Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 23:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 15:27 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
nenoriu suvest visko i socionika, bet  jeigu ziuret is jos poziciju, tarp etiniu tipu rastume daugiau tokiu, su polinkiu i svelnybes
Etiniai, matyt, reiškia savo švelnybes ir kai reikia, ir kai nereikia, o loginiai - nereiškia nei tada, nei tada. Su tokia ydinga praktika reikia kovoti:smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 15:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Nepastebejau (tiksliau nekreipiau demesio), KURIE tipai vartoja malonybinius kreipinius...

Aš pati kartais linkusi mažybiškai kreiptis su kiek pašiepiamaja intonacija. Ir girdedama mažybini kreipini i tikrai solidu "dede" ar "teta" - pradeciau itarineti, ar cia pašiepiamai, ar cia maloniai :strange: (vienu žodžiu, tai skamba erzinanciai)



P.S. Taciau yra zodžiu, kurie normalus mažybine forma. Pvz. tevukas. Iš vardu: Stasele, Onute


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 15:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Liepa: Cia diskutuojama tik apie nuoširdžius kreipinius.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Vas 2008, 18:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas raš?:
Etiniai, matyt, reiškia savo švelnybes ir kai reikia, ir kai nereikia, o loginiai - nereiškia nei tada, nei tada. Su tokia ydinga praktika reikia kovoti:smile:





negaliu sutikt :wink:

Etikai jaucia, kada dera, kada galima, kada geriau nereikia naudoti tokiu malonybiniu kreipiniu. Na tarkim, tikrai ne kiekvienas etikas prades svelnybes demonstruoti prie svetimu zmoniu. Gal cia baziniams etikams (ekstravertams) tas labiau budinga.

Nors sakyciau, cia galima kalbet apie kiekviena etini tipa atskirai, ir kiekvieno sita visa jausmine raiska pakankamai skirsis. O dar jeigu pridet aplinkos itaka- kaip seimoj buvo aukleta, kaip ten buvo reiskiami jausmai- tai ir dar didesne ivairove rasime.



o logikai, ypac tie su roline etika, visai gali reiksti jausmus ir viesumoje: na bent jau komplimentus sakyt gali, apkabint ar uz rankos paimt. Nors kreipiniai gal visgi nebus "katineliai" ir "saulytes"- bent jau tikrai viesumoj tokiu nebus. Bet intymioj aplinkoj....visai imanoma. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 11:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
Etikai jaucia, kada dera, kada galima, kada geriau nereikia naudoti tokiu malonybiniu kreipiniu
Be abejo, aš šiek tiek supaprastinau, pajuokavau:wink:Kiek pastebejau, adekvaciausiai vartoja malonybinius kreipinius etiniai ekstravertai.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 13:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas raš?:
Solanža raš?:
Etikai jaucia, kada dera, kada galima, kada geriau nereikia naudoti tokiu malonybiniu kreipiniu
Be abejo, aš šiek tiek supaprastinau, pajuokavau:wink:Kiek pastebejau, adekvaciausiai vartoja malonybinius kreipinius etiniai ekstravertai.





ziurint kokie. jeigu :wethics: tai taip. jeigu :bethics:- mano akimis, tikrai ne visada. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 13:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
ziurint kokie. jeigu :wethics: tai taip. jeigu :bethics:- mano akimis, tikrai ne visada. :smile:
Gali buti. Kiek pastebiu, tai napoleonai geriausiai susitvarko su malonybiniu žodžiu vartojimu. Apie hekslius nežinau, nes mažokai tenka su jais bendrauti. Dreizeriai retai prašauna pro šali. Hugai ir hamletai iš esmes irgi neblogai. O štai diumos dažnokai persistengia:tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Atradau labai gražu kreipini i meiles objekta:



"Mano širdies kankoleli " (salia turetu buti trys ruzavos sirdeles)



Kai kurie logikai mazybines formas naudoja, sudedami i jas nemaza doze ironijos:



"Na, ka pauksteli balandeli, pasiukslinai mazuma siandien?"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra raš?:
Kai kurie logikai mazybines formas naudoja, sudedami i jas nemaza doze ironijos:

"Na, ka pauksteli balandeli, pasiukslinai mazuma siandien?"
Nepritariu tokiems dalykams.

Aš kai turejau romana su diuma, tai i ja kreipdavausi "išdykuti". Ne be pagrindo:smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas raš?:
Cassandra raš?:
Kai kurie logikai mazybines formas naudoja, sudedami i jas nemaza doze ironijos:

"Na, ka pauksteli balandeli, pasiukslinai mazuma siandien?"
Nepritariu tokiems dalykams.

Aš kai turejau romana su diuma, tai i ja kreipdavausi "išdykuti". Ne be pagrindo:smile:





Pritari ar ne, bet taip yra. Nemanau, kad tam reikia Globo pritarimo :wink:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Cassandra: O kas cia per išsišokimas toksai?:smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 15:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Globas raš?:
Cassandra: O kas cia per išsišokimas toksai?:smile:




Kur :shocked:? Aš tyliai ramiai kukliai bei droviai pasisakiau viso labo, škes...:confused:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 16:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Malonybiniu žodeliu tinakamumas irigi diskutuotinas. Svarbu ir KAS bei KAIP sako, ir KAM sako. 

Man Diumos išsireiškimai neužkliuna, pavyzdžiui. Jie visada vietoje ir nuoširdus.  O Hamleto - ne visada malonus, jau geriau bendrautu santuriau. Nemalonu, kai toki kreipimasi girdi kiti (man nesmagu prieš kitus). Ir tai provokuoja atsikirsti - netgi pasiusti toliau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 16:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa raš?:
Malonybiniu žodeliu tinakamumas irigi diskutuotinas. Svarbu ir KAS bei KAIP sako, ir KAM sako. 

Man Diumos išsireiškimai neužkliuna, pavyzdžiui. Jie visada vietoje ir nuoširdus.  O Hamleto - ne visada malonus, jau geriau bendrautu santuriau. Nemalonu, kai toki kreipimasi girdi kiti (man nesmagu prieš kitus). Ir tai provokuoja atsikirsti - netgi pasiusti toliau.




Pritariu. Bent jau kiek teko stebet, diumos tikrai nesimeto bereikalingais epitetais, pas juos apskritai kaip pas sensorikus labai taiklus buna tie issireiskimai, zmogaus savybiu paminejimai. Vis pagalvoju- noreciau taip gebet taikliai reikstis:).



O va del Hamletu- tikrai. Abi su Liepa (ir Cassandra) pazystam viena, kur visuomet malonybiniais tik zodeliais kreipiasi, ir visai nesvarbu kokioj aplinkoj. O santykiai tarp musu net nepavadinciau kad draugiski- siaip, pazystami ir tiek. Bet jis ta israiskos forma, manau, specialiai ir naudoja kaip... na, tarsi jeigu zmogu pavadins jis, tarkim, "Liepuziuku" (fu koks zodis :), tai nuo to tarsi jis taps jam artimesnis ir tarsi tarp ju santykiai turetu nuo to tapti siltesni. Nemoku geriau paaiskinti. Vienzo, tokia manipuliacija gaunasi.



O pasiust, kaip Liepa raso, visgi yra nepatogu. Tarsi va, i tave taip graziai kreipiasi, o tu, imsi dabar taip grubiai ir atstumsi... taigi kokia niekse patapsi...... :smile:




_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Vas 2008, 16:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Cassandra raš?:
Atradau labai gražu kreipini i meiles objekta:



"Mano širdies kankoleli " (salia turetu buti trys ruzavos sirdeles)



Kai kurie logikai mazybines formas naudoja, sudedami i jas nemaza doze ironijos:



"Na, ka pauksteli balandeli, pasiukslinai mazuma siandien?"




as siaip tai megstu visokius svelnius issireiskimus, bet jie buna tik intymioje aplinkoje, kur negirdi visokie pasaliniai. Bet buna kad irgi pavartoju malonybines formas, sudedant ironijos :smile:

bet cia su tais, kurie jauciu kad teisingai tai supras ir priims (nepyks).


_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 50 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007