Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 16:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010, 21:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Sveika, Veee.
1,5 metų pakankamas laikas pažinti, nors nėra daug... Iš pradžių pradėsiu klausimus iš toliau - o dėl draugo tipo - Štirlicas - esi įsitikinusi 100%? O gal jis, pvz., Balzakas?
Nežinau, kiek esi susipažinusi su socionika... Ar bandei žiūrėti, pvz. pagal Reinino požymius - kuris tipas Tau daugiau tinka (Dostojevskis, Jeseninas)? Jie yra iš skirtingų (priešingų) kvadrų. Pagal kvadrines vertybes savąją kvadrą irgi turėtum atpažinti.

Mane visados žavi, kaip žmogus moka spręsti problemas ir kitus kampuotus klausimus. Tai suteikia pretekstą asmenybės augimui. Ir jeigu Tu jauti, kad nežiūrint kivirčiukų, viduje išlieki savimi, kad yra savitarpio supratimas, derinimasis - tai Tave praturtina. Jeigu iš tikrųjų jautiesi praturtėjusi, o ne smukdoma, verčiama atsisakyti savęs, jeigu tokie santykiai Tavęs nealina - puiku!
Juk santykių aprašymas yra labai standartizuotas, unifikuotas. O žmonės retai yra "standartiniai". Todėl netgi teoriškai nepalankūs santykiai gali būti ir žymiai švelnesni.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010, 21:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
del draugo tipo esu isitikinus 99%
anksciau maniau ,kad gal jis yra gorkis, nes nors ir laisvai bendrauja ,kai labai supyksta tyli.del to maniau ,kad gal jis galetu buti ir intravertas,bet visgi stirlico aprasymas jam neitiketinai tinka .
socionika domiuosi jau kokius 2 metus.
Kai pirma karta pasidariau testa ir suzinojau savo tipa buvau nustebusi kiek daug tiesos suradau, bet yra tokiu dalyku ,kurie aprasyme netinka man ,as pvz esu pesimiste, ne 'nepataisoma optimiste', nesu tokia jau baisiai zingeidi ir svajotoja , turiu siokios tokios racijos, nors logikos pas mane ir nerasta.nesu jau tokia subtili ir diplomatiska,kartais net samoningai noriu zmogu izeisti(kuo nesidziaugiu,beabejo)
Taciau humanisto aprasyme netinka zalingu iprociu vengimas,istikimybe,tavrkingumas...
hekslis irgi beveik tiktu ,bet as krypstu i detales, nesu labai kalbi ,nors jei reikia pakalbeti sugebu:)ir del skolu netinka..nes as ju nuolat turiu.tai net nezinau ...
nes mane pradejo gasdinti tai ,kad mes esame visiskos priesybes, gal ateitis kartu neimanoma?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010, 21:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
bet liepa ,labai aciu ,kad atsiliepei i mano klausima:)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010, 23:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Pesimizmas, optmizmas, skolos, tvarkingumas... nepatikima nustatinėjant tipą remtis tokiais daugiau asmeniniais negu socioniniais bruožais.
O pagal dichotomijas - kokia Tavo etika ir intuicija? Ir vis dėlto kuri kvadra?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 25 Sau 2010, 00:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
as nezinau kas yra dichotomijos.. :strange:
sutinku ,kad gal tai ir ne esminiai dalykai ,bet visi tipu aprasymai is tokiu smulkmenu ir susideda.Nezinau kaip kitaip tuos aprasymus vertinti ,jei ne pliusus ir minusus deti prie tinkanciu ar netikanciu isvardytu savybiu...
Del mano tipo ,tai humanistas niekad nera gavesis..tik hekslis viena kart pagal reinino skaiciuokle.Bet as visgi manau ,kad esu intraverte..
Taigi ir kvadra gaudavos b...norejau dabar placiau apie tas kvadras paskaityti ,bet neberadau nuorodu


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 25 Sau 2010, 11:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Dichotomijos - tai priešingi poliai, kaip juoda/balta, šilta/šalta, šviesu, tamsu. Socionikoje tai:
ekstraversija/intraversija
intuicija/sensorika
etika/logika
racionalumas/iracionalumas
statika/dinamika (čia jau iš Reinino požymių).
Pvz. jeigu Tu laikai save stipria intuite, tai Tavo sensorika bus silpnesnė funkcija.

Apie galimybių intuiciją (ar Tavoji bazinė, ar kūrybinė) gali pasidomėti čia 2 psl.:
http://www.lt.socionika.org/viewtopic.php?f=45&t=443&st=0&sk=t&sd=a&start=10
o 4 psl. yra apie laiko intuiciją (Jei Tu Jeseninė, tai turėtų būti bazinė)

Apie funkcijų stiprumą yra čia:
http://www.lt.socionika.org/viewtopic.php?f=50&t=588&st=0&sk=t&sd=a

Taip pat pasidomėk mažosiomis grupėmis: kvadromis, veikimo nuostatų grupėmis. Daug temų yra bloke "Socionikos teorija ir analizės".

P.S. Joldija, Turbūt reikėtų konkrečią Veee tipo nustatinėjimo/nagrinėjimo temą išskirti (atskirti) į atskirą temą...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 25 Sau 2010, 15:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 24 Sau 2010, 19:10
Pranešimai: 69
neverta naujos temos kurti..esu as jeseninas..Man tik visa laika aprasymas kiek uzkliudavo ir sunku patiketi budavo ,kad neva konfliktiski santykiai neblogai einasi...tai ir pradejau galvot, gal as hekslis ir pan...Bet cia darkart paskaicius tavo duotas nuorodas ,jau nebeabejoju.Aciu, Liepa :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Santykiai su konfliktiniu ir kitais tos kvadros atstovais
StandartinėParašytas: 19 Bal 2010, 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
As jau virs pusmečio dirbu su superego vadovu, konfliktine ir kvazitapatuke kolegomis. Ką aš čia patyriau ar išmokau?
- Teko užsigrūdinti. Savotiškas treningas, visai jau neblogai apsitryniau, nebebijau konfliktukės
- Konfliktinis konfliktiniam nelygu. Priklauso nuo žmogaus. Pvz. koridoriuje priešais dirba kita konfliktinė - mano bičiulė. Labai komunikabili mergina, turinti kažką man artimo ir tinkamo. Su ja nemažai apie gyvenimą pakelbėjom, viskas labai gerai. Gerokai arčiau reiktų trintis, kad gal išryškėtų tas konfliktiškumas. Nebent artimuose santykiuose, kurių nebus.
O su mano kambarioke - visiškas pravalas. Tik pasakydavau ką nors , ir "pošlo- poechalo". Nu visiškas pravalas. Ji pati neslėpdavo, pasakydavo, kad jei su manim išeitų į kokį nors barą vakare, ar šokius, turbūt papjautų. Aš irgi panašiai, jei ryščiausi... Bet apsitrynėm. Bet tik tiek. Turbūt dar horoskopus reiktų pritaikyti, kad paaiškinti, iš ko toks skirtumas :).
- Problemos, praktiškai kildavo tik per konfliktinę. Ji bandė manipuliuoti, bandydavo įgarsinti "kolektyvo" nuomonę, ji sako kolektyvo vardu ir t.t. KOks aš blogas. Gerai, kad nenusileidžiu jai dalykinėje sferoje, tai problemų nekilo darbe. Iš dalies jai padėjo mano kvazitapatukė, savo lojalumu jai, bet ir tas man nepakenkė.
Žodžiu, įgijau neblogą patirtį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 06 Kov 2011, 01:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Nei vieno Žukovo gerai nepažįstu, bet klausant nuomonės, patarimų ir šiaip įvairių istorijų, santykis atrodo žymiai įdomesnis nei super ego. Jau suprantu, kad čia nebūtų stabdžių ir neigiamas pretenzijas išeitų išsakyti ilgai nedvejojant. Priešingai yra super-ego. Dažnai norisi prieštarauti ir parodyti, kad visiškai nesutinki. Tačiau yra kažkoks varžantis ir gilus "pagarbos" jausmas, nenoras įžeisti. Tas pats ir pažįstamam Gorkiui. Bet vis gi etika ne stiprioji pusė, tai kartais pats nesupratęs užvažioja dėl ko nors labai netinkamu laiku. Bet reikia pagirti, kad žmogus aiškiai ugdo savo rolinę ir daro vis mažiau klaidų.

Visas tas jovalas labiau dėl super ego santykio, ar asmeninių ydų?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 06 Kov 2011, 22:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Kalafijoras rašė:
Nei vieno Žukovo gerai nepažįstu, bet klausant nuomonės, patarimų ir šiaip įvairių istorijų, santykis atrodo žymiai įdomesnis nei super ego. Jau suprantu, kad čia nebūtų stabdžių ir neigiamas pretenzijas išeitų išsakyti ilgai nedvejojant. Priešingai yra super-ego. Dažnai norisi prieštarauti ir parodyti, kad visiškai nesutinki. Tačiau yra kažkoks varžantis ir gilus "pagarbos" jausmas, nenoras įžeisti. Tas pats ir pažįstamam Gorkiui. Bet vis gi etika ne stiprioji pusė, tai kartais pats nesupratęs užvažioja dėl ko nors labai netinkamu laiku. Bet reikia pagirti, kad žmogus aiškiai ugdo savo rolinę ir daro vis mažiau klaidų.

Visas tas jovalas labiau dėl super ego santykio, ar asmeninių ydų?


Imant tipo ir asmenybės santykį - tipas yra daugiau bazinis, o asmenybė - tai, kas ant tos bazės išauginama. Taigi, asmenybė savo vystymosi eigoje gali ganėtinai nutolti nuo bazės. Visgi ekstremaliose situacijose pasireiškia baziniai dalykai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 19:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Dėkui už atsakymą, supratau kame čia bėda.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 22 Kov 2011, 14:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Kalafijoras rašė:
Visas tas jovalas labiau dėl super ego santykio, ar asmeninių ydų?
Antras teisingas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Konfliktiniai santykiai
StandartinėParašytas: 14 Gru 2011, 12:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Bal 2005, 21:30
Pranešimai: 236
Miestas: Vilnius
veee rašė:
neverta naujos temos kurti..esu as jeseninas..Man tik visa laika aprasymas kiek uzkliudavo ir sunku patiketi budavo ,kad neva konfliktiski santykiai neblogai einasi...tai ir pradejau galvot, gal as hekslis ir pan...Bet cia darkart paskaicius tavo duotas nuorodas ,jau nebeabejoju.Aciu, Liepa :smile:

Pacioj socionikos pradzioj konfliktiniai vadinosi kvazitapatybes santykiai. bet visi rac+irac santykiai yra konfliktiniai, jie puikus kol neprasideda bendra buitis. Santuoka rekomenduociau tik su dualu, visa kita po desimtmecio bus kankyne arba susvetimesit, gyvensit atskirus gyvenimus kas sau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 103 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007