Socionikos forumas

Dabar yra 29 Kov 2024, 01:30

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 10:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 31 Rgp 2007, 10:37
Pranešimai: 913
Solanža raš?:
betkoks raš?: Globai, gal tu moteris?
tokio klausimo prasme gal tik robui ir suprast? :shocked:[/quote][/quote]

Ir tai ne kiekvienam:wink: Man betkoks panašus i žmogu-robota, kuris gali ištarti tik riboto ilgio fraze naudodamas labai ribotos apimties žodyna. Turint tokius komunikacinius sugebejimus tiksliai išreikšti savo mintis nera paprasta. Dar sunkiau ja suprasti. Net jei minti reiškia robus classicus - cia jau Filo forumo itaka:smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 10:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Skiriasi tam tikra prasme "mentalitetas"... galbut.

Kaip ir tokie dalykai - pvz. mokesciu sumokejimas. Kokiam nors danui bus visiškai normalu - pranešti valdžios institucijoms, kad kaimynas neparodo visu pajamu ar nemoka mokesciu (suvokiama kaip kenkimas visuomenei - nusikaltimas toks pat kaip vagyste)

Amerikoje ir Rusijoje tikrai skiriasi požiuris i darba, dalykinius santykius, laisvalaikio praleidima.



Del aprašymu. Skaiciau, o ir pati taip manau, kad aprašymuose gana dažnai apibudinamas ne TIPAS, o TARPTIPINIS SANTYKIS. Ypac, jeigu tai aprašinejamas elgesys, iprociai ir pan.

Pati skaiciau ivairiu autoriu Don Kichoto aprašymus. Vyko diskusijos - kokia paciu Don Kichotu nuomone apie šio tipo aprašymus - kas juose "tipiška", o kas "asmeniška". Ir beveik 100 proc. visi Donai sako, kad pvz. Stratijevskaja (Dreizeris) aprašo labai iškreiptai - aprašo butent konfliktinii santykii, o ne tipa (ten Donas netgi neatpažistamas). Pati irgi turiu savo kompiuteryje failaa, pavadintaa "Nesamones" - kur renku tokias "pievas" su autoriais ir ju tipais. Stratijevskajaa ten galima cituoti ištisai...

Todel aprašymais negalima aklai tiketi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 11:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
1)ar Jus sutinkat, jog turet daugiau 1 tipo aprasymu yra gerai, ar blogai;
Aš neskirstau gerai/blogai. Apskritai, norint susidaryti objektyvesni vaizda, apibendrinti - reikia pakankamo kiekio (pageidautina nevienašališkos) informacijos.  Vieno aprašymo tikrai nepakanka.



2)ar mano komentarus vertinat kaip nesamones, ar ne :confused: ;
Tai yra TAVO NUOMONE. Tu taip jauti. Tikiu, kad rašei tikrai nuoširdžiai. Man kriterijus yra - NUOŠIRDUMAS, NEMELAVIMAS. Lygiai taip pat nera "bloguu" ar "geruu" jausmuu. Yra tikri jausmai ir netikri - melas, apsimetinejimas.



3)ar amerikoniski tipu aprasymai pagal Jus yra neteisingi...
Nera etalono - "amerikoniškas". Ten juos rašo irgi ivairus žmones (tipai). Ir rašo galbut skirtingai (deja, anglu kalba man neprieinama)... Man svarbu, kuo remiantis sudarytas tas aprašymas, iš ko išplaukia tokios išvados. Svarbu - koks autoriaus tipas (nes, kaip jau minejau", tai gali buti santykiu, o ne tipo aprašymas)



Šiaip aprašymas atitinka tipa. Iš esmes pritariu. Tiktai norint ivertinti - bent jau man - reikekia jii sau "perdirbti" (sukišti i lentelee, schema). Cia jis pateiktas emocionaliai, paveiktas ispudžio...

Pvz. ta dalis, kur kalbama apie bendravima, jausmu reiškima, iš dalies - apie sprendimu priemima. Butu galima trumpai drutai pasakyti: Robesjeras yra "emotyvistas" ir "negatyvistas", be to, "užsispyres".  Cia kalbu apie Reinino požymius. Ir viskas iškart aišku - nepilstant "vandenelio".

P.S. Taip pat kaip ant delno butu skirtumai nuo Don Kichoto (Cassandra iškele "nedualizuoto Dono" versija).  Donas yra konstruktyvistas, pozityvistas ir nuolaidusis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 11:43 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
Liepa raš?:


P.S. Taip pat kaip ant delno butu skirtumai nuo Don Kichoto (Cassandra iškele "nedualizuoto Dono" versija).  Donas yra konstruktyvistas, pozityvistas ir nuolaidusis.




Patikslinu: tai nebuvo versija :smile:Tai buvo provokacija. Mane tik domino ALRIII reakcija, KAIP jis sureaguos.



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 12:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Cassandra raš?:
Patikslinu: tai nebuvo versija :smile:Tai buvo provokacija. Mane tik domino ALRIII reakcija, KAIP jis sureaguos.


Mano požiuriu, reakcija ir visas temos pletojimas, atsakinejimo i pastabas pobudis - daugiau panašus i emotyvistinii.

Bet vistiek reikia žiureti i bendra vaizda. Nagrinejant pavieniui "reakcijas" - sunku atskirti tipiška nuo asmeniško ar momento nuotaikos



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 14:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 01 Sau 1970, 03:00
Pranešimai: 2914
ALRIII raš?:
Cassandra:


Mane tik domino ALRIII reakcija, KAIP jis sureaguos.




Nu? Pateisinau tavo lukescius? Buvau nuspejamas? :neutral:




Nu, žinok, buvai nuspejamas...:wink::smile:



Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 17:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Spa 2007, 11:17
Pranešimai: 191
Globas raš?:
Ir tai ne kiekvienam:wink: Man betkoks panašus i žmogu-robota, kuris gali ištarti tik riboto ilgio fraze naudodamas labai ribotos apimties žodyna. Turint tokius komunikacinius sugebejimus tiksliai išreikšti savo mintis nera paprasta. Dar sunkiau ja suprasti. Net jei minti reiškia robus classicus - cia jau Filo forumo itaka:smile:



Liepa rase:

Tai labai skiriasi nuo Globo, kuris neaiškina nei arguemntu, nei motyvu. Ir jei nesutinka su požiuriu - stengiasi sumenkinti, pašiepti, sutrikdyti (t.y. "SUDOROTI") oponentaa, t.y. prievarta nutildyti.  Mane glumina, kai argumentavimas ar bet kokie bandymai išsiaiškinti tiesa - visiškai nustumiami i šona, kaip beverciai, nereikalingi....

P.S. Suprantama, glumina tuo atžvilgiu, kad šitaip elgiasi neva "logikas". Šiaip jau ipratau iš Globo to tiketis... su :bsensoric: užvažiuojama gana ryškiai...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Kov 2008, 17:45 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
betkoks: as tai tavo pateiktoj globo citatoj tematau atsisaudyma- tu ant jo uzvaziavai su tuo keistu klausimu, na jis ir sureagavo.

Nebutu objektyvu teigti, kad jis vien tik tuo ir uzsiima, ka pacitavai Liepos pasakyta. Buna ir tam tikru argumentu, ir bandymo dalyvauti diskusijoje, ne kiekvienam gi savo poste jis nustatineja diagnozes kitiems.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 97 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007