Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 12:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 01:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Liepa rašė:
Šioje situacijoje tikrai nesuprasčiau didvyriškumo. Aš matau labai aiškų būtent viktimiškumą - "aš esu priverstas (aplinkybių, dėl tavo neveiklumo ar dar dėl ko nors) aukotis. Kažkaip labai akcentuojamas "reikia" čia ir dabar! (kažką padaryt) - ir keliamas klausimas, KAS tą darys (aukosis). Ir neakcentuojama - daryt ar nedaryt? Dabar ar paskui?


Didvyriškumas- tai čia vertinimas jesenino akimis, o iš šono- jau čia kaip kam atrodys. :wink: Jeseninas gali ir nesuvokti, kad ne didvyrį vaidina, o auką. Nes neduok dieve pasakysi jam, kad "taip, tu silpnas padarėlis...tave reikia ginti, globoti, mažuliuk tu...vargšeli..., etc"- kaip mat ims purkštaut, kad toli gražu jis ne toks, kad viską sugeba pats, ir apskritai, palik jį ramybėje. (Nors vėlgi, nesu tikra, kad čia 100 proc. tipo bruožas. Gal čia apie save kalbu, o mane auklėjo stipri mama, tad esu kažką iš jos perėmusi.). Tiesiog, man rodos, jeseninai nesąmoningai rikiuoja žmones pagal silpnumą-stiprumą (jaučia labai gerai jų turimos :bsensoric: stiprumą. Tiesa, ne visada labai svarbu, kad kitas turėtų būtent šią sensoriką- bet :bsensoric: pajuntama, tarsi sūris, kurį užuodžia pelė :smile: ). Ir jeigu pajunti, kad partneris silpnesnis už tave patį, tada galbūt gali pasijusti stipresniu, vadovaujančiuoju asmeniu toje poroje, lyderiu. O kadangi realiai lyderio savybių neturime ir pagrindinis mūsų ginklas ir įrankis- emocijos, tai juo ir bandom paveikti žmones....

Liepa rašė:
Man su įsižeidusios ambicingos aukos vaidmeniu tenka kartais susidurti, tiktai... Džeko atlikime. Rodomos būtent įžeistos ambicijos.

Bet jeigu užuot išsiaiškinus stengiamasi "atkeršyti" - kad ir man būtų blogai - aš nepajėgiu suprasti, kaip galima tai daryti tyčia... Ar nuo mano kančių jam taps geriau??? (mėgavimasis sadizmu!)

Dar vienas man nesuprantamas dalykas - taikymosi "malonumas". Nežinau, ar II ir III kvadroje priimami tokie "jėgos žaidimai"? Man svarbiau (didesnė vertybė) yra nesusipykti, negu susitaikyti.


Čia jau nukrypimas nuo robespjerų temos, bet gal nieko tokio...
Esu stebėjus būtent tokį džeko elgesį, kaip aprašei. Matyt, tai į dualą orientuota: dreizeris turi įgarsinti džeko jausmus, įvardinti, kas jam negerai, o kaip dualas, jis jį galbūt gana gerai permato. Ir mane kažkada biesindavo tas toks elgesys- per užuominas ir jokio normalaus tiesaus aiškinimosi.
Dėl mėgavimosi sadizmu nieko negaliu pakomentuot-taip netraktavau. Nežinau, ką jie jaučia viduj.
Dėl taikymosi malonumo...na nežinau, gal čia vėlgi, džeko-dreizerio porai būdinga? ir hamleto-gorkio. :strange: Nors negaliu kategoriškai teigti, nes neturiu normalios patirties su dualu- nežinau, ar žukovui patiktų audringas gyvenimas-konfliktai ir taikymaisi. Kaip tai galvoju, kad konfliktų neišvengia jokios poros, nesvarbu kokia kvadra. Pati nesu audringų santykių mėgėja. Man nebent audra stiklinėj patinka. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 18:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža rašė:
Liepa rašė:
Šioje situacijoje tikrai nesuprasčiau didvyriškumo. Aš matau labai aiškų būtent viktimiškumą - "aš esu priverstas (aplinkybių, dėl tavo neveiklumo ar dar dėl ko nors) aukotis. Kažkaip labai akcentuojamas "reikia" čia ir dabar! (kažką padaryt) - ir keliamas klausimas, KAS tą darys (aukosis). Ir neakcentuojama - daryt ar nedaryt? Dabar ar paskui?


Fainai abi parašėt.

Va, ir šiandien tokia pat situacija. Vėl dėl kambariu tvarkymo. Tiesa, aš jau su tuo šiek tiek išsitapatinau, kažkaip prisiverčiau žaisti su vaiku ir nekelti, nedidinti konflikto. Kol ji tvarke porą kambarių.
Po kurio laiko dar užmečiau porą frazių: "na kaip, jau tvarkinga. Manau šitą kambarį reiktų pertvarkyt iš naujo". Tai jau irgi ne pirmas kartas, čia mano išrasta "psichoterapija" nuo pseudo-tvarkingumo. Ją mama vaikystėje terorizuodavo - liepdavo kambarius pertvarkyt po kelis kartus. Lygtais raminamai veikia toks mano pasakymas - sugrąžinimas į vaikystę. :happy:
Ir pagaliau tas pyktis tiesiog mums bežaidžiant dingo ir viskas OK. Dar aš truputį patvarkiau, ir lyg tais išsisprendė tam kartui.
Žmonių siocioninių mechanizmų nepakeisi, kaip sako Solanža, žmonės juos vėliau patys pastebi, nebepasimauna taip skaudžiai.


Dar prieš kokį mėnesį įsisąmoninau, kad tas negalėjimas išduoti tiesaus atsakymo į tiesų paklausimą kyla iš silpnos sensorikos. Kaip palengvėjo, kai tai supratau. Žmogaus klausi, kai matai kad susiruošė viena į Akropolį , "ar greit grįšį?". Vietoje to, kad pasakytų, kad nori viena nuo vaiko ir manęs pabūt, kalba ratais, atseit aš nenupirkau to ir to, dovanos, tai jai reikia nupirkt, nes aš visvien neturėsiu laiko nupirkt. Aš garbės žodis susiklaidinau, mat man žaidimas su vaiku dar neatsibodo, kaip jai. Supratau, kaip bandymą mane apkaltint, kad va aš nieko nedarau, nenuperku, tai ji vargšė turi viena atskirai nuo šeimos važiuot...
O ji negalėjo pasakyt, kad nori viena pabūt. Galima gi rusiškai, kad vaikas nesuprastų, mes taip dažnai kalbam. Ir viskas.
Tai va. Vėliau supratau, kad vargšės į primygtinį klausimą negali atsakyt, nes tai joms kaip spaudimas į sensoriką, pasidavimas. O pasiduot negali, tai geriau prikalba biesai žino ko...

Bet, kaip sakiau, kažkaip įsisąmoninu, kad tų mechanizmų neišimsi iš savęs. Man daug kas joje patinka. Savęs neprievartauju - kartu tai kartu gyvensim, atskirai tai atskirai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 19:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Solanža rašė:
Tiesiog, man rodos, jeseninai nesąmoningai rikiuoja žmones pagal silpnumą-stiprumą (jaučia labai gerai jų turimos :bsensoric: stiprumą. Tiesa, ne visada labai svarbu, kad kitas turėtų būtent šią sensoriką- bet :bsensoric: pajuntama, tarsi sūris, kurį užuodžia pelė :smile: ). Ir jeigu pajunti, kad partneris silpnesnis už tave patį, tada galbūt gali pasijusti stipresniu, vadovaujančiuoju asmeniu toje poroje, lyderiu. O kadangi realiai lyderio savybių neturime ir pagrindinis mūsų ginklas ir įrankis- emocijos, tai juo ir bandom paveikti žmones....

Esu stebėjus būtent tokį džeko elgesį, kaip aprašei. Matyt, tai į dualą orientuota: dreizeris turi įgarsinti džeko jausmus, įvardinti, kas jam negerai, o kaip dualas, jis jį galbūt gana gerai permato. Ir mane kažkada biesindavo tas toks elgesys- per užuominas ir jokio normalaus tiesaus aiškinimosi.
Dėl mėgavimosi sadizmu nieko negaliu pakomentuot-taip netraktavau. Nežinau, ką jie jaučia viduj.

Solanža, tai aš irgi netraktuoju to, kaip sadizmo. Čia tiktai iš mano pasaulėžiūros varpinės - tyčinis emocinis šantažas, kad kitas na truputėlį profilaktiškai :wink: pasikankintų - traktuojamas kaip "smūgiavimas žemiau juostos". Gana greitai perpratau, kad situaciją aiškintis reikia būtent socioniškai (skaudžiai šokiravo tik pirmieji kartai). Manau, kad "viktimas" šitaip nesąmoningai provokuoja, kad "agresorius" būtent pastatytų jį į vietą! (kaip Tu ir išsireiškei). Man labai gražu stebėti kaip Džeką "patvarko" jo sesuo (tikriausiai, jo dualas). Ji pati puola skubriai tvarkytis (man atrodo perdėtai demonstratyvus tas sugebėjimas skubriai, vikriai, žaibiškai dirbti) ir duoda įsakymus (beapeliaciniu tonu!) ką jis turi padaryt. Na, tuo metu ji visus užvaiko ir sustato, sureguliuoja :happy: Na, ir išvada iš viso to peršasi - "ir ką jūs be manęs darytmėt - amžinai taip ir skųstumėtės užuot patys padarę?! Juk viens du - ir baigta!" (na maždaug taip) :happy:
Aš taip komanduot nemoku... Aš tiesiog pralaukiu.

Dar rusų forume skaičiau kaip Napoleonė aiškino Dostikei dėl neva "brutalumo", kad II ir III kvadroje šitokiu "reguliavimu" išreiškiamas rūpestis - tu man rūpi, aš matau kaip tau geriau ir tavo labui imuosi veiksmų. Įprasta nuspėti norus, poreikius - ir veikti neverbališkai (neįgarsinant, net neklausiant - ar tu taip norėtum, ar tas tau patiktų). Tu man rūpi - aš tave globoju, nes žinau kaip geriau. "Viktimas" irgi lieka patenkintas - nes patikrino, kad jis vis dar svarbus, savas, juo rūpinamasi. Čia savotiškas žaidimas valdžia vienas kitam...

Gi "infantilai" ar "rūpestingieji" tokią globą dažnai traktuoja kaip kito žmogaus savinimąsi, jo laisvės (savarankiškumo) varžymą.






Vaidas101 rašė:
Žmogaus klausi, kai matai kad susiruošė viena į Akropolį , "ar greit grįšį?". Vietoje to, kad pasakytų, kad nori viena nuo vaiko ir manęs pabūt, kalba ratais, atseit aš nenupirkau to ir to, dovanos, tai jai reikia nupirkt, nes aš visvien neturėsiu laiko nupirkt. Aš garbės žodis susiklaidinau, mat man žaidimas su vaiku dar neatsibodo, kaip jai. Supratau, kaip bandymą mane apkaltint, kad va aš nieko nedarau, nenuperku, tai ji vargšė turi viena atskirai nuo šeimos važiuot...
O ji negalėjo pasakyt, kad nori viena pabūt. Galima gi rusiškai, kad vaikas nesuprastų, mes taip dažnai kalbam. Ir viskas.
Tai va. Vėliau supratau, kad vargšės į primygtinį klausimą negali atsakyt, nes tai joms kaip spaudimas į sensoriką, pasidavimas. O pasiduot negali, tai geriau prikalba biesai žino ko...

Bet, kaip sakiau, kažkaip įsisąmoninu, kad tų mechanizmų neišimsi iš savęs. Man daug kas joje patinka. Savęs neprievartauju - kartu tai kartu gyvensim, atskirai tai atskirai.

Įgimtų "mechanizmų" iš tiesų - neįveiksi. Vaidai, o ar Tau neatrodo, kad ne logiko taip pat nepriversi pasitenkinti tiesmukišku įvardijimu ir isiaiškinimu. Jai juk galbūt svarbiau ne priežastys - sąryšiai negyvų aplinkybių džiunglėse. Jai svarbiau emocinis santykis - ar ją, jos savijautą suprasi. Ar jinai Tau rūpi, t.y. ar skirsi laiko jos nuraminimui, jos "netiesioginėms" problemoms. Ir bambėjimą dėl aplinkybių gal reikia suprasti, kaip dėmesio, pokalbio pageidavimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009, 20:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Vaidas101 rašė:
Kaip palengvėjo, kai tai supratau. Žmogaus klausi, kai matai kad susiruošė viena į Akropolį , "ar greit grįšį?". Vietoje to, kad pasakytų, kad nori viena nuo vaiko ir manęs pabūt, kalba ratais, atseit aš nenupirkau to ir to, dovanos, tai jai reikia nupirkt, nes aš visvien neturėsiu laiko nupirkt. Aš garbės žodis susiklaidinau, mat man žaidimas su vaiku dar neatsibodo, kaip jai. Supratau, kaip bandymą mane apkaltint, kad va aš nieko nedarau, nenuperku, tai ji vargšė turi viena atskirai nuo šeimos važiuot...
O ji negalėjo pasakyt, kad nori viena pabūt.


na, išties galbūt sunku taip tiesiai pasakyt, kad nori viena pabūt. Tuo labiau, kad prisigalvoji visokių reikalų, ir pats patiki, kad išvyksti ne vien tam, kad prasiblaškyt- o atliksi ir kai ką naudingo. Tarp kitko, nebūk tikras, kad jos sąžinė negraužia, taip elgiantis- paliekant vaiką. Ypač jeigu vaikas mažas dar. o sąžinę užtildyt gal ir padeda kito apkaltinimas :strange: :confused: Nežinau, čia prielaida.
Gal pas jus jau įsisenėję kai kurie dalykai, todėl negali ji apsieit be tokių kaltinimų tavo adresu. paprastai jei jeseninui daugmaž viskas gerai, jam nėra labai būdinga užsiimti kitų ėdimu ir kaltinimu- tik jeigu jam viduj kažkas blogai. :confused:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009, 10:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 12 Sau 2007, 14:21
Pranešimai: 120
Solanža rašė:

na, išties galbūt sunku taip tiesiai pasakyt, kad nori viena pabūt. Tuo labiau, kad prisigalvoji visokių reikalų, ir pats patiki, kad išvyksti ne vien tam, kad prasiblaškyt- o atliksi ir kai ką naudingo. Tarp kitko, nebūk tikras, kad jos sąžinė negraužia, taip elgiantis- paliekant vaiką. Ypač jeigu vaikas mažas dar. o sąžinę užtildyt gal ir padeda kito apkaltinimas :strange: :confused: Nežinau, čia prielaida.
Gal pas jus jau įsisenėję kai kurie dalykai, todėl negali ji apsieit be tokių kaltinimų tavo adresu. paprastai jei jeseninui daugmaž viskas gerai, jam nėra labai būdinga užsiimti kitų ėdimu ir kaltinimu- tik jeigu jam viduj kažkas blogai. :confused:

Nu, pažiūrėsim. Dabar lygtais žengėm žingsnius, taip skaudžiai ant grėblio nebelipam.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009, 13:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
vakar neturėjau laiko atrašyt.

Liepa rašė:
Dar rusų forume skaičiau kaip Napoleonė aiškino Dostikei dėl neva "brutalumo", kad II ir III kvadroje šitokiu "reguliavimu" išreiškiamas rūpestis - tu man rūpi, aš matau kaip tau geriau ir tavo labui imuosi veiksmų. Įprasta nuspėti norus, poreikius - ir veikti neverbališkai (neįgarsinant, net neklausiant - ar tu taip norėtum, ar tas tau patiktų). Tu man rūpi - aš tave globoju, nes žinau kaip geriau. "Viktimas" irgi lieka patenkintas - nes patikrino, kad jis vis dar svarbus, savas, juo rūpinamasi. Čia savotiškas žaidimas valdžia vienas kitam...

Gi "infantilai" ar "rūpestingieji" tokią globą dažnai traktuoja kaip kito žmogaus savinimąsi, jo laisvės (savarankiškumo) varžymą.

Įgimtų "mechanizmų" iš tiesų - neįveiksi. Vaidai, o ar Tau neatrodo, kad ne logiko taip pat nepriversi pasitenkinti tiesmukišku įvardijimu ir isiaiškinimu. Jai juk galbūt svarbiau ne priežastys - sąryšiai negyvų aplinkybių džiunglėse. Jai svarbiau emocinis santykis - ar ją, jos savijautą suprasi. Ar jinai Tau rūpi, t.y. ar skirsi laiko jos nuraminimui, jos "netiesioginėms" problemoms. Ir bambėjimą dėl aplinkybių gal reikia suprasti, kaip dėmesio, pokalbio pageidavimą.


Nu čia vėl OT, bet...sakyčiau,kad čia ir slypi mano dualizacijos problema su žukovais. Aš neabejotinai priešinčiausi ir spurdėčiau, jei manim taip mėgintų rūpintis- nusprendžiant už mane, kas man geriau. Nebent iš tiesų pataikytų. Arba jeigu tikrai, per laiką jau žinotų, kur mano silpnosios vietos, kurie darbai man sunkiausiai einasi vienai, ir pasisiūlytų padėti. Bet kitu atveju irgi suvokčiau kaip laisvės, saviraiškos varžymą, ir arba reiktų labai daug laiko, kad apsiprast su tuo kažkaip (na, galbūt iš didelės meilės tai pavyktų...teoriškai svarstant), arba tiesiog apsišlifuotume. arba išsiskirtume. DRaugė jeseninė ne veltui ir sakė man neieškoti žukovo, nes matė, kad sunku būtų.

Bambėjimas dėl aplinkybių gali reikšti daug ką: nemokėjimą tiesiai pasakyt, kas yra, susikaupusių nuoskaudų iškrovą, tiesiog nenuotaiką tą dieną, norą išsikalbėti pačiai...
Tarp kitko, robespjerai, man rodos, yra tokie iš prigimties lėtesni, netrokštantys lyderiauti partnerystėje, todėl taip gaunasi, kad jiems pavyksta išklausyti partnerį. O ko daugiau reikia moteriai, jeigu tik jos išklausoma. Na tiesa, toliau norisi,kad jau būtų padarytos išvados iš to, ką ji pasakė..kad kažkas keistųsi, būtų reaguojama... o va šitoj vietoj man rodos, vėlgi būna problema su Robespjerais: jie nelabai supranta jeseninus (dėl anksčiau aptarto nesugebėjimo tiesiai šviesiai tiksliai konkrečiai išdėstyti reikalo esmę), todėl ir reakcijos gali nebūti, arba ji bus ne tokia, kokios tikėtasi. Esu daug kartų girdėjus robespjero frazę: "kalbėk konkrečiai- ko tu nori? ką tu siūlai?" etc. Viena vertus, tai verčia treniruoti savo logiką, sugebėti konkretizuoti savo mintis, kita vertus- vargina.

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009, 19:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bal 2008, 08:57
Pranešimai: 183
Solanža rašė:
vakar neturėjau laiko atrašyt.


Nu čia vėl OT, bet...sakyčiau,kad čia ir slypi mano dualizacijos problema su žukovais. Aš neabejotinai priešinčiausi ir spurdėčiau, jei manim taip mėgintų rūpintis- nusprendžiant už mane, kas man geriau. Nebent iš tiesų pataikytų. Arba jeigu tikrai, per laiką jau žinotų, kur mano silpnosios vietos, kurie darbai man sunkiausiai einasi vienai, ir pasisiūlytų padėti. Bet kitu atveju irgi suvokčiau kaip laisvės, saviraiškos varžymą, ir arba reiktų labai daug laiko, kad apsiprast su tuo kažkaip (na, galbūt iš didelės meilės tai pavyktų...teoriškai svarstant), arba tiesiog apsišlifuotume. arba išsiskirtume. DRaugė jeseninė ne veltui ir sakė man neieškoti žukovo, nes matė, kad sunku būtų.



Manyčiau, kad Žukovas tikrai nesiimtu visais 100% gyvenimo atvejų už tave spręsti, kas tau yra geriau, atvirkščiai, netgi skatintų sprendimus priiminėti savarankiškai. Viskas būtų gerai, jei savarankiškai veiktum (tame tarpe ir sprendimus priiminėtum) Žukovo nubrėžtose ribose, nes ribas brėžti jis mėgsta. O jei ribas peržengtum - Žukovas tą labai aiškiai ir nedviprasmiškai parodytų. Kas liečia sprendimų priėmimą poroje - Žukovas išklausytų tavo nuomonę ir argumentus, jei jie būtų įtikinami, jis pasiremtų tavo nuomone, sprendimą priimdamas už jus abu :)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009, 20:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Rgp 2004, 14:51
Pranešimai: 3581
Miestas: Kaunas
Joldija rašė:

Manyčiau, kad Žukovas tikrai nesiimtu visais 100% gyvenimo atvejų už tave spręsti, kas tau yra geriau, atvirkščiai, netgi skatintų sprendimus priiminėti savarankiškai. Viskas būtų gerai, jei savarankiškai veiktum (tame tarpe ir sprendimus priiminėtum) Žukovo nubrėžtose ribose, nes ribas brėžti jis mėgsta. O jei ribas peržengtum - Žukovas tą labai aiškiai ir nedviprasmiškai parodytų. Kas liečia sprendimų priėmimą poroje - Žukovas išklausytų tavo nuomonę ir argumentus, jei jie būtų įtikinami, jis pasiremtų tavo nuomone, sprendimą priimdamas už jus abu :)


nu, tada dar kentėt galima :wink:
bent jau svarstant teoriškai. o praktiškai...tai visokių ir tų žukovų būna, galvoju, kad jeigu tikėti kad yra potipiai, tai man labiau prie dūšios būtų loginio, ne sensorinio potipio atstovas. :smile:
Nu bet atsiprašom robespjerų už nukrypimus. :smile:

_________________
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu to, ko nepadarei...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009, 21:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Čia aš kalta - persukau iešmą į kitus bėgius... Tiesiog spėliojau "per kurią vietą" gali būti nesusipratimai. Ir pasufleravau ieškoti bendrų dėsningumų tarp viktimų veikimo "mechanizmų" ir infantilų "mechanizmų".
Solanža rašė:
Kaip robespjerai reaguoja į neigiamas :bethics: (jesenino, hamleto) emocijas? kas vyksta jų viduje? kokiems veiksmams tai pastūmėja? (ta prasme, ar galima gauti tai, ko tikiesi, paleidęs neigiamų emocijų srautą į robespjerą)?
Naiptol buvo minėjęs, kad Hugo spinduliuoja teigiamas emocijas. O kaip jie tuomet išsprendžia su robespjerais iškylančias problemas, nesklandumus, kaip išsako tai, kas jiems atrodo blogai, neteisinga ir pan.? T.y., kaip jie perteikia neigiamą informaciją, neužgaudami savo dualo?

Liepa rašė:
[Man atrodo, kad čia "šuo pasikasęs" skirtinguose veikimo/poveikio kitam metoduose, kuriuos naudoja viktimai/agresoriai ir infantilai/globėjai. <...> Robespjeras yra infantilas, Jeseninas - viktimas. Jeigu šie žmonės nesistengia verbališkai išsiaiškinti situacijos, savo būsenos, savijautos toje situacijoje - tai į neverbalinius signalus TINKAMAI sureaguoti yra sunku... Nes nėra harmoningos simetrijos.... Paprastai, to ko tikiesi - negauni. Abu lieka įsižeidę (užgauti "lygioje vietoje", kurioje nesitikėjo "akibrokšto")


O gal poveikio ir reakcijos niuansų specifika kitur? Tada kur?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 12:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Nors ir labai man nepatinka, kad as turiu kazka, ypac apie save, cia rasinet vietoj to, kad man tik reiketu ka nors idomaus cia skaitinet, taciau dabar prakeitas pirmadienio rytas ir man nieko ner ka veikt daugiau.

Taigi, pabandykim paanalizuot LII ir jo dalini atitikmeni (MBTI INTJ) darkart.

Pries kelias dienas vel perskaiciau MBTI forume, kad INTJ vienas is esminiu skirtumu nuo LII yra toks: "LII pateikia daug sprendimu variantu, iš kuriu sunkiai išsirenka viena". Kitaip tariant, LII BEVEIK VISADA DVEJOJA PRIIMDAMAS KONKRECIUS SPRENDIMUS, kuomet INTJ - ne. Remdamasis savo atsiminimais ir tevu pasakojimais galiu pasakyt, kad vaikysteje buvau zymiai panasesnis i INTJ nei i LII, t.y. JOKIO NEPASITIKEJIMO SAVIM! Tada prasidejo mokykla ir po keliu metu mano pasitikejimas savim buvo ismustas tiesiogine prasme. Laimei pries kelis metus atradau socionika ir MBTI ir tada man paaiskejo, kodel as elgiausi/elgiuosi, butent, taip, o ne kitaip. Dabar vis dar labai sunku atkurti savo pradini pasitikejima savim, bet, bent jau, "ledai pajudejo", nes lyginant su mokyklos laikais (9-12 kl) dabar jau zymiai labiau pasitikiu savim. Taigi, jei vis dar neaisku, ka as noriu visu situo rasiniu Jums paaiskint, tuomet perskaicius sekancias pastraipas bus aisku.

Taigi, iki mokyklos laiku as visada turejau itin stipria valia ir tiesiogine prasme ignoravau viska, kas man buvo nepriimtina; apibendrinant, socialines "reikia" nesamones. Nors mano tevai (jei ziuret pagal socionika, tuomet: tevas Hugo, motin Gabene) visada turejo dideli spaudima (socioniskai butu :bsensoric: situacijos) is aplinkiniu (tiek nepazistamu, tiek draugu, tiek giminiu ir t.t.), taciau vis dar toleravo mano elgesi ir todel as dar nebuvau iki mokyklos laiku psichologiskai traumuotas. Deja, mokykloje viskas pasikeite ir NE i gera... Taigi, mokykloje as vis dazniau susidurdavau su socialinemis "reikia" nesamonemis. To pasekoje aplinkiniu :bsensoric: spaudimas MAN ir mano tevam vis DIDEJO. Tuomet buvo prieitas toks etapas: tevas prarado vilti ir nusprende (motin nusprende taip pat), kad kiti, o ne as, yra teisus; praktiskai viskas buvo taip: po kiekvieno konflikto mokykloj (deja, ju buvo NE 1, ypac su mokytojais, kurie bandydavo mane "perlauzti" psichologiskai; nemanykit, kad viskas buvo taip kaip aprasyta teorijoj = robas tyli ir tiek, nes buvo kitaip: robo valia kovojo pries konkretaus mokytojo valia ir baigdavosi AKIVAIZDZIU KONFLIKTU) tevas savo NEIGIAMAS emocijas (vis gi, hugo...) "isgarindavo" bukai dauzant su dirzu mane... Deja, tokia "strategija" nieko nedave, bet tesesi tikrai ilgiau nei iki 7 kl. Taigi, dauzymo pasekoje vis labiau pradejau abejot savim (ir kitais! t.y. nepasitikejau dauguma zmoniu) ir t.t. ... Galutinis rezultatas 11 kl buvau tipiskas LII pagal socionikos aprasyma (savim ir aplinkiniais nepasitikiu ir t.t.). Tai va, kas yra idomu ziurint NE KONKRECIAI i sia situacija, bet ABSTRAKCIAI: panasu, kad MBTI INTJ tipo aprasymas atskleidzia LII mastymo niuansus zymiai geriau nei socionikos teorija, tuo atveju, jei yra ignoruojama aplinkiniu itaka (t.y. viskas taip butu, jei aplinkiniu itaka individui buvo minimali), kuomet LII aprasymas daugiau parodo, ne kaip robai masto, o kaip atrodo kitiems (remiantis savo patirtim galiu teigti, kad robai aplinkiniu yra psichologiskai perlauziami anksti; perlauziami dar nera = sulauzomi visiskai; mano atveju as buvau ne perlauztas, o tik aplauzytas, todel gal kitiems ir atrodo keista, kad as nesu tipiskas LII, t.y. as esu "kovotojas", tad skirtingai nuo daugelio LII as NESUSITAIKAU su esama konkrecia situacija).

Nu va, galeciau rasyt ir daugiau, bet tingiu, todel kol kas nieko daugiau sia tema nerasysiu.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 17:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
įdomiai parašei. tik manyčiau, kad esi gana tipiškas LII. bent jau iki šiol nepasireiškei kaip nors, kad būtų galima pasakyti - "va, čia tai netipiška". priešingai, paties elgesys labai robiškas. tiesa, tai nei gerai, nei blogai.

dėl to, kad INTJ galbūt išreiškia tik individualias savybes, o LII - ir tai, kad kaip tos individualios savybės sąveikauja su visuomeniniais reikalavimais, galbūt yra ir racijos.

griežčiau nesiimsiu teigti, nes nesu dorai susipažinęs su mbti teorija, kad galėčiau ką nors kategoriškai tvirtinti jos atžvilgiu. bet tai, ką aprašei, labai primina ego (individo) ir super-ego (visuomenės) įtampą. ir tai būdinga visiems. šeimoje žmogus paprastai jaučiasi saugiai, o kai išeina už jos ribų, tenka kovoti ir už save, ir už savo saugumo jausmą. kiekvienas tipas yra "aplaužomas" visuomenės, ir čia LII - jokia išimtis. sąmoniniame cikle būtent ir yra du blokai - ego ir super ego. ką tik skaičiau augustinavičiūtės išsamų (virš 40 psl.) hekslio aprašymą. ten apskritai pats aprašymas pradedamas nuo super-ego bloko ( :bsensoric: :wlogic: ), bei teigiama, kad būtent ego ( :bintuition: :wethics: ), o ne atvirkščiai, tarnauja (ar pasitelkiama) super-ego (visuomeninių) poreikių išpildymui. pagrindimas būtų toks, kad super-ego nustato tam tikrus normatyvus, kuriuos individas siekia atitikti (tam, kad būtų pripažintas visuomenės), o tai daro pasinaudodamas savo stipriosiomis funkcijomis.

taigi, šiuo atveju, matyt, galima sutikti, kad socioninių tipų aprašymai yra labiau "socializuoti", t.y. nagrinėja ne tik ego bloką, bet ir koks šio bloko santykis su kitais blokais, ir kaip tai gali atsiliepti pačiai vieno ar kito tipo elgesio raiškai.

šiaip pridurmui, galėčiau pridėti, kad pats silpniausias blokas yra super-id (5 ir 6 funkcijos) - jis lengviausiai gali "susirgti", ir tuo pačiu būtent ties juo reikėtų pirmiausia ieškoti savo blogos savijautos priežasčių (tai yra viso ko raktas). vėliau eina id (7 ir 8), ir tik tada super-ego. bet kokiame tipe galima aptikti super-ego normatyvų veikiamo elgesio apraiškų, ir nebūtinai tai reiškia silpną vietą. tiesiog tai jautri vieta, ties kuria visada norima susilaukti kuo mažiau kritikos (ar apskritai, tiesioginio dėmesio). augustinavičiūtė dar teigia, kad būtent čia slypi tikroji individo sąžinė. skirtingai nuo ego - čia nepripažįstamas joks reliatyvumas - vertinama, ar baltai, arba juodai, ir neretai tos spalvos kiek sutirštinamos.

Cituoti:
Nors ir labai man nepatinka, kad as turiu kazka, ypac apie save, cia rasinet vietoj to, kad man tik reiketu ka nors idomaus cia skaitinet, taciau dabar prakeitas pirmadienio rytas ir man nieko ner ka veikt daugiau.


nieko rašinėti tu neturi, juo labiau apie save. nes niekas iš tavęs to nereikalauja. atsipalaiduok :wink:

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 18:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
nieko rašinėti tu neturi, juo labiau apie save. nes niekas iš tavęs to nereikalauja. atsipalaiduok :wink:


Pats zinau, kad nieko neprivalau, bet kai buna nuobodu uzsukus i si foruma, o kazka kita daryt tingisi, tuomet ir parasau ka nors.

Cituoti:
manyčiau, kad esi gana tipiškas LII. bent jau iki šiol nepasireiškei kaip nors, kad būtų galima pasakyti - "va, čia tai netipiška". priešingai, paties elgesys labai robiškas.


Tai as ir neteigiu, kad nesu LII, bet as tik sakau, kad, kiek man teko dometis/suzinoti iki siol, LII per socionika siek tiek sumenkinamas savo karingumo prasme, kuomet per MBTI jo dalinis atitikmuo - INTJ - NE. Todel ir parasiau, kad nesu tipiskas LII, butent, siuo aspektu.
Cituoti:
dėl to, kad INTJ galbūt išreiškia tik individualias savybes, o LII - ir tai, kad kaip tos individualios savybės sąveikauja su visuomeniniais reikalavimais, galbūt yra ir racijos.


Manau, kad Rusijoj ir Rusijai artimose salyse, kur formavosi socionikos branduolys, individu lauzymas tikrai buvo/yra efektyvesnis nei, kad Amerikoje. Tad tikrai gali buti, kad viena is pagrindiniu priezasciu, kodel LII tipo vaizdas socionikoj yra toks, koks yra, yra butent, del sios priezasties. Zinoma, net, jei tai ir paaiskina daugeli skirtingumu tarp skirtingu sistemu tipu aprasymu, tai dar nereiskia, kad sutapimas butu idealus, NET IR TUO ATVEJU, jei LII patirtu mazesni spaudima is visuomenes.
Cituoti:
kiekvienas tipas yra "aplaužomas" visuomenės, ir čia LII - jokia išimtis.


Esme ne tai, kad visi yra aplauzomi, o tai, kad, mazu maziausiai, skiriasi: 1) aplauzymo intensyvumas; 2) zaizdu gyjimo procesas. Manau sutiksi, kad, LII atveju, aplauzymo intensyvumas intensyvesnis, o zaizdu gyjimo procesas ilgesnis.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 22:08 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
11:11 rašė:
Esme ne tai, kad visi yra aplauzomi, o tai, kad, mazu maziausiai, skiriasi: 1) aplauzymo intensyvumas; 2) zaizdu gyjimo procesas. Manau sutiksi, kad, LII atveju, aplauzymo intensyvumas intensyvesnis, o zaizdu gyjimo procesas ilgesnis.


kodėl taip manai?

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 22:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 11 Gru 2008, 07:59
Pranešimai: 147
Cituoti:
kodėl taip manai?


Nes mano tokia patirtis. As "kentejau" del "napaklusnumo" socialinems taisyklems pernelyg daznai lyginant su kitais individais.

_________________
Socionikos poziuriu as esu: LII Normikas dominatorius, o MBTI - INTJ.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Loginis intuityvus intravertas - Robespjeras
StandartinėParašytas: 13 Bal 2009, 22:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
11:11 rašė:
Cituoti:
kodėl taip manai?

Nes mano tokia patirtis. As "kentejau" del "napaklusnumo" socialinems taisyklems pernelyg daznai lyginant su kitais individais.


bet, sutik, kad tai labai subjektyvus vertinimas. ir vien juo remiantis taip absoliutinti negalima. galbūt yra robų, kurie taip "nekentėjo" ir galbūt yra kitų tipų atstovų, kurie kentėjo taip pat arba gal net dar daugiau.

gal ir galima teigti, kad, pavyzdžiui, daugiausiai integracijos visuomenėje problemų turėtų patirti logikai ir intravertai. bet ir iki tiek sugriežtinti būtų rizikinga, nes gali būti daug kitų aplinkybių, kurios vers netgi ir kokius etikus ekstravertus kirstis su visuomene, jei bus vertybių nesuderinamumas, išryškinamas susiklosčiusių asmeninių savybių.

iš savo darbo (tikrai nemažas kolektyvas - apie keturiasdešimt žmonių) galėčiau pasakyti, kad daugiausiai integracijos į kolektyvą turėjo keturi kolegos, ir visi skirtingų tipų: gorkis, robas (abu dėl sunkiai sugyvenamo charakterio, neįsiklausymo į kitų nuomonę, tiesa, gorkiui tas buvo kiek gal sunkiau), hekslis (dėl nesusitupėjimo) ir diuma (dėl akiplėšiškos tinginystės). visų atveju galima fiksuoti konfliktą su konkrečiomis vertybėmis, kurios jų atveju buvo būtent super-ego pobūdžio. iš jų elgsenos galima buvo matyti, kad visi jautė, jog iš jų reikalaujama to, ko jie visai nenorėtų ar tiesiog negalėtų duoti.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 275 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 102 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007