Socionikos forumas

Dabar yra 19 Kov 2024, 13:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lie 2004, 11:22 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
07.05

....Rašau ant popieriaus. Visai atpratau. Ar galejau kada isivaizduoti, kad budamas 13 metu, rašysiu dienorašti, kaip Robinzonas Kruzas negyvenamoje saloje? Mane išdave. Pasake, kad važiuosime pirkti naujos Intel peles, o iš tiesu ? ikišo i mašina ir išsiunte i kaima pas dieduka ir bobute... Aš jau anksciau itariau, kad reikalai gali panašiai susiklostyti. Karta tevukas užsimine, kad, turint toki potrauki kompiuteriams, man laikas susipažinti su nauju daktaru. Aš i tai visiškai logiškai atsakiau, kad turiu 4.17 versija ir naujo man nereikia, nebent virusu biblioteka atnaujinti... Taciau tevukas manes nesuprato, o aš nesupratau jo... ir štai dabar moku... Pasirode, kad daktaras (gyvas) mano korteleje (teko ilisti i poliklinikos serveri, ten jie turi paprastuti PHP su 2048 bitu raktu) taip paraše šalia diagnozes: pilnas menesinis susilaikymas nuo naujausiu informaciniu technologiju. Štai cia aš ir prasiduriau ? galvojau, kad menesiui atidedamas mano vežimo upgreidas iki P4...



07.06.

Kai pakeliui i kaima man pasake, kad daktaras išraše menesini susilaikyma nuo darbo su kompiuteriu, praradau samone. Atgaivino, prikiše prie nosies tubele su termopasta, skirta kuleriu klijavimui ant procesoriu. Atsipeikejes paklausiau, koki diedukas turi kompiuteri ir koks yra jo telefono linijos pralaidumas? Tevukas kažka sumurmejo apie tai, kad man visiškai pakankamas. "O kaipgi mokykla", - pratariau su silpna viltimi, kad mane gražins užbaigti trimestro. "O jau vasara, - atsako. ? Matai, suneli, kaip persidirbai, net nepastebejai". Sakau: "Pastebesi cia, niekaip negaliu savo operacines užbaigti parašyti". Žodžiu, "atvažiavom"... Išlaipino mane dieduko kieme, tevukas tuoj spustelejo "gaza" ir, kai atsiciaudejau nuo pakilusiu dulkiu, supratau patekes i situacija, sudetingesne negu "Half-Life" paskutiniajame lygyje. Tuoj pat mane užpuole ivairus biorobotai. Ir kol ranka mašinaliai bande užciuopti erdveje džoistika, aš šaukiau diedukui: "Pridenk mane!" Veliau jis mane nuramino, kad šie objektai yra visiškai gyvi ir šiame realybes lygyje neagresyvus. Ka gi, veliau išsiaiškinsiu detaliau. Kai isidrasinsiu išeiti i kiema.



07.07.

Kol kas ieškau dieduko name kompiuterio. O jis sako, kad nera tokio. Taciau juk negali buti, kad žmogus 21 amžiuje galetu be jo išgyventi. Kol kas nieko neradau, nors uoliai ieškojau, lyg nemirtingumo artefakto "Magic&Mayhem?e". Bobute organizavo chata visam vakarui, plepejo apie visus musu gimines, kuriuos tik galejo prisiminti. Klause, kokios pas mus naujienos? Pasakiau, kad nusipirkau 80 hektaru vinta. Ji sutiko ? 80 hektaru pakankamai solidu, tiktai apdirbti sunku.



07.08.

Tai štai, Interneto kaime jie neturi. Kai paklausiau dieduko, koks provaideris jam labiau patinka, jis atsake, kad jaunysteje dar kai ka sugebejes, taciau dabar tam jau esas per senas ir, kad aš bobutes akivaizdoje tokiu žodžiu daugiau neištarciau. "Tai kaipgi gyventi be Tinklo!" ? sakau. "Žinoma, - netiketai sutiko diedukas. ? Be tinklo gyventi sunku. Žuvytes tai norisi. Tik štai inspekcija ikyriai kabinejasi." Visiškas nesupratimas, versiju konfliktas. Apie ka jis cia?



07.09.

Vis delto diedukas neturi kompiuterio! Jis negali isivaizduoti, kam jis jam kaime. Bandžiau nupasakoti jam Interneto privalumus, taciau jis nuolat maiše ji su internatu ir vis piktinosi, kad mano proteviai visai neturi laiko vaiko auklejimui. Ar cia aš vaikas?! Aš jau dveji metai, kaip esu Microsofto beta testuotojas. Beje, papildomu mano aiškinimu diedukas taip pat nesuprato.



07.10

Penkias dienas pragyvenau be Interneto. Suprantu dabar, kas yra tikros kancios. Pirma karta pasiryžau išlisti i kiema. Pasirode, kad pirmaja diena kieme mane pasitiko ne Zergas iš "Brood War", o kalakutas. Beje, išoriškai skirtumas nedidelis. Apeinu ji iš tolo.



07.11.

Vakar, kamuojamas nostalgijos, parašiau ant daržines INTEL FOREVER. Šiandien ši užraša bade karve. Paklausiau bobutes, kame reikalas? Ji atsake, kad nustociau rašinejes visokias nesamones. Po kurio laiko, šiek tiek pamastes, supratau: mano bobutei labiau patinka AMD! Reikes atlikti aiškinamaji darba.



07.13.

Atrodo, diedukas kažka gudrauja, visgi turi jis kompiuteri kažkur paslepes. Supratau tai po to, kai jis prasitare, kad namie yra peliu. Tuomet pabandžiau užuominomis smulkiau išklausineti, kokios jos: bevieles, optines, keliu mygtuku? O jis atsake, kad tikrai, vielu nera, ir mitrios ? nepagausi... Žadejo veliau parodyti. Gerai butu, jei pasirodytu, kad tai Microsofto peles. Nugvelbciau pora sau i miesta.



07.14.

Maciau dieduko peles. Nusivylimas žiaurus. Taip, aš negyvenamoje saloje... Be to šiandien man ikirto gaidys. Pastaciau jam pliusa. Dar karta taip padarys ? atjungsiu nafig. Dideliam mano nustebimui, skirtingai nuo animacijos, ne žodžio negaliu suprasti iš tos informacijos, kuria tarpusavyje keiciasi karves ir paukšciai. Koduote?



07.15.

Prisiminiau, kaip mokykloje nenorejau mokytis Beisiko, kaip užknisau mokytoja aiškindamas, koks lengvas ir patogus yra Assembleris... Ir štai, nejaugi man dabar atpildas už tai? Kaltas: kur jus mano LOCATE ir INPUT?ai? Sutikciau ir su jumis!



07.16.

Maciau dieduko namini buliu. Žveris. Išvadinti toki gyvuli naminiu tas pats, kaip Microsofta skaidyti ? jokios naudos, akiu dumimas. Pavadinau ji Celeronu. Apskritai nusprendžiau, kad jei jau patekau i Unreal?u sau pasauli, tai bent vizualiai išoriškai pabandysiu pritaikyti ji prie saves. Išpjausciau štai peiliuku ant medinio suolelio kieme klaviaturos konturus., o bobute sako "niekais užsiimi". Isižiurejau, tikrai - funkciniu klavišu išpjausciau tiktai dešimt. Kaip cia aš taip?



07.18.

Šiandien ispejau dieduka: "Jusu obuoliuose maciau daug Worms?u. Jie jums visa tinkliuka pagrauš. Nesuspejai isidiegti antiviruso? Naujausias Kasperskis labai neblogas". O jis sako: "Laiku tu pas mane, anukeli, pakliuvai". Ka jis tuo norejo pasakyti? Veliau pagalvosiu. Paskui išsivede mane diedukas i darža ? i tolius pažvelgti. Na, galvoju, kažkur aš visa tai maciau... Ir prisiminiau ? taigi tipiškas "VGoose 3D"! Na, aišku, ne taip kieta, taciau kai kurios kalvos ir vienas miškelis atrenderinti labai sažiningai... Ir vaizdelis, kaip ant rimto GeForce su gerais OpenGL draiveriais ir triguba buferizacija...Ir raibuliai tvenkinio vandenyje ir švendres atsispindi, lyg su ijungtu Reflectance Blur. "Ar panašu, dieduk?" ? klausiu. O jis žiuri i mane, tyli ir dusauja... Žinoma, gyvena visa gyvenima be kompiuterio. O dabar del kompiuterinio nepakankamumo ištiko dieduka krize. Kai pasakiau, kad tvenkinyje vanduo skaidrus, kaip iMAC?o korpusas, jis staiga griebesi dilgeliu... Šis siaubingas augalas veikia, kaip priešiška magija "Might&Magic'e". Žodžiu, dienorašti dabar rašau stovedamas.



07.21.

"Ko toks nusimines, anukeli?" ? klausia šiandien manes diedukas. "Tai, kad man taip nors pati paprasciausia PALM'a, - atsakau. ? Dieduk, tu juk neturi PALM?o?" "Ne, - atsako. ? Neauga, o štai bananu aš tau galiu darže priskinti". Jis taip juokauja, žaltys.



07.22.

Bobute priverte (kaip ji miglotai išsireiške, tam, kad išgydytu mane darbo terapija) pasirupinti paršeliu. Kai pamaciau, koks yra sterilumo lygis jo buveineje, kategoriškai atsisakiau ten ieiti be spec. drabužiu. Nupasakojau bobutei, kad reikalingas toks spec. kostiumas, kaip pas Duke Nukema, kai jis eina per kanalizacija su nuodingomis nuotekomis. Ji nesuprato. Dave viena žnybtuka, suspausti nosiai. Sako, daugiau nieko nereikia. O veliau, esa, aš visai priprasiu. Jeigu susitvarkysiu su užduotimi, žadejo nuo kaimo pakrašcio parodyti kaimynini kaima, kuriame tikrai yra Internetas. Teks surizikuoti.



07.23.

Kažkaip nesusikloste mano santykiai su Celeronu. Šiandien jis pradejo mane vytis. Galvojau, viskas ? teks pradeti savo gyvenima iš naujo, nuo pat pirmojo lygio! Padejo medis. Tupejau ten, kol diedukas numoderavo žveri. Taciau buvo cool, kaip treciojo QUAKE paskutiniame lygyje. Dar man parode šikšnosparni. Reikia gi, tokio kieto mailerio vardu pavadinti toki negražu sutverima. Isižiurejau i ji ir supratau, iš kur semiasi ikvepimo daugelio žaidimu personažu ivaizdžiu kurejai.



07.24.

Vakarykšcio pastebejimo papildymui. Aptikau, iš kur "didieji dizaineriai", kurdami ivairius "MechWarrior" paeme daugeli vaizdiniu, kai sumaste savo koviniu robotu išvaizda. Po kiema begioja daugybe mažu geltonu Mechu, cypauja ir lesa grudus.



07.25.

Paršelis. Šis žveris greitas, kaip užturbintas Athlonas. Tiesa, tai buna tiktai tuomet, kai reikalas susijes su edalu. Ir išvalyti jo garda labai sunku. Jis tai kandžioja kojas, tai stumdosi, tai iš isibegejimo metasi prie lovio su edalu, nuo ko matomumas tvarte dingsta visiškai. Kitas šioje situacijoje seniai butu pasidaves, bet aš nusprendžiau kenteti. Kai sužinosiu iš bobutes, kur yra kaimas su Internetu, sulakstysiu ten, pasiusiu žinute draugams, tegul pameteja man laikinai bent koki nors notebooka, kol visai nesulaukejau. Susitvarkyti su paršeliu man padejo Assembleris. Paršiuko maitinimas algoritmuojamas, kaip elementari komanda. Pirmiausia reikia išvaryti ji i kiema. Tada nurodyti visus reikalingus registrus, tai yra, viska jo gardelyje išvalyti ir padeti edalo. Pagaliau atlikti 21 pertraukima. Tai yra, ileisti šita žveri.



07.26.

Aš išgyvensiu! Galu gale, juk yra žmoniu, kurie, neturedami P4, dar dirba su 486. O tai taip pat juk negyvenama sala. Taigi, pabandysiu naudingai praleisti likusi laika. Pasidarysiu sau kvesta "Kaimo užkariavimas". Pradžiai nuhakinau avili su medumi. Uždumijau spamu jo adminus ir nukrekinau korius. Tiesa, veliau ju moderatoriai taip užsisedo, kad begdamas peršokau Firewall?a, dvigubai aukštesni už mane pati. Dabar atstatineju savo sistema specialiais kompresiukais. O vaizdelis mano, kaip Chaoso Kario iš "SPELLCROSS", bobute baidosi.



07.27.

Vel itarimai. Kažka jie slepia nuo manes. Negali buti, kad jie neturetu kompo. Štai nugirdau, kaip diedukas pasake bobutei: "Oras prastas, Mackintoshai anukui neprisirps". Aš taip manau, kad jeigu diedukas "sirpsta" perejimui prie iMac, reiškia dabar jis kažkuo dirba? Diedukas pasieme mane žvejoti. Kišti piršta i nasrus lydekai gali tiktai visiškai bukas cainikas? Maciau, kaip vienas tipas tai padare.



07.28.

Šiandien užturbinau Celerona. Jo vardas pakišo man tokia minti. Juk iš tiesu, jeigu yra toks procesorius, tai kodel gi jo neužturbinus?! Taigi, turbinimo rinkinys: Bulius (mano neprietelius), raudoni marškineliai (su užrašu COMTEC), kuleris (10 litru talpos), tvora (greicio ribotuvas). Celerono užturbinimas ivyko, kai diedukas ir bobute buvo darže. Procesas užtruko aštuonias sekundes: sistemos ikrovimas, kai bulius išleidžiamas iš užtvaro; ir pats turbinimas, kai panaudojami raudoni marškineliai. Tuomet ijungiamas aušinimas, kai nuo tvoros reikia išpilti ant buliaus kibira vandens.

Gerai išejo! Tiktai stabdosi jis ne iš karto. Todel tvora teks tverti iš naujo. Ir todel bobute kol kas atsisako parodyti man kaima su Internetu. Kas gi galejo žinoti, kad taip gausis?..



07.29.

Bobute papraše priskaldyti malku. Manes?! Tai vis jos darbo terapija. Parode kuo ir kaip. Aš, žinoma, maciau tokius ginklus "Alloduose". Taciau ten jie labiau buvo naudojami kovai su priešais. O cia tokie nedideli mediniai cilindrai. Žuti savo amžiuje, neparašes savosios operacines sistemos, aš nenorejau, todel emiausi tam tikru atsargumo priemoniu. Rezultate aš perkirtau du cilindrus, kliudžiau viena šuni, iškuliau du langus (taip jiems, Windams, ir reikia) ir papuošiau kiema dešimtimi giliu ravu. "Tu pas mus busi atsakingas už malkas". ? pasake bobute. "Na, tai tuomet aš busiu Malku Karaliumi", - atkirtau aš jai ironiškai. Ji nesuprato.



07.30.

Dar šiek tiek naujienu, apie kruopšciai nuo manes slepiama kaimo kompiuterini gyvenima. Vakar musu kaimynas, paprastas traktorininkas, pasakojo bobutei, kad rytoj daržu suarti jai negalesias, nes pusaši keisti ruošiasi. Lužo jisai jam. Aha, galvoju, kuo gi jis galejo tokia operacine sistema nulaužti? Tai reiškia, kad uždavinius sprendžia visai rimtus. O iš kitos puses, gal jis tiesiog silpnai programuoja OS/2 sistemoje, štai ir užvare mašina. Taip aš jo ir paklausiau. "Tikrai, - atsako. ? Užvariau. Vanojau su priekaba tokiais grioviais, kad bijojau, jog mašina visai subyreti gali". Kai atstatys, leis pažiureti. Mano pagalbos atsisake.



07.31.

Nusivylimu diena. Su makintošais prasiduriau. Valgomi jie. Ir su pusašiu klaidele gavosi. Maciau aš ta pusaši, mes jo visu kompiuterininku klubu nepakeltume, sunkumelis. Ir visas suteptas mašinine alyva. Ir pirštas, lydekos apgraužtas, skauda iki šiol...



07.32.

Visiškai atpratau pats data formatuoti.



08.01.

Bobute mano, žinoma, ne Lara Croft, taciau maiša kriaušiu meto visai padoriu nuotoliu. Taip aš jai ir pasakiau.



08.02.

Supratau, kaip iš šalies atrodo mano megiamas catas. Stebejau, kaip ryte penkios vištos, septynios žasys, keturi kalakutai ir pora dešimciu ju paukšciuku elgiasi, kai bobute beria jiems pašara... Visai, kaip mano catas. Arba koks nors silpnai moderuojamas forumas.



08.03.

Maciau gyva arkli. Diedukas papraše padeti ji pakinkyti. Savo gedai pastebejau, kad iki šiol nieko apie juos nežinojau. Ne, žinau, kad arkliai buna Trojos, karta vienas toks pasiaute mano kompiuteryje, bet daugiau tai nieko. Visi šie kinkymo prietaisai ir ju panaudojimo eiliškumas ? man gili paslaptis. Taip nieko ir nesupratau. Taciau išsiaiškinsiu iš principo, pagal ideja, tai neturetu buti sudetingiau už HTML. Grižus, reikes užkurti paieškos sistemas NET?e, tegul panaršo po saitus. Negali buti, kad kas nors nebutu ten imetes reikalingos info.



08.04.

Namo! Staiga sugavau save už minties, kad pripratau prie savo kvesto, ir išvažiuoti nelabai net norisi. O atsisveikindamas diedukas visai nukale mane! Kai tevukas atvažiavo, ir aš jau sedejau mašinoje, jis, atsisveikindamas pasake man pro langa: "Na ka, anukeli, mes su bobute šiek tiek pakoregavome tavaji swap-faila?" Iš kur? Kaip? Štai važiuoju, rašau ir galvoju...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 20 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007