Socionikos forumas

Dabar yra 28 Kov 2024, 20:43

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 132 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 16:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Apskritai, Don Kichotas - zavus tipas. Labai daug priklauso nuo pacios asmenybes, pasitaiko ikyriu Don Kichotu, pasitaiko ir labai mielu. Pazistu pora su praugdyta skaudziaja, kad atrodo, prilygsta rolinei. Labai priklauso nuo atskiru zmoniu, kas Donuose trukdo.

Is Dreizeriu tenka girdeti, kad pernelyg daug giriasi ir neprisiima atsakomybes
Is Jeseninu, kad pernelyg daug maivosi
Is Balzaku, kad pernelyg daug strakalioja
Is Zukovu, kad nerimtas ir iesko lengviausio kelio

Skirtingus zmones ar tipus uzgauna skirtingi dalykai, nemanau, kad tam reikia lauzyti savo asmenybe, prigimti. Tik dirbdamas pagal prigimti gali daugiausiai pasiekti. Skaiciau kazkoki straipsni, dabar autores nepamenu. Ji tipa sulygino su varzteliu, jis greitai iseina is rikiuotes, jei buna ne ten isuktas, ir visas mechanizmas, susidedantis is daug tipu nebefunkcionuoja. Tik bunant savim ir savoj vietoj, manau, galima daugiausia pasiekt. To ka sugeba Don Kichotas, nesugeba joks tipas. Isskirtinumas ir originalumas - nuostabus bruozai, puoselek juos, o silpnybes automatiskai tobulinsis.. ;)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 16:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Be to, zmones yra linke vertinti pagal save ir pagal tai, kaip jiems paprasciau.. Jie bandys pakeisti, transformuoti, padaryti, kad butu JIEMS lengviau, o ne TAU geriau.
Pvz, kad ir Tavo zinute apie socionikos nauda. Globas ir Narys sureagavo taip, kaip jiems atrodo - jie abu etikai, galbut jiems socionika trukdo, galbut logika ne bazine ir ne kurybine, taciau pas Tave - tai nepaprastas aparatas, tuo Don Kichotas yra stipriai apdovanotas, tai - jo kelias i pazinima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 17:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Kalbant apie silpnas funkcijas, skaudžioji "savaime" netobulėja. Reikia susidurti kaip su kokiu priešu akis į akį, kad nors kokią išvadą po to galėtum daryti. Rolinė savaime tam tikra prasme tobulėja, bet per ją realiai nepatikrinus informacijos, galima apsigauti. Ji nesugeba visko be priekaištų aprėpti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 17:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Nepritariu, dualas gali be skausmu ir priesu pamokyti per skaudziaja, aktyvatorius taip pat.
Su aktyvatoriumi gal daugiau taip, kad nesinori nuvilt, jis svelniai 'kutena' tobulinti skaudziaja.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 18:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
Čia labiau kalbi apie intravertinę skaudžią. Yra anglų kalba temų, kuo skiriasi intravertinė nuo ekstravertinės skaudžiosios. Pasimokyti be patirties pvz :bsensoric: praktiškai nėra galimybių. Švelniai gali įkvėpti dualas, bet patirti veiksmą turėsi pats. Dualas geriau paaiškins klaidas, kurias darei po viso veiksmo. O kas tavo atveju, :wsensoric: "priešai" nelabai įsivaizduoju.
Rašau pasikliaudamas daugiausia :bsensoric: patirtimi. Labai tikėtina, kad :wsensoric: ar kitų patirtis šia tema gali smarkiai skirtis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 19:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Kalafijoras rašė:
Yra anglų kalba temų, kuo skiriasi intravertinė nuo ekstravertinės skaudžiosios.
Labai įdomu būtų, nors pastraipėlę tų skirtumų - nors trumpą "reziume"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 23:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
OHO, nesitikėjau, kad taip visi greit sureaguos į mano opų klausimą :D Vis dėlto, gavau daug naujos įdomios informacijos, naujų faktų iš jūsų atsakymų, bet kuo gilyn į miška - tuo daugiau medžių... Dabar man dar daugiau klausimų iškilo...
Na, geriau būsiu atviras, juk vis tiek visi nepažįstami... :) Taigi, bet koks pastabus žmogus, kai parašiau, kad šis klausimas man yra opus, gali suprasti, kad aš paprastas eilinis Seeker'is ieškantis atsakymų, kaip gerinti savo skaudžiąją f(x). Nesakau, kad ji man yra problema gyventi, bet kartais ji mane tiesiog "užknisa" ir viskas, tobulėti tai reikia, o tobulėjimas yra proporcingas mąstymui (cogito ergo sum). Man tada tiesiog nemalonu ir viskas, pradedu pykti, keršyti ir pan... tiesiog dabar norėčiau kaip šachmatuose - numatyti bent kelis žingsius į priekį, nežiūrėti į viską vien tik iš vienmatęs pusės, o būti įžvalgesniu... todėl ir noriu atsakymų- kaip kiti žmonės mato mano skaudžiaja (realiai kiti net nežino , kas ta socionika ir nei kas ta skaudžioji funkcija , todėl jei ją išlavinčiau, tai jie negalėtų nieko prikaišalioti pvz... kad nesiseka santykiuose, nepamatai kitų žmonių satykio su tavimi ar kitais(nu bet ne tame esmė)). taip pat noriu atsakymų, kaip ja gerinti, bet konkrečių. Su mokytojo profesija man patiko, bet pažįstu viena matematikos mokytoją- DOnę, nuuu sorry nors ji ir mokytoja, bet, turbūt, jos santykių etika yra pati silpniausia, kokią tik esu matęs.
Man taip pat užkliuvo kalafijoro mintis, kad reikia būti nuoširdžiu... Na man tai yra kosmosas.. :D aš negaliu, būna, kad pavyksta, bet aš tiesiog nesistengiu... matote, aš vis išsišoku... o dauguma žmonių, mano akimis, nuoširdumą sieja su paprastumu bei įprastumu (nežinau ar tinkamai išsireiškiau)... aišku tie išsišokimai nebūna ne tokie jau dideli, aš tiesiog bandau pakeisti visą tą banalybę, kuri nusistovi, noriu parodyti, kad aš nesu nuspėjamas, aktyvus ir pan... gal tai ir yra mano problema..!
Juokinga, bet aš gyvenu taip, kad niekada neleidžiu nusistovėti gyvenimo vandeniui, jei jo nieks nebanguoja...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 23:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
As manau, kad skaudziaja mes tobuliname 'kopijuodami' - tokia prigimtis. Reikia gero pavyzdzio, situacijos, reikia MATYTI, kad kazkas PARODYTU, kaip elgtis per skaudziaja..
As isivaizduoju, galima skaityti apie etiketa, emocini intelekta, socialine kompetencija, apie auklejima..
Galima mokytis is etiku - Dostojevskiu pvz.
Netgi ziurint filma, daznai buna etiniu situaciju, ir is karto parodyta aplinkos reakcija i poelgi - is ten taip pat galima pasisemti patirties, kito zmogaus kaily bunant.]

Ka manot kiti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 12:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Na taip. Mūsų skaudžioji savarankiškai turbūt niekada nešoks tango... jai mokantis žengti savarankiškus žingsnius reikia vaikštynės arba kad kas nors už pažastų palaikytų... Turiu omenyje dualą - pats geriausias treneris.

Būnant kartu jis užglaisto visus "išsišokimus" ir jeigu esi protingas, tai tiesiog greit susiorientuoji ir jau tęsi jo "elgesio liniją", o ne užsispyrusiai lenki savo principus. Dono atveju dualas Diuma padeda pasirinkti žmones (Diuma turi daug ryšių), palaikyti ryšius su jais (nes Donui sunku rūpintis, kad tie ryšiai nenutrūktų). Labai gražu stebėti, KAIP benrauja Diuma. Donas logiškai gali suprasti jo taktiką ir akivaizdžiai atsekti kokius rezultatus tai duoda - suprasti, kad svarbu ne tik dalykiškai ir aiškiai prieiti prie reikalo, bet ir skirti dėmesio žmogui su kuriuo bendrauji (pirmiausia pasidomėti JUO, pasirūpinti, kad jis maloniai jaustųsi, o jau tada... prie reikalo. O ne atvirkščiai). Jeigu dažnai būname vienoje kompanijoje - vyksta komandinis žaidimas.

Donas nebijo pasirodyti žmonėms "toks, koks yra" - jam tai ne minusas. Pasiteisina, kad jis neapgaudinėja, nemeluoja.

Mokytis "gražaus" elgesio nėra paprasta. Iš pradžių gali atrodyti, kad tai yra "vaidyba", "manipuliacijos" - vidus tarsi tam prieštarauja. Tiesiog išmoksti kaip mandagumo taisyklių. Bet... vėliau pamatai, kaip keičiasi santykių atmosfera su tuo žmogumi, jauti atsakomąją šilumą - ir bendravimas tampa tikrai natūralus. Gal taip yra dėl to, kad Donui (nors ir ekstravertas) sunku pirmam parodyti iniciatyvą bendravime - to "pirmo žingsnio", priėjimo reikia mokytis iš dualo. Vėliau (jei tai teisingai atlikta) jau einasi savaime. Su įdomiais žmonėmis kalbos visuomet bus - svarbu, kad mes "taptumėm pažįstami"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 14:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 22 Spa 2010, 23:06
Pranešimai: 153
"our website is currently under construction but will be back up" Kai puslapis vėl veiks, paversiu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 15:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Diuma tikrai puikiai viska uzglosto.. :) bet yra vienas ''bet''... jie, na bent jau tiek kurie mane supa, yra tiesiog liaudiskai kalbant ''posli'', taip pat turi tokia yda prisigerti ir nejausti saiko...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 15:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 16 Bir 2004, 15:18
Pranešimai: 3469
Miestas: Vilnius
Tai priklauso nuo asmenybės daugiau, nuo auklėjimo šeimoje ir nuo paties žmogaus (jo aplinkos) vertybių.
Diuma - malonumų, komforto mėgėjai. Ypač moterys labai rūpestingos, tokios "mamiškos".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 16:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 25 Bir 2010, 00:06
Pranešimai: 545
Miestas: Kaunas
Arba mociutes - 20 kartu paklaus, ar TIKRAI nenori arbatos. :D


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 04 Bir 2011, 23:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Bir 2008, 22:52
Pranešimai: 297
Edvardai,

paminėjai šachmatus. Nežinau, kiek esi susipažinęs su šio žaidimo subtilumais, bet siekiant turėti stiprią poziciją paprastai vienas esminių patarimų - stiprinti savo pėstininkų struktūros bazę. Perteklinė atraminių pėstininkų gynyba dažnai yra raktas, kad figūros veiktų harmoningai.

Tad ir Tau linkėčiau pirmiausia susikoncentruoti ties pačiomis stipriausiomis funkcijomis. Jas gilinti, lavinti, išbandyti įvairiose situacijose, atrasti, kaip sau ir kitiems gali būti naudingas, kas teikia Tau gyvenimo prasmę.

Savęs orientavimas pagal taip vadinamą "skaudžią" - pavojingas ir nedėkingas užsiėmimas. Nes daug čia iliuzijų ir nepagrįstų baimių, kuriomis vadovaudamasis ir taip save orientuodamas, gali tiesiog "perdegti" ar paprasčiausiai "perspausti" - tarkim, neadekvačiai įsivaizduojant, kad kažkas labai blogai, nors taip gal tiesiog nėra.

Kitaip tariant, silpnosiomis funkcijomis, be abejo, rūpintis reikia, bet esminis prioritetas turėtų būti stipriosios savybės, nes čia didžiausias kūrybinis potencialas - kurį galima dar pakurstyti retsykiais leidžiantis į tas veiklas, kurios leidžia patirti/praktikuoti tos pačios kvadros, bet Tau silpnąsias, funkcijas, t.y. sugestyvinę ir aktyvacinę.

O dėl MPT ir rolinės, tai čia dažnai pasireiškia visuomenės spaudimo sukelti bereikalingi kompleksai. Geriausia apsauga nuo jų - tvirtas stovėjimas ant savo kojų. Kai žinosi ir jausi savo vertę, ta kritika ir nuslops, ir pačiam nebus labai aktuali.

_________________
be positive


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
 Pranešimo tema: Re: Intuityvus loginis ekstravertas - Don Kichotas
StandartinėParašytas: 09 Bir 2011, 17:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 02 Bir 2011, 17:43
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Objektyviai save vertinti kitų žmonių atžvilgiu man yra tikrai nelengvas uždavinys. Be to, esu linkęs save nuvertinti (bent jau kiti taip mano). Aš manau, kad geriau save nuvertinti, negu per daug gerai apie save manyti (nors ir tokiu atveju labai galimas daiktas, kad pasitikėjimas savimi išaugtų)
Mano stipriosios savybės mane dabartiniu laiku visai tenkina :} be to jos man kažkaip automatiškai lavinasi, atrodo lyg viskas su jomis būtų man padėta tiesiog ant lėkštutės. O su skaudžiosiomis, tai viską reikia pasiimti pačiam. Kartais noriu, kad galėtų būti parašyta kaip kokia instrukcija su :wethics: - ką ir kada daryti su žmonėmis, tada būtų viskas El Perfecto.
Be to, apie save sužinojau įdomų dalyką :) Žmonės sako, kad vieną dieną aš būnu vienos, o kitą jau visai priešingai elgiuosi, tiesiog esu nelabai pastovus: minėjo, kad vieną karta aš draugiškas, kitą kartą piktas, dar kitą kažkos "tipo" užsiėmęs savo reikalai ir pan...
bet ką jau padarysi, kokia mano nuotaika, taip ir bendrauju :tongue:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 132 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 98 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007