Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 11:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 00:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Aš iš vis abejoju socionikos nauda, tiksliau tikrumu.
Ja domėtis pradeda dažnai turintys kažkokių klausimų ir problemų jaunuoliai. Socionikos pagalba jie įgyja kažkokį kursą, supratimą, tačiau paprasčiau turbūt būtų dirbti su psichologais juos dominančiais klausimais. Naudos būtų daugiau. O ir iš tos socionikos... Velnias žino... Gal išaugama, gal dar kas. Gal verta žiūrėt į ją kaip į kažkokį magišką dalyką, kurio gali vadovautis daugmaž... pagal situaciją, taip primetus kažkokį variantą. Tarsi klausiant savo intuicijos, kaip čia geriau būtų pasielgti.
O dar Globo teorija apie Jeseninais nusėtą pasaulį... Tikrai racijos yra, pažiūrėjus į bendrą masę.
Ir tada pradedi galvot, kas, kodėl ir kaip...
Įsiteigt žmogus sau gali daug ką, patikės kažkuo tiek kiek to norės...

Turit minčių?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 07:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Socionikos teorija nėra skaičių magija, gali 'tikti' ar 'netikti'. Tai yra informacijos apdorojimo mechanizmas, kuris veikia pas kiekvieną tipą skirtingu principu. Juo nereikia 'tikėti' ar 'netikėti' - taip tiesiog yra. Anatonija aiškina žmogaus sandarą, o socionika aiškina žmogaus informacijos apdorojimą. Medicina padeda suvokti, kaip gydyti ligas, o socionika padeda supasti, kaip žmogus mąsto, jo elgesio skirtumus. Tačiau kai medikas žiūri į žmogų kaip į mėsos maišą, o socionikas - kaip į tipą, mano nuomone yra klaida. Žmogus yra žmogus. Ir tai yra stebuklas. Todėl socionika, kaip mokslas, nėra klaidingas. Nuo žmogaus priklauso, kaip jis žiūri į kitus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 18:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Koks čia stebuklas tas žmogus. Rūšis kaip ir kitos. Tik va, žiūrėk kaip stekenanti motiną Žemę.

Saviįtaigos galia milžiniška, va ką aš manau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 21:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Pritariu. Bet tai nepaneigia socionikos teorijos faktų. Teisingai pritaikant žinias praktikoje ir naudojant saviįtaigą, galima pasiekti stulbinančių rezultatų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 00:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Nu tai koks mano tipas?

Aš cholerikas, kiek uždaras, neurotiškas, daug trokštantis, pamaivūzas, pagal visokias numerologijos "didis vadovas, pasiaukojantis dėl savo tautos ir šeimos" ir pan. Taip pat gabus daugely sričių; tingus, įpratęs viską lengvai pasiekti. Nu trumpiau viskas iš Pitagoro kvadrato tinka :D Šiaip gražių fizinių savybių, nors tokių turbūt nemažai. Nesėkmingai išreiškiantis savo vidinius impulsus. Impulsyvus, karštakošiškas, linkęs nugalėti ir nepasiduoti jokia kaina. Stengiantis sutarti su visais, bet turintis nuomonę apie kiekvieną. Ultra hyper seksualus. Pošlas, Mėgstantis jaustis dideliu humoristu. Pašaipus, kandus, "stūmikas". Iš šeimos čia taip jau :) Labai lakios fantazijos. Bet čia vėl gi ginčytina. Tiek kad, kai įprastai vaikai svajoja apie pardavėjos ar lakūno profesiją, mano svajos buvo konkretesnės: nuosavas automobilių fabrikas, internetiniai verslai (nu čia gal kiek vėliau), filmai ir pan. Nuo kokių keturiolikos norėjau tapti geriausiu pasaulio dizaineriu. Nu taip per pora metų. Nu ir panašiai. Skraidantis padebesiais. Pajuokausiu: iš ten geriau matosi :) Dar noriu vairuoti S klasės mersedesą. Ne šiaip iš pižoniškumo, o iš to, kad labai patogi mašina. Laivas tiesiog. (Nors aišku gali būti ir geresnių variantų, tiesiog šis toks labiau žemiškas :) ).

So whatya think???


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 08:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 26 Bal 2008, 19:43
Pranešimai: 238
Miestas: klaipeda
Narys rašė:
Taip pat gabus daugely sričių;
Šiaip gražių fizinių savybių
Ultra hyper seksualus.
Mėgstantis jaustis dideliu humoristu
Labai lakios fantazijos.


Gera gerai manyti apie save :happy: O tipas tai manau nepasikeite.


Narys rašė:
Aš iš vis abejoju socionikos nauda, tiksliau tikrumu.
Ja domėtis pradeda dažnai turintys kažkokių klausimų ir problemų jaunuoliai. Socionikos pagalba jie įgyja kažkokį kursą, supratimą, tačiau paprasčiau turbūt būtų dirbti su psichologais juos dominančiais klausimais. Naudos būtų daugiau. O ir iš tos socionikos... Velnias žino... Gal išaugama, gal dar kas. Gal verta žiūrėt į ją kaip į kažkokį magišką dalyką, kurio gali vadovautis daugmaž... pagal situaciją, taip primetus kažkokį variantą. Tarsi klausiant savo intuicijos, kaip čia geriau būtų pasielgti.
O dar Globo teorija apie Jeseninais nusėtą pasaulį... Tikrai racijos yra, pažiūrėjus į bendrą masę.
Ir tada pradedi galvot, kas, kodėl ir kaip...
Įsiteigt žmogus sau gali daug ką, patikės kažkuo tiek kiek to norės...

Turit minčių?


Manau socionika labiau pradeda dometis zmones linke i savianalize.
Kam ir del ko reiketu sau kazka isiteikineti??? Skaitai , ziuri ar atitinka nors kiek teorija realybeje, ir tada sprendi ar man tai reikalinga ,idomu...
Na ir teorija apie jeseninais nuseta pasauli turi 0 racijos, bent man paziurejus i bendra mase ar i savo pazinotus zmones, jeseninu virs norminio skaiciaus nesimato :strange:

_________________
:bethics: :wintuition: :blogic: :wsensoric: :wlogic: :bsensoric: :wethics: :bintuition:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 13:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
sigurdas rašė:
Gera gerai manyti apie save :happy: O tipas tai manau nepasikeite.

Nu vienu ar kitu būdu tai labiau patvirtinti dalykai, taigi...
O dėl tipo... Jeseninas? Tai kas čia per tipas? Tai man dabar sėdėt apsikabinus kompiuterį (juk jeseninai labai tinka internetui!) ir medituot? Rimtai koks mano tipas ir ką man tai duoda?

sigurdas rašė:
Manau socionika labiau pradeda dometis zmones linke i savianalize.
Kam ir del ko reiketu sau kazka isiteikineti??? Skaitai , ziuri ar atitinka nors kiek teorija realybeje, ir tada sprendi ar man tai reikalinga ,idomu...
Na ir teorija apie jeseninais nuseta pasauli turi 0 racijos, bent man paziurejus i bendra mase ar i savo pazinotus zmones, jeseninu virs norminio skaiciaus nesimato :strange:

Nu reikia. Problemos su tėvais, su savęs pateikimu, su vieta pasauly. Ir tada prasideda kiek psichozinės mintys apie kažkokias schemas, tipus, apie savo vietą tarp žmonių.
O tu nematai kokie žmonės yra? Panašūs į jeseninus. Tokie maži nevykėliai. Dėl to panašu. Daug viliasi, mažai daro.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Kodėl sėdėt apsikabinus kompiuterį? Man atrodo, viską pieši per daug tamsiom spalvom.. Nėra tokių dalykų, kuriuos PRIVALAI daryti būdamas tuo tipu. Daryk tai, kas tau teikia džiaugsmą. Ir pastebėsi, kaip veikia tavo funkcijos.

Manau, kad problema yra problemoje. Jos iš viso neturėtų būti. Turėtum ne galvoti, ką daryti, o tiesiog veikti. Nežinau, ką pasakyt daugiau.. Gal per privatą daugiau pasakyčiau?..


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 15:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Geg 2006, 14:41
Pranešimai: 422
Miestas: Kaunasosas
Kodėl sėdėt apsikabinus kompiuterį? - toks stereotipas piešiamas; jeseninai driftina prie kompų, nes internetas jiems labai tinkamas; tai turbūt susiję su jų bazine f-ja - :wintuition:


Manau, kad problema yra problemoje. - na aš čia šaršalą keliu, nes ir šiaip per ramu :) bet dar ir dėl to, kad daug metų domėjaus socionika. Naudos didelės tai rodos neatnešė. Taip pat mačiau nemažai jaunuolių, kurie domėjos socionika, ir dar neretas toks variantas kai kiek agresyvūs, problemų gal turintys, vietos nerandantys jaunuoliai save terpdavo į Beta kvadrą, o savo tėvus į Delta. Iš to išplaukdavo paaiškinimas, jų gyvenimui. Mano tėvai tokie, aš va toks. Nu tikiuos aišku kokį piešinį piešiu - "problemos problemose..."

Mano problema yra irgi panaši kažkuom. Tai nesugebėjimas realizuotis. Galim pleptelt, Marčiau ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: kaip socionika padeda gerinti santykius
StandartinėParašytas: 17 Rgs 2011, 14:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
apskritai nelabai aišku, kas gyvenime yra naudinga, o kas žalinga.

štai visi dabar apimti krepšinio. o ar tai naudinga? užuot pačiam pajudėjus, žiūrėti, kaip kiti sportuoja, dar gerti prastą alų pasigardžiuojant kancerogeniškai apdorota duona? arba dar geriau - žiūrėti rungtynes gyvai ir po to prarasti klausą? ir dar - nervintis, išgyventi, pyktis ir kitaip prarasti savo sveikatą (sirgti)?

aišku, kad nenaudinga, tačiau dauguma taip elgias ir randa įvairiausių paaiškinimų, kodėl taip daro.

arba - maistas. visi žino, kad valgyti reikia. dėl to abejonių nėra. vadinasi, tai naudinga. bet problema kita - iš kur žinoti, ką valgyti naudingiau, o ko ne. gerai, visuotinai žinomas "nesveikas maistas", kurio patariama vengti, tačiau ne visada taip išeina. o ką daryti su ne "nesveiku maistu"? kaip žinoti, kas iš to ne "nesveiko maisto" yra naudingesnis, geresnis ir ką iš tikrųjų valgyti? o kaip būti tikram, kad tas visuotinai žinomas kaip ne "nesveikas maistas" iš tikrųjų deramai pagamintas? akivaizdu, kad ir čia - mes visiškai nežinome, ar savo veiksmais sau padedam ar kenkiam?

dabar - socionika. velniškai klampus dalykas. ir kiek čia pavojų! vien jau savo tipą reikia mokėti nusistatyti. dar viską teisingai suprasti, kas ką reiškia, ir po to pradėti grybauti - ieškoti savo dualo. nustatyti kitą dar sudėtingiau nei save. ir apsigauti dar lengviau. tačiau dar blogiau yra tai, kad šitaip grybaudamas nebematai žmogaus. matai kažkokį tipą dar gal kūną, bet ne dvasią. apsibrėži su liniuote, į ką reikia kreipti dėmesį, ir pradedi braukyti savo sutiktuosius - tas netinka, su tuo blogi santykiai, tas negerai ir t.t. ir taip prarandi daugybę galimybių - pažinti save ir kitus be tipologinių priemaišų.

tačiau - ar iš tikrųjų mums taip svarbu, kas yra naudinga ar žalinga? gal ir svarbu, bet nustatyti, kas čia yra kas - bėdos daugiau negu džiaugsmo. iš tikrųjų be plikos naudos paieškų svarbūs ir kiti dalykai - tarkime, interesas, įdomumas. to negali suprastinti į kažkokią naudą, nes to prasčiausiai nepamatuosi - lygiai taip pat, kaip ir neįvertinsi, kokią naudą duoda iš tikrųjų duoda toks, pavyzdžiui, nelaimingas užsiėmimas kaip poezijos skaitymas.

atsakymas turbūt būtų toks. galbūt iš tikrųjų, kai ką traukia socionika dėl noro spręsti kokias nors asmenines problemas. tačiau turbūt kur kas autentiškesnis motyvas yra interesas, intelektualinis, pažintinis, kaip kas iš tikrųjų veikia žmonėms suvokiant pasaulį ir tuo remiantis priimant konkrečius sprendimus. ir kartu, žinoma, tas interesas turi būti tam tikra prasme "harmonizuotas" - suvokiant pačios socionikos ribotumą ir nepastačius sienų, kurios atitvertų nuo kur kas platesnių žinijų apie visuomenę ir žmogų.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 59 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007