kalbėti sunkoka. Norėčiau palaukti dar kitų dalyvių pasisakymų - įdomu įvairios nuomonės. Ir truputį vėliau aprašysiu konkretų atvejį - kuris būtent tokiu motyvų sustatymu mane nustebino...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2008, 23:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
skirtingai, nei solanžai, atsiprašinėti man būdinga. tai, tiesa, neretai tai darau sąmoningai siekdamas nuaštrinti konfliktus.

šiaip manau, kad atsiprašinėjima, kai pajuntama savikaltė. nes dėl veiksmų, kurie neteisingi (logine prasme), pripažįstamos klaidos. atsiprašinėti nėra čia ko.

pats - prisipažinsiu - neretai apsėstas tos savikaltės jausmo. kartais norėtųsi nuo to pabėgti. vis manau, kad kažką padariau nederamai arba kad galėjau padaryti dar deramiau nei padaryta. sykiu kritiškai vertinu tuos, kurie savo veiksmų šiuo kampu mažai arba apskritai nereflektuoja. laikau tai egocentrizmu.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2008, 10:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
skirtingai, nei solanžai, atsiprašinėti man būdinga. tai, tiesa, neretai tai darau sąmoningai siekdamas nuaštrinti konfliktus.

šiaip manau, kad atsiprašinėjima, kai pajuntama savikaltė. nes dėl veiksmų, kurie neteisingi (logine prasme), pripažįstamos klaidos. atsiprašinėti nėra čia ko.

pats - prisipažinsiu - neretai apsėstas tos savikaltės jausmo. kartais norėtųsi nuo to pabėgti. vis manau, kad kažką padariau nederamai arba kad galėjau padaryti dar deramiau nei padaryta. sykiu kritiškai vertinu tuos, kurie savo veiksmų šiuo kampu mažai arba apskritai nereflektuoja. laikau tai egocentrizmu.

1. Nepastebejau.
2. Byloja apie stipria logika.
3. Savigrauzos jausmas budingas robams arba dostikams: matyt, del skaudziosios :bsensoric:; atrodo, kad padarai ne taip, ne iki galo ir pan. Ismokau ignoruoti sita pojuti, nors visiskai pabegti nuo jo negaliu. Kurie apie tai negalvoja, nebutinai yra egocentristai, galbut ju sensorika yra kitoje vietoje. Ir etika galbut prie stipriuju.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 17 Rgp 2008, 15:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
Savigrauzos jausmas budingas robams arba dostikams: matyt, del skaudziosios :bsensoric:; atrodo, kad padarai ne taip, ne iki galo ir pan. Ismokau ignoruoti sita pojuti, nors visiskai pabegti nuo jo negaliu. Kurie apie tai negalvoja, nebutinai yra egocentristai, galbut ju sensorika yra kitoje vietoje. Ir etika galbut prie stipriuju.


kaip supratau iš šio ir kitų tavo pasisakymų, tau pavyko pasiekti, kad :bsensoric: nebebūtų tau "skaudžioji".

argumento neatmetu. įdomu tik tai, kad diskusijose kitais klausimais taip vadinamos "silpnosios" funkcijos vystymo galimybės nepripažįsti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2008, 10:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
kaip supratau iš šio ir kitų tavo pasisakymų, tau pavyko pasiekti, kad :bsensoric: nebebūtų tau "skaudžioji".

argumento neatmetu. įdomu tik tai, kad diskusijose kitais klausimais taip vadinamos "silpnosios" funkcijos vystymo galimybės nepripažįsti.
1. Ne. Juk rašau, kad išmokau ignoruoti skaudžiosios f-jos siunčiamus signalus, bet nuo to visiškai pabėgti negaliu. Tiesiog bandau nekreipti dėmesio. Tai visai nereiškia, kad skaudžioji f-ja sustiprėjo. Tai reiškia, kad stipriųjų f-jų pagalba suvokiu skaudžiosios f-jos silpnumą bei tam tikrą jos neadekvatumą ir stengiuosi, kad tai manęs perdaug neįtakotų.
2. Vėl neteisingai, nes dar vakar rašiau, kad silpnųjų f-jų vystymąsi pripažįstu. Bet daugiau kiekybine, o ne kokybine prasme. Tarkim, mano :bsensoric: yra sustiprėjusi, gali veikti stipriai, bet netiksliai, ji nėra subtili, jos valdymui reikia stipriųjų f-jų pagalbos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 18 Rgp 2008, 19:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
kaip supratau iš šio ir kitų tavo pasisakymų, tau pavyko pasiekti, kad :bsensoric: nebebūtų tau "skaudžioji".

argumento neatmetu. įdomu tik tai, kad diskusijose kitais klausimais taip vadinamos "silpnosios" funkcijos vystymo galimybės nepripažįsti.
1. Ne. Juk rašau, kad išmokau ignoruoti skaudžiosios f-jos siunčiamus signalus, bet nuo to visiškai pabėgti negaliu. Tiesiog bandau nekreipti dėmesio. Tai visai nereiškia, kad skaudžioji f-ja sustiprėjo. Tai reiškia, kad stipriųjų f-jų pagalba suvokiu skaudžiosios f-jos silpnumą bei tam tikrą jos neadekvatumą ir stengiuosi, kad tai manęs perdaug neįtakotų.
2. Vėl neteisingai, nes dar vakar rašiau, kad silpnųjų f-jų vystymąsi pripažįstu. Bet daugiau kiekybine, o ne kokybine prasme. Tarkim, mano :bsensoric: yra sustiprėjusi, gali veikti stipriai, bet netiksliai, ji nėra subtili, jos valdymui reikia stipriųjų f-jų pagalbos.


pri(si)painiojai. :smile:

rašai "Tai visai nereiškia, kad skaudžioji f-ja sustiprėjo", o po to "Tarkim, mano :bsensoric: yra sustiprėjusi, gali veikti stipriai, bet netiksliai".

tai sustiprėjo ar ne? :smile:

sėkmės.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2008, 10:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
pri(si)painiojai. :smile:
rašai "Tai visai nereiškia, kad skaudžioji f-ja sustiprėjo", o po to "Tarkim, mano :bsensoric: yra sustiprėjusi, gali veikti stipriai, bet netiksliai".
tai sustiprėjo ar ne? :smile:
sėkmės.
Kaip jau tapo įprasta pastaruoju metu, ieškodamas mano klaidų susipainiojai pats. Skaudžiosios f-jos signalai ignoruojami stipriųjų f-jų pagalba, o josios tam naudoja socionikos žinias, todėl formaliai žiūrint tai nereikštų skaudžiosios f-jos sustiprėjimo. Skaudžiosios f-jos sustiprėjimas nustatomas kitaip.
Šiuo atveju padarei klaidingas sąsajas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Musu reakcija... arba kas kaltas?
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2008, 13:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
actekas rašė:
pri(si)painiojai. :smile:
rašai "Tai visai nereiškia, kad skaudžioji f-ja sustiprėjo", o po to "Tarkim, mano :bsensoric: yra sustiprėjusi, gali veikti stipriai, bet netiksliai".
tai sustiprėjo ar ne? :smile:
sėkmės.
Kaip jau tapo įprasta pastaruoju metu, ieškodamas mano klaidų susipainiojai pats. Skaudžiosios f-jos signalai ignoruojami stipriųjų f-jų pagalba, o josios tam naudoja socionikos žinias, todėl formaliai žiūrint tai nereikštų skaudžiosios f-jos sustiprėjimo. Skaudžiosios f-jos sustiprėjimas nustatomas kitaip.
Šiuo atveju padarei klaidingas sąsajas.


taip ir neliko aišku, ką čia suraitei. juo labiau, nei aš ieškau kokių tavo kliauzių, nei aš painiojuosi dėl to "įprastai".

anyway, įdomu, kaip tamstos nuomone, nustatomas "skaudžiosios funkcijos sustiprėjimas"?

ir dar viena pastaba: skaudžiosios funkcijos signalai ne ignoruojami, o - atvirkščiai - mobilizuoja stipriąsias funkcijas. dėl to šią funkciją ir yra korektiškiau vadinti "mobilizacine".

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 26 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007