Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 22:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 16:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
Bent jau kiek teko stebet, diumos tikrai nesimeto bereikalingais epitetais, pas juos apskritai kaip pas sensorikus labai taiklus buna tie issireiskimai, zmogaus savybiu paminejimai. Vis pagalvoju- noreciau taip gebet taikliai reikstis:)
Oi, nebutinai. Del silpnos logikos ir intuicijos diuma nesugeba objektyviai ivertinti žmogaus, todel epitetai neretai buna juokingi ir keisti.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 16:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas: nu pavyzdziui?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža raš?:
O pasiust, kaip Liepa raso, visgi yra nepatogu. Tarsi va, i tave taip graziai kreipiasi, o tu, imsi dabar taip grubiai ir atstumsi... taigi kokia niekse patapsi...... :smile:


Butent!  Labai taikliai parašei, Solanža. :wink:  Bet kartais tikrai nebegaliu susitureti - ir pasiunciu!  Prasme buna vos ne "ko cia seilejiesi, atstok"... (nes jau nebeskanu nuo to saldumo) :tongue:



Ir dar labai taikliai pastebejai, kad Diuma nesako vienodu komplimentu ar kreipiniu - jie labai tikslus ir IŠSKIRTINIAI. Hamletas gi erzina dar ir tuo, kad tai žarstoma visiems/visoms (prisiminiau anekdota: duokite man 10 atviruku su užrašu "mano vienintelei") :happy:  Galit isivaizduoti kaip jauciasi toji "vienintele"...



P.S. Ar tik Globui su Diuma nebus panašus santykiai (ir reagavimas) - kaip man su Hamletu :tongue: :tongue: :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Del silpnos logikos ir intuicijos diuma nesugeba objektyviai ivertinti žmogaus, todel epitetai neretai buna juokingi ir keisti.
Diumos epitetai tikrai neparemti logika. Greiciau - jo paties santykiu su tuo žmogumi. Jis pabrezia kuo, kame Tu jam padejai, pagelbejai, suradai išeiti ir pan.  T.y. KAIP jam padejai geriau jaustis.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža: Pvz1. Žmogaus, kuris priklauso šauliams, žmona pagimde dukra. Tai viena diuma palinkejo, kad jie dukra išmokytu šauliu gudrybes.

Mano manymu, kvailokai pasakyta. Kas ta "šauliu gudrybe"? Cia, gal truputi ne i tema, nes tema yra kreipiniai, bet vis tiek.

Pvz2. Labai lengvai viešai apdalina žmones komplimentais, lengvai ir ne visai pagristai ka nors išskiria iš kitu, pvz: va štai šitas - tai protingas, o ta - labai graži. O aš tai žiuriu, kad nei to grožio, nei to proto ten nesimato:wink:

Pvz3. Kadangi mano mama diuma, tai dar vaikysteje prisiklausiau visokiu tiek pagyrimu, tiek kritikos, kuri budavo dažnai išsakoma viešai ir nepagristai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Diumos epitetai tikrai neparemti logika. Greiciau - jo paties santykiu su tuo žmogumi.
Vadinasi, epitetai neobjektyvus. Neužtenka vien etikos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Ar tik Globui su Diuma nebus panašus santykiai (ir reagavimas) - kaip man su Hamletu :tongue: :tongue: :tongue:
Ne, nebus. Nustatant santykiu pobudi nereiketu vadovautis tokiais gana paviršutiniškais dalykais kaip santykiu aprašymas forume.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 17:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dumu nebuna be ugnies...  Vadovaujuosi betarpiškais ir autentiškais ispudžiais - iškeldama viso labo hipotezee (kuri atvira svarstymui).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 19:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Globas raš?:
Cassandra raš?:
Kai kurie logikai mazybines formas naudoja, sudedami i jas nemaza doze ironijos:

"Na, ka pauksteli balandeli, pasiukslinai mazuma siandien?"
Nepritariu tokiems dalykams.

Aš kai turejau romana su diuma, tai i ja kreipdavausi "išdykuti". Ne be pagrindo:smile:



Kaip tau atrodo, kaip diuma mato roba visumoj? Placiau jei galima Globe.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 21:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
o vis delto... :wink: dualu tarpusavio santykius - tarp ju ir kreipinius - KITIEMS tipams suprasti ne visada lengva. Dualai jaucia menkiausius niuansus, ju bendravime yra ir labai subtilaus flirto elementu - butent šitu dalyku negalima analizuoti ir vertinti tiesiogiai. Dualu bendravimo "cinkelis" - tarp eiluciu (atviru tekstu, bet... "I ctob nikto ne dagadalsia" (rus.))



Pateiksiu viena pavyzdi...

Diumute grižo iš darbo velai, suprantama, pavargusi. Du Donai (jos vyras ir aš, kadangi buvo sutarta su ja susitikti) jos lauke ziuredami TV. Dar su paltu eme verksmingai rypauti: "Kokia as vargse, pareinu nusikalusi, niekas nepasitinka, niekas kavos nepasiulo. O jus, niekšeliai, prie TV pilvus išvertee".  Aišku, vyras puole nurengti palta, aš - vandeni užvirinti. Jinai atsisedo prie musu - išklausinejom, kaip sekesi. Ir visiems buvo linksma, gera. "Niekšeliai" su malonumu pilde visus norus. Diumute spinduliavo dekingumu.

Paprastai žmogaus komfortu, savijauta (pamaitinimu) rupinasi Diuma. Dabar ko gero mes irgi iš jos to paties lauktume (kaip iprasta). Tiesioginiai (rimtu veidu) prašymai mus gal net priverstu pasijusti nepatogiai - patys nesusiprotejom! Jeigu jinai atsiprašinetu, kad pavelavo, pultu šeimininkauti - gal nuovargis ja pribaigtu ir pajusciau kad laikas nešdintis namo.  Viska paversti žaidimu ir gauti ko nori - labai baltasensoriškai-juodaetiška! Svarbiausia - jokios kritikos, pamokymu, jokiu priekaištu, jokiu nurodinejimu (ar prašymu) - veikiama per pasamone (Dono aktyvacine ir sugestyvine).



Tokius "metodus" pastebejau ir su kita savo drauge Diuma.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2008, 11:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Dumu nebuna be ugnies...  Vadovaujuosi betarpiškais ir autentiškais ispudžiais - iškeldama viso labo hipotezee (kuri atvira svarstymui).
Nesureikšminkite savo asmeniniu sugebejimu, kurie, be to, yra dar ir subjektyvus. Jus gi nuolat pabrežiate, kad tipuojate labai letai, esate nutipavusi labai nedaug žmoniu. Vadinasi, tipavimas jums nera paprastas dalykas. O tipuoti pagal santyki, kuris lyg tai pagaunamas iš susirašinejimo, yra dar sudetingiau nei gyvus žmones. Priminsiu tik tiek, kad realus santykis tarp žmoniu gali buti labai ivairus + labai skirtingai suvokiamas. Ir nesvarbu, kokie ju tipai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2008, 11:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
betkoks raš?:
Kaip tau atrodo, kaip diuma mato roba visumoj? Placiau jei galima Globe.
Mato, tai kas tuo momentu pasirodo paviršiuje. Be abejo, laikui begant supratimas pildosi, darosi objektyvesnis, bet pirmos akimirkos gali buti duoti labai skirtinga rezultata. Pvz diuma roba gali palaikyti piktu arba draugišku, protingu arba kvailu, sportišku arba distrofiku ir t.t. Viskas priklauso nuo to, kaip robas diumai pasirode tuo momentu. Be abejo, aktyvacijos santykis neretai buna labai patrauklus, todel tai gali užglaistyti kai kurias neigiamas (tikras arba tariamas) robo savybes. Be tiketis greito ir objektyvaus ivertinimo neverta. 



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Vas 2008, 15:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Globas raš?:
Nesureikšminkite savo asmeniniu sugebejimu, kurie, be to, yra dar ir subjektyvus.

<...>O tipuoti pagal santyki, kuris lyg tai pagaunamas iš susirašinejimo, yra dar sudetingiau nei gyvus žmones.
Tikriausiai neteigiate, kad tiktai mano vienos nuomones subjektyvios? :wink:  Tai taikytina VISIEMS - ir jums taip pat. :tongue:



Susirašineju su susipažinusiais su socionika žmonemis (t.y. išimtinai su socionikos forumieciais), kurie yra nusistate ir pasitikrine savo tipa. Aš ju tipu tikrai nenustatinejau...  Pasitaiko, kad i tema forume užklysta ir save laikantys Donais ar Diumomis - bet temose tai kaip tik ir išryškeja. Išsiaiškinam neatitikimus. Aklai (arba "už akiu") niekas etikeciu neklijuoja. Del tipo visada aiškinames su paciu žmogumi.





Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Vas 2008, 17:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa raš?:
Tikriausiai neteigiate, kad tiktai mano vienos nuomones subjektyvios? :wink:  Tai taikytina VISIEMS - ir jums taip pat. :tongue:

Susirašineju su susipažinusiais su socionika žmonemis (t.y. išimtinai su socionikos forumieciais), kurie yra nusistate ir pasitikrine savo tipa.
1. Vel teiginys su nepakankamai stipria :wlogic:, kad "visi subjektyvus". Subjektyvus tai visi, bet skirtinga dalimi subjektyvus - tame yra esme. Todel vartoti teiginio "visi subjektyvus" kaip kontrargumento negalima, nes jis jau nieko nebepasako. Galejote paklausti paprasciausiai: "kurie mano sugebejimai yra subjektyvus"? Pastebiu, kad turite polinki operuoti labai abstrakciais argumentais. O jie dažnai nieko nepasako. 

2. Vel keistoka. Vadinasi, kažkokia susirašinejimo patirtis, igyta bendraujant su vienais, automatiškai perkeliama kitiems. Vadinasi, i pirma vieta iškeliama susirašinejimo santykis kaip kažkoks universalus dalykas. Jus anksciau aiškinote, kad pats socioninis santykis yra "universalus dalykas, igyjamas šeimoje". Aš tada paaiškinau, kad skiriu bent 3, pvz, papildymo santykio atmainas, ir nera jokio cia universalumo. Todel neverta tiketis, kad bus universalus susirasinejimo santykis. 



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Vas 2008, 17:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Arba trumpiau — sviestas sviestuotas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 61 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007