Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 14:27

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Kov 2006, 17:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 1466
Liepa rašė:
Nesupratau minties...  Nepanašu, kad intuityvai vaikščiotų su tamsiais akiniais ir ausų kištukais.
O tu žiūrėk su humoru :wink:
Liepa rašė:
Beje "įtaką" aš suprantu visiškai skirtingai nuo "primetimo".
<..>Be abejo, aš ir nesakau, kad visi intuityvai tai priima vienodai. Paprasčiausiai svarstau iš kieno pusės galėjo atsirasti toks neigiamas vertinimas.

m2 rašė:
Aaaa, dar idomi požiūrio į siųstuvą evoliucija - pradžioje: "jis dievas" (t.y. labai didelis autoritetas), po kelių metų: "o jis turi ir silpnųjų pusių" , dar po kelių metų - "mes lygūus".
Aha, panašiai :smile:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2007, 10:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Jūs man pasakykit, ką gero gauna siųstuvas iš imtuvo? :wink:
kažkur buvo šnekėta, kad užsakymo santykiai panašūs į papildymo, tik asimetriški. Tai kaip ir suprantama: imtuvas gauna tokį palaikymą per silpnąsias funkcijas, kokį sugebėtų duoti dualas. O ką gauna siųstuvas? kodėl jis išvis būna su imtuvu? :strange: Turiu omeny asmeninius santykius, kuriuos mes patys galime pasirinkti, skirtingai nei darbinius.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2007, 11:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža rašė:
Jūs man pasakykit, ką gero gauna siųstuvas iš imtuvo? :wink:
kažkur buvo šnekėta, kad užsakymo santykiai panašūs į papildymo, tik asimetriški..

1. Gauna galimybę globoti ir nesudėtingai bendrauti (negalioja mūsų atveju:wink:).
2. Grynai teorinis teiginys. Nepastebėjau, kad imtuvas jaustųu kokįi nors papildymą. Gal jaučia kažkokią globą ar pan. (negalioja mūsė atveju, nes tokio tipo globos nepripažįstu :wink: ).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2007, 14:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Ko gero, siųstuvo aktyvacinė funkcija vis dėlto gauna "maisto" - tik ne nuolat ir nenuilstamai (kaip iš dualo kūrybinės), o "porcijomis" su pertraukomis (kadangi dozuojama iš programinės funkcijos). Galbūt todėl imtuvas siųstuvui atrodo NENUOSEKLUS.
Šiuo atžvilgiu imtuvo aktyvacinė "badauja" labiau - jai tenka siųstuvo rolinės funkcijos  "trupinėliai". Bet kartais to "trupinėlio" masė gali tapti "kritine", kad net "užsprangdina"... Gi žinome, kad rolinė funkcija ilgai ilgai tyli, o paskui suveikia taip, kad mažai nepasirodo... Taigi imuvas periodiškai gali "gauti į kailį".
Siųstuvo sugestinė funkcija gauna "maisto" iš imtuvo MPT. Mano manymu - poveikis labai priklauso nuo imtuvo asmenybės (ar jis dualizuotas, t.y. "švelnesnis", ar pats yra prasiugdęs šią funkciją (nes gali būti "juodas" variantas, kada pats tipas ją ignoruoja, arba užima poziciją "toks jau esu nevykėlis" ir grubiai išsireiškia). Atrodo, kad siųstuvą sudomina ne visi imtuvai... Tačiau netgi sodominus, bėda, kad pats imtuvas siaurai orientuojasi šioje sirtyje ir jo matymas "juodai/baltas"...  Galbūt todė siųstuvui tokia pagalba gali atrodyti nenuoširdi, ne vietoje ir pan. Vienu žodžiu imtuvas autoritetu netampa...
O štai imtuvui per sugestinę funkciją - gali tekti nemažai smūgių.  Siųstuvo kūrybinė funkcija labai plačiai ir nenuilstamai varijuoja - nesuteikia apibrėžtumo... Aš bent pastebiu, kad imtuvas nesusigaudo tame sraute, "springsta", "skęsta".

Abiems tokiame santykyje trūksta palaikymo ir priedangos savo MTP funkcijai (iš sugestinės ar ribojančiosios funkcijos - maža realios pagalbos).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2007, 19:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa: kaip gražiai viską paaiškinai, ačiū. Savo atveju pastebiu būtent gavimą iš siųstuvo bazinės funkcijos. Kartais būna, kad netikėtai suvokiu, kaip fainai ir gražiai buvo pasakyta, kokia tiksli ir vertinga informacija (robespjerai gi tokie protingi;)- bent jau kai kurie). Pasidedu ją į galvą. Kartais - pati prašau tos informacijos. Bet dažniau prašau pagalbos per juodąją logiką, o gaunu baltosios logikos ir galimybių intuicijos mišinį:)- t.y. pateikiami tam tikri variantai kaip galimybės, kai man reikėtų, kad būtų labai detaliai paaiškinta, ką būtent man daryti, arba dar geriau - padaryta už mane. Bet vėlgi - galima to išklausti, paprašyti. Robespjerai netingi aiškinti.

Dėl siųstuvo kūrybinės ko gero esi teisi. Labai taiklus išsireiskimas apie "springimą", "skendimą". Gal todėl ir kyla įvairūs santykių aiškinimaisi? :strange: Imtuvui rūpi išsiaiškinti, suvokti, ką visa tai reiškia, visas tas srautas ir jo atspalviai.

Labai teisinga ir dėl siųstuvo sugestinės maitinimo iš imtuvo MPT. Mano nuomonė sutampa su Tavąja, kad čia labai priklauso nuo imtuvo asmenybės, ir gal būtent todėl vieni imtuvai, kurių ta funkcija neugdyta, netraukia.

Gal tik nesutikčiau dėl rolinės funkcijos trupinėlių. Nežinau, gal tai priklauso nuo to, kokia konkrečiai funkcija pas siustuvą rolinė? Pas mane kai :wsensoric:, kažkaip visai neturiu su ja problemų, anei su jos dozavimu. Nei ji ilgai tyli, nei persistengia, ta mano funkcija ... :). Pakankamai stipriai ir stabiliai veikia. Ir būtent per ją jaučiu, kad papildau robespjerą, ir jis jaučiasi dėkingas. Gal čia turi įtakos, kad aš moteris, ir kad tokią funkciją kaip tai norėjosi (ir buvo palankios salygos) ugdytis?

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Rgs 2007, 19:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Globas rašė:
Solanža rašė:
Jūs man pasakykit, ką gero gauna siųstuvas iš imtuvo? :wink:
kažkur buvo šnekėta, kad užsakymo santykiai panašūs į papildymo, tik asimetriški..

1. Gauna galimybę globoti ir nesudėtingai bendrauti (negalioja mūsų atveju:wink:).
2. Grynai teorinis teiginys. Nepastebėjau, kad imtuvas jaustųu kokįi nors papildymą. Gal jaučia kažkokią globą ar pan. (negalioja mūsė atveju, nes tokio tipo globos nepripažįstu :wink: ).

Tarp kitko, Globai, manau, kad globa gali pasireikšti tik realybėje, o ne virtualiame bendravime. Tad aš tavęs nei globoju, nei ruošiuosi tai daryti - nurimk. :wink:
O kas liečia mūsų bendravimo "sudėtingumą- tai čia gal nuo tavęs priklauso. Matyt, pats į viską žiūri per daug sudėtingai. :)

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Rgs 2007, 08:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža: Nenoreciau plesti musu santykiu temos, pastebesiu tik tiek, kad jie yra tokie, kokie yra, ir kalbos, kad "viskas OK", jiems itakos neturi.

Visiškai pritariu, kad susirašinejant joks santykis pilnutinai neatsiskleidžia. Gerai butu, kad mes šito nepamirštumeme ir kitais atvejais.:wink:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 21:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Kodel jeseninai valdo robus, siuo klausimu? Robai juk ignoruoja jausmus (dazniausiai), o Jeseninai kaip tik yra labai jausmingi... Ar kas nors man gali paaiskint, kodel robai duodasi valdomi jeseninu ? :strange:
Jei mastai jausmu lygmenyje, tai robu jausmai yra silpni ir del to gali buti lengvai valdomi stipriajausmiu asmenu. Jei robas igmoruoja savo jausmus, tai nereiskia, kad jo jausmai jam paciam nedaro jokios itakos.
Taip butu nesocioniskai paaiskinta.
Kaip veikia uzsakymo santykis ir kelintos funkcijos jame dalyvauja, daug parasyta socionikos teorijoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Nesuprantu, kaip gali taip but, kad robas, kuris ignoruoja jausmus, gali but valdomas? Nesvabu, kad jausmai kitu yra stipresni, jei robas ju nevertina... Tai vat, man ir neaisku, kaip taip gali but...
Del to, kad ne visada jausmai pateikiami voke su uzrasu "Jausmai" (lekstokai pajuokavau, bet paliksiu :smile: ). Robas gali paprasciausiai nesusigaudyti kito asmens emociniuose atspalviuose ir emocijas priimti kaip kazka kita.
PVZ: koks nors etinis gali robui rimtu veidu primeluoti, ir robas patikes. Norint gerai meluoti reikia tureti stipria etika, o turint silpna etika demaskuoti mela daug sunkiau.
Apskritai zodi "jausmai", manyciau, butu teisingiau keisti zodziais etika arba emocijos.
Siaip bet koks tipas ignoruoja jausmus is esmes tik tada, kai mano, kad tuo metu svarbesni kiti dalykai. Tiketina, kad robui tu "kitu dalyku" yra daugiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Pasakysiu kiek kitaip: kadangi robas blogai susigaudo tiek savo, tiek kitu jausmuose, tai kaip jis gali efektyviai ignoruoti tai, ko jis gerai nepazista? Manys, kad ignoruoja jausmus, o is tikruju jiems atsiduos.
Va taip buna :shocked:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
Socionikos teorija turbut teigtu, kad uzsakymas vyksta nesamoningai be kazkokio samoningo garbinimo: tam tikros vieno tipo f-jos veikia kito tipo tam tikras f-jas.
Realiai, tai nepastebejau, kad jeseninai man uzsakinetu. Gal tiesiog nepastebejau.
O kad gabenams teko uzsakineti - taip yra buve.


Paskutinį kartą redagavo Globas A 26 Lie 2008, 22:30. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
ALRIII rašė:
Cituoti:
Jei robas igmoruoja savo jausmus, tai nereiskia, kad jo jausmai jam paciam nedaro jokios itakos


Kas is to, kad daro, jei to neuztenka? m?

Nesuprantu, kaip gali taip but, kad robas, kuris ignoruoja jausmus, gali but valdomas? Nesvabu, kad jausmai kitu yra stipresni, jei robas ju nevertina... Tai vat, man ir neaisku, kaip taip gali but...


globas iš esmės teisus. sugestyvinė funkcija (robo atveju - :bethics: ) be jokio pasipriešinimo pasiduoda stipriojo valiai. jiems tiesiog reikia kito šiltų emocijų, kad būtų papildyti tuo, kuo patys negali pasirūpinti ar skleisti.

jeigu imtume hekslio atvejį, sugestyvinė funkcija - :wsensoric: . heksliai, panašiai kaip ir donai, retai rūpinasi savo sveikata (nebent bėda prispaudžia) ir nelabai jaučia kūno poreikių. todėl yra be galo dėkingi, kai kas nors šalia pasirūpina ir padeda šiais klausimais, teikia/signalizuoja :wsensoric: tipo informaciją.

grįžtant prie robų-jeseninų, jesenino :bethics: yra instrumentinė funkcija. Šios funkcijos pobūdis - padėti įgyvendinti bazinę funkciją, formuojančią individo pasaulėžiūrą ir programinius tikslus ( :wintuition: ). skirtingai nuo bazinės (kuri yra "akceptinė", t.y. pasaulį priimanti), antroji (instrumentinė) yra produkcinė, todėl ryškiai stebima individo elgesyje ar kalboje (gal net ryškiau nei bazinė). robas reaguoja į šiuos :bethics: signalus, jų klauso, tačiau tuo pačiu atsakyti atgali - jo bazinė funkcija ( :wlogic: ) ar juo labiau instrumentinė ( :bintuition: ) nėra sugestinė jesenino funkcija.

visai kitas atvejis - robo ir diumos. čia susiklosto jau simetriniai santykiai. kiekvieno iš šio tipo instrumentinė funkcija ( :bintuition: ar :bethics: ) yra kito tipo sugestinė. tai aktyvacijos santykiai. tai geri santykiai, bet ne patys geriausi. nes visgi geriausiai sugestinės funkcijos poreikius patenkina kito bazinė.

p.s. atsiprašau, jei kur ką nors netiksliai įvardinau. bandžiau savais žodžiais paaiškinti, nors, be abejo, į teoriją turėčiau dar labiau pasigilinti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
ALRIII rašė:
Tai nori pasakyt, kad skirtingu psichologiniu tipu atveju, tarptipiniu santykiu efektyvumas zenkliai skiriasi?
Kiekvienas santykis yra gana smarkiai individualus realioje situacijoje ir priklauso nuo santykiaujanciu ivairiu savybiu (taip pat ir nesocioniniu).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 10:50
Pranešimai: 927
actekas rašė:
atsiprašau, jei kur ką nors netiksliai įvardinau. bandžiau savais žodžiais paaiškinti, nors, be abejo, į teoriją turėčiau dar labiau pasigilinti.
Viskas tiksliai. Si karta as pasitenkinau tik globalaus pobudzio schematiniais paaiskinimais, o tu detalizavai. Abu suprantame esme. Abiem atvejais neblogai padirbejo musu :wlogic: , ir tai tik sustiprina ispudi, kad jos mums nera silpnosios.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Socialinio užsakymo (si?stuvo-imtuvo) santykiai
StandartinėParašytas: 26 Lie 2008, 22:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Globas A rašė:
ALRIII rašė:
Tai nori pasakyt, kad skirtingu psichologiniu tipu atveju, tarptipiniu santykiu efektyvumas zenkliai skiriasi?
Kiekvienas santykis yra gana smarkiai individualus realioje situacijoje ir priklauso nuo santykiaujanciu ivairiu savybiu (taip pat ir nesocioniniu).


būtent. jei kuris jeseninas, alriii, tavęs "neveža", tai nereiškia, kad teorija praktiškai nepritaikoma.

šiaip jau turėtų "vežti", kaip ir kitų tipų "imtuvų" atveju daro "siųstuvai".

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 75 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 110 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007